• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

Spellforce 2 - syczący monitor

Pytanie

Mam poważny problem... dlaczego przy włączaniu Spellforce 2 ekran tak syczy? Przeraźliwie... weekend pograłem i gra w szafie leży, bo boję się co robić no i głowa mnie boli. Jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

33 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jeżeli to monitor crt , ustawienie zbyt wymagających dla niego rozdzielczości i odświeżania może spowodować takie objawy o jakich piszesz, jeżeli lcd to znaczy że się kończy - psuje.
Ale powinno to występować przy każdej grze w wymagających trybach ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.10.2008 o 22:34, BAMPERS napisał:

Jeżeli to monitor crt , ustawienie zbyt wymagających dla niego rozdzielczości i odświeżania
może spowodować takie objawy o jakich piszesz, jeżeli lcd to znaczy że się kończy - psuje.
Ale powinno to występować przy każdej grze w wymagających trybach ustawień.

Mam LCD. W innych grach tak nie ma. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.10.2008 o 22:52, Kalejdoskop86 napisał:

Dodam jeszcze coś: czy nie popsuje mi to monitora, że grałem ze 30 godzin w tę grę? Co
może powodować te wredne syczenie?! :/


Napisałabym że trafienie psiballem w płytę ale nie będę wredna.

Sprawdź czy po zmianie rozdzielczości nadal jest ten sam problem, oraz czy w grze można samodzielnie ustawiać częstotliwość odświeżania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.10.2008 o 13:49, kacper422 napisał:

Hmm... A może po prostu coś z monitorem. W każdej grze tak jest?

Nie w każdej, tylko w Spellforce 2. Nie da się ustawić częstotliwości odświeżania, ani nic innego. Tylko rozdzielczość. Dodam, że w największej rozdzielczości używanej przez grę mój monitor może mieć częstotliwość odświeżania 55hz o ile dobrze pamiętam. Może w tym problem?
Ogólnie to nic z monitorem nie mam, bo jak powiedziałem - w każdej grze jest ok, tylko nie w Spellforce 2.

@Fumiko
Ech... zaś złośliwości, ostatnio dużo osób mnie nie lubi, albo za to, że interesuję się psioniką, albo zwyczajnie o coś pytam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kliknij na Start | Uruchom i w pole otwórz wpisz dxdiag.
W nowo otwartym oknie przejdź do zakładki Więcej pomocy.
Teraz kliknij na przycisk Zastąp i wpisz 60 HZ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.10.2008 o 22:28, Kalejdoskop86 napisał:

Mam poważny problem... dlaczego przy włączaniu Spellforce 2 ekran tak syczy? Przeraźliwie...
weekend pograłem i gra w szafie leży, bo boję się co robić no i głowa mnie boli. Jak
temu zaradzić?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie nieużywanie tego monitora. A na ból głowy Goździkowa poleca Etopirynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.10.2008 o 19:46, Kalejdoskop86 napisał:

Dodam, że w największej rozdzielczości używanej przez
grę mój monitor może mieć częstotliwość odświeżania 55hz o ile dobrze pamiętam. Może
w tym problem?


To zejdź poziom niżej i sprawdź wtedy, bo podejrzewam właśnie, że z odświeżaniem coś jest nie tak.

Dnia 20.10.2008 o 19:46, Kalejdoskop86 napisał:

Ech... zaś złośliwości


Znajdź mi jakikolwiek mój post/wpis w którym twierdziłam, że jestem miłą osobą? Złośliwość niekoniecznie jest oznaką nielubienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.10.2008 o 21:58, Fumiko napisał:

To zejdź poziom niżej i sprawdź wtedy, bo podejrzewam właśnie, że z odświeżaniem coś
jest nie tak.

Ale w opcjach nie ma możliwości wyboru częstotliwości odświeżania... :/

Dnia 20.10.2008 o 21:58, Fumiko napisał:

Znajdź mi jakikolwiek mój post/wpis w którym twierdziłam, że jestem miłą osobą? Złośliwość
niekoniecznie jest oznaką nielubienia.

No tak, ale problem w tym, że nie rozumiem tak negatywnych i nie miłych ludzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.10.2008 o 21:21, Kalejdoskop86 napisał:

Ale w opcjach nie ma możliwości wyboru częstotliwości odświeżania... :/

A grasz w tej samej rozdzielczości, co w inne gry i tej, w której masz sam system? Jeśli nie, to sprawdź jakie odświeżanie przypisane jest do tej w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.10.2008 o 21:21, Kalejdoskop86 napisał:

Ale w opcjach nie ma możliwości wyboru częstotliwości odświeżania... :/


Ale przy zmianie rozdzielczości może też zmienić się częstotliwość odświeżania. Często np. panoramiczne rozdzielczości mają przypisaną jedną konkretną, której akurat monitor może nie tolerować. Więc po prostu przestaw rozdzielczość i sprawdź czy dalej syczy.

Dnia 21.10.2008 o 21:21, Kalejdoskop86 napisał:

No tak, ale problem w tym, że nie rozumiem tak negatywnych i nie miłych ludzi. ;)


Bo do tego to wysoki poziom psioniki jest potrzebny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2008 o 10:22, Fumiko napisał:

Ale przy zmianie rozdzielczości może też zmienić się częstotliwość odświeżania. Często
np. panoramiczne rozdzielczości mają przypisaną jedną konkretną, której akurat monitor
może nie tolerować. Więc po prostu przestaw rozdzielczość i sprawdź czy dalej syczy.

No i ja mam panoramiczny monitor. Właściwie to nic nie szkodzi to syczenie, ale denerwuje. Spróbuję za parę chwil i powiem co i jak, tylko jak w opcjach zmienić częstotliwość odswieżania? Bo nic do zmiany tam nie ma jeśli chodzi o odświeżanie.

Dnia 22.10.2008 o 10:22, Fumiko napisał:

Bo do tego to wysoki poziom psioniki jest potrzebny :P

;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2008 o 21:51, Kalejdoskop86 napisał:

No i ja mam panoramiczny monitor. Właściwie to nic nie szkodzi to syczenie, ale denerwuje.
Spróbuję za parę chwil i powiem co i jak, tylko jak w opcjach zmienić częstotliwość odswieżania?
Bo nic do zmiany tam nie ma jeśli chodzi o odświeżanie.


Ok, N-te podejście - jeśli nie zmienisz samego odświeżania to zmień ROZDZIELCZOŚĆ, a wówczas odświeżanie może się samo dopasować do nowej rozdzielczości... Bo jeśli przykładowo 1400x1200 mają tylko odświeżanie 50 Mhz (bo tyle da rade karta) a 1200x1024 już mają kilka (np 50, 60 i 75) to sprzęt sobie dobierze optymalną dla karty (a być może i dla monitora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2008 o 22:45, Fumiko napisał:

Ok, N-te podejście - jeśli nie zmienisz samego odświeżania to zmień ROZDZIELCZOŚĆ, a
wówczas odświeżanie może się samo dopasować do nowej rozdzielczości... Bo jeśli przykładowo
1400x1200 mają tylko odświeżanie 50 Mhz (bo tyle da rade karta) a 1200x1024 już mają
kilka (np 50, 60 i 75) to sprzęt sobie dobierze optymalną dla karty (a być może i dla
monitora).

Zatem spróbuję i dzięki za wszelkie rady.

Ale bądź co bądź - czy to syczenie nie uszkodzi nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2008 o 22:49, Kalejdoskop86 napisał:

Ale bądź co bądź - czy to syczenie nie uszkodzi nic?


A tego to ja Ci nie powiem, ale skoro syczy to znaczy, że coś nie pracuje prawidłowo. Więc ryzyko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2008 o 22:55, Fumiko napisał:

A tego to ja Ci nie powiem, ale skoro syczy to znaczy, że coś nie pracuje prawidłowo.
Więc ryzyko jest.

Ale głupie jest to, że syczy tylko w menu. Jak gram to nic nie ma i jest git, nic się nie ma prawa zepsuć, a menu... no syczy jakby mi wąż przy uchu leżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2008 o 23:03, Kalejdoskop86 napisał:

Ale głupie jest to, że syczy tylko w menu. Jak gram to nic nie ma i jest git, nic się
nie ma prawa zepsuć, a menu... no syczy jakby mi wąż przy uchu leżał.


To może wcale nie jest wina monitora, tylko coś się z odtwarzaniem dźwięku w menu skopało? W każdym razie spróbuj z tą zmianą rodzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2008 o 23:09, Fumiko napisał:

To może wcale nie jest wina monitora, tylko coś się z odtwarzaniem dźwięku w menu skopało?
W każdym razie spróbuj z tą zmianą rodzielczości.

Spróbuję.
Co do odtwarzania dźwięku to jest to odgłos taki, jakby głośniki kolidowały z monitorem przy tym menu. Takie syczenie i piszczenie ciągłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować