Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O (nie)możliwości podkręcania Core i7 słów kilka

31 postów w tym temacie

Dla mnie to jakaś ściema albo totalne nieporozumienie. Nie może być tak, żeby jedynie mała grupka pamięci współpracowała z danym procesorem. A co z resztą z wyższymi napięciami? Włożysz taką kość RAM-u i papa procesorze? Albo gwarancjo? Bullshit jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Ciekawe jak Intel wyobraża sobie sprzedaż tych procesorów przy ograniczoności płyt głównych i komponentów mogących ze sobą współpracować. Wygląda na to, że zakup nowych procesorów może stac się opłacalny dopiero po nasyceniu rynku odpowiednimi komponentami. Nie ma głupich, na razie trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ustawić na pamięci 1.6 V na sztywno i podnieść CL bardzo mocno, a częstotliwość ustawić tak z 400 MHz powinny działać ;]
Koniec żartów skoro wyższe napięcie na pamięci te procki uszkodzi (zastanawia mnie jak?), to powinni tą sprawę rozwiązać programowo w taki sposób, że jak płyta wykryje i7 to automatycznie zablokuje ustawienie napięcia większego od 1,6 V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widac ze jak komus sie dobrze wiedzie to dostaje klapki na oczy i nie mysli i stara sie gowno usera wcisnac na sile tak zaczela robic nvidia i teraz dostaje w dupe od ati i tak sie stanie z intelem! proste... jak dostana po dupie to zaczna znowu myslec logicznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 15:30, pendejo napisał:

no to ustawić na pamięci 1.6 V na sztywno i podnieść CL bardzo mocno, a częstotliwość
ustawić tak z 400 MHz powinny działać ;]
Koniec żartów skoro wyższe napięcie na pamięci te procki uszkodzi (zastanawia mnie jak?),
to powinni tą sprawę rozwiązać programowo w taki sposób, że jak płyta wykryje i7 to automatycznie
zablokuje ustawienie napięcia większego od 1,6 V


W i7 będzie zintegrowany w procesorze kontroler pamięci który działa na takim samym napięciu jak ram - analogiczna sytuacja jak w Athlonach od S754 w górę (ale one wytrzymywaly chyba do ok 2,6V czy coś w tym stylu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 16:46, szmarcin napisał:

Procki te mają być drogie, a oni pozwalają sobie na jakieś duże niedopracowania? Naprawdę
- to już jest chyba zarozumiałość albo lenistwo..

Nie. To pamięci są technologicznie daleko w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeszcze nigdy nie widziałem jak pali się procek Intela. W końcu kiedyś musi być ten pierwszy raz. Do tej pory paliły się tylko starsze Athlony i Durony...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować