Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsule odpowiadają - zadaj pytanie Łukaszowi Abramczukowi z CD Projektu!

615 postów w tym temacie

Tego typu pytania należy kierować do działu marketingu.
Dział lokalizacji nie ma wpływu na ofertę CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie moglem znalezc kkonkretnej osoby posrod konsultantow wiec zadalem je wiekszosci z Was;-)...wiec: moze wiesz kiedy nie bedzie wywalalo z serwerow najnowszego nfs''a?....mam dosc dobry sprzet grajacy, a mimo to nawert grajac we dwoch w necie potrafi wyrzucic....nie mowa gdy graczy jet kilku...twedy to po 10 sekundach grania serwer wywala informujac, ze parametry gry sa za niskie i sajonara;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno nad tym pracujecie, więc zapytam: jakie są szanse na Age of Empires 3? Chętnie zobaczyłbym też na półce w sklepie Sagę Baldur''s Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 17:54, damlon napisał:

Podobno nad tym pracujecie, więc zapytam: jakie są szanse na Age of Empires 3? Chętnie
zobaczyłbym też na półce w sklepie Sagę Baldur''s Gate.


Jako że gra jest ukończona już dawno temu, to inny dział podejmuje decyzje o reedycji gry :-)
Tu należy pytać Michała Miłosza o ewentualne reedycje tych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące polonizacji serii Penumbra. Czy mógłbym otrzymać informacje na temat osób odpowiadających za dubbingowanie postaci ? Posiadam grę z "XK Gold" i owej wzmianki w instrukcji nie dostrzegłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 14:50, Porkite napisał:

Ja mam pytanie dotyczące polonizacji serii Penumbra. Czy mógłbym otrzymać informacje
na temat osób odpowiadających za dubbingowanie postaci ? Posiadam grę z "XK Gold" i owej
wzmianki w instrukcji nie dostrzegłem.


Penumbra była grą przygotowywaną przez LC, a nie przez wewnętrzny dział lokalizacji CD Projekt. W związku z faktem, iż LC od pewnego czasu nie istnieje, znalezienie tych danych może być problematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 12:53, RobeN napisał:

Penumbra była grą przygotowywaną przez LC, a nie przez wewnętrzny dział lokalizacji CD
Projekt. W związku z faktem, iż LC od pewnego czasu nie istnieje, znalezienie tych danych
może być problematyczne.


dziękuję za odpowiedz, zwróciłem się tutaj z pytaniem ponieważ doprowadziły mnie tu informacje z instrukcji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 11:50, GringoG3 napisał:

CDProjekt ma zamiar wydać dodatek do Arcania. Jeśli tak to czy bedzie to wersja pudełkowa
czy DLC?


W tym wypadku proszę śledzić plan wydawniczy na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze jakaś nikła szansa na to, że dodatek do Mass Effect(1) Bring Down the Sky zostanie poprawiony pod kątem polskiej wersji, a dodatek Pinnacle Station zostanie w ogóle zlokalizowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 01:53, TTTr96 napisał:

Czy jest jeszcze jakaś nikła szansa na to, że dodatek do Mass Effect(1) Bring Down the
Sky zostanie poprawiony pod kątem polskiej wersji, a dodatek Pinnacle Station zostanie
w ogóle zlokalizowany?


BDtS - Obecnie nie ma takiej możliwości.
PS - Niestety ten dodatek nigdy nie zostanie zlokalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:09, bartek00 napisał:

witam czy cdprojekt wyda w polsce gre the first templar na pc światowy wydawca Kalypso
Media światowa premiera gry 10 maj prosze o odpowiedrz


To pytanie powinieneś skierować do Michała w drugim wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem filologii angielskiej i jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej, której tematem jest lokalizacja oprogramowania komputerowego, w tym gier. Chciałbym się zapytać o to jakie są typowe/największe problemy w trakcie procesu lokalizacji gry. Czy są to problemy techniczne (np. brak dostępu do tekstur, zbyt mała ilość miejsca na tekst, itd) czy może bardziej lingwistyczne (np. tłumacze często nie znają kontekstu przekładanego tekstu). Czy da się wymienić najczęściej występujące i typowe problemy i trudności? I z czego one wynikają? Jak sobie z nimi radzić?

Pomyślałem również, iż znakomitym pomysłem byłoby opisanie procesu lokalizacji. Oczywiście najlepiej byłoby to zrobić na podstawie konkretnej gry (np. Baldur''s Gate 2, Wiedźmin). Niezwykle interesuje mnie to od czego cały proces się zaczyna, jakie są kolejne kroki oraz to jak ogólnie wygląda projekt dla wielu wersji językowych.

W mojej pracy chciałbym również opisać rynek lokalizacji w Polsce. Czy zechcieliby państwo do tego celu przedstawić statystyki z ubiegłych 5-10 lat odnośnie ilości wszystkich wydanych przez Państwa tytułów oraz tych które zostały zlokalizowane w całości lub częściowo? Chciałbym przeanalizować jak zmienia się rynek w Polsce oraz postarać się wytłumaczyć z czym te zmiany są związane.

Bardzo proszę o pomoc bo bez niej nie będę w stanie napisać ostatniego rozdziału pracy, gdyż po prostu człowiek z zewnątrz nie ma szans znaleźć nigdzie odpowiedzi na moje pytania. Jedynym źródłem są wydawnictwa a te póki co odmawiają pomocy :( Mam nadzieję, że tym razem trafiłem we właściwe miejsce. Chętnie umówię się na rozmowę telefoniczną na ten temat. Potrzebowałbym oczywiście numeru na który miałbym zadzwonić. Rozumiem, że tutaj nie zostanie on zapewne podany, więc gdyby ktoś był zainteresowany pomocą, mój email to: piotras94@wp.pl.

Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować