Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

World of Warcraft: Wrath of the Lich King - wszystko co chciałbyś wiedzieć o polskim wydaniu. Zadaj pytanie i podyskutuj!

522 postów w tym temacie

> Zacznijmy od "wpuszczania do środka" i tego że coś miało się dziać w czasie oczekiwania
> na północ...
>
> "Pierwsi zainteresowani będą mogli wejść na teren otaczający budynek firmy od godziny
> 22:00. Przed północą odbędą się tam zapowiedziane wcześniej konkursy." - cytat z oficjalnego
> newsa, jasno mówi, że na teren OTACZAJĄCY BUDYNEK, a nie do budynku. Tu chyba kwestia
> jest jasna...

Czytanie ze zrozumieniem to rzecz wielka, ludzie się wsciekają, jak było zorganizowane wpuszczanie do budynku, np. po ile osób, czy w jakiej kolejności.

> Kolejna sprawa, to brak organizacji...
>
> Po pierwsze, CDP nie miało zbyt wiele czasu na przygotowanie tej imprezy, z wiadomego
> powodu, przeniesienie z empiku. Nastąpiło to na skutek większej ilości chętnych niż kalkulowano.
> Ja się nie dziwię, że taka decyzja została podjęta...

Empik był czynny i było też dużo osób i jakoś nie było trzęsienia ziemi, wybijania szyb etc..

> Po tej chołocie, którą większość z Was prezentuje, w empiku pozostałby krajobraz gorszy niż po >wyprzedażach w MediaMarkt...

Nie ocaniaj zbyt szybko, bo po takich ocenach okazuje się, że Ty jesteś zwykłym burakiem z brakiem kultury, nie wiesz kto pisze, ale Ty wiesz najlepiej.

> A gdyby impreza została w empiku, to byscie teraz psy wieszali na tym właśnie... Było
> jasno powiedziane, że są 3 kolejki, była nawet kartka opisana, gdyby wszyscy (czyli prawdopodobnie
> Ci co najgłośniej krzyczą) zastosowali się do tego, nie było by tłoku i takch problemów.

Stałem w prawidłowej kolejce, prawie przy samych drzwiach.. hmm tylko jest problem, tam od samego początku nie było żadnych kolejek, i przepraszam czego Ty się do cholery spodziewasz, 3 kolejki, małe drzwi otwarte i niby jak ludzie maja wchodzic ? wiadomo że przy samych drzwiach będzie ścisk. Szczególnie że kolejność wpuszczania była naprawde losowa. Zresztą skoro blisko stałeś to mogłeś sam zauważyć, że wiele "jedynek" po wejściu do budynku o dziwo stawało w miejscu nie do miejsca odbioru, tylko do miejsca zakupu detalicznego.. Tak że nadal uważam że to był chaos i nikt kompletnie nad tym nie panował.. czyli nadal uważam fatalna organizacja, bez jakiegokolwiek przygotowania.

> W pewnym momencie pod drzwiami zrobił się taki kocioł, że już nie chodziło o to, kto
> w jakiej kolejce, tylko kto bliżej drzwi i kto na końcu to musi się na sam początek dostać.
> I nie dziwię się również, że wcześniej ludzie nie zostali wpuszczeni bo bydło by wszystko
> staranowało...

Nie, nie dlatego, w pewnym momencie ten człowiek co tak dzielnie bronił zawołał jedną z dziewczyn stojącą za ladą i powiedział Jej że może wpuszczać po wiecej osób, bo na zewnatrz jest rzeczywiście kocioł, i że bez sensu żeby tam się tak działo (gratulacje dla tego Pana co tak dzielnie strzegł drzwi, ze ludzkie odruchy jednak) - i wiesz jaka padła odpowiedz ??? Ano - że nie, bo jest tylko JEDEN komputer i że oni się nie wyrabiają.
Więc skoro jak sam napisałeś spodziewali się bardzo dużej liczby osób to dlaczego się nie przygotowali ?!?!

> Co do upominków i konkursów, takowe się odbywały, ale trudno dotrzeć do każdego w tym
> motłochu, kiedy nie ma żadnej woli współpracy z jegoż strony... Upominki były rzucane
> w tłum. Ciężko też aby przy każdym stał pracownik z pytaniem... Osoby które wystały najdłużej
> przed bramą na teren (później to się zmieniło jak masa nerdów zaczęła napierać) były
> nagrodzone możliwością brania udziału w konkursach itd...

Ale o jakich upominkach Ty mówisz - o tych deckach z Wiedźmina, smyczach "Mass Efect" ? O _jednym_ konkursie gdzie koleś zadał dwa pytania odnośnie Wiedźmina a potem sobie poszedł ? Chwilka moment, to była premiera dodatku do WoWa, a nie do jakiegoś cholernego Wiedźmina czy Mass Efect - rozumiem że przy okazji można promować "swoje dziecko" ale są pewne granice, póki co wyglądało to wszystko na odwrót - promocja Wiedźmina, a przy okazji sprzedamy Wam Wotlka. Druga rzecz dla pierwszy klientów miały być upominki związane z Blizzardem - skoro tak na początku cytujesz program to doczytaj i ten fragment, ja jakoś tych upominków nie widziałem.

> Na koniec jeszcze dodam, że nie jestem pracownikiem ani w żaden sposób powiązany z gram.pl

śmiem wątpić.

> Jestem po prostu normalnym (czyt. dojrzałym) klientem

śmiem wątpić

> Ale widocznie większość z Was jest przyzwyczajona, że zawsze trzeba dostawać, brać i doić jak najwięcej...
> I to tylko o Was źle świadczy...

Nie, ale jestem przyzwyczajony do tego, że jak ktoś mi pisze w programie, że będzie to, to i to, to postara się
to zrobić, że jak ktoś się spodziewa dużej ilości osób, to że będzie na to przygotowany. Nie było ani to ani tamto zrobione. I to tylko o CD-Projekcie źle świadczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przede wszystkim chciałbym przeprosić wszystkich, którzy czują niedosyt jeżeli chodzi o wczorajszą nocną sprzedaż przed siedzibą CDP i musieli marznąć w oczekiwaniu na zakup gry. Bijemy się w pierś, bo jak najbardziej zdajemy sobie sprawę, że mogło to być lepiej zorganizowane. Niemniej bardzo prosimy o wyrozumiałość w tym temacie.

Od dawna planowaliśmy bardzo duże nocne otwarcie w empiku. Takie w stylu zachodnich premier WoW z dużą pompą, na wypasie. Temat był praktycznie dopięty, ale w ostatniej chwili, z przyczyn od nas niezależnych, musieliśmy z tego zrezygnować. I w tym momencie mieliśmy do wyboru porzucić temat całkowicie, lub zrobić nocną sprzedaż w siedzibie CDP, niestety znacznie mniejszymi środkami. Wiemy jak wszyscy czekaliście (a raczej czekaliśmy) na dodatek do WoWa więc zdecydowaliśmy się na sprzedaż w naszej siedzibie, chociaż wiedzieliśmy, że mając zaledwie 2-3 dni na organizację (tak, niestety tylko tyle, do tego akurat miał miejsce długi weekend) nie zrobimy tego z taką pompą jakbyśmy chcieli. Wszystko po to żeby fani gry mogli ją nabyć tuż po północy.

Z tego co wiemy przyszło w sumie kilkaset osób i wszystkim, którzy przybyli bardzo dziękujemy.

Ze swojej strony mogę zapewnić, że mamy nauczkę na przyszłość i zapewniam, że kolejna nocna premiera zorganizowana przez CDP powali Was na kolana. ;-)

Jeszcze odnośnie sprzedaży samej gry – decyzją Vivendi wszędzie premiera gry odbyła się tuż po północy 13 listopada. Musieliśmy podpisać zobowiązanie, że pod groźbą jakiejś ogromnej ilości kasy nie będziemy sprzedawać gry wcześniej. I podobnie musieli podpisać dystrybutorzy na całym świecie. Stąd nie było możliwości żeby kurier już wczoraj dostarczał grę i dostarczy ją dzisiaj, czyli w dniu premiery. Jeżeli gdzieś gra objawiła się wcześniej, to znaczy, że ktoś złamał ogólnoświatowe obwarowania i znając firmę Blizzard może mieć nieprzyjemności.

K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 11:54, Krzysiek Szulc napisał:

Jeszcze odnośnie sprzedaży samej gry – decyzją Vivendi wszędzie premiera gry odbyła
się tuż po północy 13 listopada. Musieliśmy podpisać zobowiązanie, że pod groźbą jakiejś
ogromnej ilości kasy nie będziemy sprzedawać gry wcześniej. I podobnie musieli podpisać
dystrybutorzy na całym świecie. Stąd nie było możliwości żeby kurier już wczoraj dostarczał
grę i dostarczy ją dzisiaj, czyli w dniu premiery. Jeżeli gdzieś gra objawiła się wcześniej,
to znaczy, że ktoś złamał ogólnoświatowe obwarowania i znając firmę Blizzard może mieć
nieprzyjemności.

K.

Gdzieś? ^^ Wydaje mi się, że wszędzie tylko nie u nas x] Jeżeli to co napisałeś jest prawdą, to w takim razie amazon.com i wielu innych potentatów z tej branży dostanie kary od Blizza, bo ludzie swoje paczki stamtąd dostali już kilka dni wcześniej. Ale nic koniec narzekań, tylko niech ta paczka w końcu do mnie dotrze! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej imprezie nie byłem, ale na pewno przyjadę na premierę następnej gry Blizzarda ;) Także się postarajcie.

Mój własny wotlk będzie u mnie za kilka minut ;D a ja musze iść do szkoły :/ ...może jakieś wagary :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urbaniak, niestety nie wiemy jaka polityke prowadzi Vivendi/Blizzard w stosunku do Amazona. Wiem jaka prowadzi w stosunku do nas. A my musielismy podpisac dokumet w ktorym wyraznie stoi, ze wydanie klientom pudelek przed godzina ''''0" oznacza bardzo wysoka kare finansowa.
Na pewno duze zamieszanie wywowalala decyzja o przeniesieniu imprezy z Empiku do CDP, jednak jak wspomnial Krzysiek byla ona calkowicie niezalezna od nas. Nie spodziewalismy sie po prostu ze to wlasnie siedzibe CDP, a nie Empik odwiedzi najwieksza rzesza fanow. Nasza siedziba nie jest przeciez sklepem :) pewnie dlatego w niektorych aspektach nie bylo tak dobrze jak mogloby byc. Patrzac na fakt, ze osob bylo kilkaset, a ekstermalnych nagatywow nt nocnego otwarcia jest kilka, zakladam ze nie nie bylo "az tak" zle. Tak czy inaczej chcialbym podziekowac ze to wlasnie do CDP zawitala najwieksza brygada fanow i jednoczesnie przeprosic za skuchy jakie zaliczylismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK fakt amazon to osobna bajka, ale skoro CDP podało informację, że będzie miało w sprzedaży aż 3,5k edycji kolekcjonerskich na Polskę ( o normalnych nawet nie mówię ) to nie mówcie, że jesteście takim małym dystrybutorem i nie możecie nic wwynegocjować... Liczba EK na świat to bodaj 55k czyli ponad 6% z nich przypada CDP, a to moim zdaniem duża liczba w skali światowej. W takim razie jeżeli Blizz nie pozwala Wam wysłać gry wcześniej, to powinniście zadać sobie pytanie co robicie źle, że nie traktują Was jako godnego partnera ( dużo mniejszych sieci gry miało dostępne dla graczy przed 13.11 ). Sorki, że znowu dolewam oliwy do ognia ale nadal cała ta sprawa dość dziwna jest dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urbaniak mysle ze to wyglada tak ze Amazon ktory sprzedaje klikadziestat razy wiecej niz CDP mogl miec specjalne warunki, a mniejsze sieci po prostu zlamaly umowe. To sa moje przypuszczenia, nie wiem jak bylo w praktyce. Nie rozumiem dlaczego tak atakujesz w tej materii CD Projekt. Powiedz mi dlaczego Empik i Media Markt nie sprzedaly gry wczesniej niz przed 12? Sadzisz ze obie sieci nie sa godne miana dobrego partnera dla Vivendi? Jakie sa Twoje przemyslenia w tej materii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 11:58, fAtkOs napisał:

Ja swoją grę mam, do tego podkładka myszkowa, 2 plakaty, 2 kubki :)

O której skończyła się nocna sprzedaż w CDP ? :D

No *jakże* się ciesze w twoim imieniu. Rozumiem, że wygrałeś je w konkursie tańca i za przebranie, ta? Sam fakt, że wyniosłeś tyle rzeczy, to tylko powód do "dumy" i dowód organizacji całego eventu. Następnym razem trzeba zabrać szczudła, by wyżej sięgać łapami. Wysoki to ja nie jestem, żeby skakać jak pies za kiełbasą. Nie mówiąc o tym, że podkładkę to bym nawet chętnie kupił, ale przy takiej organizacji to strach o cokolwiek zapytać, jeśli ludzie z tyłu byli równie zadowoleni z czekania co ja.

A sama sprzedaż - coś po 1 zaczęło się ruszać szybciej, bo wpuszczali po więcej niż jedną osobę. Ale i tak "jedynka! dwójka!" - i pytania ludzi "aleosochodzi? jakie cyfry?". Plus nie rzuciłeś się jak małpa z "JA JA, WYBIERZ MNIE!" i zareagowałeś natychmiast, to wpuścił kogoś zza twoich pleców. W sumie wyszedłem 1:30, a jeszcze było kilkadziesiąt ładnych osób, więc pewnie koło 2 czy po. Ofc, kolejki w środku nierówne, więc może i nie, do 3 było masa ludzi, do 2 i 1 ze ledwie kilka, więc mi "szybko" poszło. Jedyny plus.

Btw, ktoś tu pisał o jakimś "konkursie"? Gdzie, kiedy? To ten co z megafonem łaził i mruczał pod nosem zrobił, czy na tym ekraniku, którego w ogóle nie widać z tyłu? Czy dalej mowa o zabawie w koszykarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem, sprawa dotyczy Polski. Żaden z oficjalnych dystrybutorów gry nie sprzedał wcześniej..w Polsce. I nie chodzi już o to, że krytykuje CDP, to już i tak nie ma znaczenia bo jest już po premierze. A jeśli mam być szczery to takie same słowa kierowałbym także do empiku jako wydawcy na terenie Polski także nie myśl, że mam złe zdanie tylko CDP. Po prostu dziwi mnie, że Polscy dystrybutorzy nie są traktowani na tych samych zasadach jak inni i tyle ok? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Looz nie ma sprawy. Uwierz mi ze gdybym tylko bylo to mozliwe stanalbym na jajkach i wywinal trzy salta bez zabezpieczenia, zeby Polacy mieli gre wczesniej. Niestety Vivendi nie dawalo nam tego zrobic w sposob legalny, a my jestesmy firma ktora ma zelazne zasady jesli chodzi o kwestie uczciwosci. Mysle ze nie raz udowadnialismy to przepraszajac klientow na rozne, czesto kosztowne dla nas sposoby.

Chce sie tez odniesc do paczek kurierskich: naprawde CDP nie ma wplywu na to kiedy kurier dostarczy paczke. Sam korzystam czesto ze sklepow internetowych i mnie tez to wpienia ze moja paczka z filmem/gra/muzyka/tosterem ;) utyka na 2-3 dni w jakiejs sortowni. Jedynie co mogle zrobic to dzwonic do kurierow gdzie najczesciej pani glosem robota informowala mnie ze "sie zalatwi" a konczylo sie na niczym. Bardzo bym chcial zebyscie dostawali szczegolnie takie giery jak WoW-a na czas, ale to naprawde niezalezy od nas. Gier nie moglosmy wysylac wczesniej, powody juz znacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 12:48, MaryjanCDP napisał:

Looz nie ma sprawy. Uwierz mi ze gdybym tylko bylo to mozliwe stanalbym na jajkach i
wywinal trzy salta bez zabezpieczenia, zeby Polacy mieli gre wczesniej. Niestety Vivendi
nie dawalo nam tego zrobic w sposob legalny, a my jestesmy firma ktora ma zelazne zasady
jesli chodzi o kwestie uczciwosci. Mysle ze nie raz udowadnialismy to przepraszajac klientow
na rozne, czesto kosztowne dla nas sposoby.

Chce sie tez odniesc do paczek kurierskich: naprawde CDP nie ma wplywu na to kiedy kurier
dostarczy paczke. Sam korzystam czesto ze sklepow internetowych i mnie tez to wpienia
ze moja paczka z filmem/gra/muzyka/tosterem ;) utyka na 2-3 dni w jakiejs sortowni. Jedynie
co mogle zrobic to dzwonic do kurierow gdzie najczesciej pani glosem robota informowala
mnie ze "sie zalatwi" a konczylo sie na niczym. Bardzo bym chcial zebyscie dostawali
szczegolnie takie giery jak WoW-a na czas, ale to naprawde niezalezy od nas. Gier nie
moglosmy wysylac wczesniej, powody juz znacie


a moze wystarczy zmieńić firmę kurierską z beznadziejnego DPD/Masterlink na np UPS:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 12:48, MaryjanCDP napisał:

Looz nie ma sprawy. Uwierz mi ze gdybym tylko bylo to mozliwe stanalbym na jajkach i
wywinal trzy salta bez zabezpieczenia, zeby Polacy mieli gre wczesniej. Niestety Vivendi
nie dawalo nam tego zrobic w sposob legalny, a my jestesmy firma ktora ma zelazne zasady
jesli chodzi o kwestie uczciwosci. Mysle ze nie raz udowadnialismy to przepraszajac klientow
na rozne, czesto kosztowne dla nas sposoby.

Nom, fakt nie można zaprzeczyć, bo zawsze staracie się jakoś zrehabilitować.

Natomiast mam pytanko z innej beczki: Czy do mojej EK będzie dołączony klucz rejestracyjny do gram.pl i jakieś wPLNy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 12:38, KaPe napisał:

> Ja swoją grę mam, do tego podkładka myszkowa, 2 plakaty, 2 kubki :)
>
> O której skończyła się nocna sprzedaż w CDP ? :D
No *jakże* się ciesze w twoim imieniu. Rozumiem, że wygrałeś je w konkursie tańca i za
przebranie, ta? Sam fakt, że wyniosłeś tyle rzeczy, to tylko powód do "dumy" i dowód
organizacji całego eventu. Następnym razem trzeba zabrać szczudła, by wyżej sięgać łapami.
Wysoki to ja nie jestem, żeby skakać jak pies za kiełbasą. Nie mówiąc o tym, że podkładkę
to bym nawet chętnie kupił, ale przy takiej organizacji to strach o cokolwiek zapytać,
jeśli ludzie z tyłu byli równie zadowoleni z czekania co ja.

A sama sprzedaż - coś po 1 zaczęło się ruszać szybciej, bo wpuszczali po więcej niż jedną
osobę. Ale i tak "jedynka! dwójka!" - i pytania ludzi "aleosochodzi? jakie cyfry?". Plus
nie rzuciłeś się jak małpa z "JA JA, WYBIERZ MNIE!" i zareagowałeś natychmiast, to wpuścił
kogoś zza twoich pleców. W sumie wyszedłem 1:30, a jeszcze było kilkadziesiąt ładnych
osób, więc pewnie koło 2 czy po. Ofc, kolejki w środku nierówne, więc może i nie, do
3 było masa ludzi, do 2 i 1 ze ledwie kilka, więc mi "szybko" poszło. Jedyny plus.

Btw, ktoś tu pisał o jakimś "konkursie"? Gdzie, kiedy? To ten co z megafonem łaził i
mruczał pod nosem zrobił, czy na tym ekraniku, którego w ogóle nie widać z tyłu? Czy
dalej mowa o zabawie w koszykarzy?



Plakat i podkladke wygrala dziewczyna w tancu, 2 plakat. 2 kubki i plyte bonusowa dali przy zakupie samym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 12:53, fAtkOs napisał:

Plakat i podkladke wygrala dziewczyna w tancu, 2 plakat. 2 kubki i plyte bonusowa dali
przy zakupie samym

No więc ponawiam pytanie - gdzie te konkursy były? Właśnie słyszałem, że gildiowiczka też coś niby wyciągnęła, więc może i faktycznie się wydarzyły... tyle, że dostrzec cokolwiek nie sposób było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz wszyscy się spisali:D paczka jest już u mnie. Trochę byłem zdziwiony bo 4x wotlk zmieściło się w takiej małej paczce dołączonej do ogromnej w której siedziała ek NWN;) Sam kurier mnie pytał czy to gry bo już z 4 paczkami po moim mieście latał;) hehe pozdrawiam wszystkich graczy wowa z NS;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 12:59, KaPe napisał:

> Plakat i podkladke wygrala dziewczyna w tancu, 2 plakat. 2 kubki i plyte bonusowa
dali
> przy zakupie samym
No więc ponawiam pytanie - gdzie te konkursy były? Właśnie słyszałem, że gildiowiczka
też coś niby wyciągnęła, więc może i faktycznie się wydarzyły... tyle, że dostrzec cokolwiek
nie sposób było.



Byl konkurs z pytaniami - to chodzili po placu i pytali sie ludzi, konkurs przebran to do srodka zapraszali ludzi, tak samo z tancem - krzyczeli i zapraszali ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kuriera. Domyslasz sie pewnie ze przeczasalismy wszystkie opcje. Wyszlo nam po prostu ze DPD jest najlepszym balansem miedzy cena a jakoscia. Jak poczytasz forum sporo ludzi dostalo o czasie, wiec nie jest tak ze DPD jest na maxa syfne. Z drugiej strony dla wielu ludzi roznica 5 pln to walnac browca lub nie :) wydaje sie wiec ze DPD pod wzgledem jakosc/cena jest dobrym wyborem.
Co do EK i karty rejestracyjnej gram.pl - niestety nie ma jej w pudelku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 13:16, MaryjanCDP napisał:

Co do EK i karty rejestracyjnej gram.pl - niestety nie ma jej w pudelku.

Hmm ok a w normalnej edycji jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zawiodlem sie :| I znowu czuje ze zyje w Polsce ._.
Nastepnym razem lepiej kupie CD-key online i bedzie problem z glowy (bo ufac empikom itd ze beda mieli gre w sklepie to tez nie najlepszy pomysl)
Cos mnie trafia jak sie loguje i widze ze ludzie w gildii maja 73lvl a ja nie moge nawet do northrend poleciec :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować