Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warcraft IV zapowiedziany... tak jakby

88 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 16:30, TTBoS napisał:

Bardzo mylne podejście do sprawy ;P za jakieś 2-3 lata prawdopodobnie blizzard wyskoczy
z Warcraftem IV tak jak z Starcraftem 2 i Diablo 3 ;)


To ty masz mylne podejście niestety :) Zastanów się: czy wydanie WIV ma jakikolwiek sens, kiedy jego fabuła jest kontynuowana w WoW i jest w nim zawarty cały świat znany jak dotąd z WarCrafta jako RTSa? Musieliby albo zrobić coś w stylu "20-100 lat później...", inaczej sobie tego nie wyobrażam, żeby w WIV miała miejsce wojna i wydarzenia, których w WoW nikt nie doświadczy... A i nawet wtedy zrujnowałoby to zabawę w WoWie, bo wszyscy wiedzieliby już co niesie przyszłość (zero zaskoczenia)... Dodajmy do tego fakt, że Blizzard gry produkuje baaaardzo powoli. Spójrz w przeszłość i zobacz od jak dawna ukazują się plotki o StarCraft II i Diablo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jak donoszą liczne serwisy internetowe, podczas tegorocznego Blizzconu padło stwierdzenie, że Warcraft IV użyje tego samego systemu, co wymieniony wyżej tytuł. "
Czyli też wydadzą go w trzech częściach ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 18:36, Sth`Devilish napisał:

To ty masz mylne podejście niestety :) Zastanów się: czy wydanie WIV ma jakikolwiek sens,
kiedy jego fabuła jest kontynuowana w WoW i jest w nim zawarty cały świat znany jak dotąd
z WarCrafta jako RTSa? Musieliby albo zrobić coś w stylu "20-100 lat później...", inaczej
sobie tego nie wyobrażam, żeby w WIV miała miejsce wojna i wydarzenia, których w WoW
nikt nie doświadczy... A i nawet wtedy zrujnowałoby to zabawę w WoWie, bo wszyscy wiedzieliby
już co niesie przyszłość (zero zaskoczenia)... Dodajmy do tego fakt, że Blizzard gry
produkuje baaaardzo powoli. Spójrz w przeszłość i zobacz od jak dawna ukazują się plotki
o StarCraft II i Diablo 3.


Jest na to bardzo prosty sposób ;) - WoW żyje swoim życiem, a w uniwersum Warcrafta ostatnie wydarzenia to te z TFT i po sprawie; Warcraft IV mógłby kontynuować epicką opowieść o Azeroth, a wszelkie pokręcone i mętne ścieżki stworzone w WoW tam by się rozwijały ;). Krótko mówiąc Blizzard musiałby potraktować WoWa jako swego rodzaju spin-off i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 18:36, Sth`Devilish napisał:

> Bardzo mylne podejście do sprawy ;P za jakieś 2-3 lata prawdopodobnie blizzard wyskoczy

> z Warcraftem IV tak jak z Starcraftem 2 i Diablo 3 ;)

To ty masz mylne podejście niestety :) Zastanów się: czy wydanie WIV ma jakikolwiek sens,
kiedy jego fabuła jest kontynuowana w WoW i jest w nim zawarty cały świat znany jak dotąd
z WarCrafta jako RTSa? Musieliby albo zrobić coś w stylu "20-100 lat później...", inaczej
sobie tego nie wyobrażam, żeby w WIV miała miejsce wojna i wydarzenia, których w WoW
nikt nie doświadczy... A i nawet wtedy zrujnowałoby to zabawę w WoWie, bo wszyscy wiedzieliby
już co niesie przyszłość (zero zaskoczenia)... Dodajmy do tego fakt, że Blizzard gry
produkuje baaaardzo powoli. Spójrz w przeszłość i zobacz od jak dawna ukazują się plotki
o StarCraft II i Diablo 3.


Są fani dla którym WC4 może mieć historie przy ominięciu WoWa itd. można tez zauważyć że wow to nic innego jak Wc3+TFT ;p wiec nie widzę żadnych przeciwwskazań by WC4 był przy pominięciu wowa bo tam naprawdę nic się nie dzieje z historia ;p czy zaraz po WotLK bo i tak historia ruszy w tym dodatku do przodu prawie nie zauważalnie trzeba pamiętać że WoW wałkujemy historie cały czas i to taka która wyprzedza Wc3 nie znacznie wiec nie ma problemu jeśli chodzi o WC4 ;P

A jeśli Blizzard wspomina o WC4 czyli prawdopodobnie już coś tam wymyślili a że nie ma zapowiedzianej jej oficjalnie to prawdopodobnie maja jeszcze masę czasu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 17:30, Kafar napisał:

To już by było żałosne.. chłopaki nie mogą czegoś nowego wymyslec?;/ potem co? Diablo
2012 i Warcraft 014 ?;/


Nie tak żałosne jak twój komentarz. Chciałbyś aby stworzyli nowe uniwersum, bo to się przejadło i kilka gier w nim osadzonych już powstało, czy po prostu nie podoba się, że znowu robią RTSa - jakież to monotonne, ciągle klikać myszką...

PS: Na GSie w ulubionych grach masz 4 części FF - serii, która ma kilkanaście części... Nie uważasz, że to żałosne, aż tyle gier zrobić o tym samym? Pewnie nie potrafili nic nowego wymyślić...

@Sth`Devilish
Akurat fabuła wyprzedzająca WoWa nie musi wcale psuć zabawy, wybiegając kilka lat do przodu nie trzeba wyjaśniać co się stało wcześniej ;). Poza tym fabuła mogłaby zostać wpleciona w to, co by się działo "wewnątrz" WOWa, w czasie wydania W4. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jak wychodził wow i był opis jego historii to różnił się w kilku miejscach od oficjalnej historii warcrafta jako rts, tak więc nie widzę powodu aby wIV trzymał się dalej tego co jest w wowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak w 94 roku dostałem pierwszego PC.....przez cała podstawowke i liceum gralem w gierki takie jak doom, wolfenstein, D1, D2, SC, Fallout 1&2....BG 1&2, Planescape......wiele z tych gier powraca.......zapewne w wiekszosć z nich zagram w wolnym czasie......i bede miał z tego swietną zabawe.....ale boje się że nie bedzie juz tej szczeniackiej radosci, przejęcia, dreszczy i tej MAGJI jak za pierwszym razem....Może to wina twórców....a może ja już się zestarzałem za bardzo xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostro na na tym Blizzconie w tym roku :D Warcraft IV... marzenie.. nawet bardziej bym na to czekał, niż na SC2. Ale nie przypuszczałem.. hmm, no nie wiem co powiedzieć, ten news totalnie mnie zaskoczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 18:36, Sth`Devilish napisał:

Musieliby albo zrobić coś w stylu "20-100 lat później...", inaczej
sobie tego nie wyobrażam, żeby w WIV miała miejsce wojna i wydarzenia, których w WoW
nikt nie doświadczy... A i nawet wtedy zrujnowałoby to zabawę w WoWie, bo wszyscy wiedzieliby
już co niesie przyszłość (zero zaskoczenia)


Noo rzeczywiście, bo w WoWie wszystko kręci się wokół fabuły :D Szczególnie farmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:03, rob006 napisał:

> To już by było żałosne.. chłopaki nie mogą czegoś nowego wymyslec?;/ potem co? Diablo

> 2012 i Warcraft 014 ?;/

Nie tak żałosne jak twój komentarz. Chciałbyś aby stworzyli nowe uniwersum, bo to się
przejadło i kilka gier w nim osadzonych już powstało, czy po prostu nie podoba się, że
znowu robią RTSa - jakież to monotonne, ciągle klikać myszką...

PS: Na GSie w ulubionych grach masz 4 części FF - serii, która ma kilkanaście części...
Nie uważasz, że to żałosne, aż tyle gier zrobić o tym samym? Pewnie nie potrafili nic
nowego wymyślić...

@Sth`Devilish
Akurat fabuła wyprzedzająca WoWa nie musi wcale psuć zabawy, wybiegając kilka lat do
przodu nie trzeba wyjaśniać co się stało wcześniej ;). Poza tym fabuła mogłaby zostać
wpleciona w to, co by się działo "wewnątrz" WOWa, w czasie wydania W4. ;]


Racja. Dobra gra to dobra gra, nieważne, że to już np. 20 część serii, kogo to (...) obchodzi. Warcraft IV uhh na samą myśl robi mi się milutko ;d. Czekamy na zapowiedź o ile taka kiedykolwiek się pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki WoW nie jest zakończony w kwestii dodatków/patchy, które posuwają nieco fabułę naprzód (aczkolwiek w nieco mniejszym stopniu niż kolejne odsłony RTSowych Warcraftów) szanse na W4 są marne. Jednak jeśli WoW zakończy się na WotLK, ewentualnie na 3 dodatku, to wtedy robienie WIV jako kontynuacji pod względem fabularnym jak najbardziej ma sens. No i ciekawie by było zobaczyć, których bohaterów Blizzard uzna za "martwych", a jacy bossowie (mimo, że w WoW byli do zabicia) będą nadal w Warcrafcie mieli się dobrze. Ja jak najbardziej jestem za WIV. Uwielbiam WoW, jednak do Warcraftów, jako RTSów chętnie bym powrócił, gdyby było coś nowego w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:03, rob006 napisał:

Nie tak żałosne jak twój komentarz.


Nie będę pisał jak dzieci na tym forum więc się do tego nie odniosę.

Dnia 11.10.2008 o 19:03, rob006 napisał:

Chciałbyś aby stworzyli nowe uniwersum, bo to się
przejadło i kilka gier w nim osadzonych już powstało, czy po prostu nie podoba się, że
znowu robią RTSa - jakież to monotonne, ciągle klikać myszką...


RTS lubię ale fakt.. uniwersum sie przejadło dodatkowo gram w WoW w którym też nic nowego nie doświadczam.

Dnia 11.10.2008 o 19:03, rob006 napisał:

PS: Na GSie w ulubionych grach masz 4 części FF - serii, która ma kilkanaście części...
Nie uważasz, że to żałosne, aż tyle gier zrobić o tym samym? Pewnie nie potrafili nic
nowego wymyślić...


Akurat podałeś głupi przykład bo to inne gry inne światy w każdym FF a poza tym w FF nie gram już kilkanaście miesięcy.. raz się przechodzi grę albo dwa i wsio.

Dodam bo widocznie ktoś źle czyta że mi zwisa w sumie czy W4 powstanie czy nie ale chodzi o to że oni robią dobre gry to chciałbym coś nowego bo to "dobre" wg. mnie już się skończyły. WoW także doświadczyłem jest przereklamowany sprawdziłem i pomału przestaje grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:02, Piger napisał:

Noo rzeczywiście, bo w WoWie wszystko kręci się wokół fabuły :D Szczególnie farmienie.


Heh, jak ktoś nie czyta questów i nawet nie stara się wkręcić w fabułę, tylko leveluje/grinduje/farmi to oczywiście, że nie widzi się fabuły w tej grze... To tak jak mówienie, że w WarCraft III nie ma fabuły bo i tak wszystko kręci się wokól rozbudowywania, zergowania i battlenetu. Summa summarum, nieudała ci się ta prowokacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować