Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II trylogią!

377 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 15:20, Namaru napisał:

Nie wiem czy robi dobrze. Ale wydaje mi się, że ten podział wprowadzili właśnie dlatego,
że planują aby te kampanie właśnie takie były.

No właśnie. A mi się wydaje, że wprowadzili go tylko po to, żeby więcej na starcrafcie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 15:48, Vel Grozny napisał:

Niemile mnie zaskoczyła ta wiadomość. Trudno, poczekam aż wyjdzie 3-pack w jakiejś sensownej
cenie i dopiero kupię.

Dobrze prawisz, a na pewno prędzej czy później wyjdzie, choć blizz nie kwapią się do zniżek na swoje produkty.


A co do samej wiadomości: pieniążki, pieniążki węszą jak świnie trufle. Drugie EA. Firma wydała kilka tytułów naprawdę wielkich (dla różnych ludzi różne to będą tytuły, dla mnie np. StarCraft), produktów przemyślanych i dopracowanych czym wyrobili sobie markę i zaskarbili zaufanie klientów. Ale jak widać każdy mit ma swój koniec, a panie i panowie z Blizzarda powolutku zaczynają odcinać kupony od sławy. W będące w produkcji kontynuacje swoich największych tytułów nie wszczepiają żadnych rewolucji, robią jedynie lifting (StarCraft, Diablo). Do tego dzielenie StarCrafta na trzy części - w kontekście tak rozbuchanej fabuły, że inaczej się nie da - brzmi jednak trochę śmiesznie. Diablo też będą ciąć na epizody dla każdej klasy osobno? Czy jeszcze boją się powiedzieć publice? Wciąż też jadą na WoWie jak na łysej kobyle, bo jeszcze znosi złote jajka, ale jak długo można ciągnąć taką mydlaną operę, podczas gdy konkurencja już dawno się obudziła i nie boi się ryzyka próbowania własnych sił w starciu z tytanem. A każda potęga kiedyś się załamuje.

Mało widać zmian w tych działaniach firmy, mało rewolucji. Odświeżają tylko stare dania, oby przy tej operacji nie straciły nic ze smaku. Się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to ja tu widzę głównie chęć napchania sobie kieszeni kasą...
bo chyba lepiej sprzedać trzy gry po 79 zeta aniżeli jedną za 119 zeta... co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra. .
Tak spieprzyć dobrą grę.
Czego to kasa nie robi z ludźmi.
Albo inaczej. . czego to ludzie nie zrobią dla kasy!
Activision widać trzyma Blizzarda za morde i tego efektem jest podział na 3 części
Ide o zakład, że każda po stówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 15:57, Marrbacca napisał:

> Nie wiem czy robi dobrze. Ale wydaje mi się, że ten podział wprowadzili właśnie
dlatego,
> że planują aby te kampanie właśnie takie były.
No właśnie. A mi się wydaje, że wprowadzili go tylko po to, żeby więcej na starcrafcie
zarobić.


To jest BLIZZARD, a nie EA. Specjalnie dla Ciebie rozszerzyli fabule trzykrotnie, bo jak wspomniales, nie jestes zainteresowany battle netem. A Ty jeszcze narzekasz ;)

@xheartcorex nie podoba sie? to nie kupuj i nie pisz glupot!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:16, Dzikq napisał:

To jest BLIZZARD, a nie EA. Specjalnie dla Ciebie rozszerzyli fabule trzykrotnie,

Jeśli Blizzard zachowuje się jak EA to nic nie znaczy, że do tej pory zachowywali się lepiej.
Specjalnie dla mnie to zwiększyli trzykrotnie cenę (i wiem, być może przesadzam). O długości fabuły jaka mogłaby być w jednej grze, a jaka będzie w 3 grach nic nie wiem. Prawdopodobnie nie różniłaby się zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:21, Marrbacca napisał:

> To jest BLIZZARD, a nie EA. Specjalnie dla Ciebie rozszerzyli fabule trzykrotnie,

Jeśli Blizzard zachowuje się jak EA to nic nie znaczy, że do tej pory zachowywali się
lepiej.
Specjalnie dla mnie to zwiększyli trzykrotnie cenę (i wiem, być może przesadzam). O długości
fabuły jaka mogłaby być w jednej grze, a jaka będzie w 3 grach nic nie wiem. Prawdopodobnie
nie różniłaby się zbytnio.


Wspomnialie przeciez, ze dlugosc fabuly jaka moglaby byc w jednej grze bylaby okrojona bo rozrosla sie mocno. Wiec napewno bedzie znacznie dluzsza. Natomiast mozesz nie wiedziec ile bedzie kosztowac. Wiec stwierdzenie, ze bedzie 3x drozsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:25, Dzikq napisał:

Wspomnialie przeciez, ze dlugosc fabuly jaka moglaby byc w jednej grze bylaby okrojona
bo rozrosla sie mocno.

No i nie widzę problemu dodania kolejnego nośnika dvd do gry, żeby się fabuła zmieściła i podniesienie ceny o 20zł (w przeliczeniu), żeby to się opłaciło. Po co okrajać?
A Ty widzisz w tym jakiś problem? ;)

Dnia 11.10.2008 o 16:25, Dzikq napisał:

Wiec napewno bedzie znacznie dluzsza. Natomiast mozesz nie wiedziec
ile bedzie kosztowac. Wiec stwierdzenie, ze bedzie 3x drozsza.

Tak, dlatego napisałem, że wiem że z trzykrotnym przebiciem ceny, mogę przesadzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mało widać zmian w tych działaniach firmy, mało rewolucji. Odświeżają tylko stare dania, oby przy tej operacji nie >straciły nic ze smaku. Się zobaczy.


"12:00 PM - Blizzard''s "secret project" confirmed to be a new MMO with a brand new universe, but we won''t hear anything about it before a while."

cytat z mmo-champion. com ;) Mam nadzieje, ze powyzsze zdanie da Ci nadzieje na to, ze Cie zaskoczy Blizzard (co sobie tez zycze). Chociaz sam nie wiem - moze "brand new universe" okreslaja "starcraft universe"? Jesli byloby to prawda to naprawde - mialbym wielki usmiech na twarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe co takiego może się rozrosnąć w RTS, żeby to dzielić na trzy. Jak dla mnie to tylko zwykła chciwość. Teraz nie będzie można sobie pograć dowolną rasą, tylko najpierw czekać, a potem odpalać jedną z trzech gier. Jak dla mnie pozycja do olania. Pomijając już fakt, że powoli następuje schyłek klasycznego RTS i ten gatunek w końcu zwyczajnie upadnie zjadając swój własny ogon (więcej jednostek, więcej, więcej, więcej...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze jeden post pod drugim ale zapomnialem dopisac: Blizzard celuje ok. 24-30 misji dla poszczegolnej rasy, takze to nawet niezla ilosc biorac pod uwage fakt, ze w W3 bylo chyba 9-10 misji na kazda rase ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muszę z przykrością przyznać, że gracze to jednak skur**ele...:( Macie przed sobą Blizzarda - firmę, która od lat nie zrobiła ANI JEDNEJ słabej gry, której główną dewizą jest zbalansowanie i miodność wydawanego przez nich tytułu, która stworzyła trzy uniwersa będące dziś przedmiotami niemal kultu i uwielbienia na całym świecie... A wystarczy jedna, nie do końca zrozumiała przez was decyzja developera, żeby poleciały bluzgi o komercji i sprzedajności... ludzie!! puknijcie się z łaski swojej w te durne, puste łby!! Nikt z nas nie wie czym dokładnie podyktowana została ta decyzja - a poza tym Blizzard może jeszcze 10 razy zmienić zdanie.. ale nie, wy wiecie lepiej, pijawki internetowe... od razu skok na kasę... gdyby Blizzardowi tak strasznie na kasie zależało, to chociażby taki BattleNet byłby płatny (tak jak to zrobili koledzy od Hellgate: London). A że zarabiają na WoW? To im się należy jak psu micha... ogrom pracy włożony w ten tytuł (w końcu pojedyncze patche potrafią wnieść więcej, niż pełnoprawne dodatki w innych MMO), a także spore wydatki na serwery, łącza, obsługę, logistykę, nowe projekty - no i w końcu na uwaga uwaga, ZAROBEK... to jednak wg. internetowej braci o wiele za dużo.

Chrzanicie o tym, że Blizzard ssie kasę cały czas z jednego MMO nie wprowadzając żadnych rewolucji... a zapomniało się o nowym MMO tworzonym w studiu Blizzarda co? ech pewnie zaraz wszyscy się na mnie rzucą, że przecież po co obrażać i bluzgać, że to nie kulturalne i nie poprawne... a kulturalne, poprawne i FAIR jest odwracanie się dupą do najlepszego Developera w branży z powodu nie do końca rozumianej przez was decyzji? sami sobie na to odpowiedzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:40, eX napisał:

muszę z przykrością przyznać, że gracze to jednak skur**ele...:( Macie przed sobą Blizzarda
- firmę, która od lat nie zrobiła ANI JEDNEJ słabej gry, której główną dewizą jest zbalansowanie
i miodność wydawanego przez nich tytułu, która stworzyła trzy uniwersa będące dziś przedmiotami
niemal kultu i uwielbienia na całym świecie... A wystarczy jedna, nie do końca zrozumiała
przez was decyzja developera, żeby poleciały bluzgi o komercji i sprzedajności... ludzie!!
puknijcie się z łaski swojej w te durne, puste łby!! Nikt z nas nie wie czym dokładnie
podyktowana została ta decyzja - a poza tym Blizzard może jeszcze 10 razy zmienić zdanie..
ale nie, wy wiecie lepiej, pijawki internetowe... od razu skok na kasę... gdyby Blizzardowi
tak strasznie na kasie zależało, to chociażby taki BattleNet byłby płatny (tak jak to
zrobili koledzy od Hellgate: London). A że zarabiają na WoW? To im się należy jak psu
micha... ogrom pracy włożony w ten tytuł (w końcu pojedyncze patche potrafią wnieść więcej,
niż pełnoprawne dodatki w innych MMO), a także spore wydatki na serwery, łącza, obsługę,
logistykę, nowe projekty - no i w końcu na uwaga uwaga, ZAROBEK... to jednak wg. internetowej
braci o wiele za dużo.

Chrzanicie o tym, że Blizzard ssie kasę cały czas z jednego MMO nie wprowadzając żadnych
rewolucji... a zapomniało się o nowym MMO tworzonym w studiu Blizzarda co? ech pewnie
zaraz wszyscy się na mnie rzucą, że przecież po co obrażać i bluzgać, że to nie kulturalne
i nie poprawne... a kulturalne, poprawne i FAIR jest odwracanie się dupą do najlepszego
Developera w branży z powodu nie do końca rozumianej przez was decyzji? sami sobie na
to odpowiedzcie...


Nic dodac, nic ujac. Ale cos dodam do WoWa [tak wiem, sabotaz przeciwko WoWowi ;D]: akurat z patchami to bez przesady, bo glownie najbardziej
rewolucyjne sa te co przychodza wraz z dodatkiem ;) Wiele gildii "high-top-end-hardcore" PvE pisalo, ze w TBC... wiało nudą ;) miedzy jedna instancja, a druga instancja raidowa mineły bodajze 12-18 miechow [nie chce mi sie sprawdzac, w kazdym razie Nihilum gildia wielce krytykowala Blizz za te ociaganie sie]. Ale: who cares? ;D Grunt to dobra zabawa dla przecietnego usera, a nie no-life''ow :) A z WotLK casual badz normal player''zy beda wniebowzieci ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze jest jeszcze Relic ze swoim Dawn of War 2. Blizzowi odbila najwyrazniej sodowa. Warcrafta 4 proponuje sprzedawac po jednej misji, na pewno tez sie znajda chetni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:49, Valericius napisał:

miedzy jedna instancja, a druga instancja raidowa
mineły bodajze 12-18 miechow [nie chce mi sie sprawdzac, w kazdym razie Nihilum gildia
wielce krytykowala Blizz za te ociaganie sie].

10. A dla normalnych(na ile normalny może być "hardkorowy rajder" ), a nie tych co wszystko zrobili w tydzień, najwyżej połowe tego. Natomiast przeciętny gracz miał przed sobą mase contentu.

Nie zmienia to faktu, że decyzja dziwna bardzo. Nie rozumiem też "ulepszeń do multiplayera", to w końcu to będzie dodatkowa kampania, czy też "nowe jednostki"? Bo "ulepszenia" to w darmowych patchach można sobie dociągnąć, bez wydawania kasy na single player.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 17:16, Garett napisał:

Dobrze, ze jest jeszcze Relic ze swoim Dawn of War 2. Blizzowi odbila najwyrazniej sodowa.
Warcrafta 4 proponuje sprzedawac po jednej misji, na pewno tez sie znajda chetni.


Ty w Rerica wierzysz? :D.Bugstorm wyszedł w Marcu,a dopiero teraz pojawiają się informacje,że "będzie"(więcej szczegółów na dow.rox.pl)

A co do podziałki...wierzę,że Bliz wie co robi,w przeciwieństwie do Rela czy EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko 1 część będzie zapełniona fabuła jednej rasy to taka trylogie przyjmę z otwartymi ramionami :D bo jak blizzard chce tak to podzielić to najwidoczniej mają mega fabułę dla nas :> zresztą 3 razy większa zabawa z gry 3 razy większa kampania :D jeszcze było by super jak by to wydali równocześnie :) można myśleć że Blizzard chce zrobić iście filmowe arcydzieło jak maja tyle fabuły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować