Zaloguj się, aby obserwować  
NuuS

Apple (MacOs) vs. Microsoft (Windows) - Wielki Pojedynek

79 postów w tym temacie

W sumie nie ma co się dziwić, ostatnio komputery stawiają na 64 Bity...A to jest przecież krok Micosoftu do "zwycięstwa" ? O ile można to tak nazwać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 21:53, PapaJaguar napisał:

W sumie nie ma co się dziwić, ostatnio komputery stawiają na 64 Bity...A to jest przecież
krok Micosoftu do "zwycięstwa" ? O ile można to tak nazwać :D


Maki strasznie się z tym adobem okopały, z kim nie pogadam to używa "japka", ale jak się pytam dlaczego to już nie za bardzo potrafi uzasadnić...
Następny komp planuję zrobić 64-bitowym, z zakupem mam zamiar się wstrzelić na premierę W7 (oby była 64-b wersja...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz, szpanik, drogie to szpanik...:D Jak się bierze Maca to się ma cel jakiś przecież to cena więc trzeba się zastanowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:01, PapaJaguar napisał:

Bo wiesz, szpanik, drogie to szpanik...:D Jak się bierze Maca to się ma cel jakiś przecież
to cena więc trzeba się zastanowić...


Albo, jak już się dało naciągnąć na tyle, to trzeba to przed sobą jakoś uzasadnić, no i ludzie wpadają w makewangelizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:02, Dzikq napisał:

Kto wie. Mac zawsze kojarzyl sie z dezajnerstwem, a teraz? Lipa. Swoja droga Adobe mogloby
zalatac bugi w CS3 a nie wydawac kolejna wersje.


Ostatnio z ukochaną przeglądaliśmy kompy w galerii handlowej. No i najbardziej jej się podobały Vaio, później Toshiby i HaPeki a najmniej Maki i lenovo.
Ale i tak fan "japka" powie Ci że to jego sprzęt jest najlepiej i najładniej zaprojektowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:07, plasot79 napisał:

Ale i tak fan "japka" powie Ci że to jego sprzęt jest najlepiej i najładniej zaprojektowany.


A no. Nie ma to jak lansowac sie japkiem. Ale i tak trzeba przyznac racje, ze jabluszko jako logo jest sliczne :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak mówiłem, jak coś jest drogie to i szpanerskie...Jak ktoś nie potrafi wytłumaczyć dlaczego ma Maca to zapewne dla lansu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:23, PapaJaguar napisał:

jak coś jest drogie to i szpanerskie...


Wiesz, moze byc drogie, szpanerskie jak i rowniez bardzo wydajne. Czekam az rozwinie sie sprawa z 32-bitowym CS4 na Maca. Licze, ze wypuszcza jakiegos patcha, bo jak na razie jest to gwozdz do trumny Apple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może może...

A wiecie że Apple wreszcie wyciąga głowę z piasku?

http://www.myapple.pl/artykuly/83980-apple-rusza-na-wojne-z-microsoftem.html

Pokazują coraz lepsze karty w tym pokerze gigantowi z Redmond. Nie podoba mi się tylko nazwa że dopiero rusza...Wojna była już od Windowsa 2.03 :) Ja tam liczę że Apple się podniesie...A wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dyskusji:

PARADOKS VEBLENA (paradoks snoba) - wzrost zakupów niektórych dóbr w miarę wzrostu ceny. Dotyczy on dóbr będących dla niektórych osób symbolami prestiżu społecznego i poziomu zamożności. Starają się oni użytkować te dobra bez względu na ich cenę, aby zademonstrować swój status materialny i wynieść się ponad środowisko. Producenci takich dóbr mają świadomość tego paradoksu i często podwyższają cenę, aby wywołać efekt prestiżowy i stosują określone formy reklamy, aby wzmóc popyt na dobra prestiżowe i zainteresować ich konsumpcją większą liczbę konsumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:08, PapaJaguar napisał:

Mac coraz bardziej się pogarsza, zobaczymy czy Apple da radę się podnieść...


Z czego podnieść? ;)
Prawdę powiedziawszy, na Macintosha chyba tylko polaków nie stać ;) Bo bądź co bądź sprzęt Apple w polsce jest... jeszcze dość drogi. Za granicą całkiem sporo osób posiada ''jabłuszko''. Nie wiem, jak jest z tym "szpanem", ale dla takiego grafika czy innego designera vfx Mac to lepszy sprzęt do pracy. Final Cut to jedno, ale programy Adobe typu Photoshop i After Effects lepiej spisują się na sprzęcie Apple.

No i inna sprawa, że Macintoshe to niestety jakość, prawie nigdy się nie psują (zepsuł się w ogóle jakiś?) i stabilne oraz wydajne dranie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej mówiłem że o przejściu z PCta na Maca mówi się często ale w drugą stronę nikt nie słyszał. :D Podnosi się, ostatnio się chował prawe nic nie robił, Maci coraz mniej się ludziom podobają itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 14:59, plasot79 napisał:

Ask google...


I oczywiście otrzymam bardzo rzetelne i sprawdzone informacje ;)
Zresztą jeśli kupuje się u niepewnych resellerów, to o wady sprzętu nietrudno. Chociaż z doświadczenia wiem, że taki np. iMac z jeszcze starych modeli dobrze trzyma aż do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować