Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skasowanie Tiberium źle wpłynie na postrzeganie EA?

20 postów w tym temacie

EA liczy na jak najlepszą sprzedarz gier, nie do końca zdając sobie sprawę z konsekwencji nierzetelnosci. Nie wszystkie ich gry sa też produkcjami wysokiej jakości. Im większa firma, tym bardziej łasa na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 11:02, Kawosz napisał:

EA liczy na jak najlepszą sprzedarz gier, nie do końca zdając sobie sprawę z konsekwencji
nierzetelnosci. Nie wszystkie ich gry sa też produkcjami wysokiej jakości. Im większa
firma, tym bardziej łasa na kasę.


Dokładnie. To, że EA liczy w sumie tylko zyski i rozgląda się jak zagarnąć jeszcze większy kawałek tortu jakim jest rynek gier było wiadome od dawna. Ale takie posunięcie rzeczywiście może ich kosztować dużo drożej niż się spodziewali. Ja sam liczyłem, że może to być ciekawy tytuł... i się przeliczyłem.

Choć z drugiej strony, EA wydaje tak dużo gier i ma tak duży rynek zbytu (a wieeelu klientów jest po prostu nieświadomymi casualmi), że nawet konsekwencje takiej decyzji mogą jedynie lekko "zadrapać" tego giganta.

Czas pokarze. W sumie to bym chciał, żeby im się trochę wody do uszu nalało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że skasowano Tiberium, było dla mnie wielkim ciosem, gdyż nie ukrywam, że czekałem bardzo czekałem na ten tytuł. Myślę, że EA jeszcze pójdzie po rozum do głowy i wskrzesi ten projekt, nawet jeśli wiązałoby to się z rozpoczęciem prac od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, dlaczego nie zabrali tego projektu partaczom, którzy "nie potrafi osiągnąć zadowalającego poziomu jakości" i nie dali go innemu studiu ?
Pewnie stwierdzili, że byłoby zbyt mało okazji do wypuszczania dodatków :] Wiadomo przecież, że Elektronicy albo wypuszczają co pół roku dodatek do gry (ewentualnie co 3 miesiące...), albo sequel co 1/1,5 roku...Taka polityka "na siłę" nigdy nie wzbudzała u mnie zaufania.
Słysząc kolejne doniesienia o przejmowaniu lub "braniu pod swoje skrzydła", w umyślę powoli tworzy mi się wizja wielkiego buciora z logiem EA, który zgniata twierdzę z napisami : Granie, Ambicja, Pasja, Nietuzinkowość. EA stawia na masową produkcję, niedługo będą robili trzy NFS naraz, w budynku obok dwa kolejne C&C, 34 dodatek do Spore itp.

Może po prostu jestem już przewrażliwiony :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wpłynie źle, gdyż większość graczy z niecierpliowością czekała na Tiberium... :/

No ale jak widać EA lubi mieć na pieńku z graczami... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 12:02, MadeinHell napisał:

A pomyślał ktoś że skasowali "Tyberium" bo był to "pis of szit" nawet w kategoriach EA?

Nawet jeśli tak, to robienie sobie jajek niespodzianek z graczy jest nie na miejscu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2008 o 11:51, Xarodon napisał:

...powoli tworzy mi się wizja wielkiego buciora z logiem EA, który zgniata twierdzę z napisami
: Granie, Ambicja, Pasja, Nietuzinkowość. EA stawia na masową produkcję, niedługo będą
robili trzy NFS naraz, w budynku obok dwa kolejne C&C, 34 dodatek do Spore itp.

Może po prostu jestem już przewrażliwiony :E


Może bukmacherzy zaczną obstawiać ile dodatków do Spore powstanie w ciągu 2 lat:). -> Spore: Fantazyjne ogony, Spore: Częsci intymne, Spore: Gromada Galaktyk, Spore: Biegunka.
Ostatnio byłem w pewnej dużej sieci zajmującej się elektroniką i tam cały jeden regał (na jakieś 30 tytułów postawionych przednią okładka do kupujących) zajmowały Simsy. Koszmar.
Ciekawe kiedy powstanie "Crysis: Na studiach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 12:49, red1939 napisał:

Miejmy nadzieję, że "Sims 2: Orgia w parku" osłodzi wam trudne chwile przeżywania tego
ciosu...


Ewentualnie "Spore: Dwa nowe dzwięki do komponowania hymnu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z DRM-em? Co z protestami? Co z procesem? Tiberium to przy tym pikuś, który utonie w szumie medialnym.

Fajnie jest być analitykiem - chrzanić trzy po trzy i kasować za to kosmiczną kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"SKASOWANIE TIBERIUM ŹLE WPŁYNIE NA POSTRZEGANIE EA?"

Osoba, która wypowiedziała powyższe zdanie najwyraźniej nie wie, że EA jest wśród graczy już teraz postrzegane bardzo źle. Im szybciej ta korporacja padnie, tym lepiej dla całego "growego" rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o małych dziewczynkach, lamentujących za Simsami...

A co do Tiberium- to ja nie wiedziałem, że tej gry właściwie już nie ma. Szkoda, bo chociaż fanem C&C nie jestem, to być może kiedyś bym w nią zagrał. O ile nie miała by tych chorych zabezpieczeń...

W artykule była dosyć negatywna wspominka o Mirror Edge i WAR- wg mnie te gry mogą być na wysokim poziomie, a WAR MOŻE pokonać samego WOWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować