Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2009 o 17:00, Vantor Zorin napisał:

Czy zamierzacie zlokalizować patcha 1.7 do gothica 3 i czy dacie go na inne strony niz
gram.pl?


Patch 1.70 do Gothic 3 jest przygotowywany przez fanów gry. Obecnie nie posiada statusu oficjalnego.

Z dostępnych w sieci informacji wynika, iż jest on w wersji międzynarodowej - w tym także polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:34, Principes napisał:

Kłaniam się.
Zważywszy na fakt, iż Empire:Total War wymagać będzie aktywacji w systemie Steam, czy
raczycie obdarzyć graczy możliwością wyboru wersji językowej (taka możliwość istnieje
choćby w przypadku The Orange Box)?


Witam,
nie, u polskiej wersji gry Empire Total War nie bedzie mozliwosc instalacji gry w jezyku angielskim. To nie ma nic wspolnego ze Steamem, ale z podpisana licencja.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 17:41, Kraju92 napisał:

Kiedy zaczęła się i skończyła się lokalizacja Dawn of War II?


Lokalizacje zaczelismy na koncu wrzesnia 2008, byla dokonczona na koncu grudnia 2008. Teraz jest polska wersja w approvalu LIVE, w miedzyczasie pracujemy na polskim tlumaczeniu pierwszego patcha do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 15:11, Gremlin741 napisał:

> Kiedy zaczęła się i skończyła się lokalizacja Dawn of War II?

Lokalizacje zaczelismy na koncu wrzesnia 2008, byla dokonczona na koncu grudnia 2008.
Teraz jest polska wersja w approvalu LIVE, w miedzyczasie pracujemy na polskim tlumaczeniu
pierwszego patcha do tej gry.


To data premiery gry w Polsce nie będzie się za bardzo różniła od daty premiery światowej, więc żadnej obsuwy premiery nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jak to jest czy CDP posiadający własny oddział lokalizacji korzysta z innych firm translatorskich, czy może wszystko wykonuje sam? Czytając instrukcję można dowiedzieć się że kto inny odpowiadał za tłumaczenie, czy jest to jakoś ustalane że niektóre gry tłumaczycie samodzielnie, a niektóre zlecacie innym firmą, czy mógłbyś opisać jak to wygląda w rzezcywistości? Przy okazji premiery Mount & Blade słychać głosy o coraz gorszych polskich wersjach, nie grałem osobiście w tę gre ale w większości recenzjach polonizacja dostaje minusy, czy robicie coś aby faktycznie polepszać polskie wersje? Mam nadzieję że wrócicie do dawnej formy;)
Z góry dziękuje za odpowiedz, POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z grą Legendary? Kupiłem ją w grudniu i grałem , grałem - podobała mi się coraz bardziej i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że gry nie można skończyć:(
Zacząłem wertować forumy gryonline.pl, cdaction, gram.pl i zobaczyłem , że nie jestem jedyny.
Było kilka takich postów. Gra w finałowej rozgrywce zawiesza się.
Wjeżdza się windą na ostatnie piętro - wszystko wywraca się do góry nogami i zawiesza się obraz.
Smutne, że gra kosztuje 99.90 PLN i nie ma do niej żadnego supportu.
Napisałem do pomocy technicznej gram.pl, ale otrzymałem maila o wysłanie dxdiag co uczyniłem i potem cisza.
To było "spuszczenie na drzewo" , bo w grę grałem ładnych parę godzin i było ok. - to jakby w wypadku awarii telewizora pytać się czy ktoś ma prąd w domu!!!
Moje pytanie brzmi - czy jest szansa skończenia gry Legendary, co z pomocą techniczną i czy będzie jakiś patch do gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego czy po reinstalacji systemu chcąc zainstalować grę Football manager 2009 znowu konieczna będzie aktywacja gry. Ponadto czy zanim dokonam formatu dysku to muszę najpierw grę odinstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Pytanie powinno zostać zadane na forum Pomocy Technicznej lub skierowane bezpośrednio przez formularz kontaktowy.
Najlepiej byłoby grę odinstalować i deaktywować licencję - wtedy wszystko zostanie zapisane poprawnie po stronie producenta.
W przypadku gdyby jednak nie było takiej możliwości użytkownik traci jedną z możliwych aktywacji. Można ją odzyskać korzystając ze strony http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pytałem się na początku miesiąca sak idzie proces polonizacji gry Neverwiner Nights 2: Storm of Zechir. Gdzieś w drugiej połowie miesiąca miały ruszyć nagrania. Chciałem się dowiedzieć czy wszystko idzie zgodnie z planami i bez opóźnień.
I jak jest z polonizacją patchy do tej gry. Czy lokalizujecie je wraz za grą bo już 1 bądź 2 patche do gry po angielsku wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem Nowa "Gothic 3 Zlota Edycja". Nowka zafoliowana itd.

Po otwarciu okazalo sie ze nie ma w srodku karty do elektronicznej rejestracji.

Pisalem juz 2 meile do obslugi, i niby miala byc odp do 24 godzin, ale nic z tego.

I Tu pytanie co mam zrobic?? Nie zalezy mi na wirtualnych pieniadzach tylko zeby zarejestrowac ja i miec dozywotnia rejestracje.

Prosze o szybka odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest kiedykolwiek możliwe wydanie jakiegoś patch''a do gry HOMEWORLD 2, który przywróci oryginalną wersję jezykową?
Uważam iż spolszczenie spowodowało utratę tego specyficznego klimatu gry.

A tak w ogóle, było by bardzo dobrze, gdyby wszystkie gry wydawane przez CDPROJEKT, miały możliwość wyboru między polską i oryginalną wersją językową.
Brak takiego rozwiązania w wielu grach, jest jednym z ważniejszych powodów, dla których rezygnuję z ich kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 23:18, Gremlin741 napisał:

> Czy WPLNomania umarła?

Witam,
niestety, to pytanie tez nie nalezy do lokalizacji, poprosze z tym pytaniem do konsulatu
marketingu.


Niestety nie znalazłem tematu z konsulem od marketingu, mógłbyś konkretnie napisać gdzie się o to zapytać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka pytania odnośnie już wydanej gry jak nadchodzącej premiery :) a mianowicie:

-Czy zostanie poprawiona polska wersja językowa WarCraft 3 i dodatku Frozen Throne chodzi tutaj o zanikające polskie znaki typu "ą, ł, ś" itd., bo za jakiś czas wszystkie wyrazy, które zawierają polskie znaki będą nieczytelne.

-Starcraft 2 zostanie zlokalizowany [napisy polskie] i jeśli by to nastąpiło czy będą wersje językowe do wyboru [PL, EN]? Czy być może pełna polska wersja językowa?

I jeszcze jedno pytanie mianowicie ostatnio zaglądałem do instrukcji z WarCrafta 3 i na końcu są podane osoby, które użyczyły głosu postaciom w grze [oczywiście wersji PL] lecz nie ma podanego, jakiej dokładnie postaci podkładają głos i czy jest możliwość podania tego chodzi tu oczywiście o postacie pierwszoplanowe typu Arthas, Sylvanas itd.

I tak z ciekawości, czemu w dodatku do Frozen Throne Thrall nagle mówi całkowicie innym głosem i jeśli można wiedzieć, czemu się tak stało ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 16:11, Kraju92 napisał:

To data premiery gry w Polsce nie będzie się za bardzo różniła od daty premiery światowej,
więc żadnej obsuwy premiery nie będzie?


Wszystkie prace idą zgodne z grafikiem, zatem nie przewiduje się opóźnień premiery gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku problem nie jest związany z polskim wydaniem gry Legendary. Podobne przypadki opisywane są również dla pozostałych wersji gry. Ze swojej strony mogę powiedzieć, iż podczas testów wszyscy testujący grę ukończyli bez opisywanego powyżej problemu.

Sugeruję, by skontaktować się z pomocą techniczną, gdyż może to oznaczać problemy z konfiguracją sprzętową lub programową komputera. Formularz zgłoszeniowy dla gry Legendary znajduje się na stronie: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=2271

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:46, Thalanthas napisał:

Witam.
Pytałem się na początku miesiąca sak idzie proces polonizacji gry Neverwiner Nights 2:
Storm of Zechir. Gdzieś w drugiej połowie miesiąca miały ruszyć nagrania. Chciałem się
dowiedzieć czy wszystko idzie zgodnie z planami i bez opóźnień.
I jak jest z polonizacją patchy do tej gry. Czy lokalizujecie je wraz za grą bo już 1
bądź 2 patche do gry po angielsku wyszły.


Wszystkie prace idą zgodnie z planem. Teksty gry są przetłumaczone, a nagrania audio właśnie się zaczynają.

Jeśli mowa o aktualizacjach gry NWN2 i dodatku MZ, to wszystkie niezbędne materiały zostały przesłane do Atari oraz Obsidianu. Obecnie oczekujemy na testowe wersje aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować