Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WAR vs WoW - wojna na słowa trwa

93 postów w tym temacie

Szczerze wątpię, aby War pogonił kota WoW''owi . Nawet jeżeli okazał się lepszy, wiemy, że WoW to już klasyka ...
Miliony userów, dzienne przychody liczone w milionach . No ale życzę jak najlepiej Mythic''owi, bo na developerskiej
wojnie, najwięcej zyskujemy - MY ;].

Dzisiaj skończyła mi się subskrypcja War''a ... Myślę, że będzie to pierwszy MMo, do którego zakupie Pre-Paid''a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja najbardziej kocham te wyssane z palucha stwierdzenia, że tyle i tyle graczy zdarzyło już wrócić a tyle poszło i wróci za tydzień etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hura!!!! mam internet !!! nareszcie mam internet !!!! dobra koniec podniety . . .

jeśli chodzi o mnie to WoW jest nieziemski , ale powiem szczerze że WaR może stać się konkurentem dla produkcji Zamieci . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tymczasem Jacobs zapowiada długodystansowy pojedynek obu masówek."

No i dobrze :) Wyjdzie to na korzyść gracza. Ten nowy patch do WoWa wygląda smakowicie, sam go jeszcze w akcji nie widziałem.

"Mythic Entertainment spotkało wielkie szczęście w postaci wsparcia tak bogatej spółki, jak Electronic Arts. To głównie dzięki niej oraz jej środkom WAR ma jego zdaniem dużą siłę przebicia"

Ludu za pieniądze nie kupią, mogą jedynie reklamować to tu i ówdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, WoW''a nic nie przebije... chyba, że będzie to nowe MMO od Blizzarda ^^ Zwróćcie uwagę, że wszystko co wychodzi teraz i pretenduje do miana króla MMO, jakoś nie jest wyzbyte błędów, jakie WoW miał w dniu swojej premiery ^^ World of Warcraft FTW, and nothing else!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw czy WoW miał tyle graczy miesiąc po wydaniu. Sam grałem w WoW''a ale nie przypadł mi do gustu. Aktualnie zbieram na WAR bo mnie zaciekawił. Jak już mówiłem w WoW''a grałem, a o WAR dużo słyszałem więc jeśli to wszystko co o WAR mówią to prawda, to dla mnie niech się WoW schowa. ( To tylko moja opinia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"WAR raczej tego nie dokona (tym bardziej, że analitycy wieszczą mu zaledwie 300-tysięczną bazę wiernych użytkowników)"
Też będę analitykiem i stwierdzam, że za 2 lata WoW stoczy się, nikt w niego nie będzie grać i w ogóle. Blizzard osiągnie bankructwo... No cóż, istnieje zawsze taka możliwość ale chyba nikt nie jest na tyle głupi by w to uwierzyć :F
Analitycy mogą sobie przypuszczać, mogą sobie przepowiadać itd. Tak naprawdę wszystko okaże się w niedalekiej przyszłości. Niedawno Warhammer osiągnał 750 tys. graczy. Wiadomo, pewna ilośc graczy opuści daną produkcję, ale z całą pewnością nie aż tyle. Sądzę jednak, że przyrost będzie bardziej dodatni niż na minusie... Warhammer nie jest na szczęście grą, z masą bugów, z nudnawą rozgrywką i nieudanym pvp. Gra jest całkiem solidna (w porównywaniu do WoW''a, który na początku miał istotne bugi, ale mniejsza z tym, wtedy były inne czasy i małe doświadczenie takich grup tworzących) jak na czas jej istnienia i sądzę że ma spore szanse zabrać dużą ilość graczy w WoW''a jak i całkowicie nowych, nie obeznanych z tym gatunkiem.
Tym bardziej, że na bieżąco teraz są update''y, dostosowanie się do próśb wielu graczy itd. Można być jednego pewnym, Warhammer źle na tym nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW dalej będzie krółował w gatunku MMO, WAR raczej nie ma szansy przebicia. Nawet jeśli produkcja Mithic''a będzie miała milion użytkowników to nie może się równać z Blizzardem, gdzie w WoWa gra ponad 10 milonów ludu...:P Ten maraton szybko sięskończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 11:33, novusek napisał:

WoW dalej będzie krółował w gatunku MMO, WAR raczej nie ma szansy przebicia. Nawet jeśli
produkcja Mithic''a będzie miała milion użytkowników to nie może się równać z Blizzardem,
gdzie w WoWa gra ponad 10 milonów ludu...:P Ten maraton szybko sięskończy.

Gdyby Warhammer i WoW pojawili się w tym samym momencie, to sądzę że znałbym zwycięzcę. Wiesz dlaczego WoW będzie mieć te 10 mln graczy? Jakość gry? Owszem, jakaś tam jest (dla mnie mizerna, ale wybacz, to moja opinia i nie musisz się z nią zgadzać) ale głównym powodem jest przywiązanie większość graczy do swoich postaci i dla większości z nich żal jest rozstawać się z daną postacią w full epic. Głównym trzonem w liczbie graczy dla WoW''a są gracze z Azji, a oni tam po prostu kochają farmić ity i inne pierdoły :P
I jak dla mnie tutaj nie ma żadnego maratonu ;)
A co do porównywania z WoW''em, pod względem jakości owszem - może się równać a nawet wyprzedzić znacznie. Jedynie nie może i niestety nie będzie mógł równać się pod względem liczby graczy. Dlaczego? Pisałem o tym wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW krolem ?? Tylko i wylacznie pod wzgledem komercyjnym bo jako gra to sredniak nad sredniakami i do tego oczy mi lzawia jak go ogladam ;] .
Krolami sa everquest 2 ,eve online . W moim mniemaniu to nawet przy besztanym AoC lepiej sie bawie niz bawilem sie przy WoW''ie ;] .
W WAR''ka tez mialem okazje pograc i jest to pozycja pod wzgledem pvp jedna z lepszych ,ale pve to zenua i ci co mysla o przygodzie i o epickim questowaniu , moga sie przejechac ;p ,a cala reszta lubiaca sieczki miedzy graczami bedzie bardzo zadowolona :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie sprint i to nie dłuższy niż 3 miesiące.

Jedną z rzeczy, jaka charakteryzuje gatunek MMO jest fakt, że użytkownicy poświęcają swój czas wielu grom jednocześnie. To jedna z przyczyn, dla których jestem mocno zdziwiony wypowiedziami Paula (Samsa). On doskonale zdaje sobie sprawę, że ludzie grają w WoW-a, WAR-a, a może nawet jeszcze trzecią produkcję w tym samym czasie
LOL, a ten się z głupim przez ścianę drapał? Oczywiście jeśli WoWian kupił WARa to pewnie miał aktywne konto WoWa gdy grał wliczonego w cene gry miecha w WARze, ale gdy tylko skonczy sie darmowy miech to pewnie podejmie decyzje co subskrybować. I jeśli wliczać darmowe MMO to też może się zdarzyć, że ktoś ma zainstalowane, ale raczej nie gra wtedy zbyt często, mając subskrycję w płatnej grze.
Właśnie gry MMO to nie są gry w które gra się w kilka naraz bo, żeby w jednej coś osiągnąć trzeba grać setki godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 11:49, Mr_Hyde napisał:

WoW krolem ?? Tylko i wylacznie pod wzgledem komercyjnym bo jako gra to sredniak nad
sredniakami i do tego oczy mi lzawia jak go ogladam ;] .
Krolami sa everquest 2 ,eve online . W moim mniemaniu to nawet przy besztanym AoC lepiej
sie bawie niz bawilem sie przy WoW''ie ;] .
W WAR''ka tez mialem okazje pograc i jest to pozycja pod wzgledem pvp jedna z lepszych
,ale pve to zenua i ci co mysla o przygodzie i o epickim questowaniu , moga sie przejechac
;p ,a cala reszta lubiaca sieczki miedzy graczami bedzie bardzo zadowolona :) .

Co jest takiego żenua w PvE? Krótkie i szybko wykonywane questy przez 2 pierwsze Tiery? Możliwość przeniesienia się do innego cudzego tiera w przeciągu paru minut? A może wreszcie koniec z farmieniem setek tysięcy golda na jakąś pierdółkę? Jedyne co im IMO nie wyszło w PvE to Public Questy bo niestety można było przewidzieć, że przy takiej ilości serwerów większość PQ będzie świecić pustkami przez co wykonuje się tylko nieliczne, siedząc na nich do puki jest party albo do puki nie nabije się max influence.
Co do WoWa jako średniaka, może i cudem nie jest tutaj jest kwestia gustu ale gdyby nie WoW to takie gry jak Eve pewnie by się nawet nie przebiły bo przed WoWem dla wielu MMO= Ultima i wielkie koszta, ewentualnie co niektórzy wiedzieli o pierwszych darmowych Grinderach ale IMO to jednak WoW rozpoczął wielki bom na MMO i nie rozumiem ludzi (nie mówię, że tacy tu są ale znam takowych) którzy uważają, że WoW jest prymitywny po czym idą grać w MU online czy inne beznadziejne Ragnarock gdzie kilka godzin zbiera się materiały na różową czapeczkę...

Namaru, problem twojego rozumowania jest w tym, że gdy dla nas abonament za jednego MMO to pewien problem a za 2 to już niemożliwość, to dla takich Brytyjczyków czy dla Yankich granie w 2 albo 3 płatne MMO na raz już tak wielkim problemem nie jest (no może przy 3 by się trochę musieli gimnastykować), więc uważam, że na pewno są tacy ludzie ( w niemałych ilościach) którym spodobają się obie gry i będą za obie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 11:49, Mr_Hyde napisał:

WoW krolem ?? Tylko i wylacznie pod wzgledem komercyjnym bo jako gra to sredniak nad
sredniakami i do tego oczy mi lzawia jak go ogladam ;] .
Krolami sa everquest 2 ,eve online . W moim mniemaniu to nawet przy besztanym AoC lepiej
sie bawie niz bawilem sie przy WoW''ie ;] .
W WAR''ka tez mialem okazje pograc i jest to pozycja pod wzgledem pvp jedna z lepszych
,ale pve to zenua i ci co mysla o przygodzie i o epickim questowaniu , moga sie przejechac
;p ,a cala reszta lubiaca sieczki miedzy graczami bedzie bardzo zadowolona :) .

Fajnie być antykonformistą, ale niestety "z gówna bicza nie ukręcisz" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować