Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Riccitiello bagatelizuje szum wokół DRM

58 postów w tym temacie

A niech sobie wciskaja te DRM, może obudzą się jak będa mieli tylko kilka tysięcy sprzedanych kopii, albo żaden z oryginałów nie będzie zarejestrowany, bo nawet Ci co kupią grę, będą woleli ściągnąć No-CD crack niż męczyć się ze StarForce''m czy SecuRomem. Czy do tych ludzi nie dociera, że gry i tak będą piracone, zawsze znajdzie się jakiś złodziej, te zabezpieczenia uderzają tylko w tych, którzy kupują oryginały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wciąż naprawiamy niedociągnięcia. Zaimplementowaliśmy DRM, czego 99,8 procent użytkowników nie zauważy. Dla pozostałego 0,2 procenta to stało się poważną przeszkodą i dlatego rozpoczęli krucjatę przeciwko temu w internecie".

ale facet ma racje z tymi liczbami, tyle ze na odwrot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 20:32, Executor napisał:

"Wciąż naprawiamy niedociągnięcia. Zaimplementowaliśmy DRM, czego 99,8 procent użytkowników
nie zauważy. Dla pozostałego 0,2 procenta to stało się poważną przeszkodą i dlatego rozpoczęli
krucjatę przeciwko temu w internecie".

ale facet ma racje z tymi liczbami, tyle ze na odwrot :)


Najważniejszym niedociągnięciem EA jest zatrudnienie takiego idioty na stanowisku prezesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to co on gada to jakiś shit. Powiem szczerze że chyba lepiej żeby jakiś tytuł był piracony niż wprowadzać takie durne zabezpieczenia. Przynajmniej tak by było lepiej dla graczy. Jeśli mam wydać kasę na grę to muszę mieć zagwarantowane że będzie to gra bardzo dobra a zabezpieczenia w stylu DRM niestety tylko psują efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

99,8% to brzmi jak statystyka przedstawiająca poparcie dla władz w państwie totalitarnym...
No cóż mi nie pozostaje nic innego jak pozostać w tym marnym 0,2% niezadowolonych i rozważać czy kupić RA3 bo kupna Spore naprawdę żałuję - IMO przeciętna gra której jakość jest jeszcze dodatkowo obniżona przez niedopuszczalny sposób w jaki EA traktuje swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja naprawdę bardzo, bardzo chcę aby EA dawało takie zabezpieczenia (niech jeszcze ograniczą ilość instalacji do 1), ponieważ dzięki takim zabezpieczeniom EA szybciej spotka zagłada. A któż by nie chciał klęski EA?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spore jest dobre na pierwsze 3 godziny i do popisów na YT ;> taka prawda ;( a DRM to gówno jak by na to nie patrzeć i z jakiego by tu punktu nie usiąść to kontrola -.-" A KONTROLI MÓWIMY NIE DOPUKI GRY SĄ PŁATNE I TO SŁONO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 19:57, InterFejS napisał:

"No tak - przykładem niech będzie Spore - zerowy poziom piractwa. Zero torrentów. Zero
cracków. Czyli zdało egzamin."


Albo wciskacie jakiś kit tamtym cytatem albo po prostu sobie żartujecie...

Czy ty naprawde nie wiesz co to jest ironia? -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 21:25, junior17 napisał:

A ja naprawdę bardzo, bardzo chcę aby EA dawało takie zabezpieczenia (niech jeszcze ograniczą
ilość instalacji do 1), ponieważ dzięki takim zabezpieczeniom EA szybciej spotka zagłada.
A któż by nie chciał klęski EA?
Pozdrawiam


Naprawde lubisz byc przykry? Pewnie nie wiesz ale w twoim interesie jest jesli na rynku jest konkurencja, a ty masz nadzieje ze tak owa zacznie umierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile? 99,8%? A ja myślałem że totalitarka poszła z dymem... A no tak, przecież nadal żyje i ma się dobrze.
Takie wyniki to mieli zwycięzcy w "wyborach" za komuny.

W takiej chwili uzmysławiam sobie ze Boga nie ma, bo nie grzmi...
Przecież takie CD Keye są nadal skutecznym sposobem na piratów, nie pogra przez neta, nie ściągnie patcha. Aaaa no tak, przecież uzer może potem sprzedać grę, więc tu ich boli. geezz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na końcu zdania mówiącego że zabezpieczenia zdały egzamin przydałaby się emotka jasno wskazująca że autor mówi to ironicznie, jeśli masz co do tego wątpliwości zajrzyj do innej informacji dotyczącej Spore również autorstwa Zaitseva:
http://www.gram.pl/news_8gzhHei6_Sporki_bija_rekordy_nielegalnych_sciagniec.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 21:49, Mattio napisał:

> A ja naprawdę bardzo, bardzo chcę aby EA dawało takie zabezpieczenia (niech jeszcze
ograniczą
> ilość instalacji do 1), ponieważ dzięki takim zabezpieczeniom EA szybciej spotka
zagłada.
> A któż by nie chciał klęski EA?
> Pozdrawiam

Naprawde lubisz byc przykry? Pewnie nie wiesz ale w twoim interesie jest jesli na rynku
jest konkurencja, a ty masz nadzieje ze tak owa zacznie umierac.


Konkurencja owszem - jest czymś pięknym dla odbiorcy końcowego. Gorzej, jak jedna z firm zaczyna masowo wykupywać wszystkich swoich konkurentów - a z tym mamy do czynienia w przypadku EA. Również uważam, że upadek EA wyszedł by nam wszystkim na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą pewnie te statystyki zostały wykonane na oficjalnym forum Spore, zgodnie z tą informacją:
http://www.gram.pl/news_8gzrGOq1_Cenzura_na_Sporum.html
Ci który wyrażali swoje niezadowolenie z DRM byli tam banowani. Czyli wszystko odbyło się na zasadzie: "klienci, kto za DRM może opuścić ręce i odejść spod ściany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pan prezes EA jest taki przekonany do swoich racji to zobaczymy ilu ludzi kupi mu takiego Red Alerta 3.
Fani RA3 to raczej inna grupa odbiorców niż fanatycy simsów i dzieł studia maxis.
Jeśli podejście panów z EA się nie zmieni to takego Mirrors Edge chyba nabędę w "sklepie" co się zwie torrent bo chyba do tego to wszystko prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 22:30, NyGgA MiLy napisał:

A mi tam DRM nie przeszkadza.Dobrze gada.


Daj maila, powysyłam ci trochę spyware''u i malware''u skoro tak lubisz instalować te ustrojstwa u siebie na kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 21:49, Mattio napisał:

Naprawde lubisz byc przykry? Pewnie nie wiesz ale w twoim interesie jest jesli na rynku
jest konkurencja, a ty masz nadzieje ze tak owa zacznie umierac.


Są jeszcze 2k Games, ActiBlizz, Ubisoft, no i może Atari (ostatnio trochę panowie z Atari odżyli bo Infogrames ich kupiło). Jest także Valve, które trzyma się trochę zbyt blisko EA. Nie zapominaj, że EA więzi kilka naprawdę dobrych producentów. Więc konkurencja zawsze w tym środowisku będzie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować