Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CoD może jeszcze powrócić do II wojny światowej

64 postów w tym temacie

Wyeksploatowany temat? Polska kampania wrześniowa przede wszystkim! Modlin, Westerplatte, Wizna - to są wątki godne uwagi, bo pewnie już wszystkim niedobrze się robi od Normandii i jakże dzielnych wojaków z Ameryki, którzy ratują świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też z chęcią ujrzałbym polską kampanię w kolejnych częściach. W pierwszej części (a może to był jakiś MoH? Nieee ;)) był co prawda etap w Warszawie, ale był on szczerze mówiąc był on z tego co pamiętam dosyć słaby. W trzecią część nie grałem. Jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej nt. "naszej" kampanii?

Z chęcią wcieliłbym się też w żołnierza drugiej strony konfliktu.

BTW Pamiętam, gdy przed premierą czwórki "jasnowidze" przepowiadali rychły upadek serii... Dzisiaj znowu pojawiają się głosy o tym, że II WŚ to wątek wyczerpany i nie ma sensu do niego wracać... Mi osobiście podobały się wszystkie części CoD. Jako, że miałem zaufanie dla twórców, nie obawiałem się też o jakość IV. Nie zawiodłem się ;) IW udowodniło, że można stworzyć grę ze świetną akcją i klimatem nie zważając na okres, w którym dzieje się gra.

Na nową część też czekam z wielką niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie niemal w każdej grze z IIWŚ gramy amerykanami, wyjątki w COD gdzie można też Rosjaninem.

Wbrew temu co pokazują to nie USA tyle walczyło co ZSRR, II WŚ to nie była wojna między dobrem i złem. (USA & Alianci vs Oś) Bardziej między złem i bardziej pop*** złem (Oś vs ZSRR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak tu wypisujemy, że kolejne CoD mogłoby traktować o Polakach.
A co z innymi narodami/krajami, o których też wie mało kto na świecie?
Sądzę, że kolejne CoD z WWII mogłoby traktować właśnie o takich nietypowych, ale jakże
efektownych kampaniach. Bardzo dobrym przykładem jest BiA:HH z przeciwnego obozu twórców ;p.
Zapewne wielu z was słyszało o Market Garden, ale jeżeli dobrze pamiętam to tylko jedna gra traktowała
o tej kampanii i był to poczciwy BattleField 1942.
Fakt, WWII można jeszcze wiele razy eksploatować. Ale o wiele ciekawsze byłoby przedstawienie innych działań nie widzianych nigdzie indziej. Wojna podjazdowa, Partyzantka w Warszawie, a kolejną kampanią mogłaby być jakaś niezwykle ekscytująca bitwa.
Fakt CoD4 było również niezłe. Bardzo ciekawe są takie odskocznie.

Bo przecież odgrzewany kotlet nie smakuje tak dobrze jak świeży.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 14:55, Luk Zombi napisał:

Ciągle tylko strzelaniny. A nikt jeszcze nie stworzył "symulatora żołnierza" takiego
jak Operation Flashpoint w realiach IIWŚ, nie licząc fanowskich modów do OF.


Na najwyższych poziomach BIA jest całkiem wymagające (choć nie nazwę tego "symulatorem") a HH na veteranie, jedno trafienie może spowodować naszą śmierć.
A mi najbardziej marzy się FPS z dynamiczną kampanią jak w Apache vs. Havoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... I znowu druga wojna... Chętnie zobaczyłbym raczej coś w stylu CoD 4, i niekoniecznie zaraz brane z rzeczywistości współczesne konflikty, tylko coś całkiem wydumanego przez scenarzystę(ów).

Druga wojna jednak faktycznie się opatrzyła, również dzięki serii CoD, która przecież mocno trzyma się "tradycji" drugowojennych shooterów. Przynajmniej mnie się opatrzyła, a sądząc po gorącym przyjęciu CoD 4 na świecie - również i innym wielbicielom strzelanek.
I mało mnie obchodzi ile to jeszcze jest bitew do pokazania w takiej strzelance z drugiej wojny, ile historia zna miejsc starć, które można by wykorzystać. Jeśli będę chciał dokładnie poznać historię II WŚ, to na pewno nie zacznę grać masowo w strzelanki, które tylko mają cokolwiek z nią wspólnego. Po shooterach nie oczekuję mega realizmu historycznego i czy wzgórze i dolinka są w tych miejscach, w których rzeczywiście natura je na świecie umieściła. Czy to naprawdę jest potrzebne? Osobiście nigdy tego w strzelankach nie szukałem. Ma być akcja, trzymająca się od biedy kupy fabuła i litry adrenaliny. Tak jak w CoDach do tej pory, a szczególnie w czwórce.

Jeśli będą potrafili ciągle te trzy rzeczy załadować do gry to w zasadzie jest mi (prawie) obojętne czy to będzie I WŚ, II WŚ czy całkiem wymyślony konflikt Marsjan i Księżycowych ludków. Ale kto chciałby bez końca grać w tę samą grę ze zmienionym krajobrazem? Zresztą nad kupnem piątej części CoDa ciągle myślę. Na minus działa Treyarch, dziwne pomysły nad płatnym multi (i co w końcu z tym się stało? Ktoś wie?) i wyższa niż zwykle cena. Na plus multi, być może równie dobre co w CoD 4 oraz co-op. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra jest naprawdę dobra, to oklepana setka razy II wojna jej nie zaszkodzi :) Gry osadzone we współczesności/przyszłości są ok ale czasem zdarzają się lekko hardcore''owe rodzaje broni, które potrafią napsuć sporo krwi. W CoD czy MoH mamy tylko karabiny, pistolety i granaty ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to miejsce i czas w serii CoD nie mają aż tak wielkiego znaczenia. Jeśli gra jest dobra to może być "wszędzie". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no sory jeżeli ktoś twierdzi że temat II wojny jest wyeksploatowany to chyba sobie jaja robi
jak dla mnie to wszystkie CoD MEdale czy inne - traktujące o bohaterach made in USA w normandii tudzież czasem jakiś mały wątek ala ardeny, sycylia czy stalingrad(nawet miło było zagrać kimś innym niż usa marine :P ) oznaczają że temat II wyczerpany ?
II wojna światowa to nie tylko normandia !
No ale kto będzie chciał grać innym bohaterem niż USA i bić tych dobrych - ;/
Sorki ale II woja trwała od 1939 do 1945 - a nie 44-45 jak to w grach często bywa :)
No ale ta poprawność polityczny - przecież nie można grać Niemcem ! - a ja bym chętnie pograł dla urozmaicenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh i jak tu ludziom dogodzic..... jakby zrobili znow cos ala CoD4 czyli marines itp to ludzie by tez marudzili ze ehhhh to juz bylo w CoD4... czasy realne byly za bardzo wyexponowane w innych produkcjach a tez nie za bardzo mozna fabule sklepac... co znow jakis terrorysta sie pojawil i trzeba go zabic za wszelka cene... pozatym w czasach realnych musieliby zmyslac fabule niz bazowac na faktycznych czasach 2wojny i tamtejszych wydazeniach.

Ja tam widzialem pare filmikow z CoD5 i powiem ze niezle to wyglada.....czasy 2wojny mi nie przeszkadzaja gdy fabula ciekawa ^^ a jak pomysle o trybie Cooperacji to tym bardziej sie doczekac nie moge ^^ czytalem ze tryb MP ma byc oparty pdoobnie jak CoD4 na zasadzie awansow... czyli im wiecej expa tym wiecej broni i upgradow


Ogolem wole popwrot do przeszlosci niz skoczyc do krainy przyszlosci i walic laserami itp (np jak w ET quake wars)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią pograłbym np. starszym szeregowym Nowackim w kampanii o Wojnie Obronnej :) Co prawda nie byłaby ona tak dynamiczna jak te inne ze względu na nieciekawe wyposażenie, ale dla mnie FPS z 1939 roku to byłaby gratka. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstanie Warszawskie, to mógłby być temat. Albo polskie akcje dywersyjne z czasów okupacji. Poza tym jest jeszcze wiele państw, w których coś by się znalazło. Jak najbardziej WWII!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzesień 1939 w Polsce to by było coś. Albo Powstanie Warszawskie. Tylko zastanawiam się czy PW momentami nie przypominało by podchodów. W każdym razie. gra Polską lub w końcu Niemcami [bo zabijanie ich troche mnie nudzi] było by najlepszym rozwiązaniem]. No chyba że na świecie szerzy się jakaś antypolskość, bo jako jedna z najważniejszych frakcji w tym konflikcie nie mieliśmy możliwości pograć nami samymi. Tylko w ''Jedynce'' byłą jedna akcja w warszawie a tak to lipa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 18:38, Bula93 napisał:

No chyba że na świecie szerzy się jakaś antypolskość, bo jako jedna z najważniejszych
frakcji w tym konflikcie nie mieliśmy możliwości pograć nami samymi.


Coś kiepskie PR mamy.

>Tylko w ''Jedynce'' byłą jedna akcja w warszawie a tak to lipa ;)

W styczniu. Ruskimi. Do bani.

Mi się marzy radziecka kampania mandżurska z 1945.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować