Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II trylogią!

377 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 11:26, Marrbacca napisał:

Tak się spodziewałem. Uwiązanie do siebie tylko graczy single, których multi niezbyt
obchodzi to za mało. Musimy jeszcze zmusić graczy multi, żeby Ci chcąc pograć w pełnowartościowy
produkt, też musieli kupować wszystkie części...


Nie tyle pełnowartościowy, co stopniowo rozwijany, a za to na ogół się niestety płaci. Jak się zastanowić, to nie powinno nikogo dziwić. Rok zabawy w WoW kosztuje mniej więcej 450zł, biorąc pod uwagę całą trylogię SC2 kwota ta raczej będzie niższa, a czas jaki poświęcimy grze podobny, a w wielu przypadkach sporo dłuższy, bo mało kto kończy z grami Blizzarda po roku zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:40, Asarathus napisał:

Ta koncepcja mi odpowiada, byle faktycznie każda z części oferowała KAWAŁ dobrej kampanii
z ciekawą fabułą i masą kinówek [czy cinematicsów, jak kto woli].


To nawet ma sens w przypadku trybu single, bo wiadomo fabuła itd., pytanie co z trybem multi, jeżeli każda kolejna część będzie wprowadzała nową funkcjonalność (czyli w praktyce posiadanie wszystkich będzie niezbędne aby grać na przyzwoitym poziomie) to gracze grający wyłącznie multiplayer (a takich jest wielu) będą musieli płacić 3 razy za jeden produkt a to już jest bezczelne wyciąganie kasy i żadne pokrętne tłumaczenia tego nie usprawiedliwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polityka episodic content w przypadku Blizza strasznie mnie wkurzyła, ale to nie pierwszy taki wybryk - pamięta ktoś może kampanię Orków z Frozen Throne''a? Tyle tylko, że tam dostaliśmy kolejne akty za darmo w kolejnym patchu, a tu trzeba dopłacić...

Multi ma być dostępny od razu, mam nadzieję że i edytor - jeśli tak, jakoś to przełknę. Mam nadzieję, że cena kolejnych kampanii będzie rozsądna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:48, GanD napisał:

Nie tyle pełnowartościowy, co stopniowo rozwijany, a za to na ogół się niestety płaci.

To po co wydawać niepełnowartościowy produkt? Bo to z Twoich słów wynika...

Dnia 11.10.2008 o 11:48, GanD napisał:

Jak się zastanowić, to nie powinno nikogo dziwić. Rok zabawy w WoW kosztuje mniej więcej
450zł, biorąc pod uwagę całą trylogię SC2 kwota ta raczej będzie niższa, a czas jaki
poświęcimy grze podobny, a w wielu przypadkach sporo dłuższy, bo mało kto kończy z grami
Blizzarda po roku zabawy.

No tak. Tylko SC to nie jest WoW z abonamentem. Dlaczego jeśli chcę pograć w grę na singlu i obejrzeć konflikt ze wszystkich stron muszę kupować kilka gier? Dodatki płatne? Nie ma sprawy i nie widzę problemu. Ale podzielenie gry na 3 z tylko słownym zapewnieniem, że każda to będzie "dużo" gry to za mało.

Zresztą zobaczymy w przyszłości. Jak na razie to dla mnie StarCraft spada na samiutki koniec z listy gier które chciałem kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy wy co tak gadacie teraz na Zamieć wolelibyście okrojoną grę? Jeśli tak, to fani z was żadni, tak jest prawda, live is brutal...
Czemu uważacie, że to jest złe? A może to jest lepsze od zwykłego wydania? Tego nie wiedzie, więc nie zło wróżcie, oki?
A tak na serio, kto wam każe kupować SC 2? Nikt, więc nie kupujcie tej gry jak nie chcecie, jesteście na pewno w mniejszości, bo ja ją zakupie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

To po co wydawać niepełnowartościowy produkt? Bo to z Twoich słów wynika...


Wolałbyś czekać kolejne 2 lata na premierę, a potem i tak zapłacić dwa razy więcej co normalnie za coś tak rozbudowanego? Nie sądzę. WoW na początku też miał wiele braków, część rzeczy była zabugowana, klasy słabo zbalansowane (nadal są, ale mniejsza z tym), jednak mało komu to przeszkadzało w świetnej zabawie, a Blizzard nie poszedł na łatwiznę, tylko ciągle ten produkt ulepsza.

Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

No tak. Tylko SC to nie jest WoW z abonamentem. Dlaczego jeśli chcę pograć w grę na singlu
i obejrzeć konflikt ze wszystkich stron muszę kupować kilka gier?


SC to nie WoW, ale prawidła ekonomii dla obu gier są takie same. O ile utrzymanie serwerów do WoW jest droższe niż tych do gry na battle.net, to też kosztuje, ciągły rozwój gry też kosztuje. Poza tym oczywiście firma chce na tym dobrze zarobić. Jak dla mnie to zachowanie w granicach normy.

Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

Dodatki płatne? Niema sprawy i nie widzę problemu. Ale podzielenie gry na 3 z tylko słownym zapewnieniem,
że każda to będzie "dużo" gry to za mało.


Równie dobrze możesz wyobrazić sobie, że to będą mocno rozbudowane płatne dodatki. Zresztą co zrobiono z ME? Co zrobiono z Crysis? Dokładnie ten sam numer, trylogia i podział. A obie gry są krótsze niż ma trwać pojedyncza kampania w SC (około 26-32h). Jakoś takiego biadolenia wokół tych produktów nie ma, a ich jakości w porównaniu do produktów Blizzarda nawet nie ma co porównywać, nie ta liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę niefajnie ze Grę wydadzą w 3 częściach. Bo będzie trzeba czekać na całość jakieś pół roku. Ale nie znaczy to ze będziemy bulić więcej nie wiadomo ile będzie kosztować każda część trylogii(sam chciał bym wieżyc ,ze nie zabuli się więcej)Do premiery jeszcze daleko wiedz może blizzard pod presją zmieni zdanie. A co do wydania SC2 przez CDP w Polsce to fajnie by było zrobić tak jak z Mass Effectem. Kto chce instaluje po angielsku a inni mogą z dubbingiem lub z napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z chęcią dam im zarobić, bo Blizzard to jedyna firma w branży do której mam 200% zaufanie, że nie spartolą roboty. No i właściwie tylko dla gier Blizzarda nadal inwestuję w rozbudowę kompa :-) Zresztą jeżeli każda kampania ma oferować około 30 godzin grania, to w sumie wszystko razem będzie oferowało jakieś 90 godzin, a tyle to nawet gry RPG często nie mają. Zresztą jak dla mnie to "StarCraft 1" miał tylko jedna wadę: był zdecydowanie za krótki :-) Fakt, że mogli wybrać tą pierwszą opcję i włożyć 3 płyty do pudełka, ale z drugiej strony wtedy grę dostalibyśmy pewnie gdzieś w 2015 roku :-)

Co do "Diablo 3", to raczej nie ma obawy, że zostanie on podzielony na części tak jak "StarCraft 2". Tam będzie jedna historia, a tu są 3 oddzielne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:17, Renor Mirshann napisał:

Aktualizacja newsa. Wszystkie rasy będą dostępne w multi z pierwszą częścią, ale Blizz
będzie ulepszał ten tryb z każdą kolejną.

znów zła interpretacja tego newsa, no kiedy ludzie zaczną interpretować newsy dobrze
nie będzie ulepszania trybu multi!
http://starfeeder.gameriot.com/blogs/The-Starfeed/StarCraft-2-to-be-a-Trilog y-Terran-Zerg-and-Protoss-Campaigns/
jeden tryb multi i ten sam tryb multi dla tych trzech epizodów!!
jedyne ulepszenia to będą stare dobre patche!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 12:08, GanD napisał:

Wolałbyś czekać kolejne 2 lata na premierę, a potem i tak zapłacić dwa razy więcej co
normalnie za coś tak rozbudowanego?

Tak, wolałbym poczekać 2 lata na premierę, potem zapłacić więcej, niż dostać teraz, ale płacić 3x więcej.

Dnia 11.10.2008 o 12:08, GanD napisał:

SC to nie WoW, ale prawidła ekonomii dla obu gier są takie same. O ile utrzymanie serwerów do WoW jest droższe niż tych do gry na battle.net, to też kosztuje,

Tylko czemu za serwery do grania w multi mają płacić gracze których multi zupełnie nie interesuje? Skoro Blizza tyle kosztuje utrzymanie serwerów do bn dla starcrafta to niech wprowadzi abonament do gry w multi. A grę niech wyda w normalnej cenie w jednej części.
Ja na bn grać nie chcę. Jeśli już grałbym w starcrafta w multi, to tylko w sieci lokalnej. Czemu mam płacić za tych co na bn będą grać?

Dnia 11.10.2008 o 12:08, GanD napisał:

ciągły rozwój gry też kosztuje.

Jaki rozwój gry? Patche poprawiające błędy? Przecież to za darmo powinno być...

Dnia 11.10.2008 o 12:08, GanD napisał:

Poza tym oczywiście firma chce na tym dobrze zarobić. Jak dla mnie to zachowanie
w granicach normy.

Tak, firma chce zarobić, to normalne. Tylko niech nie wyciska na siłę żerując na fanostwie do swoich produkcji...


Nie wiem jak jest z ME, nie grałem. W Crysisa też nie grałem. W SC chciałem pograć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie podoba mi się takie posunięcie, ale co zrobić :)
jak wciągnie mnie pierwsza kampania to kupię prawdopodobnie i pozostałe, jak nie, to nie kupię i zostanę w trybie mulit ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się śpieszą. Niech wydadzą wszystkie 3 kampanie w jednej grze a nie by nas zalewać pseudo dodatkami (które pewnie będą kosztować po 50$ każda, rozumując się polityką cenową Blizzarda).
IMO pomysł ten jest do bani, wręcz do d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 12:17, Spychi napisał:

> Aktualizacja newsa. Wszystkie rasy będą dostępne w multi z pierwszą częścią, ale
Blizz
> będzie ulepszał ten tryb z każdą kolejną.
znów zła interpretacja tego newsa, no kiedy ludzie zaczną interpretować newsy dobrze
nie będzie ulepszania trybu multi!
http://starfeeder.gameriot.com/blogs/The-Starfeed/StarCraft-2-to-be-a-Trilog y-Terran-Zerg-and-Protoss-Campaigns/
jeden tryb multi i ten sam tryb multi dla tych trzech epizodów!!
jedyne ulepszenia to będą stare dobre patche!!


Lead Producer gier twierdzi, że będą - "Each new single player campaign will come with upgrades and changes to the multiplayer".

http://kotaku.com/5062018/starcraft-ii-lead-producer-on-the-split-s ingle-player-campaign

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować