Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W przyszłości Battle.net będzie częściowo płatny

110 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2008 o 14:38, Grubis napisał:

sahib masz racje to nie powstrzyma scierwa z calego swiata ale z polski tak :>


Niestety nie masz do końca racji, bo w Polsce również baaardzo dużo dzieci neo ma rodziców, którzy opłacają im tego typu rozrywki. Nie wiem czy nadal tak jest, ale kiedyś jak pogrywałem w WoW-a (jakiś rok temu) to Polaków unikałem jak ognia (90% z nich to osobniki na dużo niższym poziomie intelektualnym - delikatnie mówiąc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 14:58, Everial napisał:

I nadal wierzycie, że Blizz taki święty i na kasę nie leci? Jaaaaaaaasne


No w końcu cię znalazłem :P, co nie zagladasz na nasze forum?

A co do artykułu, eh ostatni bastion graczy pada. Teraz trzeba będzie poszukać jakiejś dobrej roboty żeby na to wszystko zarobić. Ale w tedy kiedy grać? Chyba, że się jest no-lifem >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech Blizzard pamięta, że renome i uznanie graczy o wiele trudniej się zdobywa niż traci... Widać blizzardowi za mało pieniędzy z WoWa , i jeszcze musią troche zarobić... Daj ręke to weźmie całą dłoń, jeżeli wprowadzą Battlenet płatny, to niech się potem nie zdziwią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:08, K0j0t napisał:

Niech Blizzard pamięta, że renome i uznanie graczy o wiele trudniej się zdobywa niż traci...
Widać blizzardowi za mało pieniędzy z WoWa , i jeszcze musią troche zarobić... Daj ręke
to weźmie całą dłoń, jeżeli wprowadzą Battlenet płatny, to niech się potem nie zdziwią...


Prosta zasada marketingu - klient zadowolony mówi o udanym produkcie trzem znajomym. Klient niezadowolony mówi o tym już 20 osobom. Dlatego właśnie każde potknięcie jest dla firmy dużo bardziej odczuwalne niż chociażby najwyższa renoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety , ale bzdury gadacie. WOW - gra dzieci i nie chodzi mi tu o 16 latkow , ale nawet o wiele mlodoszych, ktorzy jakos zdobywaja pieniadze na abonament... wiec abonament nie ustrzeze nas od osob nieprzygotowanych do gry , a wrecz odwrotnie , osoba zarabiajaca (jak ja) wie ile pracy musi wlozyc zeby zarobic i nie wydaje pieniedzy na same przyjemnosci badz rzeczy bez sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazda firma jest nastawiona na zysk i nie badzcie tacy emo ze jakas firma bedzie sie poswiecac zeby wam bylo dobrze. Heh ciekawe czy to sie w koncu rozwinie na caly rynek PC, jak na klocku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:18, Valium napisał:

Kazda firma jest nastawiona na zysk i nie badzcie tacy emo ze jakas firma bedzie sie
poswiecac zeby wam bylo dobrze. Heh ciekawe czy to sie w koncu rozwinie na caly rynek
PC, jak na klocku.


Twierdzisz więc, że Blizzard mało zarabia? Pomnóż 20$ (abonament WoW-a) razy 15 milionów (tyle chyba ostatnio było grających) i zobacz ile dochodu mają oni w jeden miesiąc. Jak już ktoś napisał - za takie sumy można kupić małe państwo. Kiedy więc firma, mimo tak astronomicznych zysków, wymyśla kolejne sposoby na wyciągnięcie pieniędzy, to nie jest już nastawienie na zysk, a zwykła chciwość. Zemści się to na nich - prędzej lub później, ale negatywnych efektów takiej polityki będzie masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:16, kotlecik5 napisał:

pSychom1nd X masz coś do 16 latków?? Moim zdaniem blizzard przesadza... Nigdy bym nie
pomyślał, że upadnie tak nisko żeby brać kase za battleneta -.-


Nie wiedziałem że wymaganie opłat za własny wysiłek i pracę oznacza "upadek". Zresztą na razie nie ma żadnych konretów na temat wysokości i formy opłat więc nie marudź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:21, Dzikq napisał:

http://www.shacknews.com/onearticle.x/55271

Przeciez to byla plotka, ktora zostala zdementowana przez Blizzard.


Ekhm, przeczytałeś artykuł do którego linkujesz? Przecież jak byk stoi tam:

"We are going to monetize features so that we get to make them," said Wilson. "We kind of have to."

Nie wiadomo co konkretnie będzie obłożone opłatami, ale za coś będą gracze płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Activision wykorzystuje wierność fanów Blizzarda aby zarobić na tym dodatkową kasiorę. Dla mnie to jakieś nieporozumienie. Takie "zal.us"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:23, hehe napisał:

> pSychom1nd X masz coś do 16 latków?? Moim zdaniem blizzard przesadza... Nigdy bym
nie
> pomyślał, że upadnie tak nisko żeby brać kase za battleneta -.-

Nie wiedziałem że wymaganie opłat za własny wysiłek i pracę oznacza "upadek".


Jakoś masa innych firm obywa się bez wymagania opłat od ludzi, którzy kupili ich gry. Jakoś nie wyobrażam sobie, że nagle miałbym zacząć płacić za możliwość gry online w CS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:26, _sahib_ napisał:

Nie wiadomo co konkretnie będzie obłożone opłatami, ale za coś będą gracze płacić.


No wlasnie, pewnie to beda jakies dodatki jak interfejse czy coś. Ale oczywiscie odrazu musicie wyskakiwac z abonamentem battel neta, i robic znow nagonke na Blizzard. Ja tam nadal im ufam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować