Zaloguj się, aby obserwować  
Retro32

Supreme Commander & Total Annihilation - temat ogólny [M]

632 postów w tym temacie

Warto kupowac dodatek (mam tylko podstawke) do Supcoma oraz Supcoma 2?

Mam problem. Chce pograc w sieci, za kazdym razem loguje sie i sciaga mi od nowa update''a. Juz chyba piaty raz chce zagrac w multi, 5 raz sie loguje, 5 raz sciagam jakiegos patcha, 5 raz to sie wylacza w koncu, 5 raz wlaczam gre, i chce pograc w multi i od nowa :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 23:25, kuba9876543210 napisał:

Warto kupowac dodatek (mam tylko podstawke) do Supcoma oraz Supcoma 2?


O "dwójce" się nie wypowiem, ale o FA powiem: tak, warto. Sporo poprawek (np. ułatwione upgrade''owanie sACU czy trochę odchudzony interfejs), kampania kontynuuje historię z podstawki (niestety, i tu zakończenie pozostawia pewne niedopowiedzenie, które zapewne miało być wyjaśnione w The Experimentals, dodatku, który nigdy nie doczekał się wydania), nowa "rasa". Tylko kampania pozostawia pewien niedosyt, niby można rozegrać ją z perspektywy każdej z trzech frakcji znanych z "podstawki", ale ja po zaliczeniu jej UEF i zaczęciu Cybranami miałem dość. No i wymagania sprzętowe są sporo wyższe, niestety :(.

Dnia 28.04.2011 o 23:25, kuba9876543210 napisał:


Mam problem. Chce pograc w sieci, za kazdym razem loguje sie i sciaga mi od nowa update''a.
Juz chyba piaty raz chce zagrac w multi, 5 raz sie loguje, 5 raz sciagam jakiegos patcha,
5 raz to sie wylacza w koncu, 5 raz wlaczam gre, i chce pograc w multi i od nowa :-P


Spróbuj znaleźć patcha w wersji instalacyjnej (o ile pamiętam, ostatni patch ma status nieoficjalnego), może update na serwerach gry jest jakiś uszkodzony czy coś. W sumie patch do wersji angielskiej powinien "pasować" do PLki, którą zresztą można przerobić na czystego "anglika" zmieniając dwie literki w pliku konfiguracyjnym gry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam SupComa z CD-A i trafiłem na dość specyficzny problem z sejwami. Mianowicie, zapisuje grę, ale sejw nie wyświetla się w oknie ze stanami gry.
Gdy zajrzałem do folderu mygames w Dokumentach to były tam wszystkie zapisane przeze mnie sejwy. Tylko, że w samej grze widoczny jest tylko jeden zrobiony przeze mnie na początku pierwszej misji.
Czy problemem jest to, ze mam Windowsa 7(...rwwwwa)? Ostatnio przez ten a nie inny system nie moglem zagrać w Prince of Persia Dwa Trony(wersja ze Starforce), więc zgaduję, że może tym razem znowu to on jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat związany z SupCom 2 jest niezbyt aktywny, więc zadam swoje pytanie tutaj :).

Czy pudełkowa wersja Supreme Commander 2 sprzedawana w Polsce wymaga steama? Być może pytanie retoryczne, ale naprawdę chciałbym się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy są duże różnice pomiedzy SupCom i SupCom 2. Głównie chodzi mi o "ekonomię" i rozbudowę bazy. Czy SupCom 2 to inna gra niż SupCom czy może to samo tylko więcej i lepiej. SupCom naprawdę mi się bardzo podobał i nie wiem czy nie zawiodę się na SupComie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są przeogromne i wszystko IMO poszło w złą stronę, gra jest o wiele mniejsza, nudniejsza, brzydsza, wszystko wygląda jak klocki lego, ekonomia działa tak, że mamy generator, który daje X energii na sekundę i mamy np 150 energii, budujemy coś co wymaga 100 energii, to te 100 zostaje odjęte natychmiast. Kampania jest prosta i to bardzo. Ja czułem się jak grałem w tę grę tak jakbym grał w produkt skończony w 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 11:09, Kerigun napisał:

Powiedzcie mi czy są duże różnice pomiedzy SupCom i SupCom 2.

Polecam przeczytać tą recenzje:
http://www.gram.pl/art_9wffGe3_Supreme_Commander_2_recenzja_strona_1.html
Zacznij najlepiej od 2 strony bo tam znajdziesz elementy, które najbardziej cię zainteresują.

A na poprzedniej stronie w tym temacie znajdziesz moje małe porównanie SC2 do SC1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z potyczkami. Ustawiam prędkość gry na zmienną i na początku mogę zmieniać prędkość gry na wyższą, ale po pewnym czasie już to nie działa. Mogę jedynie zwalniać. Ktoś wie o co chodzi? Szukałem odpowiedzi w google ale tam tylko spotykałem się ze wzmiankami o słabym kompie i tym, że nie wyrabia. Mojego komputera ten problem nie dotyczy jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 19:11, KamyK_84 napisał:

Mam pytanie co do hostowania gry - kolega ma internet UPC 50 mb/s, dałoby się grać w
cztery osoby na takim hoście?


Prędkość wydaje się aż za dobra :) Warto spróbować, alternatywą jest nie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SupComa, to jest to znany błąd z "podstawki" (który nie doczekał się patcha), z tego, co wiem, w Forged Alliance nie występuje. Więc możliwości masz w sumie dwie - albo się przyzwyczaisz albo przerzucisz na dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 21:44, KamyK_84 napisał:

...

Z tego, co pamiętam, był jakiś pół-oficjalny (bo dostępny na GPGNet) beta patch, ale co on poprawia - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyczytałem, że część załogi z Cavedog pracuje właśnie nad nową grą!

Planetary Annihilation brings Real-Time Strategy to a new generation of gamers in a way they’ve never been seen before: Total Annihilation-inspired gameplay on a planetary scale..
Jak dla mnie wiadomość roku! Z miejsca wpłaciłem 20$ - bo cały projekt finansowany na Kickstarterze.

http://www.kickstarter.com/projects/659943965/planetary-annihilation-a-next-generation-rts - Enjoy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś, kogo interesuje PA (Planetary Annihilation), a tego jeszcze nie wie - dnia 29.08 został osiągnięty pułap 900k, więc gra powstanie. Radujcie się ;) (ja będę, jak obiecają jakiegoś innego singla, niż tylko skirmish :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapłać im ile trzeba, to i kampanię przyszykują :D. Chciałbym, żeby gra miała dopracowane AI, to ważne. W każdym razie zapowiada się nieźle, może być wspaniały RTS jako odmiana po StarCrafcie II.

Ciekawie zapowiada się też Star Wars: Imperial Winter, ale powstaje w bólach, a prace trwają już od bardzo dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować