Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Samobójstwo głównego projektanta Star Wars Galaxies

96 postów w tym temacie

Dziwne macie opinie i zdania, z większościąsię nie zgadzam z innymi tylko połowicznie, ale wasze zdanie, wasza wola, wasze sumienie.

Każdego człowieka żal i szkoda, to serwis o grach, a ten człowiek zajmował się nimi więc news jest jak bardziej na miejscu
przykro mi, że wybrał taką drogę, ale tak się stało nic tego nie zmieni, nie można tracić własnego czasu (ŻYCIA!) na zastanawianie się nad każdą śmiercią i roztrząsaniem problemu na nowo (to coś jak "żałoba narodowa" z powodu śmierci kilku, gdy na Ziemi codziennie umierają tysiące z głodu i ubóstwa)
współczuję jego rodzinie i przyjaciołom, oni czują prawdziwy żal, boleść i ranę

teraz druga sprawa, wiem, że wielu ludzi nie rozumie co to śmierć człowieka, a szczególnie bliskiej osoby (nikt na tym świecie nei jest sam...) i powinno się uszanować godność zmarłego i jego najbliższych, to tylko swiadectwo dojżałości i dorosłości (i wracam tu to nie znaczy, że mam na pokaz płakać za ludzmi których defacto nie znałem i nigdy na oczy nie widziałem)

świeczek nie palę, dla zasady choć zdarzają się wyjątki, zresztą powód wyjaśniłem powyżej, ale i nie potępiam ludzi którzy to robią

dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego wszystkiego, aż zapomniałem nie wiem czy jesteście ludźmi idealnymi, albo boska opieka was ma w swoich rekach, ale większość z was ma problemy, jedni większe drudzy mniejsze, jedni z was maja ich więcej inni mniej,
zdarza sie i tak, ze wasze kłopoty was przerastają, wtedy podejmuje sie rożne niekoniecznie madre, ale spontaniczne i odważne decyzje, w większości nieprzemyślane, bo jak coś nagłego można wcześniej rozważyć ?

to emocje są powodem wielu takich spraw, to nie logika tylko nagły przypływ sprawia ze ludzie robią ten jeden jedyny najdłuższy i ostatni krok w swoim życiu, z ostatniego pietra wieżowca

zastanowcie sie czy czasem wy nie moglibyście stanąć kolo takich ludzi, i to w cale nie po to aby się przyjrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jkaby nie patrzeć, samobójstwo nie bierze się z niczego, tak więc musiał mieć naprawdę poważny powód aby tak radykalnie postąpić, a samo SWG nie było aż takie złe do czasu, fakt ale dało się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przykre, że wielcy ludzie umierają tak młodo. Nawet jeśli to, co stworzył spotkało się z krytyką to i tak miał wielki umysł, że potrafił to zrobić. Oczywiście dołączam się do wyrazów współczucia rodzinie jakie złożyli Gracze i CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiono wcześniej "samobójstwo nie bierze się z niczego..." prawda...to był w 100% zrównoważony człowiek...Na bank że tak powiem miał swoje powody...

A tak krótko... [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samobojstwo to najwiekszy idiotyzm i nie wspolczuje tym co je popelnili. Zawsze da sie wyjsc z kazdej sytuacji, no prawie kazdej, a ta sie do tych prawie nie zaliczala.

swoja droga NGE bardziej mi sie z Neon Genesis Evangelion kojazy niz z gra w swiecie starwars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to straszne, jak część z was zgrywa twardzieli.
Już wolę jak ktoś przesadzi w stronę uczuciową, niż pseudo-męskości.
No ale co tu radzić. Żyjta sobie jak chcecie.

Mi szkoda faceta. I jego bliskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możliwość dodawania komentarzy w tego typu newsach powinna być zablokowana – dziesiątki świeczek pod informacją o czyjejś śmierci wyglądają idiotycznie, a cel zamieszczania takich „wyrazów współczucia” jest zazwyczaj jeden: podbicie licznika postów.

Wracając do tematu – faceta nie znałem i żałować go nie zamierzam, tym bardziej, że samobójstwo było jego świadomym wyborem. Szkoda jedynie, że w chwili odbierania sobie życia nie pomyślał o rodzinie, ale to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że każdy jest kowalem swojego losu, masz rację. Tyle, że żaden człowiek nie ma prawa odbierać sobie życia. Bóg daje, Bóg odbiera. I nie chodzi mi tu o to, żeby zrobić z siebie pozera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 13:37, Kostro napisał:

Tyle, że żaden człowiek nie
ma prawa odbierać sobie życia. Bóg daje, Bóg odbiera.


Jeśli mówimy o samobójstwie poprzez pryzmat wiary katolickiej, to mylisz się - człowiek ma wolną wolę i może sobie odebrać życie, ale musi się liczyć z konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować