Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II trylogią!

377 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 12:26, Renor Mirshann napisał:

> > Aktualizacja newsa. Wszystkie rasy będą dostępne w multi z pierwszą częścią,
ale
> Blizz
> > będzie ulepszał ten tryb z każdą kolejną.
> znów zła interpretacja tego newsa, no kiedy ludzie zaczną interpretować newsy dobrze

> nie będzie ulepszania trybu multi!
> http://starfeeder.gameriot.com/blogs/The-Starfeed/StarCraft-2-to-be-a-Trilog y-Terran-Zerg-and-Protoss-Campaigns/

> jeden tryb multi i ten sam tryb multi dla tych trzech epizodów!!
> jedyne ulepszenia to będą stare dobre patche!!

Lead Producer gier twierdzi, że będą - "Each new single player campaign will come with
upgrades and changes to the multiplayer".

http://kotaku.com/5062018/starcraft-ii-lead-producer-on-the-split-s ingle-player-campaign

tak tak ale im chodzi o ulepszenie znane jako łatki które zmieniają bugi lub statsy jednostek oraz budynków tak jak to się miało w starym SC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się pomysł podoba, nawet jeżeli będę miał zabulić 300zł. Bo to Blizz, jedyna firma jakiej ufam w 100%.
I tak jak kolega wyżej napisał - jak kampanie kogoś nie wciągną to i nie będzie musiał kupować pozostałych, a tryb multi będzie i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:49, CyberPanki napisał:

Jaki żal... Tylko $ im w głowie, a wszystko przez WoW''a. Najz Blizzard.


Dopóki nie podadzą ceny poszczególnych części, względnie całości, nie narzekaj. Może okazać się że trylogia będzie kosztować niewiele więcej niż normalna gra. Wątpie żeby Blizzard "strzelił sobie w nogę" i wydał każdą część po 100 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caly moj szacunek do tej firmy poszedl sie gwizdac. Jeszcze zmiany w multi przez nowe dodatki, ciekawe tylko czy bedzie to patch do starych czy zmuszanie do kupna graczy ktorzy wciaz chca grac w multi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Nie tyle pełnowartościowy, co stopniowo rozwijany, a za to na ogół się niestety płaci.

Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

To po co wydawać niepełnowartościowy produkt? Bo to z Twoich słów wynika...

Jaki to jest produkt nie pełnowartościowy? Czy SC bez dodatku był niepełnowartościowy? Czy dopiero z BW stał się pełnowartościowy?

Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

Tak, wolałbym poczekać 2 lata na premierę, potem zapłacić więcej, niż dostać teraz, ale
płacić 3x więcej.

A może poczekać jeszcze 2 lata i zapłacić jeszcze więcej i dostać jeszcze więcej...?

Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

serwerów do WoW jest droższe niż tych do gry na battle.net, to też kosztuje,
Tylko czemu za serwery do grania w multi mają płacić gracze których multi zupełnie nie
interesuje? Skoro Blizza tyle kosztuje utrzymanie serwerów do bn dla starcrafta to niech
wprowadzi abonament do gry w multi. A grę niech wyda w normalnej cenie w jednej części.

A w ogóle po co w prawie każdej grze jest multi? Czemu kupując CoDa chcąc grać w singla musisz też płacić za produkcję trybu multi? (a produkcja tych kilkudziesięciu map na pewno nie jest tania)
Sorki, ale twoje uwagi są mocno naiwne. SC2 to głównie gra multi to jest jej główna siła. Jeśli multi było by osobno to myślę, że pierwszy epizod singla był by ostatni.

Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

Ja na bn grać nie chcę. Jeśli już grałbym w starcrafta w multi, to tylko w sieci lokalnej.
Czemu mam płacić za tych co na bn będą grać?

Jeśli nie chcesz wykorzystać możliwości to twój problem. Kupując samochód też dostajesz możliwość jazdy 200 km/h, a to , że nie chcesz tyle jechać to co? To wina producenta?

Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

> ciągły rozwój gry też kosztuje.
Jaki rozwój gry? Patche poprawiające błędy? Przecież to za darmo powinno być...

Nowa kampania chociażby, nowe jednostki etc.

Dnia 11.10.2008 o 11:58, Marrbacca napisał:

Nie wiem jak jest z ME, nie grałem. W Crysisa też nie grałem. W SC chciałem pograć...

Czyli może nie zdajesz sobie sprawy z realiów panujących na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest oceniać (jak zwykle) coś co jeszcze nie wyszło, ale moim skromny zdaniem to Blizzard robi z nas durni. Widocznie po ogromnym sukcesie WoW-a każda gra wypuszczona przez Blizzard-a musi zarabiać setki milionów dolarów. Jako że SC2 nie będzie MMO, to nie będzie można z milionów ludzi ściągać abonamentu i wydawać co roku expansion-a. Dlatego też panowie z Blizza zamiast wydać grę na paru płytach za większą trochę cenę (120-150 pln) lub wydać grę w trzech wersjach (kampania wybranej rasy była by bardzo bogata, przy czym dwie kolejne byłyby trochę okrojone) jednego dnia zdecydowali się okraść nas - wiernych fanów Starcraft-a.

Gra będzie wychodzić w 3 częściach, w odstępach paru miesięcznych. Większość ludzi będzie grała tylko na singlu, więc zmuszona będzie (poniekąd) do zakupienia wszystkich 3 części bo raczej nie wyobrażam sobie kogoś kto (zakładając, że spodoba mu się gra) nie będzie chciał zobaczyć jak potoczyły się losy innych ras. Natomiast ludzie, którzy skupią się na multiplay-u też będą musieli kupować kolejne części ze względu na upgrade-y.

@Luk Zombi: Bardzo chciałbym wierzyć, że tak będzie w tym przypadku, ale jakoś jedyne co widzę przed oczami to: $$$.

@GanD: Nie wiem czemu porównujesz WoW-a do SC2 i mówisz, że WoW nie był doskonały i Blizz go ulepszał, ale powiem Ci, że na pewno wolę poczekać 2 lata (właściwie nie wiedzieć czemu, bo jeśli mają tak dużo kontentu, że muszą go wycinać to chyba raczej oznacza, że są gotowi) i zapłacić 2x więcej.

Każda gra kosztuje w utrzymaniu, tylko większość firm wydaje podstawkę, ew. dodatek i tyle. W Sacred-a dalej sobie można popykać, co też się tyczy Stara 1. I co? Za te gry nikt nie kazał mi płacić 3x.

Nie porównuj dodatków do kolejnych kampanii. Kurde, przecież kampania każdej rasy to rzecz jak najbardziej elementarna w tej (i pewnie wielu innych) grze - jak z tego można robić dodatki?!

No nie wiem czy jedna kampania będzie trwała 26, a tym bardziej 32 godziny. A jeśli nawet, to zastanów się na ile ta gra będzie ciekawa, bo chodzenie od planety do planety, dokupywanie sobie kolejnej jednostki i odkrywanie jakiegoś małego kawałeczka fabuły mimo wszystko kiedyś się może znudzić.

P.S. Dalej wierzę w Blizza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się załamię... Blizzard też dał się sprzedać. Ech... Ale przynajmniej jak oni coś zrobią, będzie na poziomie. I wygląda na to, że SC2 będzie mocno rozbudowany, chociaż ta ten aspekt postrzegam nie w sensie rozbudowy i ilości budynków i jednostek, a długości Kampanii. Nie oszukujmy się - sama kampania Terran powinna skupić się nie tylko na postaci Jima Raynora i jego żołnierzy, ale także i na wojskach konfederacji i ich nowej "twarzy", Valerianie Mengsk. No i spodziewam się na przełomie tych trzech gier (jako te zmiany w trybie sieciowym) trzeciej grywalnej rasy, jaką mogliby być Xel Naga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 10:42, Spychi napisał:

Pierwszą częścią tej wspaniałej Trylogii będzie kampania Terran, potem Zergów, a na samiutkim
końcu Protossów
świetna sprawa naprawdę


A to trochę szkoda. Niby to normalne, to Terranie to my (ludzie), więc opanowanie gry nimi teoretycznie będzie najprostsze. Potem reszta. Ale ja osobiście wolałbym, aby było to dostosowane do poprzednich części. I tak w Starze 1 było (In Order of Appearance) : Terranie, Zergowie i na końcu Protossi. W BW: Protossi, Terranie i Zerg at the end. Teraz zgodnie z tymi założeniami w SC2: Najpierw Zergowie, potem Protossi i na końcu ludzie.
No ale zobaczymy, co z tego będzie.

Dnia 11.10.2008 o 10:42, Spychi napisał:

Myślę, że serwis sclegacy.com ma rację, świetna decyzja a koszt każdej z tych gier nie
powinien przekroczyć 50 dolarów
Każda z kampanii będzie zawierać 7 lub więcej wstawek filmowych CGHD, minimum 25 misji
w każdej kampanii


W sumie jeśli alternatywą miało być skracanie gry, usuwanie pewnych wątków itd., to może faktycznie lepiej chyba jednak w takiej formie.
I jeżeli każda kampania będzie warta swojej ceny, to dlaczego by nie.
W końcu w SC i BW fabuła jest naprawdę świetna (ba, jak na RTSa, to nawet genialna).

Dnia 11.10.2008 o 10:42, Spychi napisał:

a z pierwszą częścią masz dostęp do trybu multi wszystkich ras!
Naprawdę duże zaskoczenie ale świetne posunięcie Blizza.


No cóż ... Starcraft, to moje ulubione uniwersum ze stajni Blizzarda i życzę mu jak najlepiej. Reszta j.w.
Przynajmniej nie trzeba będzie czekać zbyt długo na kontynuację fabuły.

Dnia 11.10.2008 o 10:42, Spychi napisał:

P.S. dla casuali takie rozwiązanie nie jest może dobre ale jak ktoś jest prawdziwym fanem
gier Blizzarda to kupi tę grę.


Na to właśnie Blizz liczy ... i pewnie się nie przeliczy.

Dnia 11.10.2008 o 10:42, Spychi napisał:

P.S. 2 Casuale zawsze nie mają racji!


Na pohybel sk... znaczy się casualom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Load of shit...Blizzard niedługo też się .... [wybrane brzydkie słowo]. SC II tak się rozrósł, że postanowili zarobić na nim więcej kasy, wydając 3 gry, zamiast jednej, naprawdę dużej, z trzema długimi kampaniami. Moje gratulacje, ostatni bastion padł. To nie będą dodatki, tylko kawałki jednej gry.

Odpalając grę i mając do wyboru jedną rasę, będę się czuł jak w...Sin Episodes na przykład. Mówcie, co chcecie, ale ta gra NIE BĘDZIE kompletna z jedną kampanią. Nie ma takiej opcji...poczekam sobie ze 2 lata pewnie i kupię trzy części naraz. Wtedy będę mógł się pochwalić znajomym, że mam StarCraft 2, a nie jakieś ochłapy ;)

Eh k****, co za czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli każda część nie będzie zawierała po minimum 3 DVD to nie ma żadnego innego wytłumaczenia tego posunięcia jak kasa. Bo jaki problem dać każdej rasie oddzielny krążek ale wydać wszystko razem? Pozostaje mieć nadzieje, że wypuszczą w końcu jakieś wydanie zbiorcze w niższej cenie. Moje zaufanie do Blizzarda zostało mocno zachwiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że gra im się rozrosła i będą musieli ciąć to i wo, to zwyczajna bzdura. StarCraft II nie pojawi się na konsolach, nie widzę problemu, by go wydali np. na 2 DVD, zamiast jednego. Zwykłe mydlenie oczu.
No ale przynajmniej gra będzie dłużej na pierwszych stronach magazynów, a Blizz zgarnie 3x więcej kasy. (prawie) wszyscy szczęśliwi.

Czekam na Diablo Episodes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego się chyba nikt nie spodziewał rzeczywiście. Cóż, fakt że Blizzard nauczył się maksymalnie wykorzystywać potencjał swych produktów w celach zarobkowych... Dzięki WoW ma już chyba zapewnione dożywotnie utrzymanie, ale jak to mawiają, kto ma, będzie miał jeszcze więcej ;P
Oczywiście to wydaje się ewidentnym skokiem na kasę (ciekawe czy Activision ma z tym coś wspólnego), jednak jeśli StarCraft 2 będzie tak dobry, jak być powinien to sama gra może na tym zyskać... Ciekawy jestem jak to będzie się przekładać na cenę tej gry... gier.. Czy np. każdy epizod będzie w cenie pełnoprawnego, dużego tytułu (załóżmy na nasze realia 99zł), czy może jednak trochę taniej... Oby, choć mam wrażenie, że to złudna nadzieja ;P
I kolejna ciekawa rzecz- czy skoro Blizz zdecydował się na taki krok, to będą jeszcze jakieś inne, płatne dodatki (skończy się na tym, że trzeba będzie w domu zrobić nową półkę na samego tylko StarCrafta..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bli$$ard, hyhy. Za to ich kocham, serio! Za każdą część gier Blizza mógłbym zapłacić po 500zł za jedną.. To tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nie lada gratka dla fanów SC... Chociaż jest to naciąganie graczy na jak największą mamonę... No ale niestety takie są czasy.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Starcraft 2 z pierwszego miejsca najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier trafił właśnie na miejsce ostatnie... Sorry panowie z Blizzarda, nie dam się wyru**** kolejnej chciwej korporacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 10:17, rorkdcr napisał:

Połączenie Activision z Vivendi to była najgorsza rzecz jaka mogła spotkać branże.Jedyne
co z tego wynikło dla nas dobrego to powrót praw do marki F.E.A.R. do Monolithu.Reszta
to kasowanie projektów [Ghostbusters],wypieprzanie gotowych gier z planu wydawniczego[dodatek
do World in Conflict] a teraz to.


Ciekawi mnie, co będzie z Brutal Legend Tima Schafera - wiem, że Blizzavision się wypiął. Myślę, że prędzej czy później rozwalą Sierrę, która im najwyraźniej zawadza. Akurat to by mnie jakoś specjalnie nie zbulwersowało, bo ta dawna Sierra już dawno odeszła do lamusa - choć to oczywiście byłby pewien symbol. Ale gdyby pozbyli się przy okazji praw do marek przygodowych, to byłoby bosko. Gabriel Knight, King''s/Police/Space Quest, Quest for Glory itd. I tak nigdy do tego nie powrócą.

>Zeby jeszcze dolać oliwy do ognia,choć nie wiem czy to

Dnia 11.10.2008 o 10:17, rorkdcr napisał:

wina wydawcy polskiego czy viv/acti,nowy COD kosztuje w polsce 120 pln, gdy poprzedni
kosztował 80.Widocznie za dobrze się sprzedało.Jest jedno słowo które opisuje takich
ludzi,na początku ma "ch", choć poprawną jest pisownia przez samo "h".


Myślę, że to sprawka Blizzavision - taką samą politykę korporacyjną ma EA i LucasArts.

A co do StarCrafta - myślę, że z opińjami lepiej poczekać do bardziej szczegółowych zapowiedzi lub do premiery - na razie to takie gadanie po próżnicy, bo oprócz tego, że będą 3 gry, nie wiemy wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzja ta jest hmmm.... Trudna do ocenienia.
Z jednej strony czuć od tego chęcią zysku i graniu trochę na uczuciach fanów.
Z drugiej strony nie zakładam, że Blizz kłamie twierdząc, że inne działanie przesunęłoby datę wydania gry. Wierzę w zapewnienia o rozbudowanej fabule i kampanii.
Można się czuć oburzonym, ale pamiętajmy, że Dawn of War wyszedł w tej samej formie, a nikt nie narzekał. Jedyne na co można liczyć to to, że Blizz wyda gry w nieco niższej cenie (ok. 40 USD czyli do 100 PLN). Jeżeli ukazywać się miałyby w odstępie, powiedzmy 3 miesięcy to może to być nawet ciekawe rozwiązanie.
Naród jednak, jak zwykle rzucił się na jednowersową interpretację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duze zaufanie do Blizzarda. Bardzo sie ciesze, ze dadza nam 3x wiecej zabawy przy uniwersum Starcrafta. Znajac zycie, kazda z nich okaze sie wielkim hitem z genialna i dluga fabula. Bo tak zawsze jest w grach Blizzarda. No i odrazu przy pierwszej czesci mamy dostep do multi - ktory zdecydowanie jest najwazniejszym aspektem calej gry, a kampania to tylko dodatek. Wlasnie dlatego wydaja 3 czesci z osobnymi kampaniami dla takich graczy dla ktorych nie liczy sie multi, czyli Ci co tutaj najwiecej narzekaja. W koncu SC2 ma byc spadkobierca pierwszej czesci w e-sporcie, i bawia mnie wasze spekulacje, ze bez nastepnych epizodach nie bedzie polowy jedonstek. Bo jesli byloby innaczej to wszyscy zostali by przy SC1. Ewentualnie beda patche z jednostkami dla poprzednich podstawek. Tak samo z cenami, litosci, pracujecie w Blizzardzie, ze znacie kosztorys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować