Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II trylogią!

377 postów w tym temacie

Już sie tak nie bulwersuj. Po prostu nie jestem żadnym fanatykiem. Przeczytałem newsa raz, zaufałem jego treści, a dzisiaj doszedłem do wniosków wynikających z jego treści. That''s all. Nie jestem i nie mam zamiaru być żadnym zastępcą newsmana, to nie mi tu za to płacą. Przeczytałem raz i więcej nie potrzebuję, a skoro ktoś nie umie pisać newsów to widocznie musze przestać je komentować, bo nie wiem dlaaczego, ale to ja muszę tracić reputację z ich powodu tylko dlatego, że nie czytam wszystkiego co piszą na wszystkich zagranicznych serwisach o grach - wybacz mi ten grzech, bo nie jestem nałogowym graczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 12:32, GanD napisał:

> Nie czytałem aktualizacji, więc przepraszam. A wywiady to mnie mało interesują.
Nie chce
> mi się marnować czasu na bzdury.

Wiesz, że powtarzasz bzdury z lenistwa to naprawdę niczego nie zmienia, a tylko potwierdza
to co napisałem. Jak Ci się nawet nie chce szukać informacji, a takich osób jest sporo,
a potem powtarzasz to, co gdzieś przeczytałeś wcześniej, to ciężko się dziwić, że fałszywe
informacje rozprzestrzeniają się w takim tempie.
Dla mnie to nie są bzdury i rozumiem, że można się pomylić, ale jednocześnie wkurza rozsiewanie
niesprawdzonych plotek. Na ogół nic dobrego później z tego nie wynika. Jednocześnie ubolewam
nad poziomem newsów jakie są zamieszczane na gram.pl. Wiem, że to nie jest portal tylko
o grach Blizzard, ale jak już coś piszą na dany temat, to mogliby się bardziej postarać
i podrążyć temat. Tak samo jest dzisiaj z z info na temat częściowo płatnego BN. Nie
wiadomo co, nie wiadomo jak, oczywiście jak zawsze brak źródła.


Przesłuchałem ten wywiad. To miło że blizzard sie lubi chwalić tym że mają dobre pomysły, ale strasznie nie podoba mi się to że prezentowane są na koszt graczy. Chłopaki napisali coś co zowie się story mode i prawdopodobnie przesadzili. To ma być strategia a nie gra rpg. nie mam nic przeciwko rpg a jego elementy są jak najbardziej porządane w strategiach, ale elemtny a nie całość. fabuła fabułą ja rozumiem że teraz modne jest żeby gra miała n zakończeń , ale w przypadku strategi myśle że 2 czy 3 wystarczą. Masa ludzi zawsze traktowala kampanie jako tutorial do gry po sieci i uważam że tak powinno pozostać. Po co słodzić coca-cole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 12:50, AlmostAngel napisał:

Masa ludzi zawsze traktowala kampanie jako tutorial do gry po sieci i uważam że tak powinno pozostać. Po
co słodzić coca-cole?


Gdyby gracze, fani gier Blizzard nie oczekiwali porządnej rozbudowanej fabuły, to zapewne dostalibyśmy samą podstawkę tylko do gry w multi i tyle. Skoro jest zapotrzebowanie na RTS z rozbudowaną historii, to czemu developer miałby się ograniczać, żaden rozsądny przedsiębiorca nie postąpiłby inaczej. A SC2 nie będzie miał alternatywnych zakończeń całej historii, tylko trzy duże rozdziały, każdy z własnym zakończeniem, ale razem tworzące jedną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 12:59, GanD napisał:

> Masa ludzi zawsze traktowala kampanie jako tutorial do gry po sieci i uważam że
tak powinno pozostać. Po
> co słodzić coca-cole?

Gdyby gracze, fani gier Blizzard nie oczekiwali porządnej rozbudowanej fabuły, to zapewne
dostalibyśmy samą podstawkę tylko do gry w multi i tyle. Skoro jest zapotrzebowanie na
RTS z rozbudowaną historii, to czemu developer miałby się ograniczać, żaden rozsądny
przedsiębiorca nie postąpiłby inaczej. A SC2 nie będzie miał alternatywnych zakończeń
całej historii, tylko trzy duże rozdziały, każdy z własnym zakończeniem, ale razem tworzące
jedną całość.


Rozsądny przedsiębiorca zostawiłby sobie możliwość wsadzenia dobrego materiału do starcrafta 3. A nie montował krowe którą potem trzeba ciąć na kawałki. Wolałbym żeby czas potrzebny na robienie cudów na kiju blizzard poświecił na testowanie produktu i jego optymalizacje. To że coś rośnie wcale nie oznacza że będzie dobre. Oglądasz czasami seriale? Często jest tak że coś co można zmieścić w 1,5 godzinnym filmie jest rozwlekane na wiele godzin a to powoduje tylko to że nie da się tego oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 13:06, AlmostAngel napisał:

Rozsądny przedsiębiorca zostawiłby sobie możliwość wsadzenia dobrego materiału do starcrafta 3.


I wydać go za następne 10 lat, kiedy może wydać kolejne dodatki po pół roku/roku/dwóch latach zapewniając sobie dodatkowy przypływ gotówki na dalsze projekty, które znów przyniosą zysk? W tym czasie zapewne zdążą wymyślić całkiem sporo materiału na SC3 albo na zupełnie inną grę.

Dnia 13.10.2008 o 13:06, AlmostAngel napisał:

Wolałbym żeby czas potrzebny
na robienie cudów na kiju blizzard poświecił na testowanie produktu i jego optymalizacje.


A dotychczas tego nie robili? Ich gry to chyba najlepszy przykład porządnej optymalizacji i ciągłego testowania. Patche ukazujące się nawet po 10 latach od wydania gry to chyba najlepsze potwierdzenie takiego działania.

Dnia 13.10.2008 o 13:06, AlmostAngel napisał:

To że coś rośnie wcale nie oznacza że będzie dobre.


Nie oznacza też, że będzie złe. Czemu zakładasz, że sprawy przybiorą najgorszy obrót? Ja na razie nie widzę ku temu podstaw. A z serialami bywa różnie. Niektóre powinny się skończyć już po pierwszym sezonie, na inne wciąż mamy ochotę po sezonach czterech. Tak samo przecież jest z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już na samym początku napisałem że nie zapłace 3 razy za tą samą gre. Za tą samą grafike, Za te same możliwości, za ten sam dźwięk. Troche ładnych animacji i możliwe że nawet dość ciekawej fabuły nie jest warte żeby kupować To Samo jeszcze raz, Jeszcze raz powtarzam prawdopodobnie przyjemność zakupu starcrafta 2 będzie oscylować w okolicy 100 zł, Prawdopodobnie sprytnie skonstruowana fabuła będzie wręcz zachęcała do kupna innego kawałka starcrafta 2 bo okaże się że jakiś wątek nie został wyjaśniony. To super, ekstra itp. tylko że żeby sie dowiedziec o co chodzi trza dać 100 zł. To jest naprawde dużo. A płacisz tak naprawde za pier....ły. Jak mam dać 100 zł za gierke to chce całość a nie kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, my nie jesteśmy targetem dla Blizza. Miałem kupić ale nie kupię SC. Mają masę Koreańczyków, którzy tą grę czczą na równi z bogiem. Oni to kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 14:23, SwenG napisał:

Cóż, my nie jesteśmy targetem dla Blizza. Miałem kupić ale nie kupię SC. Mają masę Koreańczyków,
którzy tą grę czczą na równi z bogiem. Oni to kupią.


Biedacy pewnie ogłoszą żałobe narodową. Będę musieli znaleźć sobie gre albo rząd koreański zacznie dofinansowywać starcrafta. Ech ten bezduszny Blizzard :P. Koreańczycy przejdą na dawn of war''a 2. Games Workshop i Relic pewnie już zacierają ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 14:56, AlmostAngel napisał:

> Cóż, my nie jesteśmy targetem dla Blizza. Miałem kupić ale nie kupię SC. Mają masę
Koreańczyków,
> którzy tą grę czczą na równi z bogiem. Oni to kupią.

Biedacy pewnie ogłoszą żałobe narodową. Będę musieli znaleźć sobie gre albo rząd koreański
zacznie dofinansowywać starcrafta. Ech ten bezduszny Blizzard :P. Koreańczycy przejdą
na dawn of war''a 2. Games Workshop i Relic pewnie już zacierają ręce.


Ano właśnie, niewiele rzeczy jest tak zabawnych i smutnych zarazem, jak dobra i uznana firma kretyńsko strzelająca sobie w stopę. Cóż, odczują niedługo efekty swoich decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wy ludzie jesteście posr... ekhm.. dziwni. Jakie 3 takie same ? to, że ma taką samą grafikę to już nie warto kupować ? A Warcraft 3 : the frozen throne co wniósł ( fabułe na malutko H i jakieś budynki, nie poprawiono grafy, może troszkę tutaj tez pewnie sie poprawi )? i jakoś do jasnej cholery sprzedał się bardzo wysoko, a tutaj wam oferują Podstawową wersje I DWA CHOLERNIE DŁUGIE(!!) dodatki, na co wy narzekacie !? Nie chcesz dodatków to ich kurcze nie kupuj, a nie śmiecicie postami jak jakieś baby !

btw. Mam nadzieje, że zrobią to samo z WarCraft IV jak kiedyś wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"zaiec" ostatnio cos stala sie lakoma na kase ale takie zachowanie , rozkladanie gry na 3 epizody wzmocni hackerow bo nikt tego nie kupi a sciagna miliony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdury niektórzy wypisują. Gdyby Blizzard napisał, że wydaje podstawkę i nie planuje dodatków wszyscy by płakali, że im się pomysły skończyły. Kiedy wskazują rozwój gry, kim i kiedy będzie można pograć ludzie płaczą, że to wyciskanie kasy. Spójrzcie na Warhammera 40k Dawn of war. Nie kupujecie dodatków ?? A czym były te dodatki jak nie dodawaniem nowych ras czy scenariuszy.

I błagam nie wskazujcie cały czas na WoW''a. To jest jeden z projektów, którym trafili w nisze i czerpią kasę. Ale z czysto marketingowego spojrzenia, jeden tytuł nie może zapewniać bytu całej wytwórni. Teamy tworzące SC II czy też Diablo muszą same zapracować na pieniądze, a nie czerpać korzyści z tytułu wydanego 4 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:41, Air napisał:

Bzdury niektórzy wypisują. Gdyby Blizzard napisał, że wydaje podstawkę i nie planuje
dodatków wszyscy by płakali, że im się pomysły skończyły. Kiedy wskazują rozwój gry,
kim i kiedy będzie można pograć ludzie płaczą, że to wyciskanie kasy. Spójrzcie na Warhammera
40k Dawn of war. Nie kupujecie dodatków ?? A czym były te dodatki jak nie dodawaniem
nowych ras czy scenariuszy.

A myślisz, że ludzie na politykę związaną z DoW nie psioczą? tutaj tematem jest SC2 i tego się trzymajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 17:22, hans olo napisał:

A myślisz, że ludzie na politykę związaną z DoW nie psioczą? tutaj tematem jest SC2 i
tego się trzymajmy.

Oj psioczą i to bardzo >.>
W przypadku Blizzarda można przynajmniej liczyć na pożądną jakość tych "dodatków". Reric nie jest w stanie tego zapewnić, nie ta liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym, że gracze czują się najzwyczajniej oszukani. Nie takiego zagrania się spodziewali po Blizzardzie. Bardzo dobre wydaje się to porównanie do Dawn of War które się co jakiś czas pojawia. Tam też była jedna kampania, i do tego pełny multi. Nikt nie narzekał. Ale inne były oczekiwania - każdy kolejny dodatek był właśnie DODATKIEM, z którego cieszyli się fani. Można by się wręcz zastanowić, czy to rozwiązanie, nie zostało ściągnięte od Warhammera.Tylko że dodatków do DoW nikt nie ogłaszał przy wyjściu pierwszej gry, więc każdy był miłą niespodzianką. Nazywanie StarCrafta 2 w trzech częściach jako "pełna gra + dwa z góry zapowiedziane dodatki" to oszukiwanie samego siebie. Właśnie dlatego, że od zawsze wiadomo było że będą w nim trzy rasy i trzy kampanie dla nich, i nikt nie spodziewał się, że Blizzard tak mocno połasi się na kasę żeby sprzedawać graczom produkt za trzy razy takie pieniądze jak normalnie. Bo to nie są dodatki, to jest jedna gra w trzech odcinkach. Dodatek pewnie też się pojawi, pewnie dodając jakieś nowe jednostki, tak jak to zrobił Brood War. Jak już to wcześniej napisałem, jeżeli każda z tych części nie będzie miała co najmniej 3 płyt DVD to nie ma żadnego wyjaśnienia co do wielkości gry. 3 płyty DVD zmieszczą się w pudełku, zostało nieraz udowodnione, tak więc jeżeli ukażą się 3 gry po jednej płycie każda, będzie to najlepszy dowód, że to wszystko to jedna wielka ściema. Dziwne wydaje się to, że ktokolwiek broni Zamieci, ale jak to ktoś już wcześniej dobrze napisał, ta firma zbudowała wokół siebie mit, niestety jak widać nie do końca prawdziwy. Gdyby tak samo wydano pierwszego StarCrafta, to nie byłoby problemów z dwójką. Ciekawe tylko, czy zdobyłby on wtedy takie rzesze fanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... tak swoją drogą...

Jestem ciekaw co pokaże ekipa z CDP przy EK :D
Myślę ,że przy tym projekcie będą mieli okazje się po raz kolejny wykazać :D

Mogliby by EK z poszczególnych części wydać i/lub zapodać jedno ogromne runiczne pudło z wszystkimi częściami xD
Czekam na coś takiego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 17:24, Mroku21 napisał:

> A myślisz, że ludzie na politykę związaną z DoW nie psioczą? tutaj tematem jest
SC2 i
> tego się trzymajmy.
>
Oj psioczą i to bardzo >.>
W przypadku Blizzarda można przynajmniej liczyć na pożądną jakość tych "dodatków". Reric
nie jest w stanie tego zapewnić, nie ta liga.


Relic jest przynajmniej tak samo dobry jak blizzard. Ich produkt też jest na rynku o wielu lat i wciąż żyje, gra wygląda dobrze a reguły są świetne. Co rok nowy dodatek który sprzedaje się dobrze. Co rok nowa rasa.... Tego w starcrafcie nie uświadczysz bo siliniczek ma troszeczke za stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować