Zaloguj się, aby obserwować  
Blu

Saints Row 2

299 postów w tym temacie

Dosyć częsty błąd, ja bym spróbował przeinstalować stery od karty, Najpierw użyj Driver Cleaner, potem uruchom system ponownie i dopiero na nowo zainstaluj stery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 12:06, WhiteMamba napisał:

Dosyć częsty błąd, ja bym spróbował przeinstalować stery od karty, Najpierw użyj Driver
Cleaner, potem uruchom system ponownie i dopiero na nowo zainstaluj stery.


Nawet na 100% sprawnym PC ten błąd lubi się wysypać, głównie przy zmianie ustawień AA.
Ja już dałem sobie spokój z naprawieniem configa SR2, blue screena zlikwidowały mi najnowsze stery fakt faktem ale zapewne powróci kiedyś, jestem pewny że to wina samej lipnie napisanej aplikacji a nie grafiki czy sterów.

SR2 - najgorsza optymalizacja ostatnich lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 15:34, Pietro87 napisał:

SR2 - najgorsza optymalizacja ostatnich lat...

Ja miałem przyjemność grać na xboxie i jestem zadowolony. ;] Takie pytanie, jak oni to robią, że w większości przypadków na PC nie da się w to grać ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 15:56, Albii napisał:

> SR2 - najgorsza optymalizacja ostatnich lat...
Ja miałem przyjemność grać na xboxie i jestem zadowolony. ;] Takie pytanie, jak oni to
robią, że w większości przypadków na PC nie da się w to grać ? ;p


To już zagadka dla samych twórców portu na pc....
Ale dla przykładu porównajmy dwa tytuły : Batman Arkham Asylum który graficznie jest bardzo miodny [nie jest jakiś rewolucyjnie wodotryskowy ale grafika jest ładna, ostra i nie można się do niej przyczepić, imho stoi klasę wyżej niż SR2] i smiga perfekcyjnie bo ma porządną optymalizację i ludzkie wsparcie procesorów wielordzeniowych - co nota bene daje największy prawdopodobnie boost wydajności. Batman AA wyszedł również na X-Boxa 360, i na pc i na konsoli śmiga ultra płynnie na moim pc, nigdy nie spadam nawet z physxem poniżej 45-50 klatek, bez physyxa jak pierwszy raz grałem zanim patch wyszedł nigdy nie spadłem poniżej 60 fps.

A na drugiej szali tej wagi mam SR2 który jest w sekcjach "jeżdżonych" niegrywalny [stuttering hell], do tego lubi się sypnąć na pulpit, max ustawienia lagują strasznie czasem na 12-15 fps, jest tragedia. Nie ma wsparcia dla dwóch rdzeni nawet, optymalizacja kodu jest dramatyczna. A sama gra wygląda nieco gorzej niż wspominany Batman AA.

Partactwo twórców. A strasznie boleje nad tym bo sam Saints Row to kawał świetnej giery, byłem masochistą i skończyłem go na pc, co prawda nie odważył bym się na piecu na poziom trudności wyższy niż średni z racji tego że 90% deadów to zasługa lagów i sypnięć na pc...
Za to drugie podejście zaliczyłem na x-360 kumpla, coś pięknego [zero tych zasranych lagów, crashy itp... az się chciało grać], po czym sam kupiłem x-360tkę i kilka gier które mnie zawsze do tej konsoli ciągneły [fable 2 głównie no i wspomniany sr2]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 12:06, WhiteMamba napisał:

Dosyć częsty błąd, ja bym spróbował przeinstalować stery od karty, Najpierw użyj Driver
Cleaner, potem uruchom system ponownie i dopiero na nowo zainstaluj stery.

Okazało się, że BS występuje po nagłej zmianie ustawień graficznych, już gram na luzie ale i tak dzięki, dobrze wiedzieć.
Swoją drogą wpisuję tą grę do listy najgorzej zoptymalizowanych gier. I jest ona nr.1 bo optymalizacji to ona nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie o dziwo gra chodzi stosunkowo znośnie. W czasie jazdy zdarzają się przycinki, ale nie ma powodu do narzekań - wszystko chodzi na maxa. Ale nie o tym miałem pisać. Czy tylko u mnie muzyka w grze jest stłumiona? Nie wiem, czy to wina mojego komputera, czy też specyfika samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale nie o tym miałem pisać. Czy tylko u mnie muzyka w grze jest stłumiona? Nie wiem, czy to wina mojego komputera, czy też specyfika samej gry.
Chodzi Ci o muzykę w samochodzie, czy ogólnie, o dźwięki ? Jak w samochodzie, to luzik, bo tak może być, a jak ogólnie to coś u Ciebie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dźwiękami wszystko w porządku, ale muzyka jest stłumiona nie tylko w samochodach, ale także w menu. Da się przyzwyczaić, ale jednak wolałbym, gdyby pozbyto się efektu (?) radia (??).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 12:37, LESZ3u napisał:

/.../

Tak, u mnie to samo. Idzie się do tego przyzwyczaić, ale na początku mnie to denerwowało kiedy przy fajnej nucie Young Jeezy''ego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie wszystko wyraźnie było, ale to może spowodowane tym, że grałem na konsolce(bez żadnych ścin i problemów hahahaha), ale wątpię, by coś specjalnie zmieniali, na PC. Na konsoli jedynie czasami miałem stłumioną muzykę, jak miałem odpowiednio kamerę ustawioną ? Oo Nie wiem, jakieś takie bajery. :P Tak, czy siak, powinno być normalnie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 21:16, gamemaster napisał:

Czy Saints Row 2 to dobra gra wciąga ? W multi gra dużo osób ?

Ma bardzo dobrą fabułę i mnie osobiście bardzo wciągnęła. Do tego jeszcze świetne, filmowe filmiki dodają smaczek do tej gry. Audio jest godne uwagi i zawiera bardzo fajne i znane utwory. Na PC jest tylko dość uciążliwa optymalizacja, która powoduje ścinki podczas jazdy samochodami i innymi pojazdami. Jednak ogólnie mi się bardzo podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 21:32, gamemaster napisał:

A jak z multi gra ktoś czy pustki ?

Multi mało odpalałem i serwery jakoś nie pękały w szwach. Zbyt dużo graczy nie gra, przynajmniej ja na wielu nie trafiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam z patchami? Wyszły jakieś oficjalne - bądź nie - które poprawiały by wydajność gry ?
Grałem kilka dni u kolegi na X360 (swoją drogą, nawet tam ze dwa razy w ciągu godziny zdarzały się takie 30 sekundowe "lagi" że broń boże. I Tu pada mit że na konsolach wszystko śmiga pięknie :P), i bardzo mnie wciągnęła. Z chęcią zagrał bym na swoim PC, jednak jeśli ma to chodzić tak jak na kompie kumpla (Quad, 2GB ramu i wąskie gardło w postaci 8500GT (VOBIS PC :P)) to podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w ciągu kilkudziesięciu godzin spędzonych z SR2 na xboxie nie miałem żadnych zwiech. Nawet sekundowych. Nie słyszałem, żeby ktoś z innych graczy xboxowych się chwalił podobnymi zdarzeniami. Pewnie u kolegi jest coś nie tak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn, to nie były zwiechy (co prawda te po 4-5 godzinach grania też się zdarzały, i pomagał tylko reset konsoli), a raczej gwałtowny spadek framerate poniżej 10, i tak z 30 sekund ścinało :P

Nie wiem co może być z konsolą kolegi, ma zaledwie 3 miesiace, i gra też jest nowa :P


A dalej nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować