Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wrzesień 2008 - Xbox 360 pokonuje PS3 na meczu wyjazdowym

74 postów w tym temacie

100% racja PILE, dopóki nie kupiłem konsoli, myślałem, że jest badziewiasta, ale teraz naprawdę doceniłem ją i wydaje mi się lepsza niż komp.

Vojtas, małe sprostowanie, pamięć ram nie kosztuje 100zł, tylko 200zł, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie kupował jednej kości 2GB, tylko 2x1GB, żeby mieć w dual channel, płyta głowna też gówno prawda bo za 200zł to dostaniesz shit, nawet nie ma funkcji SLI, ale ok mogę sie zgodzi, że taka wystarczy. Karta graficzna też zgoda, ale nagrywarka śmiechu warte 50zł, raczej 100-150zł. Obudowa też więcej bo 100zł. Więc podsumowując, komp wyniesie 1950zł, a niestety to i tak nie jest najnowszy komputer, a przecież, chyba nie chcesz za rok wymieniać całego kompa, bo do sklepów wejdzie przez ten czas owiele lepsza technologia,i niektóre gry będą miały kosmiczne wymagania, więc przy zakupie kompa trzeba myśleć przyszłościowo, żeby miał jak największe możliwości rozbudowy, więc wtedy komp nie będzie kosztował 2tys. tylko 3-4tys.


A co do gier też g*** prawda, bo na allegro gry na konsole, masz po cenach prawie takich jak gry na kompa. Jest też rynek gier używanych. Więc widać co się bardziej opłaca gołym okiem, tylko trzeba mieć trochę oleju w głowie, a nie jak niektóre dzieci, które kupują w sklepach gry, wydając kosmiczne sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaczynają wkurzać te wojny PS3 vs Xbox 360... Czy was powaliło ludzie? Skoro masz jakąś konsolę to co ci do tego, ze ktoś woli inną? Ja mam PS 3 owszem i całkowicie rozumiem ludzi co maja Xbox''a bo ma równie dobre gry. Ja kupiłem PS 3 dla takich tytułów jak Uncharted Gran Turismo 5 czy Metal Gear Solid, a inny kupi Xbox''a, dla Gears Of War czy też Halo 3. Czy to naprawdę tak was boli, że bardziej podoba mi się PS3? Po grzyba te bezpodstawne komentarze, ze gry na PS 3 są gorszej jakości ( jakos nie widze "gorszej jakości" gier na PS 3)? Po grzyba złośliwe komentarze do Xbox''a ( zwłaszcza o awaryjności która już dawno jest przeszłością)? Nie lepiej przestać kłócić się o konsolę i czerpać po prostu przyjemność z grania na swoim ulubionym sprzęcie? ( Chyba żądam nie możliwego... Bo wojny platform były od zawsze )...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 22:19, Nadrill napisał:

> > Jednym słowem co na to wskazuje najlepsze gry i nie tylko są na xboxa bo przecież

> po
> > to sie kupuje konsolę :)
>
> Najlepsze gry są na PC''ta, dobre gry są na PS3, badziewia z wyjątkami są na X360
(IMO)

Komputeromaniak nie ma pieniążków na konsolkę? Biedactwo... :(


Zdziwisz się ale X360 miałem, a PS3 zamierzam w niedługim czasie zakupić.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

100% racja PILE, dopóki nie kupiłem konsoli, myślałem, że jest badziewiasta, ale teraz
naprawdę doceniłem ją i wydaje mi się lepsza niż komp.

Vojtas, małe sprostowanie, pamięć ram nie kosztuje 100zł, tylko 200zł, bo nikt przy zdrowych
zmysłach nie będzie kupował jednej kości 2GB, tylko 2x1GB, żeby mieć w dual channel,
płyta głowna też gówno prawda bo za 200zł to dostaniesz shit, nawet nie ma funkcji SLI,
ale ok mogę sie zgodzi, że taka wystarczy. Karta graficzna też zgoda, ale nagrywarka
śmiechu warte 50zł, raczej 100-150zł. Obudowa też więcej bo 100zł. Więc podsumowując,
komp wyniesie 1950zł, a niestety to i tak nie jest najnowszy komputer, a przecież, chyba
nie chcesz za rok wymieniać całego kompa, bo do sklepów wejdzie przez ten czas owiele
lepsza technologia,i niektóre gry będą miały kosmiczne wymagania, więc przy zakupie kompa
trzeba myśleć przyszłościowo, żeby miał jak największe możliwości rozbudowy, więc wtedy
komp nie będzie kosztował 2tys. tylko 3-4tys.


A co do gier też g*** prawda, bo na allegro gry na konsole, masz po cenach prawie takich
jak gry na kompa. Jest też rynek gier używanych. Więc widać co się bardziej opłaca gołym
okiem, tylko trzeba mieć trochę oleju w głowie, a nie jak niektóre dzieci, które kupują
w sklepach gry, wydając kosmiczne sumy.


widać, że nie masz zielonego pojęcia o PCtach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

100% racja PILE, dopóki nie kupiłem konsoli, myślałem, że jest badziewiasta, ale teraz
naprawdę doceniłem ją i wydaje mi się lepsza niż komp.

Vojtas, małe sprostowanie, pamięć ram nie kosztuje 100zł, tylko 200zł, bo nikt przy zdrowych
zmysłach nie będzie kupował jednej kości 2GB, tylko 2x1GB, żeby mieć w dual channel,
płyta głowna też gówno prawda bo za 200zł to dostaniesz shit, nawet nie ma funkcji SLI,
ale ok mogę sie zgodzi, że taka wystarczy. Karta graficzna też zgoda, ale nagrywarka
śmiechu warte 50zł, raczej 100-150zł. Obudowa też więcej bo 100zł. Więc podsumowując,
komp wyniesie 1950zł, a niestety to i tak nie jest najnowszy komputer, a przecież, chyba
nie chcesz za rok wymieniać całego kompa, bo do sklepów wejdzie przez ten czas owiele
lepsza technologia,i niektóre gry będą miały kosmiczne wymagania, więc przy zakupie kompa
trzeba myśleć przyszłościowo, żeby miał jak największe możliwości rozbudowy, więc wtedy
komp nie będzie kosztował 2tys. tylko 3-4tys.


A co do gier też g*** prawda, bo na allegro gry na konsole, masz po cenach prawie takich
jak gry na kompa. Jest też rynek gier używanych. Więc widać co się bardziej opłaca gołym
okiem, tylko trzeba mieć trochę oleju w głowie, a nie jak niektóre dzieci, które kupują
w sklepach gry, wydając kosmiczne sumy.


Zebyś za rok się nie doczekał X720 : ) (oj żartuję). Skończcie już tą wojnę PC vs konsole... Każda platforma ma swoje plusy i minusy i nie warto się o to kłocić, oczywiście ja też mam swoje zdanie co jest lepsze a co gorsze, ale żeby się o to bić? o.O


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 09:54, Pablo09 napisał:

na X360 jest więcej gier więc wszystko jasne XD



Nic nie jest jasne mośku, bo wszystkich gier nie kupisz, więc taki komentarz czy też argument to sobie głęboko w czarną dziurę wsadź.

Ja podam swoja hierarchie PC>PS3/Xbox360, równe konsole gdyż oby dwie służą do grania... ale mogło by być tez PC>PS3>X360 A dlaczego ? Bo blu ray przechyli szalę na PS3, a xbox360 takiego czegoś nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 23:24, Ascarib napisał:

> > > Jednym słowem co na to wskazuje najlepsze gry i nie tylko są na xboxa
bo przecież
>
> > po
> > > to sie kupuje konsolę :)
> >
> > Najlepsze gry są na PC''ta, dobre gry są na PS3, badziewia z wyjątkami są na
X360
> (IMO)
>
> Komputeromaniak nie ma pieniążków na konsolkę? Biedactwo... :(

Mimo, że MisioKGB nie ma racji(co prawda jakościowo gry na PS3 są najgorsze pod względem
jakości-trudno grę przenieść na tą konsolę przez co nie wykorzystuje się potencjału samego
"czarnego potworka"), ale to nie powód do takiej reakcji-równie dobrze ja mogę napisać,
że Nadrill jest dzieckiem mającym Xboxa z promocji neostrady bez LIVE''u, próbującym
grać w COD4 na MP ;p ale spoko
I TAK KAŻDY WIE, ŻE PC WYMIATA xD na konsoli nie macie Tibii ani Purble Place xD
bez żartów, u mnie kolejność jakości to PS3>PC>X360>Wii>PS2>PSP>ATARI
(pod względem możliwości oczywiście)


Przykro mi, ale nie mam konsoli. Pozdrawiam wszystkich nerdów, którzy się na mnie pluli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że x360 wygrał z PS3 skoro przegrał z dużą różnicą z Wii. Wii żądzi i według mnie jest to najbardziej rozrywkowa konsola na świecie. A szczegulnie z Raymanem raving rabits 1 i 2. PS3 jest drogie i dlatego według mnie przegrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ MisioKGB, ja się nie kłócę, dla mnie komp jest najlepszy składam komputery od dziecka, pracuje teraz w sklepie z komputerami, i dla mnie nie ma nic lepszego, ale finansowo niestety konsola lepsza.

A co do ciebie Martekh, twój komentarz jest żałosny, nie podałeś żadnego argumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2008 o 20:18, Meykan napisał:


A M$ widać że zależy mu na kasie dlatego usilnie obniża ceny Arcade żeby opchnąć naiwnym
ludziom konsole bez dysku twardego który dosyć często się przydaje.

Co? Cena PS3 do początku była 2800zł albo 2200zł zł, nie kupilem jej więc nie wiem, która z tych cen. Ale pamiętam moment jak staniała do 1600zł. PS3 jest najlepszą konsolą, ale drogą. A cena bardzo dużo decyduje o wygranej, z tąd taki wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

Vojtas, małe sprostowanie, pamięć ram nie kosztuje 100zł, tylko 200zł, bo nikt przy zdrowych
zmysłach nie będzie kupował jednej kości 2GB, tylko 2x1GB, żeby mieć w dual channel,


Może zmień sklep, bo w tym cię okłamują.

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

płyta głowna też gówno prawda bo za 200zł to dostaniesz shit, nawet nie ma funkcji SLI


A na co ci dobry człowieku SLI w kompie ekonomicznym ?? Toster chcesz sobie podpiąć czy jak ?

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

nagrywarka
śmiechu warte 50zł, raczej 100-150zł.


To by chyba musiała jeszcze kawę robić. Wejdź sobie na dowolną porównywarkę cen i nie pisz głupot. Za 3-4 stówki to możesz mieć najtańszą nagrywkę BR,a ty chcesz wydawać 150 zł na zwykłe kombo ?

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

A co do gier też g*** prawda, bo na allegro gry na konsole, masz po cenach prawie takich
jak gry na kompa. Jest też rynek gier używanych.


Ale wiesz że dla developera jesteś wart mniej więcej tyle samo co pirat, tyle że cię prawo chroni (jeszcze ;) ) ?

Kto woli konsole gra na konsoli, kto woli kompa gra na kompie ale ludzie nie negujcie już cen w sklepach żeby sobie ideologię dobudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 00:08, Zelgadis napisał:

> O-o'' Zgodziłbym się w przypadku Infinite Undiscovery i Blue Dragonie, ale Eternal
Sonata
> i Tales of Vesperia to już pierwsza liga.
E-e... Eternal Sonata może i przedstawia jakiś tam poziom, ale Tales of Vesperia nie
jest w jakiś sposób wyjątkowe.

No dostało 35/40 w famitsu (taki sam wynik jak Eternal Sonata) i wyprzedało Boxa w Japonii. Takie argumenty maniakowi JRPGów wystarczą w zupełności ;)

Dnia 04.10.2008 o 00:08, Zelgadis napisał:

> Zresztą to ta ostatni gra "sprzedaje" Xboxa
> (i mi również go "sprzeda" na wiosnę, kiedy wyjdzie w Europie).
Nie ma to jak kupować konsolę dla jednej gry ;)

Dla jRPGow. Ile takich exclusiv ma na swoim koncie PS3? Bo mi nic nie przychodzi do głowy, ani z obecnych , ani z przyszłych tytułów. SONY zrobiło konsole bardziej amerykańską niż Xbox i dlatego ja nie widze sensu jej kupować.
Z drugiej strony w gry akcji chętniej pograłbym na PS3 (Uncharted, Heavently Sword, MGS4 czy nawet nieszczesnego Laira).

Dnia 04.10.2008 o 00:08, Zelgadis napisał:

> I ja osobiście pokładam
> olbrzymią nadzieję w jeszcze niewydanym SO4.
Owszem, gra będzie dobra, może być nawet bardzo dobra, ale to już nie będzie to samo,
co poprzednie ''fabularne'' części.

Się zobacy jak wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Namaru - W sumie PS 3 kupiłem właśnie dla gier akcji :P jRPG osobiście nie lubię, ale są różne gusta... ;]

I darujcie sobie wypisywanie "hierarchii" konsol według was.. wiem każdy chce się tym podzielić, ale moim zdaniem wywołuje to niepotrzebną burzę i wojny konsolowe... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seldon najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, bo nikt nie mówi o kompie ekonomicznym, tylko o zaawansowanym, takim który da jak najwięcej przyjemności z użytkowania i grania, czyli gry na full detalach i full rozdzielczości, nagrywarki najlepsze z najlepszymi laserami itd. nikt tu nie mówi o kompie ekonomicznym, bo taki nie wystraczy do bezproblemowego grania, a ja porównywałem konsole na której się bezproblemowo gra, do kompa na którym, można bezproblemowo grac, na najwyższych ustawieniach więc, najpierw naucz się czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to ile sprzedało się xboxów360 jest wypadkową znacznej obniżki cen, bo nie wyszły jakieś genialne gry na tą konsolę. Samymi obnizkami cen MS daleko nie zajedzie (jak ktos analizuje wpływ obniżek na sprzedaz konsol zauwazy ze po kazdej obniżce cen sprzedaż xboxa wzrastała ponad ps3 na 3-4 tygodnie i potem znowu ps3 sprzedawało się więcej).
W Japonii wystarczy kiepski jrpg i się na niego rzucą. Walka na gry zacznie sie dopiero w ostatnim kwartale tego roku GoW2 i Fable 2 na xboxa, Resistance, LBP, Motorstorm2 na ps3 będą wpływały na wyniki sprzedaży. Vhoć w Japonii sprzedadzą sie raczej kiepsko pewnie.
No i SONY musi zacząć myśleć o obniżce cen bo to że PS3 ma zapowiedziane znacznie więcej gier exclusive samo wyników sprzedaży nie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 13:19, marek5mln napisał:

Seldon najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, bo nikt nie mówi o kompie ekonomicznym,
tylko o zaawansowanym, takim który da jak najwięcej przyjemności z użytkowania i grania,
czyli gry na full detalach i full rozdzielczości


No to po co zestawiacie to z konsolami, które full HD na oczy nie widziały ?? Możemy oczywiście pogadać na temat blaszaków wyciągających 1920x1080 z AAx4 itd. tylko, że to byłoby trochę bez sensu, bo tytułów oferujących podobnej jakości grafikę na konsolach po prostu nie ma.

Dlatego pisałem o kompie ekonomicznym, bo obecny "zestaw biurowy" + ekonomiczna grafa jest wydajnościowym odpowiednikiem konsol.

Dnia 04.10.2008 o 13:19, marek5mln napisał:

nagrywarki najlepsze z najlepszymi
laserami


A można wiedzieć po co ? Znaczy niby jaką Ci to w użytkowaniu domowym robi różnicę ?

Dnia 04.10.2008 o 13:19, marek5mln napisał:

grania, a ja porównywałem konsole na której się bezproblemowo gra, do kompa na którym,
można bezproblemowo grac, na najwyższych ustawieniach więc, najpierw naucz się czytać.


Bzdury piszesz i dziwisz się że inni źle je interpretują. Na ustawieniach "bezproblemowych" z konsol to właśnie można grać na kompie ekonomicznym. Na "full wypas" kompie to się wrzuca ustawienia dla konsol po prostu nieosiągalne technicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie prowadzicie dyskusję jakich miliony. Każdy wie, że komputer spokojnie jest w stanie wydajności przeskoczyc konsolę.
Postawie tutaj pewną (pewnie wyświechtaną) tezę. Wg mnie to, że aby byc z kompem na czasie trzeba co 2 lata cos dokupić zniszczyło rynek gier pc bardziej niż piractwo. Na xboxa też są piraty a gry sprzedają się i tak rewelacyjnie.
A jak ktos nie zna wyników sprzedaży gier prosze poszukać pcty nie istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

Vojtas, małe sprostowanie, pamięć ram nie kosztuje 100zł, tylko 200zł, bo nikt przy zdrowych
zmysłach nie będzie kupował jednej kości 2GB, tylko 2x1GB, żeby mieć w dual channel,
płyta głowna też gówno prawda bo za 200zł to dostaniesz shit, nawet nie ma funkcji SLI,


Moja płyta główna też nie ma i bynajmniej shitem nie jest - z rozmysłem kupiłem BEZ, bo SLI to tak naprawdę zwykła ściema. Druga karta wcale nie sprawi, że będziesz miał drugie tylko mocy. Druga karta sprawi, że NA PEWNO pożre drugie tyle prądu. :)

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

ale ok mogę sie zgodzi, że taka wystarczy. Karta graficzna też zgoda, ale nagrywarka
śmiechu warte 50zł, raczej 100-150zł. Obudowa też więcej bo 100zł. Więc podsumowując,
komp wyniesie 1950zł, a niestety to i tak nie jest najnowszy komputer, a przecież, chyba
nie chcesz za rok wymieniać całego kompa,


Za rok całego? Żartujesz? Przecież ten komp uciągnie Crysisa na najwyższych. Myślisz, że za rok 90% gier będzie miało grafę jak Crysis? Śmiem w to wątpić. Pomijam fakt, że jak gra nie jest zoptymalizowana należycie, to nawet lepszy komp nie uciągnie słabszej grafiki na fullach, więc... A za rok będzie można wymienić pojedynczy element - ewentualnie.

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

bo do sklepów wejdzie przez ten czas owiele lepsza technologia,


No spoko. Niektórzy kupują lepszą technologię bo właśnie weszła do sprzedaży - i płacą 2000 za kartę graficzną. Można i tak - tylko po co? :)

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

i niektóre gry będą miały kosmiczne wymagania,


Ile ich będzie? I czy koniecznie musisz grać w kosmicznych rozdzielczościach?

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

więc przy zakupie kompa trzeba myśleć przyszłościowo, żeby miał jak największe możliwości rozbudowy,


Buchacha. :) Komputera nie kupuje się na lata, chyba że potrzebujesz go do profesjonalnej pracy, np. w montażowni telewizyjnej. Ale jeśli już koniecznie chcesz, to dobrze złożony komp, pozwoli Ci wymienić co roku kartę graficzą czy procek. I wszystko będzie w porządku. :)

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

A co do gier też g*** prawda, bo na allegro gry na konsole, masz po cenach prawie takich
jak gry na kompa.


LOL. To chyba mam dostęp do innego Allegro. W sklepie premiera pecetowa kosztuje średnio 100 zł (oczywiście są droższe i tańsze, zależy od gatunku i wydawcy - pozdrowienia dla EA). Ale na Allegro premiery można znaleźć taniej o 20-30 zł. Nie widziałem konsolowej premiery za 70 zł, nawet na Allegro?

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

Jest też rynek gier używanych.


Oczywiście. Komputery też go mają. Można kupić całe kolekcje gier za śmieszne pieniądze. Pytanie, czy nie przeszkadza Ci, że kupujesz używane - wiadomo, jest ryzyko, że coś będzie nie-halo.

Dnia 04.10.2008 o 10:08, marek5mln napisał:

Więc widać co się bardziej opłaca gołym okiem,


Opłaca się bardziej PC, tylko nie wszyscy chcą to przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 14:03, silenthill napisał:

panowie prowadzicie dyskusję jakich miliony. Każdy wie, że komputer spokojnie jest w
stanie wydajności przeskoczyc konsolę.
Postawie tutaj pewną (pewnie wyświechtaną) tezę. Wg mnie to, że aby byc z kompem na czasie
trzeba co 2 lata cos dokupić


Taka jest cena otwartej architektury i ciągłego postepu - zawsze znajdzie się ktoś, kto postanowi skorzzystać z najnowszych technologii - ale nie ma przymusu, by to kupować.

Dnia 04.10.2008 o 14:03, silenthill napisał:

zniszczyło rynek gier pc bardziej niż piractwo.


Obecny stan rynku PC to nie jest kwestia tych dwóch rzeczy - to dużo bardziej skomplikowane, ale nie będę nie nad tym rozwodził, bo pisałem już o tym wielokrotnie.

Dnia 04.10.2008 o 14:03, silenthill napisał:

Na xboxa też są piraty a gry sprzedają się i tak rewelacyjnie.


Bo nie jest tak prosto piracić? Może dlatego. Ale hipotetycznie, jeśli rynek PC by upadł, to jak myślisz, co zrobią piraci? Będą uczciwi? Czy może całkowicie przerzucą się na konsole?

Dnia 04.10.2008 o 14:03, silenthill napisał:

A jak ktos nie zna wyników sprzedaży gier prosze poszukać pcty nie istnieją.


Ludzie często się na nie powołują zapominając że:

1. są wyrywkowe - dotyczą wybranych regionów świata (np. USA) i tylko sklepów, często z pominięciem sieci, które prowadzą swoje własne rankingi (bez sprzedaży online)

2. wszyscy piszą o sprzedanych kopiach, rzadziej o przychodach - ale czemu nie pisze, jakie są zyski, jaki jest bilans?

3. Dlaczego konsole traktuje są jako jedną platformę, skoro każda z nich jest inna i robią je inni producenci?

Krótko mówiąc - siana jest propaganda, która ma stworzyć wrażenie, że PC umiera i ogólnie może być już tylko gorzej. Szkoda tylko, że nikt nie wspomina, że co roku na PC ukazuje się prawie tysiąc gier - i na nich wciąż świetnie można zarobić. Po prostu o konsolach się najwięcej trąbi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować