Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec prac nad Falloutem 3!

59 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2008 o 14:14, Vegger napisał:

Dodam na koniec tylko jeszcze, że gdyby Fallout 3 nie miał tej "3" w tytule to bym się
nie czepiał....


Ot to! Faktycznie ta gra nie jest bezpośrednim spadkobiercą wszystkich elementów za które kochaliśmy poprzednie części i może nie powinna być robiona jako kontynuacja, ale jako gra w świecie fallouta. Pod tym kątem mogę zrozumieć zarzuty. Co do tekstur - to faktycznie za bardzo się błyszczą jak na brudny świat Fallouta. Jednak i tak to może być ciekawy tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 10:49, sig. napisał:

> Żadna "maruda" jeszcze w ten tytuł nie grała, a już twierdzą, że jest zły.
O grze wiadomo już całkiem sporo, a żeby zagrać trzeba by wcześniej zapłacić (bo gry
betshy mają to do siebie że dema nie są publicznie udostępniane),a potem klnąć że się
wyrzuciło pieniądze w błoto (skoro nawet zapowiedzi twórców (które są przecież ostro
przesadzone na +, marketing się kłania) odrzucają od gry, to jak miała by się spodobać?


A kto broni odsprzedać tytuł na Allegro? Fakt może z 20 zł taniej, ale tyle też zapłacisz za bilet do kina i nikt nie zwróci Ci pieniędzy tylko dlatego, że film się Tobie nie podobał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze recenzje (93% i 81%) oceniają grę dosyć pozytywnie i co najważniejsze podobno duch 1 i 2 części pozostał i w trójce ;). No zobaczymy jak to będzie. 3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 15:00, MisioKGB napisał:

Pierwsze recenzje (93% i 81%) oceniają grę dosyć pozytywnie i co najważniejsze podobno
duch 1 i 2 części pozostał i w trójce ;). No zobaczymy jak to będzie. 3mam kciuki

Ta recenzja na 93% (PC Jeux) zawiera też taki fragment (tłumaczenie z francuskiego za artykułem Macieja Kurowiaka):
"Większość zmian wobec wobec jedynki i dwójki jest czysto techniczna, ale ich duch pozostał na swój sposób nienaruszony. Brakuje tylko ironii i humoru, gra jest nad wyraz poważna. Odniesienia do kinematografii, czy kompletnie odjechane dyskusje z NPC są także przeszłością."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 13:00, Czapelo napisał:

Powiedz mi, w którym miejscu ja Fallouta 3 wychwalam? Bo ja się nigdzie peanów na cześć
Fallouta 3 dopatrzeć nie mogę, a pisałem to na trzeźwo :).


Co za niedopatrzenie. Natychmiast je napraw i się napij. :-)

Poważniej, jak tak przeglądam dyskusje o F3 to krytykanci czasami jadą zdecydowanie za ostro, ale często mają bardzo konkretne zarzuty. Ja sam parę razy wypisywałem co w tej grze mi się nie podoba, ale potraifłem i podać co się nieźle zapowiada - chociaż jestem bardzo sceptyczny. Tymczasem zachwyceni najczęściej ograniczają się do bezpodstawnych ogólników "Ta gra będzie świetna. Już się nie mogę doczekać." czy "Na pewno będzie to godny następca starych Falloutów.", czy nieuprawnionych uproszczeń "Trzeba iść z postępem, gra musi mieć nowoczesną grafikę" - czemu nikt nie przeczy, tylko nowoczesna grafika nie oznacza jednego, konkretnego rozwiązania. I bardzo często właśnie użytego przez Ciebie "Przecież nie graliście jeszcze, więc skąd możecie wiedzieć, że gra jest zła?". Zwolennicy F3 też nie grali, więc na jakiej podstawie twierdzą, że to będzie dobra gra? Co ciekawe, chyba jeszcze nie widziałem któregoś zwolennika F3, który podałby konkretne powody. Ja potrafię wymienić kilka ciekawie zapowiadających się elementów, ale gdy trafia się ktoś, kto już uznał F3 za RPG roku, to jakoś nigdy nic konkretnego nie pisze.

Dnia 09.10.2008 o 13:00, Czapelo napisał:

Ja z opinią się wstrzymuję do czasu premiery, choć pewnie i tak tę grę kupię nie przez
szacunek/brak szacunku do serii, ale dlatego, że pochłaniam wszystko co choć trochę przypomina
RPG i jest w postapokaliptycznych klimatach i jest/może być ocenione na min. 6/10 (a
ten tytuł powinien mieć więcej, choć niekoniecznie w opiniach zagorzałych fanów wcześniejszych
części).


Ja również kupię, z różnych powodów. Tylko nie nastawiam się na Fallouta - w tym zaprezentowała do tej pory Bethesda klimatu Fallouta jest niewiele - ale na postapokaliptyczną gierkę w typowym stylu Bethesdy. Będzie to miało inny klimat, inaczej tworzony, na odmiennych elementach oparty i przy takim założeniu się raczej nie zawiodę.

Dnia 09.10.2008 o 13:00, Czapelo napisał:

Zgadzam się jednak z Tobą że nie wszystko co nowe musi być strawne - dla mnie tego przykładem
było UFO/X-Com od Microprose i obecna seria UFO w którą zagrałem i zrezygnowałem. Jednak
najpierw zagrałem w to, zanim zacząłem się w temacie wypowiadać


Ale pewne wnioski można wyciągać już po obejrzeniu materiałów promocyjnych i zachowaniu pracowników Bethesdy - również po tym czego nie mówią. O przykład dialogów nie można było się przez długi czas doprosić. Głównym motywem promocyjnym są fruwające flaki. Wiadomo na pewno, że są w F3 pewne rozwiązania techniczne robione pod mało wymagającego odbiorcę - np. autotrafianie w walce wręcz i związana z tym rezygnacja z VATS w takich przypadkach. W materiałach promocyjnych jest dużo rozwałki, a RPG ciężko wypatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 14:38, Czapelo napisał:


> Dodam na koniec tylko jeszcze, że gdyby Fallout 3 nie miał tej "3" w tytule to bym
się
> nie czepiał....

Ot to! Faktycznie ta gra nie jest bezpośrednim spadkobiercą wszystkich elementów za które
kochaliśmy poprzednie części i może nie powinna być robiona jako kontynuacja, ale jako
gra w świecie fallouta. Pod tym kątem mogę zrozumieć zarzuty. Co do tekstur - to faktycznie
za bardzo się błyszczą jak na brudny świat Fallouta. Jednak i tak to może być ciekawy
tytuł :)

Ciekawy tytuł ale nie Fallout. Kiedy to w końcu pojmiecie. Może być bardzo fajną grą. Jednak brak czarnego humoru, ciętego języka, rozbudowanych dialogów, misji nie polegających na zabij i przynieś i systemu walki opartego na umiejętnościach postaci, a nie skillu starych wyjadaczy strzelanek dyskwalifikuje tę grę jako Fallout. Może być fajnie i wciągająco, ale na litość boską nie z tą nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość tak narzeka że to będzie w ogóle inna gra, jednak ja myślę że fani ją i tak pewnie kupią.

Ta gra na pewno też trafi do nowych odbiorców tych co lubią FPS''y z elementami RPG tylko że z innej perspektywy. Kto lubi Stalkera to to też raczej polubi i tym bardziej że powinien być bardziej dopracowany.

Ja też lubię tego typu gatunki gier więc na PS3 jak kupię to na bank nie na marne pójdą pieniądze bo przy takich grach można się długo bawić. A cena na allegro i tak pewnie będzie niska tej gry na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z niecierpliwością. Tylko na obniżkę do jakichś 150 zł :] I wtedy biorę. Jeszcze muszę kupić star wars i gow2 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 12:40, Kafar napisał:

eh a wersja piracka już jest w sieci.. nie wiem czy nie powinni zmienić ludzi którym
ufają.


A no tak na torrentach od 15:00... Na X360 troszkę wcześniej, a niestrudzony PS3 prze dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ MisioKGB

Mogę z czystym sumieniem potwierdzić to co napisałeś. Od wczoraj w sieci jest dostępna pełna wersja F 3 na X360 a od dzisiaj - tego nie sprawdziłem empirycznie , informacja pochodzi z forum, jest dostępna wersja na PS 3 - aby ją uruchomić potrzebna jest nagrywarka tak mówią ludzie z forum. Poza tym na pewnym portalu, na którym można zamieszczać swoje amatorskie filmy obecnie jest już ponad 50 filmów z rozgrywki w F3. Jednym słowem piractwo na konsloach nie istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 16:39, tomoliop napisał:

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej gry, poprzednie Fallouty mnie odrzucały, a
tym jestem zainteresowany.

No cóż, młody byłeś i nadal jesteś, więc masz czas nadrobic zaległości :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kto lubi Stalkera to to też raczej polubi i tym bardziej że powinien być bardziej dopracowany.

Cóż mogę rzec. Ja STALKERA lubię, nawet bardzo ale Fallout 3 raczej mnie nie zachwyca i raczej nie zagram w niego, a jeśli nawet pożyczę od kogoś bo na pewno nie kupię. Patrzę na F3 jak na grę, która ze starymi klasykami nie miała nic wspólnego by dać jej większe szanse, dodaję do tego dotychczasowe doświadczenie Bethesdy (z dość dobrym Morrowindem i miernym Oblivionem na czele) oraz wywiady jakie udzielili i gameplaye jakie już udostępniono. To wszystko porównuję z tym co oczekuję od dobrej gry cRPG, od dobrej gry w ogóle i niestety F3 wypada dla mnie na dzień dzisiejszy żenująco.
W porównaniu ze STALKERem również przegrywa choćby kreacją świata i designem, udźwiękowienie i muzyka ze STALKERa po prostu miażdży to z F3; to w produkcie za wschodniej granicy czuć postapokaliptyczny klimat, czuć ten brud i syf, czuć ponadto odosobnienie i strach, przede wszystkim jednak gra wymaga od gracza zaangażowania. W tym co do tej pory zaprezentowano na temat F3 nie podoba mi się wiele rzeczy, od zabijania pluszowymi misiami, po dziwaczny system obrażeń (przeciwnicy wyglądają jakby składali się z posklejanych ze sobą klocków), "wypolerowanie" do połysku świata, bardzo słabe relacje gracz-NPC, dialogi, inteligencja przeciwników, zadanie pokroju tego z Megaton, niektóre z przedstawionych już umiejętności, szczątki fabuły wspomniane w wywiadach też nie napawają zbytnim optymizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 16:52, hans olo napisał:

> Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej gry, poprzednie Fallouty mnie odrzucały,
a
> tym jestem zainteresowany.
No cóż, młody byłeś i nadal jesteś, więc masz czas nadrobic zaległości :P.


Próbowałem chyba ze trzy razy i za każdym razem mnie odrzucało, a RPGi lubię bardzo: Planescape, BG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 16:19, Bezimek napisał:

@ MisioKGB

Mogę z czystym sumieniem potwierdzić to co napisałeś. Od wczoraj w sieci jest dostępna
pełna wersja F 3 na X360 a od dzisiaj - tego nie sprawdziłem empirycznie , informacja
pochodzi z forum, jest dostępna wersja na PS 3 - aby ją uruchomić potrzebna jest nagrywarka
tak mówią ludzie z forum. Poza tym na pewnym portalu, na którym można zamieszczać swoje
amatorskie filmy obecnie jest już ponad 50 filmów z rozgrywki w F3. Jednym słowem piractwo
na konsloach nie istnieje :)


Gdyby przeróbce Xboxa 360 (lub gdyby jej nie było) nie towarzyszyła utrata gwarancjii to piractwo na ów konsoli przerosło by nawet to które jest na PeCetach, nie oszukujmy się : ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam prawdę mówiąc na nowego Fallouta nie czekam ;-)

Dla wielu jest to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku, ale mnie jakoś do Fallouta nigdy nie ciągnęło. Miałem okazję zagrać dłuższą chwilę w poprzednie Fallouty, a najwięcej czasu spędziłem przy Fallout: Tactics. Jakoś za bardzo mnie nie wciągało, a i tego rzekomego fenomenu też nie mogłem jakoś pojąć. Nadchodząca "trójka" budzi za sobą duże dyskusje - fani obawiają się, że gra może nie dotrzymać klasy i klimatów poprzednich Fallout''ów. Jak to wyszło Bethesad''zie, dowiemy się dopiero 31 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 15:51, Meykan napisał:

Większość tak narzeka że to będzie w ogóle inna gra, jednak ja myślę że fani ją i tak
pewnie kupią.

Ta gra na pewno też trafi do nowych odbiorców tych co lubią FPS''y z elementami RPG tylko
że z innej perspektywy. Kto lubi Stalkera to to też raczej polubi i tym bardziej że powinien
być bardziej dopracowany.

Ja też lubię tego typu gatunki gier więc na PS3 jak kupię to na bank nie na marne pójdą
pieniądze bo przy takich grach można się długo bawić. A cena na allegro i tak pewnie
będzie niska tej gry na konsole.


Hmmm... Problem w tym, że porównując tę grę do STALKER''a wyświadczasz jej wilczą przysługę - STALKER jest FPS''em ze świetną fabułą, klimatem i elementami RPG. Tymczasem Fall 3 jest - jak czytam z zapowiedzi Beth - grą RPG''ie z widokiem FPP. To jest zasadnicza różnica. Jako RPG Fall 3 powinien raczej być porównywany do Mass Effect, NWN2 czy naszego Wieśka, a co zaskakujące - porównujemy go ze STALKER''em?
Ja niestety jestem fanem starego Falla (szczególnie F2), więc chciałbym życzyć wszystkim, którzy mówią o tym co spotkało "kontynuację" serii Fallout jako o "rozwoju", aby taki "rozwój" dotknął gry, które lubicie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jako fan (przynajmniej niewielki) Falouta, musze to zobaczyć, ale pewnie sie rozczaruje, chociaż słyszałem że jest niezły graficznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować