Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe oznaczenia GeForce'ów ujawnione

13 postów w tym temacie

Harpen

Nvidia opublikowała wczoraj kolejną wersję sterowników do GeForce'ów z serii 6,7,8,9 i GTX 200 wyłącznie dla Visty. Poza nowościami, kod źródłowy plików przynosi także informacje na temat zmiany nazw kart graficznych opartych na chipach wspomnianej firmy.

Przeczytaj cały tekst "Nowe oznaczenia GeForce'ów ujawnione" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to postep - kazdy gracz moze sobie zmienic nazwe karty zamiast samego sprzetu - a o ile taniej wychodzi... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh tam, nowe czy stare... te numerki już dawno przestały mieć jakikolwiek sens. zmiany tylko namącą ludziom w głowach i znowu będzie jak kiedyś gdy ludziska kupowali GF 4mx i się dziwili, że jest żenada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bardzo ładnie NV... napewno kupie od was jedną z tych kart....

.Ja czekam na następnego "kopniaka" od ATI. NV leży, i trzeba ją trochę pokopać by się obudziła.
No, wiesz GTX 280 jakimś dziwnym trafem jest najszybszą kartą graficzną na świecie(nie tylko wśród jedno chipówek) za przyzwoite 1200 zł. a ta super-karta ATI która jest de'' facto dwu rdzeniowa światła nie widziała, a chyba oślepnie bo w pólowie gier pada poniżej 9800 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zaniedbałem się w sprawach kart graficznych . Czy te nowe Geforce już mają podstawkę PCIE 2.0 czy nadal bazują na starszych ? PCIE 16x bodajże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 23:28, olki77 napisał:

Troszkę zaniedbałem się w sprawach kart graficznych . Czy te nowe Geforce już mają podstawkę
PCIE 2.0 czy nadal bazują na starszych ? PCIE 16x bodajże :P

Tak, korzystają ze standardu PCIE 2.0, który jest oczywiście kompatybilny wstecz (tj. te nowe karty będą działać bez problemu na złączu PCIE 1.0).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 19:14, Ascarib napisał:

No, wiesz GTX 280 jakimś dziwnym trafem jest najszybszą kartą graficzną na świecie(nie
tylko wśród jedno chipówek)


A to ciekawe skąd to wziąłeś - benczy sponsorowanych przez nvidię ? Ja zatrzymałem się na etapie,że to HD4870X2 jest tą najszybszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 00:23, Agntx napisał:

> Troszkę zaniedbałem się w sprawach kart graficznych . Czy te nowe Geforce już mają
podstawkę
> PCIE 2.0 czy nadal bazują na starszych ? PCIE 16x bodajże :P
Tak, korzystają ze standardu PCIE 2.0, który jest oczywiście kompatybilny wstecz (tj.
te nowe karty będą działać bez problemu na złączu PCIE 1.0).


A to dobrze , myślałem , że jak by ktoś chciał kupić kartę z tej serii to musi od razu kupować nową płytkę główną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, wiele szumu o nic, no bo jak to inaczej interpretować, oby to w praktyce okazało sie bardziej przejrzyste, w co wątpię, bo teraz, bynajmniej wiedzieliśmy dokładnie po nazwie karty co to za machina a teraz to tak za bardzo podobne rzeczy będą, ale nic musimy się przyzwyczaić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować