Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MacBooki Pro… wcale nie takie pro

13 postów w tym temacie

Harpen

Okazuje się, że trzy modele komputerów przenośnych firmy Apple z serii MacBook Pro mogą charakteryzować się uszkodzonymi kartami graficznymi, opartymi na chipach Nvidii. Poznaliśmy listę modeli, w których mogą występować wadliwe układy.

Przeczytaj cały tekst "MacBooki Pro… wcale nie takie pro" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po raz kolejny dowiadujemy się, że "krowa która dużo muczy, mało mleka daje"... :/
Dobrze,że chociaż MSI i Asus mają w swojej ofercie ciekawe laptopy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wina nie leży po stronie Apple''a a nVidii. Problem sprawia cała seria chipów z tej serii, także w laptopach innych producentów. Mój MBP póki co, odpukać, działa bez zarzutów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale szybko o tym informujecie - na myApple było o tym jakiś miesiąc temu. Jutro i tak jest prezentacja nowych MB i MBP. Tylko że podobno też mają być na nVidii ;/ (9400M,9500M dla MB 9600M dla MBP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skurch jakbys nie wiedzial karta graficzna to nie tylko uklad graficzny . Do tego dochodzi pcb ,apmiec i cala reszta ;] . Nvidia dostarcza tylko gpu ,a to jak apple zrobilo pcb to inna sprawa . Wiec nei pisz ze to do razu wina nvidii . Apple nie jest swiete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warto byłoby dodać bardziej wyraźnie, że większość laptopów z tymi chipami może zostać uszkodzona przez przegrzanie niezależnie od firmy. Bo na razie to tak wygląda:
Nie kupujcie macbooka bo jest zepsuty, a reszta poradziła sobie z problemem 3 miesiące temu" A upgrade biosu zwalniający osiągi karty wg. mnie rozwiązaniem nie jest, a tak zrobiła większość firm i pewnie tak samo "naprawi" te karty apple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mr_Hyde ale to przecież psują się właśnie gpu więc o co ci chodzi? Ja bardzo dobrze wiem czym jest karta graficzna i nie trzeba mnie w tym temacie uświadamiać. To raz.
Dwa news spóźniony kilka miesięcy, gdyż to jest bardzo dobrze znany problem.
Trzy. Nie twierdzę że Apple jest święte, nigdzie tego nie napisałem. Chciałem zwrócić uwagę na nietrafiony tytuł newsa i to że pisze się o rzeczach, które mają bardzo mały związek z grami(bo kto na MBP gra w gry? na pewno bardzo mały odsetek użytkowników tego lapa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 11:30, Chester001 napisał:

taka kicha ? to oni nie sprawdzają tych podzespołów ... co za ludzie


Jacy ludzie o.O, przecież każdy wie, że MacBooki przywieźli nam kosmici z Saturna a główną produkcją zajmują się droidy typu B-2304 (fabryki w galaktyce Floo) (^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować