Zaloguj się, aby obserwować  
Retro32

Supreme Commander & Total Annihilation - temat ogólny [M]

632 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2012 o 20:53, Demagol napisał:

Zapłać im ile trzeba, to i kampanię przyszykują :D.


Taa, może to będzie Stretch Goal za 2M ;). Mnie by tam jakakolwiek kampania satysfakcjonowała, TA swoim story nie powalał, a mimo to ukończyłem obie kampanie po kilka razy, również na hardzie :). Również SupCom pod tym względem nie błyszczał, ale tam z kolei rozszerzanie mapy po osiągnięciu celów na dany moment było bardzo fajne (no i w single''u można było się w miarę bezstresowo rozbudować a potem nękać AI nukami i experimentalami :D).

Dnia 05.09.2012 o 20:53, Demagol napisał:

Chciałbym, żeby gra miała dopracowane
AI, to ważne.


Żeby porządny łomot spuszczało ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, więc wrzucam tu - mam nadzieję, że nikt tego za spam nie uzna, bo tu nie o reklamowanie chodzi.

Wykopmy, będzie szansa, że trafi do większej ilości osób - http://www.wykop.pl/link/1383495/tworcy-supreme-commander-dungeon-siege-czy-total-annihilation-bliscy-zamkniecia/#voters

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale płakać z tego powodu nie będę. Jak na kogoś blisko upadłości to słabo się postarali przy zareklamowaniu nowej produkcji. O ile to w rzeczywistości można nazwać reklamą bo nawet nie wiadomo czy to bardziej RPG czy RTS...
Pracowaliśmy nad Total Annihilation, który był hitem. Stworzyliśmy jego duchowy sequel, czyli Supreme Commander który był bardzo dobrą grą i jego kontynuacje, która była dość przeciętna. Tylko co z tego skoro rozgrywka będzie połączeniem Demigod i Dungeon Siege? A co pokazali do tej pory? Kilka jaskiniowców okłada się maczugami z jakimiś potworami i rozwalają budynek, a do tego nasz bohater może wykonać skok co rozwali przeciwników na kawałki, które rozlatują się na kilkanaście metrów.

Jeśli chodzi o wcześniej wymieniane RTSy to już mamy swoje Uber Entertainment Inc, które wywodzi się z GPG i ich nową produkcje także z kickstartera. Co ciekawe to są to ludzie, którzy przemierzyli te samą drogę co poprzednicy. Jednak oni potrafili pokazać, że wiedzą co tworzą. A co takiego przedstawili? Dynamiczną rozgrywkę na całych planetach w klimatach TA z możliwością zajmowania nowych planet, ich księżyców jak i asteroid, bitwy księżyc - planeta oraz możliwość skierowania asteroidy przez cały układ słoneczny na na zajętą przez wroga by usmażyć go niczym dinozaury na Ziemi.

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 02:17, Fun_g_1_2_3 napisał:

Wybacz, ale płakać z tego powodu nie będę. Jak na kogoś blisko upadłości to słabo się
postarali przy zareklamowaniu nowej produkcji. O ile to w rzeczywistości można nazwać
reklamą bo nawet nie wiadomo czy to bardziej RPG czy RTS...

Akurat miksy gatunkowe to fajna rzecz i dobrze, że mieszają coś z formą.

Dnia 20.01.2013 o 02:17, Fun_g_1_2_3 napisał:

A co pokazali do tej pory? Kilka jaskiniowców okłada się maczugami z jakimiś potworami
i rozwalają budynek, a do tego nasz bohater może wykonać skok co rozwali przeciwników
na kawałki, które rozlatują się na kilkanaście metrów.

Cóż, tak samo było przy największych growych zapowiedziach projektów gier... Project Eternity, Wasteland 2 i przy tej produkcji Double Fine. GPG pokazało nawet chyba więcej od tych wymienionych, a minęło dopiero kilka dni akcji kickstarterowej.

Dnia 20.01.2013 o 02:17, Fun_g_1_2_3 napisał:

TA z możliwością zajmowania nowych planet, ich księżyców jak i asteroid, bitwy księżyc
- planeta oraz możliwość skierowania asteroidy przez cały układ słoneczny na na zajętą
przez wroga by usmażyć go niczym dinozaury na Ziemi.

Nie zaprzeczę, że brzmi ciekawie.

Dnia 20.01.2013 o 02:17, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.

No tu się nie do końca zgodzę. W grach, w których zespół GPG i Chris miał wolność twórzczą, wyglądało to wszystko naprawdę dobrze. Dużo świeżych pomysłów, które popchnęły branżę w konkretnych gatunkach do przodu, przede wszystkim RTSy. Idąc tym tokiem rozumowania, że zasługują na to... Troika, Black Isle i Ensemble Studios też zasługiwały na "śmierć". Prawda jest jednak taka, że od wydawców zależy prawie wszystko. Ja z chęcią ujrzałbym więcej gier GPG, bo gdy teraz dostaliby wspominaną już wolność twórczą, mogłoby wyjść coś naprawdę fajnego. Jak dla mnie, ten zespół zasługuje na kolejną szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 11:42, Sad_Statue napisał:

Akurat miksy gatunkowe to fajna rzecz i dobrze, że mieszają coś z formą.

Akurat miksy gatunkowe to bardzo lubię o ile są dobrze dopasowane. Jednak po Wildman nie wiem czego się obecnie spodziewać. Z jednej strony "Evolutionary Action RPG" czyli walka z potworami, gromadzenie ekwipunku i ulepszanie swojej postaci, a z drugiej "Create armies. Explore a tech tree that lets you customize your hero and armies" i dodatkowo "Waves of allies fight alongside you in the War Zones as you push the battle ahead, seize key control points, and destroy the enemy citadels". To po prostu wygląda tak jakby z Demigod zabrać zamknięte środowisko i osadzić akcje wśród jaskiniowców.

Dnia 20.01.2013 o 11:42, Sad_Statue napisał:

Cóż, tak samo było przy największych growych zapowiedziach projektów gier... Project
Eternity, Wasteland 2 i przy tej produkcji Double Fine. GPG pokazało nawet chyba więcej
od tych wymienionych, a minęło dopiero kilka dni akcji kickstarterowej.

Project Eternity to dla mnie nie jest żadne zdziwienie. Jako Black Isle stworzyli Fallout 1 i 2. Dalej współpracowali z BioWare przy Infinity Engine, na którym opiera się Baldurs Gates, Icewind Dale i Planescape Torment. Wiele z tych gier jest pod pewnym względem legendą więc sama zapowiedź powrotu do korzeni wystarczyła by wzbudzić zainteresowanie.
Podobnie w Przypadku Wasteland 2. Na Wasteland był częściowo wzorowany Fallout, który był turowym RPG. Wasteland 2 to "It’s turn based, tactical, with a storyline that will be deeper and broader". Czy trzeba wiedzieć coś więcej? Takie już jest, że czasami by osiągnąć swój cel wystarczy sam pomysł i dobra marka jak w przypadku Carmaggedon Reincarnation.

Dnia 20.01.2013 o 11:42, Sad_Statue napisał:

> Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.
No tu się nie do końca zgodzę.

Pewnie dlatego, że nie rozpisałem się przy tym za bardzo :-)
Nie chodzi mi tu o to co zrobili, a o to co dopiero zrobią. Obserwowałem kickstartera już od pewnego czasu i zauważyłem, że każda produkcja rozkręca się dopiero pod koniec akcji. Przez ostatnie 2 godziny pula wzrosła o 1500$ i mają już 250.000$. Jednak zawsze może się okazać, że przesadzili z celem i zabraknie im 100.000 do wymaganej kwoty. Wszystko tu zależy od tego co zaprezentują dalej i czy przyciągną tym kolejnych ludzi. Naprawdę źle im nie życzę, ale od dofinansowania odstrasza sam fakt, że każda ich kolejna produkcja w danym gatunku robiła się coraz słabsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 17:03, Fun_g_1_2_3 napisał:

źle im nie życzę, ale od dofinansowania odstrasza sam fakt, że każda ich kolejna produkcja
w danym gatunku robiła się coraz słabsza.


Prawda. Tam się tłumaczył zespół, że nie mieli wolności przy projektowaniu i tworzeniu tych gier, może rzeczywiście w przypadku tej gry będzie inaczej? No nic, zobaczymy. Chyba nie ma sensu dalej o tym dyskutować tutaj, bo niezły offtop wychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcgamer.com/2013/07/22/total-annihilation-franchise-bought-by-wargaming-the-owners-of-gas-powered-games/

A więc to Wargaming kupił Total Annihilation. Mają też Gas Powered Games. Mam nadzieję, że wraz z odpowiednim wsparciem finansowym GPG za kilka lat zaprezentuje nam jakiegoś porządnego sieciowego Total Annihilation 2 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus Master Of Orion. :/

Żegnajcie świetne marki...

Do szczęścia mi nowe edycje oparte na "mikro" płatnościach nie potrzebne, więc swobodnie będę dalej bawił się starszymi edycjami. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na model biznesowy WG, to nie będzie po prostu TA 2 jesli w ogóle się pojawi.
Tym bardziej, że mając zadatki na rozbudowanego pod względem ilości pojazdów, budynków RTS''a, sam z siebie robi dobry materiał pod "MMO RTS" z modelem F2P, co w przypadku gier od WG wiadomo jak się skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zamiast czekać na TA 2 lepiej zainteresować się Planetary Annihilation, które zapowiada się na dobrego RTS-a :D. Szkoda, że premiera dopiero pod koniec roku, no ale trudno się mówi, lepiej dostać dobrą grę po dłuższym oczekiwaniu niż robionego na szybko crapa, ale to taki truizm, że aż klawiatura boli :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować