Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zabezpieczenia drugiego Far Cry'a tylko pozornie restrykcyjne

119 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2008 o 19:30, misioo napisał:

A ja mam inne zdanie, generalnie zabezpieczenie jest zabezpieczeniem i 99,(9)% użytkowników
go nie złamie jakie by one nie było.


Rzecz w tym - mówiąc wprost - że dzięki internetowi ten 0.1% użytkowników może rozprowadzić swojego cracka wśród tych 99.9%. I tyle. Gadanie o skuteczności jakichkolwiek zabezpieczeń to nic innego jak opowiadanie bajek, tudzież zwykły kretynizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:30, misioo napisał:

A ci którzy potrafią znaleźć cracka w internecie
zrobią to

Wystarczy umieć korzystać z google i/lub z torrent managera. Co prawda patrząc czasem na wypowiedzi na tym forum to widzę, że nie każdy jest w stanie posiąść tą pierwszą umiejętność. Może o nich myśli EA i Ubisoft? W takim razie nie mam czego żałować rezygnując z ich gier, bo i tak nie znajdę w nich nic dla siebie.

Przyszłość rysuje mi się coraz lepiej i taniej - naprawdę. Jak przestanę kupować gry na PC to odejdzie potrzeba upgradu sprzętu bo gry niszowe nadal będą działały, odejdzie konieczność kupowania nowego Windowsa bo do pracy wystarczy w zupełności Linux. Darmowy. Same korzyści dla mnie. Ale czemu sie tu dziwić - ani Ubisoft ani EA nie należą do PC Gaming Alliance (powinno być Windows Gaming Alliance ale niech tam już będzie...). Chcą zarżnąć rynek PC niech to robią bo casual szybciej kupi konsolę niż PC a PC staje się coraz mniej user friendly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:36, DJ Szlafrok napisał:

> Przykro mi, ale twoje podejście jest najzwyczajniej w świecie sprzeczne z rzeczywistością.
Ale jak fakty nie pasują do postawionej tezy, to tym gorzej dla faktów...?

Tak na logikę - po jaką cholerę płaci się za zabezpieczenia? Dla zirytowania kolejnych
potencjalnych nabywców produktu?


W obecnej sytuacji - dla zabicia rynku gier używanych. Na nielegalny obrót grami zabezpieczenia nie mają najmniejszego wpływu.

Dnia 15.10.2008 o 19:36, DJ Szlafrok napisał:

Co do cracka:
> No i nie każdy pirat ma tyle oleju w głowie, by tego cracka znaleźć.
Czy w jakikolwiek sposób zaprzeczyłem Twojej teorii co do cracków?


Twierdzisz, że te zabezpieczenia odnoszą skutek - jedyny skutek jest taki, że więcej osób ściągnie nielegalnie grę z netu. Poczytaj artykuły z któregoś posta powyżej - brak zabezpieczeń przynosi lepszy efekt, niż wsadzanie inwazyjnych rootkitów, albo innego ustrojstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:41, _sahib_ napisał:

W obecnej sytuacji - dla zabicia rynku gier używanych. Na nielegalny obrót grami zabezpieczenia nie mają najmniejszego wpływu.


Ach, oczywiście. Zupełnie zapomniałem o istnieniu takiego rynku, to zmienia obraz całej sprawy. Cóż, nie przyjdzie mi nic innego, jak zgodzić się z Tobą. Kończę temat z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu nie lubić Ubisoftu? :) Nie dość, że serwują nam dobre gry, to jeszcze odnoszą się z szacunkiem do uczciwie kupujących ich gry ludzi. Widać, że nie podchodzą do klienta "kup pan grę, a jak będziesz miał problemy, to już nas nic nie obchodzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dobrze wiedzą, że pirat nie kupi gry, więc nie ma mowy o utracie pieniędzy...Zamiast wydawać kasę na DRM nie obniżą ceny gier, chociaż wersja na PC w Polsce to tylko 79zł, jeśli ktoś piraci grę za 79zł to chu..am nie gracz :)

Tak w ogóle to ubisoft już raz dostał kopa w zadek za star force''a lol. Mało im? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie. System aktywacji, konieczność dostępu do internetu. Wszystko to jak dobrze wiemy średnio zatrzymuje piratów a w zasadzie średnio utrudnia korzystanie z windowsów i gier. Niedługo trzeba będzie mieć dostęp do internetu, żeby przeczytać zakupioną w kiosku gazetę. Po prostu jestem na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sahib,dzięki za info,chociaż na stronach które podałeś nie ma Dead Space,to jednak także przeczuwam jak i Ty,że "kochana" EA..:( Na wszelki wypadek wybieram "jeżdżenie konikiem" po kolorowych mapkach...:)
Ps.Panie Pepsi-z całym szacunkiem dla Pana-niech mnie Pan cmoknie w d...e z taką "dobrocią" Ubisoftu... I nie rób Pan z nas( i z Siebie) debili...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale z bólem serca przechodzę na "ciemną stronę"Prędzej zdobędę pirata niż kupie grę wymagającą aktywacji przez internet. Kupuje dużo oryginałów miesięcznie wydaję na ten cel ok 500-600 zł i nadal zamierzam kupować ale tylko gry bez tych durnych zabezpieczeń (DRM, aktywacja, limity). I nie obchodzi mnie że firma poluzowała lekko łańcuch do których przykuła legalnych graczy. Ba oczekuje nawet że będzie ich za to po rękach całować. Far Cry 2, Sacred 2, Bioshock, Crysis: Warhead owszem też kupie jak wyjdzie z CD-Action za darmo (prawie). Nie chcą moich pieniędzy to ich nie dostaną wolę iść na piwko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie, to dystrybutor ustala warunki nie kto inny, kupując taki program akceptujemy jego licencje. Taka jest prawda, że gdyby piractwa nie było, to zabezpieczeń również. A takie zabezpieczenie przynajmniej zatrzyma trochę dzieci neo. W obecnej sytuacji producenci gier broną się przed piractwem jak tylko mogą, starają sie zatrzymać jak najwięcej piractwa (to jest jak walka rycerza z biedakiem trzymającym kij). Dla mnie wielki plus dla Ubisoftu ,że chociaż troszkę "poluźnił smycz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:52, lastvegas napisał:

Wszystko to jak dobrze
wiemy średnio zatrzymuje piratów a w zasadzie średnio utrudnia korzystanie z windowsów
i gier.


Ekhm, powyższe zdanie powinno brzmieć:
Wszystko to jak dobrze wiemy W OGÓLE NIE zatrzymuje piratów (...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:58, radooo napisał:

Wg. mnie, to dystrybutor ustala warunki nie kto inny, kupując taki program akceptujemy
jego licencje. Taka jest prawda, że gdyby piractwa nie było, to zabezpieczeń również.
A takie zabezpieczenie przynajmniej zatrzyma trochę dzieci neo. W obecnej sytuacji producenci
gier broną się przed piractwem jak tylko mogą, starają sie zatrzymać jak najwięcej piractwa
(to jest jak walka rycerza z biedakiem trzymającym kij). Dla mnie wielki plus dla Ubisoftu
,że chociaż troszkę "poluźnił smycz".


Chlopie - trzeba byc slepym, zeby wierzyc iz tu o piractwo chodzi. Mialbys spokojnie zabezpieczenia, bo tu dodatkowo chodzi o uwalenie (m.in.) rynku uzywek. Ale fakt, dzieki piractwu pretekst maja calkiem niezly.


Swoja droga to naprawde zastanawia - jak ludzie moga sie tak nie szanowac, zeby jeszcze usprawiedliwiac tak beznadziejne metody dystrybutorow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:53, gienek1 napisał:

Sahib,dzięki za info,chociaż na stronach które podałeś nie ma Dead Space (...)

Premiera 20 października - pewnie dlatego jeszcze info brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 20:00, Llordus napisał:

Chlopie - trzeba byc slepym, zeby wierzyc iz tu o piractwo chodzi. Mialbys spokojnie
zabezpieczenia, bo tu dodatkowo chodzi o uwalenie (m.in.) rynku uzywek. Ale fakt, dzieki
piractwu pretekst maja calkiem niezly.


Swoja droga to naprawde zastanawia - jak ludzie moga sie tak nie szanowac, zeby jeszcze
usprawiedliwiac tak beznadziejne metody dystrybutorow?


Zagadka: kto powiedział, że kłamstwo powtórzone wystarczająco wiele razy zamienia się w prawdę? Po lekturze wypowiedzi osób broniących tych zabezpieczeń dochodzę do wniosku, że jest to fakt. Niektórzy naprawdę wierzą, że jako legalni, płacący klienci, muszą być waleni bez wazeliny, bo w ten sposób ktoś walczy z piractwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie histeryzować. Podziękujcie wszystkim waszym kolegom, którzy piracą. Skopcie im cztery litery, sprzątanie najlepiej zacząć od własnego podwórka.

Dnia 15.10.2008 o 19:12, mist`shoo napisał:

Zamiast pieprzyc kupcie konsole . Pozdro.


Zamiast "pieprzyć" na temat, o którym nie masz pojęcia (vide zakup gry pod każdym względem gorszej od jej PC-towego odpowiednika i to za większe pieniądze), lepiej zamilknij, bo twoja szara komórka się przegrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:58, Zbyniek1064 napisał:

Przykro mi ale z bólem serca przechodzę na "ciemną stronę"Prędzej zdobędę pirata niż
kupie grę wymagającą aktywacji przez internet. Kupuje dużo oryginałów miesięcznie wydaję
na ten cel ok 500-600 zł i nadal zamierzam kupować ale tylko gry bez tych durnych zabezpieczeń
(DRM, aktywacja, limity). I nie obchodzi mnie że firma poluzowała lekko łańcuch do których
przykuła legalnych graczy. Ba oczekuje nawet że będzie ich za to po rękach całować.
Far Cry 2, Sacred 2, Bioshock, Crysis: Warhead owszem też kupie jak wyjdzie z CD-Action
za darmo (prawie). Nie chcą moich pieniędzy to ich nie dostaną wolę iść na piwko.


Zabezpieczenie Bioshocka zostało zniwelowane, gra wymaga teraz jedynie połączenia z internetem.
Poza tym, kto ci broni grać na tym "piracie" (skoro tak bardzo chcesz), a jednocześnie wesprzeć ludzi, którzy grę stworzyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

principes twoje ostatnie zdania sa bezsensu za wieksze pieniadze ?? popatrz na ME PC-120 xbox/PS#-180 jakie wieksze dodaj ze niektorych niestac na kupno super kompa za 5000 zeby na full chodzilo wiec biora konsole za 700-1500 i all na full detalach tym bardziej ze coraz wiecej osob ma w domu telewizje HD :0 a wiec co ty "pieprzysz" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 20:04, Principes napisał:

Przestańcie histeryzować. Podziękujcie wszystkim waszym kolegom, którzy piracą. Skopcie
im cztery litery, sprzątanie najlepiej zacząć od własnego podwórka.


Ehhh, i znowu oklepana i kompletnie oderwana od rzeczywistości bajeczka o piractwie...

Dnia 15.10.2008 o 20:04, Principes napisał:

Zabezpieczenie Bioshocka zostało zniwelowane, gra wymaga teraz jedynie połączenia z internetem.


Hmmm, zaraz... Skoro te zabezpieczenia są takie zajebiste i tak skuteczne to dlaczego je likwidują? A może wychodzi na to, że w ogóle nie zdały egzaminu? Jeśli tak, to po co dodawane są do kolejnych produkcji? Przemyśl sobie ten fakt.

Dnia 15.10.2008 o 20:04, Principes napisał:

Poza tym, kto ci broni grać na tym "piracie" (skoro tak bardzo chcesz),
a jednocześnie wesprzeć ludzi, którzy grę stworzyli?


A także ludzi, którzy chcą instalować na moim komputerze rootkity? Nie, dzięki, postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nie będzie z nim problemów...[z zabezpieczniem] z jednej strony zastanawiam sie po co oni[producenci to robią] i tak wiedzą ze neistety ale piraci załmia ich te zabezpieczenia-czyzby chcieli uprzykrzyć życie ucziwym?! Nie mówie tego do producentów FC 2 Bo oni chyba tego błędu nie popełnią-ponieważ mam nadzieje że nie bedzie limitó instalacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować