Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II trylogią!

377 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 14:08, _sahib_ napisał:

> Chyba troszke przesadzacie. Jak zapowiedzieli kampanie mają być naprawdę duże i
możliwe
> że wydanie ich wymagalo by wytloczenia kilku plytek a jako,że chcialoby sie pewnie
jakis
> plytek z dodatkami to pudelko mogloby zawierac nawet 4-5 plyt plus instrukcje i
inne
> wkladki. Wiec cena za takowy produkt wynioslaby pewnie ponad 150 zl.

Ah tak, więc twoim zdaniem trzy osobno wydane części będą w sumie tańsze niż 150zł?

Czy nikt się nie zastanawia, że kiedyś można było przykładowo wydać takiego BG2 który
zapewniał ponad 100 godzin świetnej rozgrywki? Czy wtedy rozdziały były kupowane osobno,
czy może gra tworzyła całość? Teraz bezczelnie Blizzard chce wyciągnąć od was kasę, a
wy jeszcze się z tego cieszycie...

Po lekturze niektórych tutejszych komentarzy dochodzę do wniosku, że Blizzard dobrze
zrobi, traktując was jak dojne krowy - na nic więcej niektórzy nie zasługują.


Baldur''s Gate to troszeczkę inny "rodzaj" gry. Nie wiem ile pochłonął pieniędzy, ale biorąc pod uwagę iż skoro Blizzard pracuje co najmniej nad 2 grami naraz to nakład pieniężny ( w tym na budowę BattleNet 2) muszą być spore i sądzę, że na samego Starcrafta większe niż na BG2. Takie są prawa rynku, skoro wydają kasę na produkt mają prawo żądać kasy za możliwość z niego korzystania. Nie napisałem, że 150 zł to więcej niż 3x 100 zł..wydaje mi się jedynie, że wydanie 3 gier (przy czym podkreślam 2 można traktować jak dodatki a nawet więcej) po 100 zł w przerwach 3-4 miesięcznych na pewno nie jest takie straszne. I heh nazywanie mnie dojną krową, cóż, wybacz jest troszkę dziwne bo to Ty chciałby wydoić jak najwięcej z pracy innych płacąc jak najmniej. Jeżeli uważają, że materiału mają na 3 gry to mają prawo robić 3 gry i tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorący temat!
Pora na moją opinię :P Wolę cokolwiek co się nazywa StarCraft co pół roku-rok niż czekać 10 lat na kolejną grę z tego uniwersum. Nie masz kasy, denerwuje Cię ta polityka - nie kupuj! Free will.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde - że tak powiem. Tego to bym się nie spodziewał , Blizzard to już naprawdę zaszalał , ale oczywistym nie wpadł by na tak co najmniej bardzo kontrowersyjny pomysł , bez namowy Activision i to jest więcej , niż pewne. Nie będę ukrywał , że jest to trochę smutne... Ale jak bardzo spodoba mi się pierwsza część to jako fan tego tytułu z pewnością oczywiście kupię kolejne części. Tylko musi być to po prostu strategia jakiej jeszcze nie było , tak żeby zmiażdżyła konkurencje , wtedy kupuje wszystkie części bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tu chodzi tylko o kampanie a MP będzie bez zmian. W sumie niech im będzie, ale z początku myślałem, że chodzi o coś dużo gorszego. Np podział gry na 3 pudełka i w zależności jakie pudełko kupisz możesz grać tylko taką rasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 15:45, _sahib_ napisał:

Ale jeżeli produkt, który miał być produktem kompletnym nagle
rozbija się sztucznie na trzy różne części, to dla mnie już sprawa śmierdzi.

Hm. nie wiem czy SC2 od początku był zapowiadany jako 3 kamapanie w 1 pudełku. Tak czy siak to obecna koncepcja to 3 standalone części (jakby dodatki). Czy forma w jakiej wydano GW była zła? Bo właśnie w takiej samej praktycznie formie zostanie wydany SC2.

Dnia 11.10.2008 o 15:45, _sahib_ napisał:

Nie znamy
finalnej ceny każdej z "części", ale dam sobie rękę uciąć, że będzie to więcej niż 100zł.

Ostrożnie z tym ucinaniem ;), choć ja też poniżej 100 się nie spodziewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:37, mac aaron napisał:

Wydaje mi się, że sam level designing jest najłatwiejszą częścią produkcji gry. Engine,
rendery, fizyka, balans ras - to te trudniejsze. Skoro najtrudniejsze rzeczy już są gotowe,
to dlaczego by nie natrzaskać więcej poziomów i sprzedać je w osobnych pudełkach? Choćby
i 100 poziomów na kampanię było, nie zmienia to faktu, że płacimy 3 razy za 1 produkt!

Po pierwsze: rendery i balans będą się zmieniać w każdej kolejnej części trylogii.
Po drugie: czyli mówisz, że kupując HL2, Episode 1,2,3, HL (na sourcie), CS:S, HL:D, DoD:S, TF2, Portal płacisz za 1 produkt 9 krotnie? Czy to, że to wszystko jest na Sourcie oznacza, że jest to ten sam produkt? Mnie osobiście się nie wydaje.
I może faktycznie jest to proces prostszy, ale nie oznacza to, że nie pracochłonny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfffff Blizzard sie noobowski robi , 3 czesci a na cholere mi 3 pudelka tej samej gry ale widac ze chyba brak im kasy ? Za malo zarabiaja na WoWie? Warcraft 4 jest zapowiedziany z tym samym 3 czesciowym systemem , ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trąci mi to trochę wyciąganiem kasy od klienta... No ale jeśli dostaniemy dzięki temu całą masę naprawdę długich i porządnych wstawek filmowych (a w przygotowywaniu takowych jak dotąd Blizzard przodował) to morze będzie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Mi też się nie podoba polityka Blizza.ale nic nie możemy zrobic, My gracze którzy pokochaliśmy Starcrafta. Będziemy "tańczy jak nam zagrają" :(:( już wem że kupię każde pudełko:[ - z miłości do Stara....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 01:21, plasot79 napisał:

Fajnie by bylo gdyby pierwsza gra wyszla za 100-120, a reszta za 70-90. Dla wielkiej
rzeszy grazy i tak najwazniejszy jest multi a ten dostana od razu.

Tyle, że kolejne części mają też wprowadzać zmiany do multi, więc od razu to oni dostaną... pierwszą część :). Zwróć uwagę na post tego użytkownika
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=42093&pid=215

Przy okazji dodam, że mnie akurat multi nie interesuje. StarCraft przyciągnął mnie singlem w czasach, kiedy netu w ogóle nie miałem.

I nie, nie było fajnie gdyby tak sobie wychodziły pierwsza po 120 a reszta po 90zł. Byłoby fajnie, gdyby wszystko wyszło od razu w jakiejś zjadliwej cenie. Ale widocznie już się nauczyli, że skoro za WoWa ludzie płacą regularnie co miesiąc niemałe pieniądze to i trzy - na pewno wystarczająco wysokie - raty na pewno publiki nie odstraszą za taki tytuł. Jest tu logika. Ich produkt, ich prawo. My wydamy werdykt, kiedy przyjdzie do płacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starcraft to legenda. Miałem zamiar zakupić od razu jak tylko ukarze się w pre-orderze... ale teraz wiem już na pewno, że poczekam sobie cierpliwie, jak wyjdzie kompilacja. Mam nadzieję, że długo czekać nie będę musiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 10:21, Melchah napisał:

> Fajnie by bylo gdyby pierwsza gra wyszla za 100-120, a reszta za 70-90. Dla wielkiej

> rzeszy grazy i tak najwazniejszy jest multi a ten dostana od razu.
Tyle, że kolejne części mają też wprowadzać zmiany do multi, więc od razu to oni dostaną...
pierwszą część :). Zwróć uwagę na post tego użytkownika
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=42093&pid=215

Przy okazji dodam, że mnie akurat multi nie interesuje. StarCraft przyciągnął mnie singlem
w czasach, kiedy netu w ogóle nie miałem.

I nie, nie było fajnie gdyby tak sobie wychodziły pierwsza po 120 a reszta po 90zł. Byłoby
fajnie, gdyby wszystko wyszło od razu w jakiejś zjadliwej cenie. Ale widocznie już się
nauczyli, że skoro za WoWa ludzie płacą regularnie co miesiąc niemałe pieniądze to i
trzy - na pewno wystarczająco wysokie - raty na pewno publiki nie odstraszą za taki tytuł.
Jest tu logika. Ich produkt, ich prawo. My wydamy werdykt, kiedy przyjdzie do płacenia.



Powiem ci, że jestem kompletnie nastawiony na tryb Single i kiedyś jak się miało modem to grało się w SP
a fabuła w SC jest tak intrygująca, że chce się ją przechodzić jeszcze raz i jeszcze raz, ja przykładowo od czasu do czasu gram w kampanię tak dla odświeżenia

Póki co musimy się trochę wstrzymać z ostrą krytyką.
Nawet jeśli ta gra będzie kosztowała 300 złotych to ją kupię.

Tymczasem poczytajcie trochę
http://www.blizzforums.com/showthread.php?t=21133&page=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 02:11, mist`shoo napisał:

Pfffff Blizzard sie noobowski robi , 3 czesci a na cholere mi 3 pudelka tej samej gry
ale widac ze chyba brak im kasy ? Za malo zarabiaja na WoWie? Warcraft 4 jest zapowiedziany
z tym samym 3 czesciowym systemem , ehh.


Czlowieku! Kto Ci kaze kupowac?! Nikt! Nie chcesz, to nie kupuj. Proste. Druga sprawa nie pisz faktow wyssanych z palca, zadnego Warcrafta IV nie zapowiedziano, nawet nie wiemy w jakiej formie bo za 10 lat to pewnie kazdy bedzie mial blue-raya w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować