Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MGS4 i Xbox 360 - kolejne starcie

63 postów w tym temacie

No co? Nie musiałbyś kupowac PS3 :D

A tak na serio, to właśnie przez kilka exclusivów chciałem kupic PS3, ale ta cena... Teraz co raz więcej powodów jest, by kupic X360 (już postanowiłem), na czele z niską ceną.

No i po cholerę kupowałeś X360 miast PS3? Nie piszę dlaczego się dziwię, bo sam o tym wcześniej wspomniałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zwykle nie mam nic przeciwko temu, żeby exclusivy (no wtedy już nie będą :)) pojawiały się na innych konsolach itp., bo zwykle średnio mnie to obchodzi, grunt, żeby było na to co ja mam. Z drugiej strony co innego jakieś nowe tytuły, a co innego serie, które wiążą się już z daną konsolą od wielu lat. Najbardziej denerwuje fakt, że to M$ zwykle zatrzymuje dla siebie jakoś więcej ciekawych tytułów, więc już mógłby zostawić czarnulce chociaż jej symbol, czyli MGSa, bo Finala niestety już zwędziło :/ Co do "zdania Zaitseva" to to nie jest "chory mecz", po prostu w grę wchodzą olbrzymie pieniądze, a firmy są bądź co bądź konkurencyjne i jest to co całkowicie normalne, że każda z nich będzie chciała zgarnąć trochę kaski i przodować, a exclusivy są główną drogą do tego celu. Gdyby nie było różnicy w grach to wtedy ludzie by kupowali jedną konsolę, tą która jest tańsza, a więc dla jednego z gigantów byłby to bardzo bolesny cios. Ja jakoś nie płaczę, że nie pogram sobie w Fable II, czy GoW2, a nie powiem chciałbym, ale nie ma tego i już. Rozumiem to, bo jaki interes miałby M$ w udostępnieniu tych tytułów na PS3, skoro to właśnie one sprawią, że wiele osób kupi konsole specjalnie dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli MGS4 wyjdzie na Xbox 360 to JA nie widzę sensu w zakupie PS3, bowiem tylko ta gra (Metal Gear Solid 4) mogła mnie w jakiś sposób przyciągnać do kupna tej konsoli. Tekken 6 też już wkrótce wyląduje na X0....Mam nadzieję że gra wyjdzie na X0 w tedy nie wyjdę z domu przez tydzien zniknę jakby ze swiata na 7 dni grając w BOŻĄ grę mojego mistrza Hideo Kojimy^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gracze nie zawsze wygrywają w wojnie na eksklusivy. Czemu? Ano temu, że przez Microshit gracze mający PS3 będą musieli czekać na zrozumiałą wersję FF13, aż łaskawie Japończykom uda się zrobić wersję na kloca :/ To zagranie poniżej pasa i to mi się nie podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal naprawdę was nie rozumiem dlaczego zależy wam na exklusiwach, pisałem tutaj juz wiele razy i nie chce mi się powtarzać, mam zły stosunek do exclusivów, i nie powinno być ich, a wtedy SONY, musiałoby sprzedawać konsole po takiej samej cenie i o ot chodzi, bo byśmy my gracze na tym korzystali, no w tej generacji konsol to niemożliwe, bo SONY dowaliło BLU-Ray w PS3 i dlatego jest on taki drogi, ale w nstępnej generacji, powinni sprzedawać konsole po tych samych cenach i wtedy by się okazało która będzie lepsza.


BO właściwie to nie interesuje mnie żaden GoW3 i MSG4, mnie interesują bijatyki, a najbardziej gry oparte na moim ulubionym serialu anime Naruto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a teraz głos pod prąd:

ja jestem jak najbardziej za tzw. "ekskluzywami" a to z bardzo prostej przyczyny. Konsola to taka platforma, że najlepiej jest dla mnie jako gracza kiedy ten co tworzy grę na nią wykorzysta wszystkie atuty i kruczki sprzętowe jakie ona kryje. Tylko w ten sposób gra na moją platformę będzie naj.

Najprostrzy i wyświechtany przykład: God of War na PS2. Toż ta gra wyglądała cudnie, szczególnie jeśli wspomnieć, że powstała na sprzęt który wtedy miał już 7 (?) lat. Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie taką grę na pececie, który ma 7 lat?

Najdobitniej wpływ sposobu tworzenia tytułu widać obecnie na nieszczęsnej PS3. Jej tytuły ekskluzywne (ale te z prawdziwego zdarzenia eksluzywne z uwagi na sposób wykorzystania sprzętu) ot choćby heavenly sword czy uncharted pokazują grafikę i jakość wykonania dyskwalifikujące wszelkie multiplatformowe produkcje. I to nie tylko dlatego, że multiplatformowe swego czasu na ps3 były niefajnymi (delikatnie mówiąc) portami.

Oczywiście mówię tu sporo o ps3 bo mogę opierać się na organoleptycznym doświadczeniu. Ale kwestia produktów wykorzystujących w pełni specyfikę platformy dotyczy i "konkurencji"...

Wii i jej kontroler, pecet i jego nieskończone możliwości rozbudowy i stworzenia potwora obliczeniowego (ot choćby pod crysis''a), ps3 i jej BD (od Blu-Ray Disc,a nie BR jak to wszyscy tutaj maniakalnie przekręcają) oraz ciekawy cell, xbox i jego (...? okej ja nie mam pomysłu czym się wyróżnia Xbox no ale forumowicze mi pomogą :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 09:02, BasValinor napisał:

Najprostrzy i wyświechtany przykład: God of War na PS2. Toż ta gra wyglądała cudnie,
szczególnie jeśli wspomnieć, że powstała na sprzęt który wtedy miał już 7 (?) lat. Czy
ktoś jest w stanie wyobrazić sobie taką grę na pececie, który ma 7 lat?

Err, tak? Mój pierwszy własny sprzęt kupiłem w 2000 roku, potem zmieniłem w nim tylko kartę graficzną na Radeona 9550 - i w każdą konwersję z PS2 grało się jakoś bardzo przyjemnie, a te wychodziły aż do 2007 roku. I lepiej nie wspomnę o tym, co dzieje się z konsolą po 7 latach, a co z PC z regularnie wymienianymi częściami. Jakoś porównywanie 2000 zł za nową konsolę i 500 zł za nową kartę graficzną mi się nie widzi. :>

Aha, proszę też nie mówić że łączna wymiana części przez te parę lat kosztuje tyle samo co konsola - wiem, ale za to łatwiej jest uzbierać 500 zł raz na rok, niż 2000 zł w przeciągu paru miesięcy...

EDIT: W ogóle EOT, dzisiaj nie mam ochoty na flame wary. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że pomozemy xbox i jego xbox live, żadna platforma nie ma tak rozbudowanej tej usługi, xbox i jego prostata tworzenia gier bo proces programowania jest podobny jak na komputery, więc logiczne, że więcej gier wychodzi na xboxa, oczywiście działa też to na niekorzyść xboxa bo wiele tytułów wychodzi później na PC, co jest zrozumiałe.

BasValinor ale toi tak nei zmienia faktu, że przez te exclusivy są same wojny, bo każdy uważa kogoś za gorszego bo nie ma tej gry na swoją platformę, dlatego nei powinno być takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to mamy pierwsze nagany i pochwały :P

Cmq ale mi nie chodzi ile wydać można na rozrywkę bo można wydać dowolną ilość pieniędzy i to niezależnie od platformy. (czyli nagana)

marek5mln (pochwała za miłą i merytoryczną odpowiedź :) ): :D a dziękuję dziękuję, no okej zgodzę się że Live jest wyróżnikiem, jestem aspołecznym samotnikiem więc po prostu nie wziąłem tego pod uwagę. No i łatwość tworzenia też jest milą kwestią bo daje nam sporą ilość produkcji. Ale i powoduje rozmycie się eksluzywności gier, która nie jest spowodowana jedynie pieniędzmy i polityką...

a co do wojen? oj Panie i Panowie nie bądźmi takimi humanistami... ja tam mogę zapłacić koszt paru ego zniszczonych i stresu mojego jak czytam trollowatych czy fanboyów na forach jeśli kosztem tego będą jeszcze się pojawiać gry które będą mi urywać głowę na platformie jaką używam.
Już był wspominany aspekt, że bez eksluzywow byśmy nie mieli takiego zróżnicowania w platformach a zatem i konkurencji więc tym bardziej dziękujmy Bogom Gier wniebiosach, że cały czas nam się kotłuje w tym naszym Kotle :D

PS: używam celowo słowa "platforma" by każdy mógł sobie wstawić to co sobie życzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już staje się po prostu żenujące.

Nie mam nawet sił, by to komentować, bo cała ta sytuacja jest już tak przeciągająca się, ciągle powtarzana od nowa, że staje się to nudne. Ja, jako posiadacz Playstation 3 w główniej mierze kupiłem konsole dla takiego tytułu jak Metal Gear Solid 4, ale gdyby został on wydany na Xboxa 360, to nie byłoby dla mnie to specjalne zaskoczenie. Po odejściu z Sony Kena Kutargi, Phila Harrisona to nie jest to samo Sony. Firma zupełnie zmieniła swoją politykę, wszystko wygląda inaczej, a nawet nie potrafią zadbać o exclusivy na swoją konsole. Nie mam nic przeciwko, żeby również na Xboxie była ta gra, ale jednak dana platforma powinna cechować się jakimiś wyjątkowymi tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko mgs4 na x360, gra super, więc jak ktos nie ma ps3 to niech się cieszy jeśli gra wyjdzie na x360 :)

Jedno mnie tylko zastanawia...jeśli gra wyjdzie na x360, jak będzie wyglądała walka snake''a z mantis chick? i późniejsza cutscena z psycho? jeśli ktoś grał to wie jakie są tam gagi odnośnie ps1/ps3 ....musieliby całość wyciąć o_O ....nie mówiąc o innych pomniejszych tekstach w dialogach itp...dziwnie by się grało bez tych smaczków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BasValinor no ok zgadzam się z tobą, ale ja mam takie zdanie, że gdyby nie było exxlusivów, to by konsole musiały być w takich samych cenach, producenci musieliby ostro walczyć o klienta, oferując różne dodatki lub usługi w swojej platformie i moim zdaniem takie rozwiązanie jest korzystniejsze, bo by nam zarówno staniały konsole jak i gry.

Ale cóż to moje zdanie, nie musisz go podzielać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marek5mln (i inni zwolennicy braku eksluzywnych tytułów):

żeby ,latformy "różne" miały te same ceny przy identycznych tytułach do grania to po prostu musiałyby by być takie same albo niewiele się różniące pod względem technicznym. Więc właściwie po co różne platformy jeśli są takie same w podobnej cenie i z tą samą zawartością?
Zauważcie że dzięki unikatowym rozwiązaniom takie Wii, które nie powinno być droższe od ps2 ma cenę jak wypasiony xbox i ludzie to kupują!?!? (BTW Nintendo niezłą drukarnię kasy sobie znalazło, ech).

Zresztą przy istnieniu jedynie multiplatformowych tytułów nie byłoby impulsu by duże konerny brały pod swoje skrzydła i pomowały kasę w intrygujące projekty czy też zasilały deweloperów kaską za eksluzywność czasową co bardzo zubożyło nam studia.

Różnice w sprzęcie, innowacyjność, różne kultury i wizerunki stojące za każdą ze znanych nam platform do grania wręcz wymuszają eksluzywność pewnych tytułów i na odwrót. Mnie cieszy najbardziej kiedy eksluzywność jest spowodowana sprzętem bo to gwarantuje mi najwyższą jakość gry. Nie lubię zaś eksluzywności za kasę bo to nic więcej jak tylko zabawa w psa ogrodnika...

I oczywiście szlag mnie bierze kiedy nie mogę sobie w coś zagrać bo to eksluzywne z jakiegoś powodu ale jestem świadom że gdyby nie ta cecha gier to nie mogłbym się cieszyć rozsądną ceną, jakością i prawem wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok no podałeś bardzo uzasadnione dowody, jednak powiedziałem o czymś bardzo ważny, że konsole nie różniły by się, otóż nie, bo PS3 ma inną budowę, oprogramowanie, itd itd. na przykład w PS3 pady wyczuwają ruch, ale to nei znaczy, że cena musi być wyższa, bo wystarczy wywalić Blu-Ray, po drugie wcale nie musi konsola aż być taka cicha w zupełnosci nie przeszkadza mi jak xbox działa, i ceny by były już wyrównane, a każda konsola oferowałaby inną trochę rozrywkę, bo przecież budowa konsol, oprogramowania itp, by się nie zmieniła, więc jednak by się różniły.

i wtedy klienci wreście wybierali by konsole według gustu a nie exclosivów, po drugie, mówisz, że jakby były takie same to by któraś nie była kupowana, no to w takim razie karty graficzne firmy nvidia albo ATI, nie powinny być kupowane, bo karta graficzna to karta graficzna, możliwościami technicznymi niczym się nie różnią karty ATI od nvidii , nawet powinno być tak że nvidia powinna przegrać, bo ma za drogie karty, a jednak dzięki właśnie takiemu działaniu mamy zdrową rywalizacje, firmy walczą o każdego nawet najbiedniejszego klienta, dzięki temu mamy coraz tańsze produkty. WIęc moim zdaniem jak juz powiedziałem konsole powinny być w takich samych cenach i nie zmienie zdania co do exclusivów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak ... dla Psowców Mgs to taki gears na xboxa i na odwrot gdyby obie wyszly na druga z konsol wtedy byly by to zupelnie inne gry :) sry marek tam mnie troche ponislo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie o "Wyłączności Konsolowej" mają więcej do powiedzenia udziałowcy firm niż developerzy. Konami jest nieźle przyciskane aby zwiększyć "dobrobyt" udziałowców i ich akcji.
TO kwestia czasu, a na potrzeby konsoli, wiele rzeczy da się przerobić.

Wg mnie to tylko kwestia czasu. Po co zarabiać milion skoro można zarobić dwa?

MGS4 będzie na X360. To tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NintendoPassion nigdy nie będzie MGS4 na Xboxa. Chcesz się założyć? Z tego chociażby powodu, że musiałby zostać wydany na 10 płytach DVD.
Jak na razie Rage będzie miał ograniczoną grafikę na wszystkich platformach właśnie przez Xboxa i pojemność jego nośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 12:54, arabik napisał:

ja powiem tak ... dla Psowców Mgs to taki gears na xboxa i na odwrot gdyby obie wyszly
na druga z konsol wtedy byly by to zupelnie inne gry :) sry marek tam mnie troche ponislo
:)



było minęło, nie ma co wspominać, zresztą mnie też czasami ponosi, ale to już chyba, rzecz ludzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 14:30, gctechs napisał:

NintendoPassion nigdy nie będzie MGS4 na Xboxa. Chcesz się założyć? Z tego chociażby
powodu, że musiałby zostać wydany na 10 płytach DVD.
Jak na razie Rage będzie miał ograniczoną grafikę na wszystkich platformach właśnie przez
Xboxa i pojemność jego nośników.


Serio? No to ciekawe, chyba masz bezpośredni kontakt z Konami, skoro o tym wiesz.

Ja jestem przekonany, że Metal Gear Solid 4 bez problemu zmieściłby się na 2 płytach DVD. Co prawda były informacje, że Kojima narzeka na pojemność Blu-Raya, bo wypchał płytkę po brzegi, ale jestem pewien, że bez problemu po odpowiedniej kompresji plików dałoby się zmieścić ten tytuł na dwóch płytach DVD. Jakoś wszystkie gry, które są na PS3 i X360 bez problemu mieszczą się w przypadku maszynki z Redmond na jednej płycie DVD. Mało jest gier na X360, które są na więcej niż jednej płycie, jedną z nich jest chociażby Dragon Quest, o ile dobrze się orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować