Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Urodzinowa promocja sklepu gram.pl

75 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2008 o 17:51, Waaazuuup napisał:

Z jubilatem jest podobnie jak z "poszłem". Zostało uznane za poprawne bo zbyt duża część
społeczeństwa błędnie go używa. Ale mniejsza z tym. I tak kijem tej Wisłoki nie "zawruce"
lol :D

Poszłem nie jest i nigdy nie było uznane za poprawne .To by było kalectwo na języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 17:59, jackass napisał:

Poszłem nie jest i nigdy nie było uznane za poprawne .To by było kalectwo na języku.


Ok rozpędziłem się trochę. Chodziło mi o to, że tak dużo ludzi używa formy błędnej, że nikt już nie zwraca uwagi na to. Kiedyś takie błędy były rzadkością a teraz jest wręcz odwrotnie. I to mnie wpienia trochę, bo Polacy nie dość, że kaleczą inne języki(głównie angielski) to jeszcze polskiego nie potrafią używać. Ale to nie miejsce na takie sprzeczki, zaraz się czerwoni odezwą, że nie na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipny ten prezent ... Powiedziałbym, że nawet więcej niż trochę. Dużo szumu o nic, bo czymże jest gra Garfield? Wolałbym już jakiś gadżet. No chyba, że po prostu tak mi się trafiło (pech).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się odnieść do "walczących" o honor języka polskiego. To prawda że kaleczenie języka nie jest zbyt miłe, ale na Odyna, nie można się czepiać wszystkiego, czy wy naprawdę jesteście tacy nieomylni ? Dla mnie to taka odmiana dewocyjności. Tak naprwadę to w pewnym sensie ewolucja języka, wprowadzanie nowych słów go wzgogaca i ułatwia porozumiewanie. W granicach rozsądku oczywiście. Wiele słów które uważamy teraz za prawidłowe powstały w ten właśnie sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dostałem zadnego prezentu a przyznam, że to przyśpieszyło moją decyzje o zrobieniu zakupów. Zatem pytam się dlaczego??


Ps.zakupy zrobiłem 08.10 a wysłane 09.10
Pss. paczke dostałem dzisaj (10.10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 22:11, arcybiszop napisał:

Chciałbym się odnieść do "walczących" o honor języka polskiego. To prawda że kaleczenie
języka nie jest zbyt miłe, ale na Odyna, nie można się czepiać wszystkiego, czy wy naprawdę
jesteście tacy nieomylni ?


A kto się czepia wszystkiego? I kto mówi że jest nieomylny? I w końcu czy to jest jakiekolwiek usprawiedliwienie?

Dnia 09.10.2008 o 22:11, arcybiszop napisał:

Dla mnie to taka odmiana dewocyjności.


Dla mnie jest to zwykłe językowe niechlujstwo. Brak dbałości o kulturę języka.

Dnia 09.10.2008 o 22:11, arcybiszop napisał:

Tak naprwadę to w pewnym sensie ewolucja języka,


Tak, tyle że ewolucja języka jest procesem długotrwałym. A wysyp dysortografików i dyslektyków mamy od niedawna. Teraz wystarczy załatwić sobie papier i można mieć w nosie ortografię z interpunkcją. Dlaczego? Bo jest na to przyzwolenie.

Dnia 09.10.2008 o 22:11, arcybiszop napisał:

wprowadzanie nowych słów go wzgogaca i ułatwia porozumiewanie.


Masz na myśli "poszłem"? Niektórzy twierdzą, że "zajebisty" nie ma już wulgarnego charakteru. To że ludzie na ulicy preferują łacinę, nie oznacza, że taki jezyk wzbogaci normę wzorcową.

Dnia 09.10.2008 o 22:11, arcybiszop napisał:

W granicach rozsądku oczywiście. Wiele słów które uważamy teraz za prawidłowe powstały
w ten właśnie sposób.


Tak, tyle że zanim uznano je za poprawne minęło wiele, wiele lat. Pewnych rzeczy się nie robi. Ale oczywiście zawsze można twierdzić, że skoro takie są fakty, to tym gorzej dla faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, prezent miał dostać każdy, którego zamówienie będzie wysłane do piątku, a ja mimo że otrzymałem gry dzisiaj prezentu nie dostałem. No, poza grami była jeszcze faktura, ale "papieru Ci u nas dostatek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę cię i powiem że pewnie wiele nie straciłeś. Kilku userów pisało że tym "prezentem" była jakaś niszowa gra więc wielkiej straty nie ma. ;D

Ale niesmak pozostał ...

Przejrzałem ofertę gramowego sklepu i z przykrością muszę przyznać że produktów które by mnie interesowały i są choć troche tańsze że opłaca się je tu kupować jest nader niewiele żeby nie powiedzieć wcale ... tak więc sorry ale wolę Wirtusa czy MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się dostał Juiced: Szybcy i Gniewni, jeno w papierowej kopercie. Nic nadzwyczajnego. 20zł na pewno bym za niego nie dał. Ale przecież darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze powiedziec ze jestem bardzo rozczarowany "urodzinowa promocja" ... jest to nabijanie ludzi w butelke, a dlaczego ? juz wyjasniam:
Mialem zamiar kupic kilka gier nie w tym tygodniu, ale za jakis czas, skusilem sie owa pseudopromocja... Zamowilem 3 gry (z 14 planowanych, bo akurat na tyle mi w tym momencie pozwalaly fundusze). Paczuszka przyszla ... ladnie piknie ale w srodku .... kupa, nic, zero, null ... zadnego bonusa.... co to do jasnej ciasnej ma byc ??!?!?!? Odbieram sobie ostatnie pieniadze na przesylke za pobraniem, aby zmiescic sie w terminie ""promocji"", myslac, jakos to bedzie, do przyszlego tygodnia jakos przebiduje nie kupujac "zestawu sniadaniowego do pracy" .... i co w zamian mam ? NUUUULLLLL!!!!!

Jesli jest to jakas pomylka, to prosze o zespol gram.pl o jakies wyjasnienie .... inaczaj ... mam w ..... tam gdzie slonce nie siega te 39 gier ktore zakupilem do tej pory .... juz wiecej nie zajrze na ta strone ....

Jak na razie Bez Powazania i Bez Pozdrowien
HelDoRe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Dodatkowo rozwazam wycofanie zamowienia Fallouta 3 w preorderze, ktorego zamowilem 2 miesiace temu, i przerzuce sie na firme C....A, tam przynajmniej mozna cos zrobic z punktami, a nie jakies "wirtualne PLN", ktore rosna na koncie i malo co mozna je ruszyc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 22:33, HelDoRe napisał:

i przerzuce sie na firme C....A,


A to jakaś cenzura obowiązuje na forum? Jakiś kod powinienem znać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować