Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft będzie pracował nad Europą

54 postów w tym temacie

marek5mln - fajniejszych? chyba dla ciebie, każdy ma inny gust. Jeden woli jedno drugi co innego, więc nie zaczynaj kolejnej wojny. Gier jakoś znacznie więcej na Xboxie 360 też nie ma. Jak wam się podoba Xbox spoko mnie to nie obchodzi każdy woli co innego, ale nie rzucajcie takich opiniotwórczych komentarzy. Bo co? Osoba która woli PS 3 ma skopany gust? Woli "mniej fajne" gry? Zastanów się trochę...

JON666 Zarówno Oblivion jak i Fallout 3 są na PS 3. Więc nie wiem o co ci chodzi ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć dobry PC jest droższy niż konsola, to paradoksalnie szkoda mi kasy na konsolę. Sorry, konsola może jest fajna, jak pragnę wydać 200 zł na kolejną, szybkonudzącą się arcade''ówkę i równie szybko i bezproblemową ją zapuścić sobie na "dużym telewizorze". Na szczęście, tylko PC się liczy dla wielu polskich graczy i uważam, że to dobry trend. Za granicą konsole są co prawda bardziej popularne - bardziej moda niż użyteczność? A może kłopot z obsługą PC? Nie wiem, szczególnie że moce konsol jakoś nie generują nadzwyczajnego przyrostu grywalności i sukces gry wcale tam nie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrocz, błędem jest mówienie, że jest tyle samo gier, bo na xbox360 jest o wiele więcej gier i to jest wiadome, choćby z racji tego, że xbox360 jest dłużej na rynku, a co do gier, ja nie powiedziałem, że PS3 ma do dupy gry, tak samo ma zajebiste gry, które mi się bardzo podobają, ale ja powiedziałem, że mnie się bardziej podobają gry na xbox360.

Nie mam zamiaru wywoływać jakieś wojny, bo konsolowcy powinni trzymać się razem, i tak już wystarczy tego, że jest wojna między konsolami a pecetami, po co jeszcze wśród nas wywoływać wojnę. Więc, przepraszam jeśli się źle wyraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrocz- opisałem SWOJE zdanie nt konsol, na przykładzie tego gatunku gier które MI się osobiście podobają, i nie mam zamiaru narzucać swojego zdania komukolwiek, mimo iż nie tylko ja tak myślę jak widać (vide Marek5mln). Ja wybieram tą konsolę która zapewni mi jak najwięcej dobrej zabawy przy ulubionym gatunku gier (RPG), do tego w połowę niższej cenie, oraz z większymi perspektywami na lokalizację w polskiej wersji językowej. Niebagatelne jest też to że Microsoft jednak dostrzega nasz rynek, w stopniu ograniczonym ale zawsze, czego nie można powiedzieć niestety o Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, koledzy konsolowcy. Proszę, powiedźcie mi, co widzicie w konsolach? Kiedyś też chciałem sobie kupić, ale zdałem sobie sprawę z tego, że po pewnym czasie będzie tylko leżała zakurzona w kącie.

1. Gry - rozumiem, że konsole posiadają specyficzne arcade''ówki, których nie ma na PC. Sam osobiście ich nie lubię, ale takim God of War bym nie pogardził.

2. Eee ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci tak- jeśli mam czekać na Fable2 z rok zanim się ukaże na PC to wolę odżałować te kilka stow za konsolę i sobie na niej pograć. Jasne że PieC jest lepszą sprzętowo platformą, i do tego są tańsze gry, jednak spora część nowych gier jest z początku ekskluzywem konsol, lub wcale się na PC nie ukazuje, i niestety ta tendencja pewnie będzie wzrastać. Niebagatelne jest też to że w takiego np PESa gra się o niebo miodniej na konsoli niż na PC. Ale zapewniam że mimo to w moim pokoju zawsze będzie stał poczciwy, mocarny PC, jako platforma podstawowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 14:56, Maerius napisał:

Hej, koledzy konsolowcy. Proszę, powiedźcie mi, co widzicie w konsolach?

To, że nie musimy wymieniać sprzętu co premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JON666 i MArek5mln - ja rozumiem nic nie mam do tego że wolicie Xbox''a wyczułem jednak w waszych wypowiedziach pewne negatywne stwierdzenia. Rozumiem jednak że jest to nieporozumienie więc darujmy sobie dalszą dyskusje na ten temat ;]

PS. Xbox może i ma nieco więcej ale obecnie jest to różnica o której nie warto wspominać, na PS 3 jest również od groma gier wiec ciężko tu porównywać "Ilości" zresztą i tak nie znam osoby co kupuje każdą grę jaka tylko wyjdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JON666: Kumam. Nawet to bardzo przekonujące, co mówisz.

Czemu tendencja, o której mówisz, się pogłębia? Rynek konsol się poszerza i jest bardziej atrakcyjny dla producentów? Mogę to sobie... wyobrazić, ale jest to trochę dla mnie... niezrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plany mają dobre, ale co z tego wyjdzie - tutaj już nie byłbym taki pewien.

Pierwsza i kluczowa rzecz, to niech w takich krajach jak Polska oficjalnie wprowadzą Live. Im się wydaje, ze u nas nie ma nawet konsol i w zasadzie takie o nas jest pojęcie na zachodzie. Pamiętacie słynny news za granicą, o rzekomej pierwszej, światowej premierze GTA IV w Polsce? Wirtus miał podaną datę wysyłki bodajże na 25 kwietnia, czyli 4 dni przed premierą - od razu zrobił się szał i pojawiały się tam komentarze typu "To w Polsce mają konsole?" - widać, jakie mają o nas tam zdanie ;-) Sama idea, jaka została przedstawiona w tym newsie jest niezła, ciekaw tylko jestem jak to wyjdzie ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może to i dobrze, że zachód nie wie o nas nic, może to i lepiej, że mamy taką opinie jaką mamy, bo może przez to, jeśli by doszło do jakichkolwiek konfliktów międzynarodowych, to by nawet nie zwrócili uwagi na Polskę hehe.


A co do ciebie Maerius, to to widzimy w konsolach, że są tańsze, nie ma problemów z zacinaniem się gier, grafika jest wporzo, i co najważniejsze, pecet to studnia bez dna w topieniu twojej kasy( praktycznie co pół roku trzeba coś dokupować albo wymieniać), a konsole wymieniasz raz na 4-5lat. I jak już powiedział JON666, coraz więcej gier ukazuje się jako ekskluziw, na mass effecta musiałem czekać rok, żeby był na PC, a i tak nie jest pewne, czy kolejne części wyjdą na peceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pewien śmieszny kraik pomiędzy Wisłą i Odrą dołączy przy okazje do rzeczowej Europy, czy też dalej będzie ekstra duży Bałtyk ( mapa stref czasowych z windows 98/xp ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

// KaPe: Wyczuwam sprzeczność.
Zapewne tak, ale zapewne też istnieją niezliczone możliwości, w których dałoby się zaimplementować tak dziwną cechę.

// marek5mln: są tańsze
Biorąc pod uwagę, że na nich się tylko gra oraz biorąc pod uwagę ceny gier, to ciężko rozpatrywać wartość merytoryczną tego argumentu.

// marek5mln: nie ma problemów z zacinaniem się gier
To fakt. Wszystkim działa tak samo i kupując grę jakość jest zapewniona.

// marek5mln: praktycznie co pół roku trzeba coś dokupować albo wymieniać
Może powiedzmy, że co 1-4 lat przeciętny user zmienia komputer. Konsole są składane na wyrost. To, że nowe konsole powstają rzadko, to oczywiście bardziej plus niż minus. Szczególnie dla samych producentów gier. To bardzo kłopotliwe zapewniać przenośność pomiędzy różnymi platformami. Zazwyczaj jest tak, że jak coś chodzi na Xboxie, to nie ma żadnych przesłanek, aby przenieść to na PC. Na konsole tworzą duzi producenci i jest to kosztowne. Licencja na sprzedaż gier na daną konsole zapewnia lepszą jakość (choć błędów się nie uniknie), ale też jest filtrem dla tych wszystkich mniej popularnych gier, które wypełniają baaardzo rozległe nisze gatunkowe na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pominą Polskę :) No ale bądźmy dobrej myśli. No i prawdopodobnie te "plany" to tylko rozszerzenie działalności xlive w Europie bo nie chce mi się wierzyć żeby robili coś więcej. No ale wiadomo "plany" brzmi lepiej niż"plan"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm

-Maerius
(// marek5mln: są tańsze
Biorąc pod uwagę, że na nich się tylko gra oraz biorąc pod uwagę ceny gier, to ciężko rozpatrywać wartość merytoryczną tego argumentu.)

rozumiem o co ci chodzi, jednak, jest coś takiego jak allegro i tam gry są o połowę tańsze, a przynajmniej o 1/4, przykładowo grę Soul Calibur IV mogę kupić nową w folii itd, za jedyne 150zł, a w sklepie za 250zł. Rozumiem, że gry na komputer są tańsze, ale te dobre gry też nie schodzą poniżej 90zł, a na konsolę raczej wszystkie gry to dobre produkcje, bo jak sam zaznaczyłeś, wydaje się ogromne nakłady na produkcję gier konsolowych. Więc, nie widać specjalnej różnicy w wydatkach na gry.

Hmmm co do konsoli to dochodzi jeszcze kwestia, płacenia za xbox live gold to jakieś 100zł na allegro za rok, no jeszcze dochodzi kwestia punktów, jednak wydając je tylko na najpotrzebniejszy rzeczy, czyli różne dodatki do gier, to też wystarczy jakieś 200zł na rok, dla takiego zwykłego gracza. A pecetowiec, taki zwykły gracz, wymienia mniej więcej raz na dwa lata całego kompa. Niech będzie, że kupuje ekonomiczny zawsze komputer, więc wyda jakieś 1700zł, więc na 4 lata to już prawie 4tys. A konsole xbox360 na początku jej premiery można było kupić za około 1200zł, plus te 300zł na utrzymanie konsoli na rok, to na 4 lata wychodzi zaledwie 2400zł. Można by jeszcze dodać, że na pecet ukazują się gry, gdzie trzeba płacić za granie przez sieć, ale takich jest niewiele, więc ich nie liczę. Także, uważam, że konsole są tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować