Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

LittleBigPlanet później z powodu... słów piosenki

95 postów w tym temacie

Osobiście uważam że może trochę jest przesady z tym ale wiadomo jak bo na to nie patrzec jak bo śpiewali jakiś fragment w grze z nowego testamentu to ludzie też na pewno by burzyli :)
Tak że moim skromnym zdaniem racja po stronie wydawcy :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 21:12, Gol Galad napisał:

Nie przyznam ci racji. Błądzisz w mgle błędu. Przecież skąd mieliby wiedzieć, że to właśnie
są jakieś słowa z Koranu, w dodatku wyrwane z kontekstu? Według ciebie każdy powinien
znać pisma, prawa, dogmaty wszelkich religii? Takie wyrażenia jak "wszystko, co na ziemi,
zginie"(zakładając, że po angielsku to będzie tak - everything, on earth, will die) czy
"każda dusza powinna spróbować śmierci" (a tu - every soul shall taste death), były czystym
wyłapanym przypadkiem, zapewne któraś . Gdybyś przeczytał newsa ze zrozumieniem, zauważyłbyś,
że to tylko wychwycone wyrażenia. Gdyby to zrobili perfidną kopie całkiem sporego fragmentu
- ok, rozumiem, że to nie może być przypadek... Pomyśl sobie, zanim takie bzdury napiszesz.


jaka masz pewnosc ze nie bylo to celowe ? Marketing, marketing... No i w tym utworze nie spiewa sie po angielsku, tak na moje ucho to jest arabski, czyli jezyk koranu... Cos tez wyczytalem ze sam Diabate jest muzulmaninem, wiec nie wiem dlaczego uzyl takich slow... no coz sony sie nauczy sprawdzac wszystko dokladniej.

Dnia 17.10.2008 o 21:12, Gol Galad napisał:

Niedobrze, że zaczęły się takie wychwycenia różnych "fragmentów", ponieważ jak dalej
będzie pojawiały się podobne akcje, to może się skończyć, tylko źle...
Z chęcią ujrzałbym cały tekst piosenki oraz te fragmenty tego pisma, aby móc to lepiej
ocenić. ;d


skonczy sie zle ? Jak sony jest na kazde skinienie wyznawcow to juz problem sony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...no ale tym posunięciem twórcy LittleBigPlanet uratowali sobie dupsko. ...co by było gdyby jednego dnia do siedziby firmy wparowało setki zamachowców samobójców...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 21:49, EmperorKaligula napisał:


jaka masz pewnosc ze nie bylo to celowe ? Marketing, marketing... No i w tym utworze
nie spiewa sie po angielsku, tak na moje ucho to jest arabski, czyli jezyk koranu...
Cos tez wyczytalem ze sam Diabate jest muzulmaninem, wiec nie wiem dlaczego uzyl takich
slow... no coz sony sie nauczy sprawdzac wszystko dokladniej.


Hipokryzja. Sam mówisz że zrobili to specjalnie bez grama wątpliwości. jak ktoś robi to samo w drugą strone to już jest błąd.


Cała ta afera jest troszke bez sensu i z sensem. Używanie treści religijnych w grach oczywiście nie powinno miec miejsca ale z drugiej strony... Można by tylko wyrazić swoje oburzenie i prosić by sytuacje się nie POWTÓRZYŁA a nie doprowadzać do tego że winna (lub nie) firma musi tracić sporą kase na poprawienie tego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom sprawa jest bardzo poważna. Kiedyś był przypadek kiedy Microsoft w jednej ze swoich gier użył muzyki z fragmentem Koranu. Efekt? W samej tylko Arabii Saudyjskiej wycofano i zakazano WSZYSTKICH produktów M$. Były i inne przypadki z różnymi grami (nie chce mi się teraz przeszukiwać neta w tej sprawie) gdzie twórcy popełniali podobne Faux pas''y (Było też coś z Torą kiedyś). Takie sprawy zawsze się fatalnie kończyły, więc przesunięcie premiery to najwłaściwsze w tym przypadku postępowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:21, ArtoXx napisał:

no i sie wpieniłem ....... zjebany bóg-zjebana religia-zjebani ludzie-zjebany świat


Mógłbyś nie obrażać tej religii? To że masz inne wyznanie nie upoważnia Cię do obrażania innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:25, Luk Zombi napisał:

Mógłbyś nie obrażać tej religii? To że masz inne wyznanie nie upoważnia Cię do obrażania
innych.


Mnie się wydaje, że kolega ArtoXx odnosi się do religii ogólnie, a nie do jakiejś konkrentej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh, nie, żebym był jakiś nietolerancyjny, ale przyjdzie taki dzień, że najciężej na tym świecie będzie się żyło człowiekowi rasy białej, hetero i do tego katolikowi... tolerancja tolerancją, ale niektóre rzeczy to już totalna paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspierać ludzi bez neta? Kto bez neta chciałby grać w LBP? Przecież magia i nieskończoność tej gry ma polegać na dzieleniu się lvlami i graniu z ludźmi przez neta. Co będą 10 plansz przechodzić w nieskończoność?

To nie jest poważne podejście do sprawy tylko żenujące...

[edit] To niech zrobią drugą edycje zawierającą już łatkę i niech napiszą to wyraźnie na pudełku... Dlaczego cały świat ma cierpieć z powodu dwóch zdań wyciągniętych zupełnie z kontekstu? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:43, ArtoXx napisał:

wybaczcie nie chcialem obrazić "innych" miałem na myśli wszystkich ...


Miałeś na myśli wszystkich, nieźle !! No tak, coś w tym jest... lmao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 22:21, ArtoXx napisał:

no i sie wpieniłem ....... zjebany bóg-zjebana religia-zjebani ludzie-zjebany świat


Zastanow sie nad swoim zachowanie. Z byle glupiej gry okazujesz braku szacunku dla innych. Jestes chory. Wyjdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2008 o 23:02, Dzikq napisał:

Zastanow sie nad swoim zachowanie. Z byle glupiej gry okazujesz braku szacunku dla innych.
Jestes chory. Wyjdz.


A ja go popieram. Choć zależy mi na tytule więc piszę to delikatniej.
Dawaj puma odpisz mu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pograzaj sie jeszcze bardziej. Wiesz co chlopcze zal to mi jest jak widze takich idiotow ktorzy oczerniaja wszystko i pozniej szukaja zaczepki, niestety nie dam Ci tej satysfackji.

BTW. Nie wiem czy wiecie, ale Islam jest najbardziej rozwijajaca sie religia na swiecie. Lecz Polska jest zabardzo zacofana i nie tolerancyjna. A kiedys byla najbardziej tolerancyjnym panstwem w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować