Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diamond Radeon HD 4670 z pamięcią 1 GB

20 postów w tym temacie

Harpen

Jeden z partnerów AMD, firma Diamond Multimedia, zapowiedziała właśnie kartę graficzną Radeon HD 4670, która będzie wyposażona w jeden gigabajt pamięci. Układ powstaje w oparciu o 55-nm chip RV730. Cena na razie pozostaje tajemnicą.

Przeczytaj cały tekst "Diamond Radeon HD 4670 z pamięcią 1 GB " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 14:01, MasterPL napisał:

Niezła ta kara. Ciekawe ile będzie kosztować... pewnie nie mało :P


I tak oto numerologia 1 GB mami ludzi.
To jest karta low-end, czyli dla mniej wymagającego użytkownika. Do grania się nie nadaje, a 1 GB jest tak potrzebny jak maluchowi silnik od Ferrari (fakt że wykastrowany silnik, bo 128 bitowa magistrala jest już skamieliną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 GB to nie jest za dużo dla nowych gierek w wysokich rozdzielczościach na poziomie Full HD i wyżej - np. Crysis, ale problem stanowi te nieszczęsne 128 Bit, moja karta sprzed 3 lat GF 6600GT tyle miała. Teraz to trzeba robić powyżej 320 Bit, a najlepiej 512 Bit. To taki moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 14:21, sierakowski napisał:

1 GB to nie jest za dużo dla nowych gierek w wysokich rozdzielczościach na poziomie Full
HD i wyżej - np. Crysis, ale problem stanowi te nieszczęsne 128 Bit, moja karta sprzed
3 lat GF 6600GT tyle miała. Teraz to trzeba robić powyżej 320 Bit, a najlepiej 512 Bit.
To taki moje zdanie.


Ej, nie wprowadzaj zamętu. Nie chciałbyś mieć karty z 512 BITAMI pamięci, tylko 512 MEGABAJTAMI (MB) :)
Nie wiem, czy w ogóle istniała karta, która miała 512 bitów pamięci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 14:21, sierakowski napisał:

1 GB to nie jest za dużo dla nowych gierek w wysokich rozdzielczościach na poziomie Full
HD i wyżej - np. Crysis, ale problem stanowi te nieszczęsne 128 Bit, moja karta sprzed
3 lat GF 6600GT tyle miała. Teraz to trzeba robić powyżej 320 Bit, a najlepiej 512 Bit.
To taki moje zdanie.


Radze przejrzeć testy z których wynika, że kupowanie kart z 1GB jest nieopłacalne (zbyt mała róznica w wydajności (lub żadna) w stosunku kart z 512 MB).
Tu chodzi tylko i wyłacznie o marketing - dla większości ludzi 1GB na karcie, to jest coś czym można np sie pochwalić przed kumplami (z tym że by skompensować wzrost ceny spowodowany dodaniem większej ilości RAMu, to pakuje się w nie tanie magistrale 128 bit).
Swego czasu widziałem na jakim sklepie internetowym mutanta GF 8600GT z 2 GB ramu:), to był dopiero przykład numerologii stosowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 14:48, Aargh92 napisał:

> 1 GB to nie jest za dużo dla nowych gierek w wysokich rozdzielczościach na poziomie
Full
> HD i wyżej - np. Crysis, ale problem stanowi te nieszczęsne 128 Bit, moja karta
sprzed
> 3 lat GF 6600GT tyle miała. Teraz to trzeba robić powyżej 320 Bit, a najlepiej
512 Bit.
> To taki moje zdanie.

Ej, nie wprowadzaj zamętu. Nie chciałbyś mieć karty z 512 BITAMI pamięci, tylko 512 MEGABAJTAMI
(MB) :)
Nie wiem, czy w ogóle istniała karta, która miała 512 bitów pamięci :D



Aargh92 nie popełnił błedu, ani nie sieje zametu, bo pisze o szerokości magistrali, a nie rozmiarze pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GPU chodzi przede wszystkim o szynę pamięci i o częstotliwości... W wersjach 512MB taktowanie pamięci jeż prawie 2x wyższe od tych 1GB, więc są widocznie szybsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, ja mam kartę x1950GT, on ma 256 bitowa szynę pamięci, mam 256 Mb pamięci, ale mimo wszystko pamięć w mojej starej karcie pracuje lepiej, co do procesorów strumieniowych strumieniowych to ja mam w sumie 44*6( tak to się liczyło) to daje 246, ale karta spełnia swoje zadania, i nie wiem właśnie po co montować w takiej karcie tyle pamięci, jak i tak to wykorzystanie nie będzie :), a moja karta w nowym nazewnictwie to by było 1950(30) wersja XT to by zmiotła tą kartę , no ale zgodność z Dx10 dużo daje przecież :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie interesuje mnie to jaka jest specyfikacja tej karty ale od razu pisze że żal mi tylek ściska jak czytam te komentarze :/
pierwsze, co moge powiedzieć:
- taktowanie pamięci nie jest 2x mniejsze (sic!) bo wynosi 900MHz (1800 efektywne) przy 1GB i 1000MHz (2000 efektywne) przy 512MB
- taka fajna karta z segmentu low end a mocą zbliżona do HD3850 bez problemu rozbijająca w drobny mak konkurencje GF na tej półce cenowej (przynajmniej to można powiedzieć z dotychczasowych testów)
- jak ktoś nie wie do czego służy większa ilość pamięci w kartach graficznych polecam testy praktyczne - w rozdz. 1024x768 różnicy pewnie nie będzie, ale już przy 1680x1050 czy 1920x1080 zaczynają być widoczne :)

No i ten komentarz mówiący o wkładaniu silniku ferrari do malucha... trudno uznać karty z serii HD4000 za malucha, a 1GB pamięci za silnik ferrari, powiem nawet więcej, procesor stworzony przez Ati jest tak dobry, że można mówić o wkładaniu silnika ferrari do hummera

pytanie dla specjalistów - karta radeon HD2900XT ma 512 bit, czy w takim razie połknie bez problemu radka HD4850?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 19:59, kindziukxxx napisał:

ok, ja mam kartę x1950GT, on ma 256 bitowa szynę pamięci, mam 256 Mb pamięci, ale mimo
wszystko pamięć w mojej starej karcie pracuje lepiej, co do procesorów strumieniowych
strumieniowych to ja mam w sumie 44*6( tak to się liczyło) to daje 246, ale karta spełnia
swoje zadania, i nie wiem właśnie po co montować w takiej karcie tyle pamięci, jak i
tak to wykorzystanie nie będzie :), a moja karta w nowym nazewnictwie to by było 1950(30)
wersja XT to by zmiotła tą kartę , no ale zgodność z Dx10 dużo daje przecież :)


A to dobre,
Nie ma to jak znawca :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować