Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Planete - inna telewizja :)

16 postów w tym temacie


Zakładam wątek o stacji telewizyjnej Planete. Ostatnio obserwujemy w telewizji nacisk na odmóżdżanie widzów, a większość stacji zasypuje nas gniotami w stylu Gwiazdy Tańczą Na Lodzie, czy innymi Date My Mom i Zen Masterami.

Dla przeciwwagi i tych, którzy są spragnieni telewizji na wyższym poziomie idealna będzie Planeta- czyli stacja telewizyjna serwująca świetne, niezależne i zróżnicowane dokumenty. Muzyka, polityka, teorie spiskowe, nauka, przyroda, kultura, cywilizacja, sport- każdy może znaleźć coś dla siebie. Polecam, wg mnie to jedna z najlepszych stacji tv, polecam dla tych, których interesuje pogłębienie wiedzy o otaczającym nas świecie.

Strona główna
http://www.planete.pl/?main

w październiku m.in- ateizm, gry komputerowe, skinheadzi, życie singli... to premiery na ten miesiąc.
Zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 18:37, Budo napisał:


Zakładam wątek o stacji telewizyjnej Planete. Ostatnio obserwujemy w telewizji nacisk
na odmóżdżanie widzów, a większość stacji zasypuje nas gniotami w stylu Gwiazdy Tańczą
Na Lodzie, czy innymi Date My Mom i Zen Masterami.


Masz coś do Pięści Mistrza Zen? :P Pozatym (nie pamiętam czy rzeczywiście) Planete potrafi czasem nieźle zryć czaszke, a może to explorer... nie pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 18:37, Budo napisał:


Zakładam wątek o stacji telewizyjnej Planete. Ostatnio obserwujemy w telewizji nacisk
na odmóżdżanie widzów, a większość stacji zasypuje nas gniotami w stylu Gwiazdy Tańczą
Na Lodzie, czy innymi Date My Mom i Zen Masterami.

/.../

Na jednej stacji telewizyjnej świat się nie kończy są jeszcze Discovery , Edusat , Typ Historia , Kultura , NG ,
Animal Planet i kilka innych których nazw w tej chwili nie przytoczę.
Problemem jest to aby odbierać wszystkie te stacje naraz trzeba by mieć dwie telewizje cyfrowe.

Wracając do Planete filmy dokumentalne mają naprawdę ciekawe , Jak mam czas to oglądam ostatnio widziałem
Wojny Indiańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie mam dostępu do wszystkiego, mam discovery, national geographic, czy animal planet- ale dla mnie większość ich programów jest efekciarska i po prostu nieciekawa... podoba mi się np. Brudna Robota, albo Szkoła Przetrwania na Discovery, ale to przez charyzmatycznych prowadzących :)))

W Planete cenię niezależność i offowość produkcji, nikt nie boi się tam pokazać programu będącego pojazdem na Amerykę i rząd amerykański, albo programu o więźniach politycznych w Rosji, czy Chinach, albo o megakorporacjach i ich metodach (był program o Enronie, masakra). To jest to czego szukam, tv dla ludzi z mózgiem i własnymi zainteresowaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam rzadko coś oglądam na planete, bo poprostu nie wszystko do mnie trafia. ;P Czasami się przyłączam do mojego taty gdy ogląda coś, a samemu jakoś mnie nie ciągnie do oglądania. Z tych ,,inteligentniejszych" stacji to do mnie najbardziej trafia Discovery i National Geographic, no i Animal Planet. Może jak będzie coś cieawego w najbliższym czasie na planete to obejrzę by poszerzyć horyzonty i mieć lepiej wyrobione zdanie na temat tego kanału. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No cóż, programy planete są trudne i niekonwencjonalne... gdybym miał to oglądać cały czas to bym zwariował :P
Ale warto zajrzeć w pgoram tv i wyszukać czegoś dla siebie :)
W tym miesiącu np. ciekawe pgoramy to Chemiczny spokój (antydepresanty), Wojownicy Wall Street (rekiny biznesu i wielka forsa), czy Korzenie Masonerii, albo Cień Świętej Księgi o wschodnich reżimach islamskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 23:45, Budo napisał:

/.../
Nie mam dostępu do wszystkiego, mam discovery, national geographic, czy animal planet-


Ja z kolei mam szczęście i dostęp właściwie do wszystkich discovery, national geographic itp. I muszę przyznać że planete wypada w tym gronie najlepiej. Kiedyś najlepsze było discovery jednak ostatnio zmienili typ nadawanych programów, zastępując prog. edukacyjne i dokumenty rozrywkowymi.Te z reguły trzymają poziom, choć nie wszystkie (vide Brainiac ,który dla mnie jest mocno głupi :) Więc jeśli ktoś szuka ciekawych programów edukacyjnych to zostają wszelkiego rodzaju discovery tematyczne

Dnia 14.02.2009 o 23:45, Budo napisał:


W Planete cenię niezależność i offowość produkcji, nikt nie boi się tam pokazać programu
będącego pojazdem na Amerykę i rząd amerykański, albo programu o więźniach politycznych
w Rosji, czy Chinach, albo o megakorporacjach i ich metodach (był program o Enronie,
masakra). To jest to czego szukam, tv dla ludzi z mózgiem i własnymi zainteresowaniami.


Właśnie! Jest to program w którym można obejrzeć, naprawdę ciekawe dokumenty, takie jakich nie obejrzy się na innych stacjach. W tym napewno nie na discovery, które jest baaardzo poprawne politycznie, w szczególności w stosunku do USA. A na planete można obejrzeć czasem mocno szokujące dokumenty łamiące rożnorakie tematy tabu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadko oglądam Planete, nie mam czasu lub nie odpowiadają mi programy. Ostatnio co oglądałem na tej stacji to był program o historii ludzkości (rozwój człowieka przez kilka milionów? lat). Osobiście wolę Discovery, dla mnie ma ciekawszą ofertę. Ale jeżeli coś ciekawego leci na Planete, to nie pogardzę. ;p

Ostatnio przeleciałem po kanałach i na Planete było coś o mnichach ze znaczkiem dla dorosłych. Hm?, nie zauważyłem tam niczego takiego, czego młodsi nie mogliby oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie Planete to oprócz Viasat Explorer, Discovery (różnych wariantów), National Geographic, Nat Geo Wild, History Channel, BBC Knowledge i Comedy Central jeden z nielicznych kanałów na które "pstrykam". Częst mają fajne programy, jak np. lecący teraz program o skinach. Jednak jest tam też sporo programów, które nie specjalnie trafiają w moje upodobania np. o jakichś grupach w tak odległym zkątku świata, że aż kompletnie mnie nie interesujacym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>o jakichś grupach w tak odległym zkątku świata, że aż kompletnie mnie nie interesujacym

Dnia 15.02.2009 o 00:36, kordzio1 napisał:

;)


Hehe, no taka to jest telewizja... te programy czekają na ludzi, którzy akurat tym sie jarają :P
Ja sam czasem odpalam planete i po minucie oglądania programu jedyna myśl w mojej głowie to wtf :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 00:38, Budo napisał:

Hehe, no taka to jest telewizja... te programy czekają na ludzi, którzy akurat tym sie
jarają :P
Ja sam czasem odpalam planete i po minucie oglądania programu jedyna myśl w mojej głowie
to wtf :P

Ja lubię programy na planete, jednak nie mam tam programów, które oglądam stale przez co czasami nie oglądam programów które zapowiadają się z opisu interesująco, bo na innym programie leci coś co oglądam już od kilku odcinków. Przez to, że większość programów jest dość surowo zmontowanymi dokumentami o czasami bardzo egzotycznym temacie można na Planete znaleźć takie programy, że faktycznie można się za głowę złapać, ale czasami można dzięki temu znaleźć coś naprawdę interesującego.
W sumie Planete oglądam częściej odkąd zamówiłem sobie tv cyfrową w UPC, bo dzięki temu mam nowego pilota, w poprzednim uniwersalnym nie działało przełącznie do przodu i do tyłu, a jeden z przaycisków które musiałem nacisnąć, aby włączyć planete się zacinał przez co nie chciało mi się często "pstrykać" na ten kanał- a jakoś nie chciało mi się na inny nr. zaprogramować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2009 o 23:45, Budo napisał:

W Planete cenię niezależność i offowość produkcji, nikt nie boi się tam pokazać programu
będącego pojazdem na Amerykę i rząd amerykański, albo programu o więźniach politycznych
w Rosji, czy Chinach, albo o megakorporacjach i ich metodach (był program o Enronie,
masakra). To jest to czego szukam, tv dla ludzi z mózgiem i własnymi zainteresowaniami.

Tu się zgodzę spektrum nadawanych programów jest naprawdę szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo mi się spodobał cykl "Lekarze spod znaku swastyki", sama realizacja programu jest dość standardowa- gadające głowy + archiwalne materiały filmowe.
Za to treść jest całkiem ciekawa, pokazuje jak robiono eksperymenty na ludziach "w imię nauki", jak odpowiedzialni za zbrodnie reagowali po wojnie, o tym jak niektórzy unikali sprawiedliwości, ogólnie pokazuje mechanizm zbrodni w które mniej lub bardziej zamieszani byli niemieccy lekarze. Szkoda tylko że pora emisji jest dość nieciekawa...
najbliższe emisje
15.03, niedziela, godz. 23.45
19.03, czwartek, godz. 23.40
22.03, niedziela, godz. 23.30
27.03, piątek, godz. 23.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować