Zaloguj się, aby obserwować  
NuuS

Apple (MacOs) vs. Microsoft (Windows) - Wielki Pojedynek

79 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2008 o 20:38, Zelgadis napisał:

I oczywiście otrzymam bardzo rzetelne i sprawdzone informacje ;)
Zresztą jeśli kupuje się u niepewnych resellerów, to o wady sprzętu nietrudno. Chociaż
z doświadczenia wiem, że taki np. iMac z jeszcze starych modeli dobrze trzyma aż do dziś.


Nikt nie twierdzi, że google prawdę Ci powie...
Jak się kupuje każdy sprzęt i go używa niechlujnie to go można uszkodzić, tyle że w dobrym sprzęcie mamy ten margines odpowiednio większy niż w jakimś krapie. Prędzej wydam te parę tysiączków i kupię VAIO czy Maka niż zdecyduję się na jakiegoś krapbooka - oczywiście ten krapbook też może chodzić długo i szczęśliwie bez awarii i to nie na zasadzie wyjątku, lecz używanie dobrze zaprojektowanego sprzętu daje po prostu satysfakcję. Tym samym nie dziwię się Makentuzjastom że używają Maków - dziwię się ich zaciętości w Makewangelizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 23:23, plasot79 napisał:

> I oczywiście otrzymam bardzo rzetelne i sprawdzone informacje ;)
> Zresztą jeśli kupuje się u niepewnych resellerów, to o wady sprzętu nietrudno. Chociaż

> z doświadczenia wiem, że taki np. iMac z jeszcze starych modeli dobrze trzyma aż
do dziś.

Nikt nie twierdzi, że google prawdę Ci powie...
Jak się kupuje każdy sprzęt i go używa niechlujnie to go można uszkodzić, tyle że w dobrym
sprzęcie mamy ten margines odpowiednio większy niż w jakimś krapie. Prędzej wydam te
parę tysiączków i kupię VAIO czy Maka niż zdecyduję się na jakiegoś krapbooka - oczywiście
ten krapbook też może chodzić długo i szczęśliwie bez awarii i to nie na zasadzie wyjątku,
lecz używanie dobrze zaprojektowanego sprzętu daje po prostu satysfakcję. Tym samym nie
dziwię się Makentuzjastom że używają Maków - dziwię się ich zaciętości w Makewangelizacji.



Raz skorzystasz i już po prostu nie chcesz działać na PC. Wiem po sobie. Ewangelizacja jest mimowolna, i automatyczna, podświadoma. Nad tym się nie panuje. Po prostu ja nie mogę patrzeć na to jak się niektórzy męczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 10:41, szaq138 napisał:

Raz skorzystasz i już po prostu nie chcesz działać na PC. Wiem po sobie. Ewangelizacja
jest mimowolna, i automatyczna, podświadoma. Nad tym się nie panuje. Po prostu ja nie
mogę patrzeć na to jak się niektórzy męczą.


Różnie bywa. Kolega kupił sobie Maka zafascynowany makiem innego kolegi. I chociaż z początku był zachwycony (i nadal uważa, że jest parę funkcji które i w innych laptopach by się przydały) to im dłużej na nim pracował tym bardziej żałował że nie kupił sobie Vaio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 12:27, Daimon_Frey napisał:

> Raz skorzystasz i już po prostu nie chcesz działać na PC. Wiem po sobie. Ewangelizacja

> jest mimowolna, i automatyczna, podświadoma. Nad tym się nie panuje. Po prostu ja
nie
> mogę patrzeć na to jak się niektórzy męczą.

Różnie bywa. Kolega kupił sobie Maka zafascynowany makiem innego kolegi. I chociaż z
początku był zachwycony (i nadal uważa, że jest parę funkcji które i w innych laptopach
by się przydały) to im dłużej na nim pracował tym bardziej żałował że nie kupił sobie
Vaio.


A czemu żałował? Ja posiadam obecnie w domu 2 maki po nowym roku pojawią się pewnie kolejne 2. Po prostu nie wyobrażam sobie na co dzień męczyć się z tym wszystkim co mi oferuje Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 12:30, szaq138 napisał:

A czemu żałował? Ja posiadam obecnie w domu 2 maki po nowym roku pojawią się pewnie kolejne
2. Po prostu nie wyobrażam sobie na co dzień męczyć się z tym wszystkim co mi oferuje
Windows.


Głównie z tego co pamiętam, właśnie z powodu rzeczy jakie oferował Windows (czy programów jakich mu brakowało). To już było dosyć dawno kiedy mi się skarżył na maka, więc szczegółów to już nie pamiętam. Jednakże właśnie to mi w pamięci zapadło, że pomimo początkowego zachwytu, później już tak wesoło nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 12:46, Daimon_Frey napisał:

> A czemu żałował? Ja posiadam obecnie w domu 2 maki po nowym roku pojawią się pewnie
kolejne
> 2. Po prostu nie wyobrażam sobie na co dzień męczyć się z tym wszystkim co mi oferuje

> Windows.

Głównie z tego co pamiętam, właśnie z powodu rzeczy jakie oferował Windows (czy programów
jakich mu brakowało). To już było dosyć dawno kiedy mi się skarżył na maka, więc szczegółów
to już nie pamiętam. Jednakże właśnie to mi w pamięci zapadło, że pomimo początkowego
zachwytu, później już tak wesoło nie było.


Jedynym programem nie do zastąpienia jest obecnie AutoCAD z tego co się orientuje, ale tzw. pro userzy instalują Windowsa w wirtualnych maszynach typu VMware i odpalają go z takiego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 22:27, PapaJaguar napisał:

Jestem ciekaw czy Apple poruszy rynek konsol? Jestem ciekaw czy Microsoft poruszy rynek
komputerów i zrobi własne komputer? MicroComputers? :D

Raczej "Microhard". Nawet nieźle by wyszło. ;)
Ewentualnie nieźle by też pasowało "Microsoft Frames" jako analogia do Microsoft Windows.

A już idealnie taki zestaw: Microsoft Windows and Frames Incredible Home Edition. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czym Maki robia wielkiego faila?

Regiony DVD.


Aaaa! Dlaczego, jako osoba mieszkajaca na innym kontynencie i posiadajaca oryginalne, osobiscie kupione, DVD z regionow 1,2,3 oraz 5, nie mam prawa ich ogladac? Jest to jeden z dwoch powodow, dla ktorego bede kupowal Windowsa 7 i robil Dual Boota.


Reszta? Wystarczy powiedziec, ze jak pojechalem spedzic swieta z rodzina to sie czesto denerwowalem uzywajac ich komputerow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 04:14, Galdor napisał:

W czym Maki robia wielkiego faila?

Regiony DVD.


Aaaa! Dlaczego, jako osoba mieszkajaca na innym kontynencie i posiadajaca oryginalne,
osobiscie kupione, DVD z regionow 1,2,3 oraz 5, nie mam prawa ich ogladac? Jest to jeden
z dwoch powodow, dla ktorego bede kupowal Windowsa 7 i robil Dual Boota.


Reszta? Wystarczy powiedziec, ze jak pojechalem spedzic swieta z rodzina to sie czesto
denerwowalem uzywajac ich komputerow...


Nigdy nie spotkałem się z takim problemem ;) a wręcz przeciwnie DVD kolekcjonerskie Sweeney Todd zakupione w Traffic Club @ Warsaw, nie działało na odtwarzaczach stacjonarnych a na moim Miniaku i iMacu chodziło jak się patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 13:57, szaq138 napisał:

Nigdy nie spotkałem się z takim problemem ;) a wręcz przeciwnie DVD kolekcjonerskie Sweeney
Todd zakupione w Traffic Club @ Warsaw, nie działało na odtwarzaczach stacjonarnych a
na moim Miniaku i iMacu chodziło jak się patrzy.


Masz MacBook Pro Unibody (Mid2009), naped MATSHITA DVD-R UJ-868, Snow Leopard? ;)

Na najnowszych konfiguracjach z wolnoscia DVD mozna sie pozegnac... system odwoluje sie do firmware''u napedu (MATSHITA), do ktorego nie ma firmware''u RPC-1. Hah. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 15:26, Galdor napisał:

> Nigdy nie spotkałem się z takim problemem ;) a wręcz przeciwnie DVD kolekcjonerskie
Sweeney
> Todd zakupione w Traffic Club @ Warsaw, nie działało na odtwarzaczach stacjonarnych
a
> na moim Miniaku i iMacu chodziło jak się patrzy.

Masz MacBook Pro Unibody (Mid2009), naped MATSHITA DVD-R UJ-868, Snow Leopard? ;)

Na najnowszych konfiguracjach z wolnoscia DVD mozna sie pozegnac... system odwoluje sie
do firmware''u napedu (MATSHITA), do ktorego nie ma firmware''u RPC-1. Hah. :(


Nope nie mam :) mam Mac mini, iMac late 2008 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 15:31, szaq138 napisał:

Nope nie mam :) mam Mac mini, iMac late 2008 ;)



Szczesciaz, haha.

Kupilem naped zewnetrzny i po sprawie, ale nie jest to najlepsze rozwiazanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 16:38, szaq138 napisał:

Nie zmienia to faktu, że blokada regionalna jest obecnie standardem :)


Smutne jest to, ze jako osoba mieszkajaca w Hong Kongu i posiadajaca oryginalne, osobiscie kupione, plyty z Chin, HK, Singapuru, USA, oraz Europy nie mam prawa ich odtwarzac.
Jeden z dziwnych wynalazkow na komputerach osobistych - wiekszosc odtwarzaczy DVD dla telewizorow dawno juz jest sprzedawana bez jakichkolwiek blokad regionalnych.


Reszta w Macu jest swietna... niedlugo DualBoot z Windows 7, zniesienie regionow, zainstalowanie Steama oraz paru innych programow i jestem ustawiony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 16:46, Galdor napisał:

> Nie zmienia to faktu, że blokada regionalna jest obecnie standardem :)

Smutne jest to, ze jako osoba mieszkajaca w Hong Kongu i posiadajaca oryginalne, osobiscie
kupione, plyty z Chin, HK, Singapuru, USA, oraz Europy nie mam prawa ich odtwarzac.
Jeden z dziwnych wynalazkow na komputerach osobistych - wiekszosc odtwarzaczy DVD dla
telewizorow dawno juz jest sprzedawana bez jakichkolwiek blokad regionalnych.


Reszta w Macu jest swietna... niedlugo DualBoot z Windows 7, zniesienie regionow, zainstalowanie
Steama oraz paru innych programow i jestem ustawiony :D


Już Bootcamp z W7 jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 10:51, szaq138 napisał:

Już Bootcamp z W7 jest ;)


Wiem, ale nie mialem W7 wczesniej.
Wczoraj zakupiony i zainstalowany. Wszystko dziala swietnie, gdyby nie problem ze znacznie podwyzszona temperatura komputera pod Windowsem -> uzywa on jedynie GF9600 i nie kontroluje wentylatorow ;) Da sie przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mac OS jest to d*** że się tak wyrażę, mam tą nieprzyjemność pracy z kompami od Apple w technikum. Główną zasada programistów było widocznie odróżnienie systemu od Windowsów poprzez zmianę klawiszy( alt nie leży wygodnie obok spacji, jak w Windows), wielkości okien "minimalizuj, wyłącz", etc. ( w praktyce są koszmarnie małe, a systemowymi myszami długo się je namierza). Ogólnie nie polecam; chociaż gdyby Mac OS powstał przed Microsoftem, role byłyby pewnie odwrotne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 15:43, Woo-Cash napisał:

Mac OS jest to d*** że się tak wyrażę, mam tą nieprzyjemność pracy z kompami od Apple
w technikum. Główną zasada programistów było widocznie odróżnienie systemu od Windowsów
poprzez zmianę klawiszy( alt nie leży wygodnie obok spacji, jak w Windows), wielkości
okien "minimalizuj, wyłącz", etc. ( w praktyce są koszmarnie małe, a systemowymi myszami
długo się je namierza). Ogólnie nie polecam; chociaż gdyby Mac OS powstał przed Microsoftem,
role byłyby pewnie odwrotne ;P


No widzisz i tu jest zonk, bo powstał polecam sobie poczytać na ten temat, kiedy powstał pierwszy system Apple, i kto na kim się wzorował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio rozglądam się za czymś małym co mógłbym nosić na uczelnię, chciałbym was zapytać o kilka rzeczy. Chodzi mi o funkcjonalność na Macintosh-ach, całe życie siedzę przy Windows (miałem też spotkanie z Mandrivą ale niestety nieudane) i ciekawi mnie czy przejście na Mac jest dobrym rozwiązaniem.
Czym czymś się różni obsługa systemu Mac a Windowsem np czy programy są instalowane jak w Windows czy jak np w linuks przez kompilacje.
Czy uruchomię programy/gry z Windows czy muszą to byś produkcje przeznaczone specjalnie dla tego systemu.
Jak wygląda kompatybilność urządzeń z Macami? Działa tu szeroko pojęta zasada plug and play czy może tylko z wybranymi urządzeniami przygotowanymi do tego, albo może w ogóle?
Na razie tyle, pewnie niedługo przyjdą mi do głowy kolejne pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować