Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

World of Warcraft: Wrath of the Lich King - wszystko co chciałbyś wiedzieć o polskim wydaniu. Zadaj pytanie i podyskutuj!

522 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2008 o 16:23, KamcioBoy napisał:

Chciałbym się dowiedzieć pewnej rzeczy. Mam konto z postacią z hordy i czy po wyjściu
dodatku będę mógł zrobić death knight''a człowieka?


Zależnie od serwera na jakims grasz, o ile jest to server normal/rp to będzie to możliwe, jak jest to pvp albo rp-pvp to niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 16:23, KamcioBoy napisał:

Chciałbym się dowiedzieć pewnej rzeczy. Mam konto z postacią z hordy i czy po wyjściu
dodatku będę mógł zrobić death knight''a człowieka?

Na serwerze RP lub normal będziesz mógł stworzyć DK z dowolnej frakcji, jak grasz na PvP lub RPPvP to nie, wtedy pozostaje ci tylko DK Hordy. Dodam jeszcze, że na początku na danym serwerze trzeba posiadać postać na 55 poziomie lub wyższą, aby móc tam tworzyć DK. Tak będzie na razie, w przyszłości to ograniczenie mają znieść i wystarczyć będzie jedna postać na poziomie 55 lub wyższym na konto. Wtedy nie będziesz miał problemów, aby zrobić sobie DK z alliance na dowolnym serwerze, nawet jeśli nie będziesz tam miał innych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > "Zgodnie z warunkami stawianymi przez polskiego dystrybutora WoW WotLK (CD Projekt)
>
> > nie ma możliwości otrzymania gry przed oficjalną premierą (13.11.2008).
> > Jeśli wybrałeś wysyłkę kurierską, to otrzymasz grę w dniu premiery."

> >
> > W związku z tym pytanie wraca jednak do CDProjektu - dlaczego?
>
> Odpowiedź jest bardzo prosta. Tak kazał wydawca gry, firma Vivendi. A z kolei dlaczego
> tak? Mogę się tylko domyślać. Gdyby można było sprzedawać tę grę wcześniej, największe
> sklepy na świecie zaczęłyby się prześcigać w ofertach, by mieć najlepszą ofertę i najszybciej
> towar. Gra byłaby sprzedawana bez zysku, byleby tylko przyciągnąć klientów. Dodatki do
> World of Warcraft są takim towarem, który przyciąga do sklepów klientów. Myślicie, że
> dlaczego pewna znana sieć sklepów sprzedaje telewizory, wydawałoby się za bezcen? Kiedy
> wszystkie sklepy będą miały towar w tym samym dniu, wyjdzie sprawiedliwiej - wszyscy
> będą mieli towar jednocześnie.
1) W cywilizowanych krajach z tym nie ma problemu i gry mmo zazwyczaj lądują na półkach dzień czy 2 wcześniej właśnie.
2) Osoba która ma pudełko z grą MMO i tak przed premierą nie może grać póki nie zostanie uruchomiona strona gdzie podaje się cdkey''a.
3) Taka restrykcja w przypadku sklepu internetowego i gry mmo jest bez sensu. Ci którzy zamówili grę na kilka miesięcy przed premierą pod warunkiem, że sklep nie spartoli wysyłki (a przeszłość pokazuje, że prawie zawsze są jakieś problemy - zazwyczaj takie ze całkiem spory procent ludzi dostaje grę po 4 czy 5 dniach od premiery) dostaną ja najwcześniej kiedy łaskawie zjawi się kurier (a zdarzało się, że przychodzili po 21:00 a to = prawie cały dzień stracony), natomiast osoba która o grze dowiedziała się w sklepie może ja kupić w dniu premiery po otwarciu sklepu - gdzie tu ta sprawiedliwość?
4) Wysyłacie gry do sklepów (już tych tradycyjnych) na styk i często gry nie ma na półkach w dniu premiery bo albo nie dotarły na czas albo nikomu się nie chce w ostatniej chwili ich wykładać na półki, a jak jeszcze jest to piątkowa premiera to gra ląduje na półkach najwcześniej w poniedziałek.
5) Wracając do sprawiedliwości - oczywiście sprawiedliwe jest to że warszawiacy na waszym evencie oraz cała Europa będą mieć grę przed lub w momencie premiery natomiast wszyscy inni w Polsce będą czekać kilka/kilkanaście godzin albo i dni, bo daliście sobie wcisnąć do umowy prawie martwą w takich wypadkach klauzule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 18:57, Czedwik napisał:

> Chciałbym się dowiedzieć pewnej rzeczy. Mam konto z postacią z hordy i czy po wyjściu

> dodatku będę mógł zrobić death knight''a człowieka?
Na serwerze RP lub normal będziesz mógł stworzyć DK z dowolnej frakcji, jak grasz na
PvP lub RPPvP to nie, wtedy pozostaje ci tylko DK Hordy. Dodam jeszcze, że na początku
na danym serwerze trzeba posiadać postać na 55 poziomie lub wyższą, aby móc tam tworzyć
DK. Tak będzie na razie, w przyszłości to ograniczenie mają znieść i wystarczyć będzie
jedna postać na poziomie 55 lub wyższym na konto. Wtedy nie będziesz miał problemów,
aby zrobić sobie DK z alliance na dowolnym serwerze, nawet jeśli nie będziesz tam miał
innych postaci.


Nom mam paladyna na 70 lvl na Burning Legion a to niestety serwer PVP Ehh. Szkoda bo najbardziej mi się podoba DK jako human a chwiałbym zrobić na tym samym serwerze. Ok dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy jest sens jeszcze zamawiać wotlk?? chcę wiedzieć czy starczy egzemplarzy. Trochę nieciekawie wyglądałby mail w dniu premier, że dla mnie nie starczyło, a chcę zamówić odrazu 3x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 20:07, żyrafa napisał:

mam pytanie, czy jest sens jeszcze zamawiać wotlk?? chcę wiedzieć czy starczy egzemplarzy.
Trochę nieciekawie wyglądałby mail w dniu premier, że dla mnie nie starczyło, a chcę
zamówić odrazu 3x.


Myślę że jest bo to pre-order czyli ze jak zamówisz to przygotują dla ciebie 3 sztuki i wyślą w dniu premiery. Inaczej mówiąc zaklepiesz sobie te 3 sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ludzi co mieli zainstalowane tbc przed premiera, a co powiecie na instalacje klienta z bety i zmiane pliki realmlist.wtf na normalny z live ? jak macie zpatchowanego klienta to 0 problemow i od razu gracie. Ja nawet teraz mam klienta wotlk na dysku, patch jest prawdopodobnie inny niz bedzie live, ale od czego jest repair :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak bedzie z produktami Steel Series mam na mysli pady bo ta myszka to zal w sumie jest :) beda one dostepne 13 listopada czy w innym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat sama instalacja to nie taki wielki problem. Potrwa 20-30 minut i po sprawie. Tu właśnie chodzi o to kiedy kurier dotrze, bo bez keya i tak ani rusz.

Mimo wszystko, nie próbowałbym korzystać z klienta bety do uruchamiania dodatku. Raz że build jest inny, dwa że struktura plików jest inna, więc repair albo sobie nie poradzi z tym, albo będzie chciał ściągać całkiem sporą ilość plików. Trzy: repair nie działa w becie, przynajmniej teraz, a wątpię żeby to się miało zmienić. Cztery: nawet jeśli to jakoś odpalisz, to całkiem możliwe że patche z live nie będą w ogóle pasować do klienta bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 23:40, Michal256 napisał:

Akurat sama instalacja to nie taki wielki problem. Potrwa 20-30 minut i po sprawie. Tu
właśnie chodzi o to kiedy kurier dotrze, bo bez keya i tak ani rusz.

Mimo wszystko, nie próbowałbym korzystać z klienta bety do uruchamiania dodatku. Raz
że build jest inny, dwa że struktura plików jest inna, więc repair albo sobie nie poradzi
z tym, albo będzie chciał ściągać całkiem sporą ilość plików. Trzy: repair nie działa
w becie, przynajmniej teraz, a wątpię żeby to się miało zmienić. Cztery: nawet jeśli
to jakoś odpalisz, to całkiem możliwe że patche z live nie będą w ogóle pasować do klienta
bety.


Radzi sobie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 19:29, Priorin napisał:

1) W cywilizowanych krajach z tym nie ma problemu i gry mmo zazwyczaj lądują na półkach
dzień czy 2 wcześniej właśnie.


W przypadku WoW? Byłem w czasie premiery Grand Theft Auto IV na wyspach brytyjskich> Wszystkie pudełka były fake''owe (preordery) jeszcze dzień przed premierą. Jedna sieć złamała embargo.

Dnia 04.11.2008 o 19:29, Priorin napisał:

2) Osoba która ma pudełko z grą MMO i tak przed premierą nie może grać póki nie zostanie
uruchomiona strona gdzie podaje się cdkey''a.


Mnie tego nie musisz tłumaczyć. Powtarzam, że to nie jest decyzja CD Projekt.

Dnia 04.11.2008 o 19:29, Priorin napisał:

3) Taka restrykcja w przypadku sklepu internetowego i gry mmo jest bez sensu. Ci którzy
zamówili grę na kilka miesięcy przed premierą pod warunkiem, że sklep nie spartoli wysyłki
(a przeszłość pokazuje, że prawie zawsze są jakieś problemy - zazwyczaj takie ze całkiem
spory procent ludzi dostaje grę po 4 czy 5 dniach od premiery) dostaną ja najwcześniej
kiedy łaskawie zjawi się kurier (a zdarzało się, że przychodzili po 21:00 a to = prawie
cały dzień stracony), natomiast osoba która o grze dowiedziała się w sklepie może ja
kupić w dniu premiery po otwarciu sklepu - gdzie tu ta sprawiedliwość?


Sprawiedliwość niestety bywa kapryśna. Wielkie koncerny zawierają umowy z sieciami na nocne premiery, aby wyciągnąć dla siebie korzyści w zamian, że dana sieć będzie mogła oficjalnie zacząć premierę o 24:00. Dlatego gram.pl postanowiło nie czekać i także udostępni odbiór egzemplarzy o 24:00. Jeśli chodzi o wysyłkę na czas - to przecież także wypadkowa kuriera. Z tego co wiem, przy zamawianiu preordera WotLKa nie było obietnicy dostarczenia przed premierą, natomiast jak wskazują wcześniejsze doświadczenia, z dostępnością gry po premierze bywa różnie (nie wiem czy to celowa polityka Vivendi/Blizzard).

Dnia 04.11.2008 o 19:29, Priorin napisał:

4) Wysyłacie gry do sklepów (już tych tradycyjnych) na styk i często gry nie ma na półkach
w dniu premiery bo albo nie dotarły na czas albo nikomu się nie chce w ostatniej chwili
ich wykładać na półki, a jak jeszcze jest to piątkowa premiera to gra ląduje na półkach
najwcześniej w poniedziałek.


W przypadku Lich Kinga zapewniam, że sprzedawcom będzie się chciało wyrzucić towar na półki od razu.

Dnia 04.11.2008 o 19:29, Priorin napisał:

5) Wracając do sprawiedliwości - oczywiście sprawiedliwe jest to że warszawiacy na waszym
evencie oraz cała Europa będą mieć grę przed lub w momencie premiery natomiast wszyscy
inni w Polsce będą czekać kilka/kilkanaście godzin albo i dni, bo daliście sobie wcisnąć
do umowy prawie martwą w takich wypadkach klauzule.


Nie będę się już silił na wyjaśnienia, ale zazwyczaj z silniejszym partnerem idzie się na ugodę, więc dawanie sobie wcisnąć klauzl do umowy pominę, bo Blizzard to nie byle jaki inny partner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno:

Dnia 04.11.2008 o 19:29, Priorin napisał:

5) Wracając do sprawiedliwości - oczywiście sprawiedliwe jest to że warszawiacy na waszym
evencie oraz cała Europa będą mieć grę przed lub w momencie premiery natomiast wszyscy
inni w Polsce będą czekać kilka/kilkanaście godzin albo i dni, bo daliście sobie wcisnąć
do umowy prawie martwą w takich wypadkach klauzule.


Nie demonizuj tak Warszawy na tle reszty Polski i nie pisz, że poza naszym krajem w całej Europie towar będzie dostępny po północy. Tzw. flagship events na reszcie kontynentu odbywają się też w wybranych punktach, a nie we wszystkich sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku WoW? Byłem w czasie premiery Grand Theft Auto IV na wyspach brytyjskich>
> Wszystkie pudełka były fake''owe (preordery) jeszcze dzień przed premierą. Jedna sieć
> złamała embargo.
(...)
> Sprawiedliwość niestety bywa kapryśna. Wielkie koncerny zawierają umowy z sieciami na
> nocne premiery, aby wyciągnąć dla siebie korzyści w zamian, że dana sieć będzie mogła
> oficjalnie zacząć premierę o 24:00. Dlatego gram.pl postanowiło nie czekać i także udostępni
> odbiór egzemplarzy o 24:00. Jeśli chodzi o wysyłkę na czas - to przecież także wypadkowa
> kuriera. Z tego co wiem, przy zamawianiu preordera WotLKa nie było obietnicy dostarczenia
> przed premierą, natomiast jak wskazują wcześniejsze doświadczenia, z dostępnością gry
> po premierze bywa różnie (nie wiem czy to celowa polityka Vivendi/Blizzard).

W przypadku BC grę na zachodzie można było nabyć kilka dni przed premierą. Owszem pewnie sklepy wyłamały się z zakazu ale zarówno klienci jak i sprzedawcy byli zadowoleni a wydawca przecież nic na tym nie tracił. Nie pamiętam żeby gdzieś rozdawali BC za półdarmo.

> W przypadku Lich Kinga zapewniam, że sprzedawcom będzie się chciało wyrzucić towar na
> półki od razu.

Oj, z tym naprawdę różnie wygląda, już nie jedna duża premiera miała opóźnienia w sklepach.

> Nie będę się już silił na wyjaśnienia, ale zazwyczaj z silniejszym partnerem idzie się
> na ugodę, więc dawanie sobie wcisnąć klauzl do umowy pominę, bo Blizzard to nie byle
> jaki inny partner.

Pewnych rzeczy w umowach (niestety) się nie przeskoczy ale naprawdę puszczenie do sklepów internetowych pudełek dzień wcześniej raczej nie doprowadziłoby do 3 wojny światowej. Na zachodzie często ludzie dostają paczki z grami na dzień przed premierą i nic się nie dzieje. Poza tym granie potulnego baranka we wszystkich sprawach skutkuje totalnym zlekceważeniem naszego rynku - np patche do polskich wersji gier które albo w ogóle nie wychodzą albo pojawiają się z półrocznym poślizgiem (co ciekawe były kiedyś przypadki, że czeski czy słowacki cdp jakoś patcha miał a polski nie).


>Nie demonizuj tak Warszawy na tle reszty Polski i nie pisz, że poza naszym krajem w całej Europie towar będzie dostępny po północy. Tzw. flagship events na reszcie kontynentu odbywają się też w wybranych punktach, a nie we wszystkich sklepach.

Tak, ale w Europie jak poszedłbym np o 10 w dniu premiery do sklepu to kupie bez problemu (nie wspominając o tym, że pewnie tak jak w przypadku BC gra pojawi się w części sklepów oraz zostanie doręczona przez sklepy internetowe co najmniej dzień wcześniej), natomiast u nas najprawdopodobniej o takim scenariuszu można zapomnieć.

W każdym razie, preorder w gram.pl już anulowany, 13tego rozejrzę się w sklepach za wotlk a jak nie będzie to zostaje zawsze internet i kupno klucza na zachodzie, wyjdzie taniej i szybciej niż czekanie na pudełko z naklejką cdp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że na zachodzie jest wszystko super ładnie i pięknie, ale jak macie jakichś znajomych w Wielkiej Brytanni albo Holandii zapytajcie się ich jak to wyglada naprawdę, ludzie mówią że bedą się się cieszyć jak dostaną pre-order wotlk w poniedziałek albo wtorek po premierze, niesety, zagranica nie jest tak różowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie tuż po premierze serwery padną i grać się będzie dało dopiero dwa dni później. ;-> A jak nawet nie padną to na 1 mobka będzie przypadało 10 rządnych krwwwwi graczy i zrobią się lagi że ojej. No i jak zwykle na forum pomocy technicznej napięcie wzrośnie do białości oraz utworzą się liczne wątki pt. "to obraza klienta i że jak płacę to wymagam". ;->

Jedyna rada - wyluzować. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

azeby otrzymac gre w gb w dniu premiery to jest po godzinie 24 trzeba stac kolo 8 godzin w kolejce ;/ wiec my mozemy sie tylko cieszyc ze jest taki event a nie narzekac ... a jak ktos ma problem to juz jego sprawa

co do lagow po wyjscu wotlk

po to blizz wprowadzil dwie lokacje startowe aby nie bylo tak jak w tbc

sam mam okazje grac na jednym z najlepszych serwerow oraz tym najbardziej przeludnionym : Ravencrest/bg Cyclone (vide najlepsza w europie jesli chodzi o pvp) wiec wiem jak wyglada sytuacja (po wyjsciu 3.0.2 serw stanal na nogi dopiero po okolo tygodniu gdzie przed patchem populacja byla high tak teraz jest full/locked i jakos nikt nie narzeka

mam tylko pytanie kiedy bedzie cos wiadomo o dacie sprzedazy produktow SS oraz czy gram.pl otworzy sklep w metro centrum o 24 z srody na czwartek

peace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay, ale w przypadku:

Dnia 05.11.2008 o 12:30, Priorin napisał:

W przypadku BC grę na zachodzie można było nabyć kilka dni przed premierą. Owszem pewnie
sklepy wyłamały się z zakazu ale zarówno klienci jak i sprzedawcy byli zadowoleni a wydawca
przecież nic na tym nie tracił. Nie pamiętam żeby gdzieś rozdawali BC za półdarmo.


jak i tym:

Dnia 05.11.2008 o 12:30, Priorin napisał:

Oj, z tym naprawdę różnie wygląda, już nie jedna duża premiera miała opóźnienia w sklepach.


Dystrybutor, tu CD Projekt, nie ma nic do gadania. My chcielibyśmy mieć towar już w sprzedaży i kasę w kieszeni, zapewniam :)

Dnia 05.11.2008 o 12:30, Priorin napisał:

naszego rynku - np patche do polskich wersji gier które albo w ogóle nie wychodzą albo
pojawiają się z półrocznym poślizgiem (co ciekawe były kiedyś przypadki, że czeski czy
słowacki cdp jakoś patcha miał a polski nie).


Przekażę działowi licencji :)

Dnia 05.11.2008 o 12:30, Priorin napisał:

Tak, ale w Europie jak poszedłbym np o 10 w dniu premiery do sklepu to kupie bez problemu
(nie wspominając o tym, że pewnie tak jak w przypadku BC gra pojawi się w części sklepów
oraz zostanie doręczona przez sklepy internetowe co najmniej dzień wcześniej), natomiast
u nas najprawdopodobniej o takim scenariuszu można zapomnieć.


Dlatego mimo wszystko proponuję, jeśli nie udział w nocnej premierze, zakup w preorderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 13:54, asfodel napisał:

;-> A jak nawet nie padną to na 1 mobka będzie przypadało 10 rządnych krwwwwi graczy


Im więcej graczy w zonie, tym szybszy respawn, czy jakoś tak to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 15:08, Jojtas napisał:

mam tylko pytanie kiedy bedzie cos wiadomo o dacie sprzedazy produktow SS oraz czy gram.pl
otworzy sklep w metro centrum o 24 z srody na czwartek


SS? Sklep w metro centrum nie bedzie otwarte w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 15:14, Jay Z napisał:

Im więcej graczy w zonie, tym szybszy respawn, czy jakoś tak to było.


To zwykły mit :P W praktyce zawsze jest albo za wolno (mimo, że full ludzi), albo za szybko (mimo, że jesteś sam samiutki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować