Zaloguj się, aby obserwować  
TTBoS

Kącik fanów dwóch kółek

37 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2007 o 19:50, Błoniak napisał:

Mam takie pytanie do Was, a mianowicie czy wiecie jaki jest przebieg pogrzebu motocyklisty??
Proszę o szczegółowe informacje. Chciałbym wiedzieć jak to wygląda. Pozdro wszystkim.


To akurat wiem...:P

1. Oceniają przyczynę wypadku
2. Oceniają czy nie byłeś na środkach
Za zgodą rodziny zabierają Ci organy.
Jeśli się zgodzą i jesteś bardzo pomasakrowany to muszą Cię troszeczkę podrobić...
3. Jeśli wiedzieli, że kochałeś motory to widziałem przypadek jak pochowali kolesia z nowiutkim Harleyem.
4. Twoja rodzina klnie na motory do końca życia:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że weszło nowe prawo dot. prawa jazdy. Niech sie gość puknie w banie... :/

Go to hell Mr. G. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :
Co możecie powiedzieć o Suzuki RG 80 , bo noszę się z zakupem tego moto ?
Albo inaczej : Jaki proponujecie motorower (maks 125 ccm) do 3 tys. zł ? (to nie pomyłka wiecie co mam na myśli z motorowerem do 125 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowelizacji prawa, przez którą prawo jazdy kategorii A na motorki o pojemności powyżej 500 cm sześciennych mogą zrobić tylko osoby z ukończonym 24 rokiem życia? Ja jestem wniebowzięty, bo w styczniu skończyłem 24, a od marca idę na kurs ^_^
W wakacje planuję zakup Suzuki GSR 600A
http://www.suzuki-moto.pl/page.php?id=salon&kat=street08&moto=08street_gsr600a
Fajna maszynka, już się nie mogę doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wygląda kurs na A1? Ma szanse osoba, która wcześniej na niczym nie jeździła? Egzamin jest trudny? Proszę o jakieś w miarę dokładne informacje, bo nie wiem czy dam radę, a do motocykli mnie ciągnie. Niestety ze znajomych nikt nie jeździ, więc nie mogę sobie potrenować przed kursem jak w przypadku samochodu, a przed prawkiem sobie własnego pojazdu nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 19:09, Strange101 napisał:

Wie ktoś jak wygląda kurs na A1? Ma szanse osoba, która wcześniej na niczym nie jeździła?
Egzamin jest trudny? Proszę o jakieś w miarę dokładne informacje, bo nie wiem czy dam
radę, a do motocykli mnie ciągnie. Niestety ze znajomych nikt nie jeździ, więc nie mogę
sobie potrenować przed kursem jak w przypadku samochodu, a przed prawkiem sobie własnego
pojazdu nie kupię.

Zdaje się, że na kursie prawa jazdy uczą jeździć :P Żeby zdać egzamin więcej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 08:14, TetraGramaton napisał:

Mam takie pytanie kto tu ma prawo jazdy kat. A wyrobione po roku 2004 ?

Ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 11:29, Boguslav4 napisał:

Temat warto odświeżyć, ponieważ znowu będą zmiany w prawie jazdy kat. A. Jak myślicie?
Będzie lepiej, czy gorzej?

To w kat A też idą zmiany ?.... Nie no żebym o zmianach nie słyszał... ponoć już [całkiem niedawno zostały wprowadzone, że niby od 21 roku życia tak ?] zmiany widzę szykują się wszędzie. Nie tylko w Kat B..... ponoć w wielka "rewolucja" ma nastać. Jeden nawet instruktor z mojej miejscowości [prywatny] do końca lutego i daje sobie spokój.. Że po prostu nie wie jak to będzie wyglądać..... ponoć ciężko ma być i zdawalność nie będzie już taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Po wejściu w życie nowych przepisów, na te motocykle o największej pojemności i mocy będzie można robić prawko dopiero od 24 lat ;]
Poza tym zostaną wprowadzone jakieś pomniejsze kategorie A1, A2 na te słabsze maszyny i na nich będzie można już wcześniej jeździć, za to zniknie karta motorowerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 11:55, Wszystkozajete napisał:

Po wejściu w życie nowych przepisów, na te motocykle o największej pojemności i mocy
będzie można robić prawko dopiero od 24 lat ;]
Poza tym zostaną wprowadzone jakieś pomniejsze kategorie A1, A2 na te słabsze maszyny
i na nich będzie można już wcześniej jeździć, za to zniknie karta motorowerowa.

Witaj.
24 lata ... całkiem sporo ale wiadomo im niby człowiek troszkę starszy tym więcej ma w głowie.. niby... bo często się mówi, że młodzi 18, 19 lat powodują najwięcej wypadków.. wiadomo brawura i złe ocenianie sytuacji + małe doświadczenie.
Karta motorowerowa <--- cała ta nazwa przez tyle lat była śmieszna. Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem prawdziwy motorower. No i ta magiczna pojemność 49cm3. Heh swoją zatrzymam [Na pamiątkę!!] Będzie się czym za parę lat chwalić... może kiedyś będzie to podchodziło pod jakiś hmm historyczny dokument xD.
A2 hmmm ciekaw jestem do ilu to niby pojemności miałoby być.. 400cm3 ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę tutaj się zakurzyło, więc pora może odświeżyć temacik ; ).

Mianowicie jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy CRF 250 ''89. Z offroadem nie miałem jakoś wcześniej specjalnie do czynienia. Tyle co jakimiś małymi bzykami gdzieś śmigaliśmy po lesie etc. Teraz już od dwóch - trzech miesięcy "trenuje" jazdę u siebie po jakiś polach, lasach. Ogólnie mam wszystko czego dusza zapragnie. Błoto, podjazdy, zjazdy. Tylko szukać.

Tutaj mam pytanie do już trochę bardziej doświadczonych. Jest jakaś może konkretna strona gdzie są rozpisane większe w Polsce imprezy motocrossowe/przeprawowe? Tudzież, jakie polecalibyście dla amatorów.

Nie mam jeszcze kupionego zestawu ubraniowego. Są może jakieś ciekawe promocje, marki które polecalibyście.

Ogólnie jestem otwarty na wszelakie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej strony. Prawko B mam już od paru lat i zainteresowała mnie opcja jazdy na motocyklu do 125 cm3. Tu mam pytanie:
Ktoś potrafi się podzielić odczuciami jazdy na takiej pojemności? Nada się to w ogóle do sprawnego przemieszczania po mieście (Kraków) i po okolicach? Na autostrade się nie pcham, mam od tego auto, ale jednak czasem na obwodnice pewnie zajadę. Prosiłbym od razu o podanie modelu pojazdu na którym opieracie swoje doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować