Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2009 o 07:40, Gremlin741 napisał:

dlaczego myslisz, ze przesuwamy premiere Riddicka 2?


Owszem, myślę że przesuwacie - najpierw mówiło się o 24 kwietnia, ostatnio padł maj 2009, a teraz nie ma go nawet w planie wydawniczym CDP na waszej stronie. Mowa o wersji na PC, rzecz jasna.

Dnia 01.04.2009 o 07:40, Gremlin741 napisał:

Hmm, co sie nam zdarza ostatnimi czasy? :) Ja myslalem, ze jest widoczny wzost jakosci
PL lokalizacji w ostatnich paru miesiacach... jesli masz konkretny przyklad, co Ci sie
nie podobalo, napisz prosze.


Żeby nie szukać daleko (na inne tytuły nakląłem już mocno na forum gram.pl) - proszę bardzo:
"Wheelman".
Z wykształcenia jestem tłumaczem - lingwistą. Patrzę na lokalizację tego tytułu i zastanawiam się czy którykolwiek z waszych tłumaczy i korektorów zna pojęcie "idiom"? :/
W sumie nazwa "lokalizacja" jest lepsza od "spolszczenie" lub "PROFESJONALNA (sic) polska wersja językowa", bo puszczacie takie babole do release''u, że daleko im do "spolszczenia". Zwłaszcza profesjonalnego. Sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 22:47, Bogdan-P38 napisał:

Chciałbym zapytać, co zrobić w przypadku śmierci bohatera na Aeris. Czy należy stworzyć
sobie nową postać, czy też istnieje jakaś opcja rezurekcji? Do tej pory nie grałem na
Aeris, stąd to pytanie.


Hej,

W tym wypadku pytanie powinno zostać skierowane do osób czuwających nad Aeris.
Informacje oraz regulamin serwera znajdziesz na stronie:
http://neverwinter2.gram.pl/forum/index.php?c=19
Tam też można zadać pytanie odpowiednim osobom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pomoc techniczna to zupełnie inny dział, ale sprawę zbadałem.
Obecnie trwają prace związane ze zmianą operatora linii telefonicznych i na głównej stronie pomocy ( http://www.gram.pl/pomoc.asp ) widnieje informacja:
"W związku z pracami prowadzonymi na centralce kontakt telefoniczny z działem Pomocy w dniach 1-3 kwietnia może być mocno utrudniony. Prosimy o kontaktowanie się za pośrednictwem formularza na stronie pomocy konkretnych gier. "

Przekazałem informację do odpowiedniej osoby. Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany.
W przypadku problemów z kluczem gry droga mailowa będzie raczej niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 13:18, Matysz napisał:

Tam wisiała informacja "1-2".

Mam nadzieję, że konsule mi wybaczą odpisywanie w ich temacie.
Wiadomość pierwotnie dotyczyła 1 i 2 kwietnia. Niestety dzisiaj dopiero otrzymaliśmy informację, że prace nad ponownych uruchomieniem centralki przedłużą się (ze względów niezależnych od CDP) - dlatego też nie można było zmienić komunikatu wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 08:46, Everett McGill napisał:

> dlaczego myslisz, ze przesuwamy premiere Riddicka 2?

Owszem, myślę że przesuwacie - najpierw mówiło się o 24 kwietnia, ostatnio padł maj 2009,
a teraz nie ma go nawet w planie wydawniczym CDP na waszej stronie. Mowa o wersji na
PC, rzecz jasna.


Juz jest aktualizowany plan wydawniczy, Riddick 2 PL (na PC) bedzie w sprzedazy od 8. maja. 24.4. jest premiera konsolowych wersji gry.

Dnia 01.04.2009 o 08:46, Everett McGill napisał:


> Hmm, co sie nam zdarza ostatnimi czasy? :) Ja myslalem, ze jest widoczny wzost jakosci

> PL lokalizacji w ostatnich paru miesiacach... jesli masz konkretny przyklad, co
Ci sie
> nie podobalo, napisz prosze.

Żeby nie szukać daleko (na inne tytuły nakląłem już mocno na forum gram.pl) - proszę
bardzo:
"Wheelman".
Z wykształcenia jestem tłumaczem - lingwistą. Patrzę na lokalizację tego tytułu i zastanawiam
się czy którykolwiek z waszych tłumaczy i korektorów zna pojęcie "idiom"? :/
W sumie nazwa "lokalizacja" jest lepsza od "spolszczenie" lub "PROFESJONALNA (sic) polska
wersja językowa", bo puszczacie takie babole do release''u, że daleko im do "spolszczenia".
Zwłaszcza profesjonalnego. Sorry.


Dzieki za odpowiedz. Staramy sie bardzo o wysoka jakosc naszej lokalizacji, tak wiec jesli masz jakies konkretne zgloszenie bledu naprz. do ww Wheelmana, poprosze podeslac na nasz mail localizer malpa cdprojekt.com. Sprawdzimy i postaramy sie poprawic w najblizszym patchu. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 14:57, Gremlin741 napisał:

> Witam:) Mam pytanie odnośnie Starcraft2. Czy wydacie ją w Polsce? Na stronie Gry-Online

> pisze, że wydacie ją w kinowej wersji językowej.

Witam,
na razie nie mamy zadnych informacji o Starcraft 2. Chyba jeszcze chyba dlugo bedziemy
czekac...

pozdrawiam


Mam pytanie kolejne odnośnie Starcraft 2. Czy potwierdzacie, że polskim wydawcą tej gry jest LEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 22:02, castlerock napisał:

gremlin, słychać coś o Risen? to bedzie wasza "działka"? czy cenegi bo coś mie sie o
uszy obiło...


Hej,
na razie nic nie wiem o tej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 13:45, Elminster napisał:

Witam!
Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale jednak się zapytam :)
Kiedy premiera Gniewu Zehira?


Witam,
dobrze trafiles :) PL wersje Gniewu Zehira bysmy mieli dac do produkcji w najblizszych dniach, liczymy z premiera na 30.4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 20:26, Kawosz napisał:

> > Witam:) Mam pytanie odnośnie Starcraft2. Czy wydacie ją w Polsce? Na stronie
Gry-Online
>
> > pisze, że wydacie ją w kinowej wersji językowej.
>
> Witam,
> na razie nie mamy zadnych informacji o Starcraft 2. Chyba jeszcze chyba dlugo bedziemy

> czekac...
>
> pozdrawiam
>

Mam pytanie kolejne odnośnie Starcraft 2. Czy potwierdzacie, że polskim wydawcą tej gry
jest LEM?


Hej,
nie potwierdzam. Jakos nie wiem, dlaczego bym mial? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 20:51, Gremlin741 napisał:

dobrze trafiles :) PL wersje Gniewu Zehira bysmy mieli dac do produkcji w najblizszych
dniach, liczymy z premiera na 30.4.

Ja też tak myślę :) W każdym razie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2009 o 20:52, Gremlin741 napisał:

Hej,
nie potwierdzam. Jakos nie wiem, dlaczego bym mial? :-)


Ok, może źle sformułowałem pytanie... czy potwierdzacie, ze CDP nie będzie wydawca gry? Czy umowa o dystrybucji gier miedzy Blizzard a CDP jest aktualna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 21:28, Kawosz napisał:


> Hej,
> nie potwierdzam. Jakos nie wiem, dlaczego bym mial? :-)

Ok, może źle sformułowałem pytanie... czy potwierdzacie, ze CDP nie będzie wydawca gry?
Czy umowa o dystrybucji gier miedzy Blizzard a CDP jest aktualna?


Witam,
nie, to tez nie potwierdzam. W zwiazku z zmianami w firmie Activision-Blizzard trwaja negocjacje o licencjach do nowych gier. Finalna decyzja jeszcze nie zapadla, mozemy byc wydawca my, moze byc ktos inny. Co dotyczy juz wydanych gier Blizzarda, umowa jest wciaz aktualna i wciaz mamy w sprzedazy gry Blizzarda, ktore wydawalismy w ostatnich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do ekipy lokalizującej grę Company of Heroes.
Dlaczego od wersji 2.400 frakcja "Panzer Elite" zmieniła nazwę na "Panzerwaffe", mimo, iż w angielskiej wersji nadal funkcjonuje ta pierwsza?
Czy w związku z planowanymi poprawkami lokalizacji w polskiej wersji wrócimy do nazwy "Panzer Elite"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Na jak szybko przed premierą gry, otrzymujecie od producenta materiały do lokalizacji, np. kiedy gra ma premierę w czerwcu to w jakim miesiącu macie już materiały? Kiedy podejmowane są decyzje jaką forme będzie mieć lokalizacja, czy kiedy już macie materiały czy wcześniej podczas zawarcia umowy producent wam to narzuca czy sami wybieracie jak wam pasuje? I właśnie czy konsultujecie się przy doborze obsady, tak aby było to zgodne z zamierzeniem twórców? Ile czasu zajmują wam Beta testy oraz gdzie się one odbywają czy u was w firmie czy w siedzibie producenta?

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować