Zaloguj się, aby obserwować  
Bosper

Majesty czy ktoś pamięta tą grę?

75 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2012 o 18:18, Blackhand napisał:

Nice, choć z tego, co widzę, to "zwykła" edycja Majesty po prostu zniknęła ze Steama,
więc to pewnie dlatego. Inna sprawa, że "wymieniono" Ci grę, która była wyceniona na
4,99€ na grę wycenioną na 9,99€, więc jesteś 5€ do przodu ;).

Właśnie nie tyle wymieniono, co dodano, bo nadal można pobrać "zwykłą" Gold. Więc tym bardziej plus, bo wcale nie musieli. : )


20120320184351

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że zwykłej wersji nie da się już kupić :). No chyba, że wyszukiwarkę skisili, bo ostatnio coś sporo baboli na Steamie (np. promocja -160%, która "wisiała" ponad godzinę, patrz załączony obrazek :)).

20120320185304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem z Pomarańczowej Kolekcji grę Majesty i przy uruchamianiu występuje błąd.
Dotyczy on tego, że nie można uruchomić w rozdzielczości "800, 600."
Windows XP.
Ma ktoś pojęcie jak z tego wybrnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 20:52, AngelonMarcus napisał:

Wybaczcie drugi pod pod rząd, ale error mówi: "Unable to set display mode 800, 600..."


Sprobuj moze uruchomić grę w trybie okienkowym czyli dodaj do skrotu parametr -w czy -w -edgescroll -nothreadedcursor ten drugi ten z forum steama o grze.
Albo ustaw pulpit na 800x600 i z paleta barw na 16 czy 32.
Jak masz karte ATI to sprawdz poradnik na http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2619932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łooo... jak ja dawno w to grałem. Dostałem to w jakimś CD action z dobre 7 lat temu. Bardzo fajna gierka.
Zawsze mnie wkurzała ta runda co atakował nas dwugłowy smok i niszczył nam miasteczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś przeszedł grę Majesty 2 w całości lub któryś dodatek do niego dołączony?

Jeśli tak to chciałbym prosić o save''a lub o plik z dokumentów majesty2 (może być ewentualnie sam profil) z wersji gry 1.5.355 en (powinno być pl). W podstawce doszedłem do przedostatniej misji, ale nie mogłem sobie coś z nią poradzić. Gdy po długim trochę czasie chciałem powrócić do tej wspaniałej gry i spróbować jeszcze raz przejść tą misję to... komputer mi się w pewnym momencie zawiesił w krytycznym momencie na długi czas i konieczny był format. Nie byłem na to w góle gotowy przez co utraciłem save''y, w których doszedłem tak daleko. Grę Majesty musiałem na nowo instalować i na nowo ją przechodzić. Lecz znów trafiłem do tej misji, któej nie lubię z oborną królestwa (w potrzasku) między dwoma wrogimi zakonami o prawo do tronu. Nie mam już na tą misję sił i chęci, gdyż się z nią mordowałem bardzo długo. Chciałbym więc prosić o save''a z przedostatniej lub już najlepiej ostatniej misji, aby spróbować przejść całą kampanię, może też być cały dokument majesty2 lub profil. Bardzo mi na tym zależy.

Co do dodatków - Battles of Ardania - drugi jakoś udało się przejść, lecz też cholendarnie (zwłaszcza piekielna 3 misja - nie mieli co wymyślić i twórcy walnęli takiego kolosa w kampanii). Jeśli ktoś przechodził też dodatki to również może wrzcuić jeśli ktoś byłby w stanie (zwłaszcza chodzi o dodatek Kingmaker - pierwszy oraz Monster Kingdom - trzeci). Z braku czasu, a nadmiaru obowiązków nie mogłem również ich dalej ruszyć, przez co utknąłem na dość wczesnych etapach gry. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam,
Shadow EX.

PS. Ktoś na forum jest z języka angielskiego bardzo dobry lub dobry? Dodatek Cold Sunrise jest po angielsku i ktoś też mógłby pomóc choćby z próba przetłumaczenia zadań jakie trzeba wykonać, niekoniecznie opisów, gdyż nie wiadomo o co chodzi w tych zadaniach. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem trochę o tej grze i nie powiem, zaintrygowała mnie. Dlatego mam dwa pytania:
1. Czy Majesty HD różni czymś więcej, niż tylko grafiką od zwykłej wersji(starszej)?
2. Która część lepsza - jedynka(HD) czy dwójka z dodatkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 18:23, Andrzej15 napisał:

Słyszałem trochę o tej grze i nie powiem, zaintrygowała mnie. Dlatego mam dwa pytania:
1. Czy Majesty HD różni czymś więcej, niż tylko grafiką od zwykłej wersji(starszej)?
2. Która część lepsza - jedynka(HD) czy dwójka z dodatkami?


Pomijając fatalną stabilność dwójki to i tak część pierwsza wygrywa w cuglach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 18:23, Andrzej15 napisał:

Słyszałem trochę o tej grze i nie powiem, zaintrygowała mnie. Dlatego mam dwa pytania:
1. Czy Majesty HD różni czymś więcej, niż tylko grafiką od zwykłej wersji(starszej)?
2. Która część lepsza - jedynka(HD) czy dwójka z dodatkami?

Majesty 2 to ta HD, tak? W jedynkę grałem lata temu, ale zapamiętałem ją zupełnie inaczej. Generalnie rzecz biorąc, Majesty 2 to gra na raz. Jest trudna, ale już dodatki do niej są pod tym względem absurdalne. Misje przechodzi się wtedy, kiedy zna się je na pamięć, ma jedyne słuszne ułożenie budynków i tylko metodą "zapisz - przyspiesz maksymalnie czas, by sprawdzić efekt swoich działań - jeżeli ok, zapisz, jeżeli nie - wczytaj i próbuj jeszcze raz". Zawód. Bardziej polecam jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miałby też paczki z dodatków Kingmaker czy Monster Kingdom, również prosiłbym, jeśli oczywiście można by było o umieszczenie. Te misje potrafią wykończyć, zdenerwować, załamać i zdeprymować człowieka. Proszę też o wsparcie

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2012 o 19:23, Jave napisał:

Majesty 2 to ta HD, tak?

Nie :) Majesty HD to odświeżona jedynka z dodatkiem plus(z tego co wyczytałem) ma tam jakieś dwa dodatkowe zadania.

To jeszcze dwa pytanka: jak wygląda w tej grze multiplayer? I czy ktoś jeszcze pogrywa w tą w produkcję przez neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować