Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt odpowiada na wątpliwości graczy

39 postów w tym temacie

Reklamy prasowe trąbią o październikowej premierze Conana, tymczasem na fiszce produktu na gram.pl już widnieje data: styczeń 2009.
Kto ma rację? I jeśli ta przesunięta data jest właściwa, to kto odpowiada, za kolejne ponad 3 miesiące opóźnienia polskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 13:27, Colidor napisał:

Reklamy prasowe trąbią o październikowej premierze Conana, tymczasem na fiszce produktu
na gram.pl już widnieje data: styczeń 2009.
Kto ma rację? I jeśli ta przesunięta data jest właściwa, to kto odpowiada, za kolejne
ponad 3 miesiące opóźnienia polskiej wersji?

http://www.gram.pl/news_8gzqGO,3_Premiera_polskiej_wersji_gry_Age_of_Conan_przesun ieta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie chce być czarnowidzem, ale może się zdarzyć tak, że całą prace jaką CDP wykonał polonizując AoC pójdzie na marne, bo gra upadnie nim doczekamy się polskiej premiery.

Tak właściwie, czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość wypróbowania za darmo AoC? Jak to ma miejsce np. w WoWie? Z chęcią bym sam się przekonał o co tyle szumu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że CD Projekt umoczył ( i to nieźle ) z AoC porywając się na 100% lokalizację tego tytułu, wpompowali masę kasy w ten tytuł a gracze uciekają do Warhammera lub wracają do GW lub WoW''a.

Oby CD Projekt nie zniechęcił się tą porażką do MMO, szkoda że nie podjęli się zlokalizowania Warhammera.
Szkoda, wielka szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AOC i Warhammera żeby wyprobować i wybrać co lepsze. W WAR sciagnałem patcha i gram. W AOC nie udało mi sie zarejestrować (nie mam karty kredytowej a nie zamierzam wyrabiać takowej tylko po to żeby grać w AOC, natomiast karty prepaid są u nas niedostępne). Co mnie ubawiło w AOC - żeby otrzymac pomoc w przypadku problemów przy rejestracji (wysłać maila do funcomu np.) trzeba być zarejestrowanym. Normalnie sie poczułem jakbym Paragraf 22 znowu czytał.
Dodam jeszcze że aby skorzystać z darmowego miesiąca w WARze nie musiałem podawac ani karty pre-paid ani karty kredytowej. Zero problemów po prostu. W przypadku AOC aby skorzystać z darmowego miesiąca trzeba albo kupic prepaida(potrzebny jest numerek z niego zeby sie zarejestrowac) albo mieć karte kredytową. Tak więc chyba już wiem którą pozycję wybiorę (a przynajmniej która jest bardziej przyjazna dla użytkownika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mieli jak zebrać grupy gdyż coraz mniej ludzi w to gra więc "spełnianie postulatów graczy" to bardzo słaby tekst :)

Szkoda że CDP niby chciał rewolucje a zabrał się za najsłabszy w tej chwili mmo na rynku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 13:35, marko79 napisał:

Wydaje mi się że CD Projekt umoczył ( i to nieźle ) z AoC porywając się na 100% lokalizację
tego tytułu, wpompowali masę kasy w ten tytuł a gracze uciekają do Warhammera lub wracają
do GW lub WoW''a.

Oby CD Projekt nie zniechęcił się tą porażką do MMO, szkoda że nie podjęli się zlokalizowania
Warhammera.
Szkoda, wielka szkoda.


Jak dla mnie wystarczyłby po prostu polski abonament i serwery + angielska wersja gry. A tak sprawa sie przeciąga niepotrzebnie. A jak już napisałem post wyżej zdąrzylem sie zniechęcić, a drugi raz nie zamierzam kupować wersji PL, tym bardziej, że już powinna być w sklepach zdaje sie. Szkoda bo jakoś bardziej klimat AOC by mi odpowiadał, WAR troszke za bardzo mi WoWem pachnie, przynajmniej takie są moje pierwsze wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 13:39, anadim napisał:

Kupiłem AOC i Warhammera żeby wyprobować i wybrać co lepsze. W WAR sciagnałem patcha
i gram. W AOC nie udało mi sie zarejestrować (nie mam karty kredytowej a nie zamierzam
wyrabiać takowej tylko po to żeby grać w AOC, natomiast karty prepaid są u nas niedostępne).



jak to niedostępne ?
sklep.gram.pl

Age of Conan - karta pre-paid - towar dostępny - cena 99
Age of Conan - karta pre-paid online - towar dostępny - cena 89,90

A tak na marginesie to , ze War Europe nie wymaga wcześniejszej weryfikacji sposobu płatności abonamentu to tylko zasługa GOA - Francuzom nie udało sie uruchomić tej opcji na premiere gry. W odróznieniu od Amerykanów - tam wszystko działa jak trzeba - bez wbicia nr karty kredytowej lub kodu prepaiada nie założysz konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łączenie serwerów to zbliżający się gwóźdź do trumny. Każdy gracz mmo wie, dlaczego serwery łączy się (vide Vanguard). Brakuje po prostu graczy i jest ich co raz mniej! WAR lepiej działał w closed beta niż Aoc dziś, 4 miesiące po premierze. Jako gracz obu gier polecam WAR a od siebie mogę komuś sprzedać AoC EK za 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Łączenie serwerów jest elementem programu odbudowy..."

Mhm, tak, tak...identyczny "program" miał miejsce przy Auto Assault (Przedstawiono nawet identyczne argumenty - Fun, więcej ludzi, działanie planowane od dawna itp.). Możecie ściemniać, ile się da, ale prawda jest taka, że gra nie spełniła oczekiwań graczy. Serwery stoją puste i stąd decyzja o łączeniu światów.
Zaufanie lepiej budować, ulepszając i modyfikując samą grę. Łączenie serwerów to tylko potwierdzenie, że nie jest dobrze...

@anadim

Wszystko jest, tylko trzeba poszukać. Karty pre-paid do AoC, dodające 60 dni grania, można spokojnie kupić na Allegro, w cenie 89,99zł. Pytanie tylko, czy na pewno chcesz wydawać drugie tyle, co za nową grę, w celu założenia konta i przetestowania produktu ^^
P.s. Radzę uważać z kartami kredytowymi. AoC potrafi samodzielnie się doładować bez waszej wiedzy. Jeżeli ktoś robi przerwę lub rezygnuje - niech wywali opcje płatności z konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 14:14, PavelZ napisał:

jak to niedostępne ?
sklep.gram.pl

Age of Conan - karta pre-paid - towar dostępny - cena 99
Age of Conan - karta pre-paid online - towar dostępny - cena 89,90

A tak na marginesie to , ze War Europe nie wymaga wcześniejszej weryfikacji sposobu płatności
abonamentu to tylko zasługa GOA - Francuzom nie udało sie uruchomić tej opcji na premiere
gry. W odróznieniu od Amerykanów - tam wszystko działa jak trzeba - bez wbicia nr karty
kredytowej lub kodu prepaiada nie założysz konta.


Ja chcę wypróbowac gre przez darmowy miesiąc a nie do niej dopłacać (za dodatkowe dwa miesiące). Dlatego bardzo mi pasuje że przy WARze nie było problemów. Sprawdzałem wczesniej i nie było prepaidów, a na chwilę obecną w EMpikach wciaż ich nie ma (akurat tam kupowałem).Do WAR prepaidki leżą na półkach.
Zresztą polityka Funcomu mnie jakoś szczególnie nie dziwi bo zdaje się że przy WoWie było podobnie. Osłabił mnie najbardziej dostep do pomocy funcomu (nie masz rejestracji - pocałuj nas w d...).
Niby taka drobnostka jak brak utrudnień z korzystania za to za co sie płaci (niechby przypadkowo ale zawsze to coś) a dużo daje. Tak właśnie Funcom traci klientów potencjalnych( bo pewnie zanim zobaczę AoC zdarze się wciągnąć w WAR-ka).

P.S. To Funcom jest amerykański? bo mi się wydawało ze smierdzi Europą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówi PavelZ.

Zresztą po raz kolejny informacja dla niezorientowanych - w momencie premiery w AoC też nie trzeba było podawać karty, ani kupować pre-paidu. Wybierało się opcję pay by cash i na luzach można było grać :)

Kafar...Kiedy ostatnio grałeś w Aoc, lub czytałeś forum gry? Dawno?
Więc to jest najczęściej powtarzany z postulatów (łączenie serwerów) przez ciągle spore community tej gry.

@marko79

a co byś chciał lokalizować w WARze? Jestem bardzo zainteresowany... Głosów tam zbytnio nie ma, questów i tak nikt nie czyta, bo nie ma po co...Opisy skilli?

I chciałbym zauważyć, że nie można tu mówić o żadnej porażce, jeszcze, ech -_-

@Valkanis

"No cóż, nie chce być czarnowidzem, ale może się zdarzyć tak, że całą prace jaką CDP wykonał polonizując AoC pójdzie na marne, bo gra upadnie nim doczekamy się polskiej premiery.

Tak właściwie, czy ktoś się orientuje, czy jest możliwość wypróbowania za darmo AoC? Jak to ma miejsce np. w WoWie? Z chęcią bym sam się przekonał o co tyle szumu :)
"

Jaka drama...A jak sam piszesz W drugim zdaniu nie grałeś. Jesteś niczym Nostradamus :>
Wypróbować za darmo każdy by chciał, ale zainteresować się jak to już za duży wysiłek?
Jest opcja otrzymania od kogoś kto ma konto AoC tzw. buddy keya. Osoby, które mają EK AoC mogą rozesłać 5 takich zaproszeń.


@anadim

norweski

@Xarodon

""Łączenie serwerów jest elementem programu odbudowy..."

Mhm, tak, tak...identyczny "program" miał miejsce przy Auto Assault (Przedstawiono nawet identyczne argumenty - Fun, więcej ludzi, działanie planowane od dawna itp.). Możecie ściemniać, ile się da, ale prawda jest taka, że gra nie spełniła oczekiwań graczy. Serwery stoją puste i stąd decyzja o łączeniu światów.
Zaufanie lepiej budować, ulepszając i modyfikując samą grę. Łączenie serwerów to tylko potwierdzenie, że nie jest dobrze..."


A czy program odbudowy to nie jest właśnie skupienie graczy na mniejszej ilości serwerów?
Moim zdaniem jest.

Gra jest modyfikowana i ulepszana...o czym oczywiście nie wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

anadim nie trzeba podawac zadnej karyt kredytowej, wybiersza w opcjach placenie przez poczte czy cos w tym stylu i grasz miesiac za darmo. Po zalozeniu konta mozesz wejsc jeszcze raz w opcje i skasowac wszytskei dane tak zeby zaden rachubek do ciebie nie przyszedl. Mi zalozenie konta zajelo 5 minut wiec zamiast pisac glupoty o tym jak to trudno sie rejstrowac i czego to nie trzeba miec to poczytaj dokladnie co masz do wyboru przy rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miko obecnie nie ma trzeciej opcji sposobu opłaty. Sa tylko dwie do wyboru: pre-paid albo credit card. tak więc nie imputuj mi tu problemów z czytaniem, tylko zanim zaczniesz kogoś krytykować zaktualizuj swoje informacje. I UWAŻNIE przeczytaj wszystkie moje posty. Bardziej chodzi mi o samą różnicę w podejciu WAR- AoC, i irracjonalną obsługę klienta (samo kupno gry nie wystarczy by z niej skorzystać), bo akurat faktem jest; co przeoczyłem przy zakupie malutką naklejkę polskiego wydawcy ktora w przypadku AoC stwierdza wyraznie ze musze miec nr prepaida lub kredytówki zeby aktywować grę (na pudełku WAR tego nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, takie łączenie serwerów ma swoje wady, jak i zalety.

Z jednej strony to dobrze, że nie będzie serwerów, gdzie miejscami będą pustki i nie spotkamy żadnych graczy, a z drugiej - za duża liczba graczy na danym serwerze to też nie najlepsze zjawisko, oczywiście jeśli jest ono zbyt duże. Zapchane serwery, tłoki w krainach... cóż, tak źle, tak nie dobrze ;-) Zobaczymy co z tego wyjdzie, martwi mnie jedynie, że premiera Age of Conan w Polsce nastąpi dopiero za jakiś czas - na zachodzie można już grać, ale u nas czekamy na lokalizację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować