Zaloguj się, aby obserwować  
Jerodzik

Jazz - muzyka zapomniana?

107 postów w tym temacie

>Jazzu dziś już nikt nie słucha.
Tak ? Wystarczy, że policzysz osoby wypowiadające się w tym temacie, a już masz ok.10 sztuk. Trzeba myśleć racjonalnie i nie żyć w przekonaniu, że "Ja to cały Świat"

>Młodzież go nie słucha
Młodzież to 12-18 ? Jeśli tak, to muszę zaprzeczyć.

>a nasi ojcowie słuchają Pink Floyd czy Deep purple
Jeśli twój Ojciec ma 32lata i słucha "Norbiego", to owszem...

>Ten gatunek muzyki niedługo wyginie.
Wszystko ma swój koniec i początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 19:07, Kolumbiadek napisał:

>Jazzu dziś już nikt nie słucha.
Tak ? Wystarczy, że policzysz osoby wypowiadające się w tym temacie, a już masz ok.10
sztuk. Trzeba myśleć racjonalnie i nie żyć w przekonaniu, że "Ja to cały Świat"

>Młodzież go nie słucha
Młodzież to 12-18 ? Jeśli tak, to muszę zaprzeczyć.

Ja tu piszę ogólnie. Wiadomo że wszędzie są jakieś pojedyńcze przypadki. Jeśli wyjdziesz na ulicę i weźmiesz 10 nastolatków i zadasz pytanie "wymienić 3 zespoły jazzowe?" To z pewnością nikt nie będzie umiał wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, spokojnie, Dominik tak tylko bzudry pisze.
Jazz jest mniej popularny niż kiedyś, wiadomo. Ale i tak wielu ludzi go słucha i pewnie nie przestanie.
A to, że 10 nastolatków nie jest w stanie wymienić trzech zespołów jazzowych o niczym nie świadczy. Bo ja, na ten przykład, nie wymieniłbym trzech DJów tworzących techno (nie DJów w ogóle), czy to znaczy, że techno na pewno umrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie wypowiadać tematu o którym nie ma się ZIELONEGO pojęcia, a jedynie jakieś mniemanie (najczęściej w stylu "ja tego nie słucham, koledzy z klasy też nie, więc na pewno NIKT!)

Jazz ma się świetnie, absolutnie nie wymiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:24, Backside napisał:

Jazz ma się świetnie, absolutnie nie wymiera

Racja, racja. Rzekłbym wręcz, że się rozwija i coraz bardziej przenika się z innymi gatunkami.
Ostatnio wpadłem na bardzo interesujący zespół Bohren & der Club of Gore. Na pograniczu jazzu i dark ambientu. Mi się bardzo podoba :)
http://www.youtube.com/watch?v=NoooscPFiyc

Dominik... wypadałoby mieć jakieś elementarne zalążki pojęcia o jakimś temacie, żeby się wypowiadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 22:42, Revanchist napisał:

Ale gdzie jazz, a gdzie techno? ;D


Techno może nie, choć jest wiele utworów gdzie wpleciona jest stylistyka z Jazzu.
House natomiast już tak, a dla piszących: "Techno" nie ma znaczenia przecież, czy chodzi konkretnie o techno,. House, Trance czy D''nB.

Natomiast co do popularności Jazzu, to nadal jest ona dosyć spora co widać po wszelakich festiwalach Jazzowych i popularności co większych gwiazd tejże muzyki.
Szczególnie w Polsce Jazz ma wielu zwolenników i to że jakis młodzian nie zna tejże muzyki, nie świadczy jeszcze o jej całkowitym zaniku. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam płyt podobnych do Kind of Blue od boskiego Milesa - żadnych wokali, jeno trąbka i klawisze. znawcą nie jestem, ale muzyka Milesa porusza moje serducho do głębi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię jazz, ale nie bardzo na nim się znam. Chciałem dostać jakieś rady, jakie płyty, jakich wykonawców polecacie. Chciałem zagłębić się w końcu w ten temat, a teraz wakacje to trochę wolnego czasu zawsze znajdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopiero "zaczynasz", to definitywnie Louis Armstrong, Dean Martin, Miles Davis, Ella Fitzgerald. Trochę Swingu, czyli Duke Ellington. Z polskich możesz posłuchać Jazz Band Ball Orchestra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 20:58, Kolumbiadek napisał:

Jeśli dopiero "zaczynasz", to definitywnie Louis Armstrong, Dean Martin, Miles Davis,
Ella Fitzgerald. Trochę Swingu, czyli Duke Ellington. Z polskich możesz posłuchać Jazz
Band Ball Orchestra :)

Louisa Asmstronga to chyba każdy zna :)

Dalej to tylko Milesa Davisa skądś kojarzę, reszty muszę zasmakować i niewątpliwie to zrobię. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mało kto dowiedziałby się tego z mojego gramsajta, to pozwolę sobie tutaj zareklamować jeszcze raz. ;]

[ca200] VA - Clinical Jazz

Parę miesięcy temu zacny netlabel (netlabel, to internetowy wydawca muzyki niezależnej, dostępnej za free) Clinical Archives, świętując swoje dwusetne wydawnictwo, zaprezentował wiekopomną składankę liczącą 9CD.

Zestaw ten, to pulsujący brzmieniami tygiel wszelakich form Jazzowych, jednakże głównie nastawionych na eksperyment tą formą muzyczną.
Znajdziemy tu zarówno brzmienia mocno wsparte elektroniką, jak i typowe jazzowe eksperymenty, w tym i zapiski żywych sesji czy fragmentów z koncertów.

Na pewno nie jest to wydawnictwo dla każdego, już nie tylko przez pryzmat że to jazz (czyli jakby nie patrzeć muzyka mało komercyjna), ale także przez pryzmat tego, że to niejako zabawa konwencją, więc i nie każdemu miłośnikowi jazzu musi się spodobać.
Mimo wszystko polecam zapoznać się z tym wydawnictwem, tym bardziej że jest ono całkowicie za darmo (no nie licząc kosztów jakie ponosimy za internet ;]), a i muzyka na nim zawarta godna jest przesłuchania, tym bardziej gdy jazzem, się interesujemy, a nawet wtedy, gdy dopiero chcemy poznać "czym jazz się je". ;].

Żeby nie było, składak ten już zyskał rozgłos i renomę, był nawet komentowany w Rosyjskim wydaniu Newsweek''a (Clinical , to Rosyjski netlabel) oraz szeroko komentowany w internecie.

Link do Clinical Archives z opisem wszystkich wykonawców i utworów: http://clinicalarchives.blogspot.com/2008/12/ca200-various-clinical-jazz.html

Link do archive.org bezpośrednio do plików: http://www.archive.org/details/ca200_cjazz

Ściągać i się zachwycać! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 21:24, POZDRO-Grizzly napisał:

Czy poleciłby mi ktoś mocno swingowy album bigbandowy ? Coś w stylu Benny Goodmana -
swing swing swing, chodzi mi o coś tak porywającego :D


Glenn Miller, Duke Ellington z Orkiestrą, Chris Barber, Christian McBride, Brian Setzer.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=603l85-yBqI&list=FL6c7uZaIu-IirA0Rurt0A3A&index=11&feature=plpp_video

Nie wiem czy można to pod typowy jazz podciągnąć, ale zaryzykuje z tym pytaniem w tym temacie. Kocham jazz, ale akurat ten utwór, cały jego aranż, to dla mnie nowość, znacie coś w tym klimacie, stylu? Nieziemska rzecz, nieziemska wokalistka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować