Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zabezpieczenia drugiego Far Cry'a tylko pozornie restrykcyjne

119 postów w tym temacie

Po prostu zrobili wreszcie system żetonów. I problem z głowy. Teoretycznie system mógłby być bardziej ograniczony - na przykład do 2 instalacji na 2 komputerach (razem 4). Nie o to jednak chodzi. Chodzi po prostu o autoryzację konkretnych użytkowników będących klientami firmy wydającej grę, czyli pośrednio developera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...naadnia ważności danej instalacji oraz deinstalacji. Nie będzie do tego natomiast potrzebne szerokopasmowe łącze. Co więcej, w razie potrzeby Unisoft..."

Ach, te błędy w newsach :P.

Co do zabezpieczeń, to nadal mi się nie podobają, jednak są o wiele lepsze, niż w przypadku gier EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura - taki revoke tool to nic innego jak kupa zapakowana w ładne opakowanie. Już widzę, jak w przyszłości wszystkie gry są zabezpieczone takim właśnie ustrojstwem i każda reinstalacja systemu będzie się wiązała z revoke''owaniem kilkunastu-kilkudziesięciu (w zależności od osoby) gier, wszystkie zupełnie różnymi narzędziami. A co w razie padnięcia systemu i braku możliwości revoke''owania...? Myślałem, że Ubisoft się już czegoś nauczył po tym jak dostali w dupsko za StarForce - widać głupota zawsze wylezie na powierzchnię. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że zapewne - tak jak EA - nie opiszą całego tego procederu na opakowaniu gier i dostaną w pysk pozwami, tak jak teraz dzieje się to z EA.

A piraci jak zwykle będą grać bez martwienia się o jakiekolwiek zabezpieczenia.
Czemu przedmówcy zgadzają się na walenie ich bez wazeliny, a nie dostrzegają tego prostego faktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za idiotyzm z tymi zabezpieczeniami...nie dość, że kupiłem grę (dałem zarobić) to jeszcze mogę zainstalować tylko ileś tam razy. Pff...dobrze, że kupuje na konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem o co tyle szumu z tymi instalacjami?! Ja może 20% swoich gier instalowałem po raz drugi, a o trzecim, czwartym, a już na pewno piątym nie ma co mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 18:46, Grubis napisał:

buhahahaha :> jak dobrze ze na konsolach nie ma tego problemu :> Leci preorderek
na x360 :) Pozdro dla PieCetowców


Nie martw się - jeszcze trochę i wymyślą taki syf, tyle że w wersji na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

_sahib_ juz poruszyl sprawe padu systemu i problemow przy reinstalacji systemu, jak sie chce wrzucic swoj kanon gier z powrotem na kompa.
A ja mam kolejne pytanie - kupie, pogram, bede chcial odsprzedac - i co? I jak znam zycie, to nowy uzytkownik juz nie bedzie mial mozliwosci zainstalowania gry u siebie, wiec nie odsprzedam. Ehh, zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nawet Sacred2 miał być nie spiracony i co ? Po paru dniach widzimy CRACKI z którymi nie ma żadnych problemów. Tylko utrudniają życie takimi pierdołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

_sahib_ - z tego co rozumiem to ten revoke ma działać przy deinstalacji gry więc co się burzysz? że jeden dodatkowy proces będzie działał w trakcie usuwania jej z twardziela?

a piraci może i będą grać, ale to nie oznacza że ma się im ułatwić zadanie, jak dla mnie pomysł Ubi jest najbardziej "user friendly" ze wszystkich systemów zabnezpieczających jakie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 18:46, Half-Devil napisał:

Ja tylko nie rozumiem o co tyle szumu z tymi instalacjami?! Ja może 20% swoich gier instalowałem
po raz drugi, a o trzecim, czwartym, a już na pewno piątym nie ma co mówić...


No to wspolczuje. Bo ja na przyklad takie Baldurs Gate to mecze od czasu kupienia, i tak ze 6-7 reinstalacji juz przezylo. Pare innych gier podobnie. Zwazywszy ze jeszcze troche chce pozyc, pare razy kompa wymienie - to pewnie drugie tyle reinstali gierka zaliczy. W zwiazku z powyzszym - wszelkie tego typu zabezpieczenia dla mnie sa skrajnie upierdliwe.
A najlepsze jest to, ze i tak niczego nie zabezpiecza - jak chocby pokazuje przyklad spore i dostepnosc wersji pirackiej jeszcze chyba przed oficjalnym release gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że piraci w ogóle nie będę aktywować takiego FarCry''a. Jakiś bypasik wrzucony do wersyjki reloaded + odpowiedni craczek i po sprawuszce. Ubi na pewno postąpiło lepiej do EA, ale durny pomysł dalej pozostanie durnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest spoko rozwiązanie. Gdybym miał pc to też bym się trochę zdenerwował na grę którą kupuje na sporo kasy i jeszcze te ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro piraci mają mieć lepiej a legalny użytkownik ma być cały czas kopany w dupę po położeniu kasy na ladę to coraz bardziej zastanawiam się nad zaprzestaniem kupowania gier. Tzn. ja już nie kupuję gier z takimi zabezpieczeniami co zasadniczo oznacza, że nie mam co myśleć o grach EA czy Ubisoft. Teraz tylko czekać aż miarka się przeleje i napiszę na tym forum, jednocześnie wysyłając maile do odpowiednich firm, że gier owych firm kupować nie będę na amen. Koniec i kropka.

Gry nie są potrzebne do życia.

Llordus
Teraz nie ma gier, które można katować kilka razy. To nie te czasy i normą jest przerost formy nad treścią. Tylko gry bardzo wyjątkowe odbiegają od tej reguły ale tak naprawdę nie potrafię wymienić takowej z ostatnich pięciu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 18:49, Beleth napisał:

_sahib_ - z tego co rozumiem to ten revoke ma działać przy deinstalacji gry więc co
się burzysz? że jeden dodatkowy proces będzie działał w trakcie usuwania jej z twardziela?


Owszem, jeden dodatkowy proces, który zbiera dane do których dostępu mieć nie powinien i może wpływać na funkcjonalność MOJEGO komputera. W dodatku ten proces jest rootkitem. Jeśli nadal nie wiesz o co się burzę, to daj namiary do siebie - wyślę ci trochę malware''u cobyś na własnej skórze poczuł o co chodzi.

Przy okazji - ustosunkuj się do faktu losowego padnięcia systemu i braku możliwości odinstalowania.

Dnia 15.10.2008 o 18:49, Beleth napisał:

a piraci może i będą grać, ale to nie oznacza że ma się im ułatwić zadanie,


Na miłość boską - a co to niby za utrudnienie??? Crack pojawi się przed premierą, albo parę godzin po niej - faktycznie straaaasznie utrudnią życie piratom.

Dnia 15.10.2008 o 18:49, Beleth napisał:

jak dla mnie pomysł Ubi jest najbardziej "user friendly" ze wszystkich systemów zabnezpieczających jakie widziałem


Jasne - założymy ci kajdanki, ale luźno, coby za bardzo nie męczyły. Ja dziękuję za takie user-friendly.

Dnia 15.10.2008 o 18:49, Beleth napisał:

A ja mam kolejne pytanie - kupie, pogram, bede chcial odsprzedac - i co? I jak znam zycie,
to nowy uzytkownik juz nie bedzie mial mozliwosci zainstalowania gry u siebie, wiec nie
odsprzedam. Ehh, zycie.


Zarżnięcie rynku gier używanych to zapewne główny cel.

Mówiąc wprost i bez ogródek - mam już dosyć faktu, że za bycie legalnym, kupowanie wszystkich gier w sklepie, jestem traktowany gorzej niż pirat, który dany produkt ściąga nielegalnie z netu. Po ostatnich posunięciach wydawców piracenie gier wydaje się być lepszą alternatywą niż kupowanie ich w sklepie - czy tego wydawcy naprawdę chcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować