• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
beeing

Heroes V Dzikie Hordy: pisk, hałas HDD

Pytanie

Witam serdecznie.
Czy ktos spotkal sie z problemem, ze po odpaleniu HOMM5 w menu glownym i podmenu oraz w trakcie trwania samej gry dysk twardy wydaje piszczaco-chroboczace odglosy? Nie jest to normalny dzwiek jego pracy. Posiadam gre orginalna, pol godziny temu wyjeta z pudelka. Gra zainstalowana jest na RAID 0 z dwoch WD 160 SATA II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.10.2008 o 19:53, beeing napisał:

Witam serdecznie.
Czy ktos spotkal sie z problemem, ze po odpaleniu HOMM5 w menu glownym i podmenu oraz
w trakcie trwania samej gry dysk twardy wydaje piszczaco-chroboczace odglosy? Nie jest
to normalny dzwiek jego pracy. Posiadam gre orginalna, pol godziny temu wyjeta z pudelka.
Gra zainstalowana jest na RAID 0 z dwoch WD 160 SATA II.

wyczyś komputer z kurzu i bedzie dobrze.Ja mam tak samo z wieloma grami.Wtedy rozrkecam czesc obudowy o odkurzam kurz odkurzaczem,albo czyszcze spręzonym powietrzem i gitara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2008 o 20:13, PonuryŻniwiarz napisał:

wyczyś komputer z kurzu i bedzie dobrze.Ja mam tak samo z wieloma grami.Wtedy rozrkecam
czesc obudowy o odkurzam kurz odkurzaczem,albo czyszcze spręzonym powietrzem i gitara
;)


Hehe. Spoko pomysl ale komputer nie jest zakurzony. Czyscilem go niedawno. Pisk zdarza sie tylko przy HOMM5, przy innych grach nie. Operacje obciazajace HDD takie jak: kompresja wideo czy dekompresja archiwow nie powoduja takiego dzwieku. Czytalem kiedys na Google ze ochrona StarForce moze powodowac podobne objawy...
Ktos ma jeszcze jakis inny pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też tak miałem. Okazało się że kabel prowadzący z zasilacza do wentylatora był za słabo umocowany (obluzował się w końcu komputer miał 4 lata) Naprawiłem i już nie chrobotało :P Nie wiem jaki to miało wpływ. Ale ustało. Teraz mam nowy komputer i nie mam już takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować