Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9400M zaprezentowany przez Nvidię

18 postów w tym temacie

WOW, no to jest coś, czyżby dlatego firma ATI wyprzedziła nvidie, bo ta zajmowała się tym projektem. Cóż mam nadzieje, że nvidia też pokaże coś w zwykłych kartach niezintegrowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst 5 razy szybciej względem G45 odnosi się do 3DMarka Vantage a w nim jak wiadomo by uzyskać lepszy wynik należy mieć kartę PhysX lub GeForca 8xxx lub nowszego (PhysX jest wykorzystywany w jednym z testów, który daje niezłą ilość punktów). Zainteresowanych odsyłam na stronę http://tnij.org/by4p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem tego newsa. Cyt. "Dzięki temu możemy zanotować pięciokrotny wzrost wydajność w porównaniu do Intel Centrino 2."
Co ma na celu porównywanie wydajności procesora graficznego do cpu ?!?? Przecież to się zupełnie kupy nie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus takich technologii, to niewątpliwie mniejsze zużywanie energii, a nie prądożerne cholerstwa, które na pewno nie wspierają ochrony środowiska. Pewnie dzięki właśnie tym cechom za rok sobie kupię lapka, który nie będzie ciągnął 800W tylko 200W :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykosiciel nie widzialem lapka ktory ciagnal by 800W ,ba nawet 200W ;] . Zreszta nie uswiadczysz az takiej roznicy przy normalnej pracy .

Sweng Intel Centrino 2 to nie cpu ,a platforma intela o ktora opiera sie spora wiekszosc ilosc lapkow . W sklad w niej wchodza kontrolery integra od intela ;] itp ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 13:09, SwenG napisał:

(...)"Dzięki temu możemy zanotować pięciokrotny
wzrost wydajność w porównaniu do Intel Centrino 2."

Co ma na celu porównywanie wydajności procesora graficznego do cpu ?!?? Przecież to się
zupełnie kupy nie trzyma.


Tylko na pierwszy rzut okiem, Intel Centrino 2 to nie tylko procesory a cala platforma, w skład której wchodzą m.in. procesory, płyty główne no i zintegrowane na tych płytach układy graficzne. I w tym porównaniu chodzi chyba o wydajność graficzną platformy jako takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teksty Harpena pozostawiają wiele do życzenia. Zwłaszcza w kwestiach technicznych. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie zbudował hype w tym tekście.


winor, dzięki za link do benchmark.pl - świetny tekst tam zamieścili o tych układach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mr_Hyde
Kurde źle się określiłem. Chodziło o porównaniu lapków do stacjonarek - te drugie są strasznie prądożerne, jeśli mają być dla graczy, te pierwsze przeciwnie. Dlatego rozwój technologii mobilnej może w końcu wymusi na producentach stacjonarnych części hardware do mniejszego zużywania prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnego przełomu poza zużyciem energii. W specyfikacji ta karta nie różni się (oprócz taktowania) niczym w stosunku do 9300M. Aż 54Gigaflopsy?! 8600GT miał 114, a była też wersja mobilna, tyle, że więcej prądu żarła i nie była zintegrowana.

Dnia 17.10.2008 o 13:09, Wykosiciel napisał:

Ostatnio nadużywany tekst "Jedna jaskółka...", może przełomu nie zrobi, ale umożliwi
płynną grę w Crysis na Ultra High :)

Ta, na karcie o wydajności 8500GT(ona ma 7GFlopsów mniej i identyczną specyfikację, tylko niższe zegary)...
[EDIT] Po przeczytaniu testu benchmark stwierdzam, iż nie wiadomo ile karta ma SP, bo podali tylko "rdzenie procesora", ale patrząc na wydajność, pewnie też 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia tworz naprawdę genialne układy graficzne do notebooków. Może jestem fanem ATI ale w notebooku mam geforca 8400M GS (256mb) i gram w Mass Effecta na wysokich ;)(naprawdę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować