Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram(owa) od.nowa

522 postów w tym temacie

Nie wiem tylko czy wystepowalo to juz wczesniej, czy dopiero teraz, po zmianach, zauwazylem w kazdym razie dopiero teraz :)
Opera 9.61, Linux

20081028145240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko pięknie, ładnie i ogólnie tak zacnie, że wprowadza w stan nirwany. Ale co mi po tym skoro serwis zamula, pliki wideo wczytują się żałośnie (już trzeba było pozostać na starych) i takie tam...

Proponuje najpierw wykupić porządny serwer w porządnym hostingu, a dopiero później brać się za ulepszanie serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 14:45, Budo napisał:

> Cóż, od 3 lat tak jest i nigdy nie pamiętam, abyś miał jakiekolwiek wątpliwościi,
co
> się zmieniło?

Może coś nie tak pamiętasz, już od początku krytykuję akurat te zmiany i nawiązania...
zaczęło się akurat od samych tytułów na forum...


Bardzo możliwe, że się mylę i faktycznie od początku jesteś na nie. Natomiast jestem głęboko przekonana, iż nie jest to problem "globalny" i taka stylistyka, funkcjonująca od początku nie wymaga szczególnej zmiany. Niestety, nie każdy będzie zadowolony :)

Btw, "poprawność polityczna" to chyba ostatnio na topie temat? Myślę, że to temat do ogólnej dyskusji i nie ma nic wspólnego z nowymi omawianymi i komentowanymi tutaj zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 14:55, LifaR napisał:

Nie wiem tylko czy wystepowalo to juz wczesniej, czy dopiero teraz, po zmianach, zauwazylem
w kazdym razie dopiero teraz :)
Opera 9.61, Linux


To tylko taka dygresja, sprawę sprawdzimy, ale Opera 9.61 znowu jest trochę crapowa w porównaniu do poprzednich. Może nowa wersja to naprawi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 14:33, Budo napisał:

> Trochę nawiązań kulturowych i się ludzie gubią. :D

Nie udawaj cwaniaka. Pytam co tu robią nawiązania do komuny i socjalizmu..? Uważasz,
że to dobre i chwytliwe? chciałbym usłyszeć opinię któregoś z konsuli, bo ja z kolei
sądzę że to nie na miejscu i niesmaczne. Rozumiem, że trzeba przyciągnąć klientów i użytkowników,
ale używanie do tego takich wzorców jest co najmniej chybione...


Gdzie na Przodownika z cwaniakiem wyskakujesz? :D
Ile masz lat człowieku żeby wiedzieć co to jest komuna? Akurat używane są te elementy komuny które zawsze były uznawane za zabawne, nawet przez tych którzy przeżyli ją całkiem dogłębnie i mocno. Jak tu się nie śmiać kiedy słyszy się o amerykańskiej stonce, albo widzi się plakat z dziarskim wojakiem i kapitalistycznym krasnalem podpisany: "olbrzym i zapluty karzeł reakcji".
Moim zdaniem pomysł pierwsza klasa, i wykonanie niezłe. A kolega jak chce robić z siebie pomnik patriotyzmu, to raczej nie wobec takich rzeczy. Bo one z perspektywy czasu okazały się po prostu nieudaczne, grubymi nićmi szyte i właśnie śmieszne. W tym ich siła widać.

Tragicznych i gorszych etapów komunizmu nikt tutaj ani nie propaguje ani nie wspiera nimi swoich produktów. Dlatego zalecam więcej dystansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka rzuca sie nieintuicyjna nawigacja, nie wiem gdzie co jest, w dodatku musze pare razy odswiezyć strone zeby nie ktore skrypty zalapaly. Straszny dlugi czas bufforowania, niebieski player nie pasuje to srebnej/krystyalicznej stylizacji gramu. No i po 3 kliknienciu wyskoczyla zolta karteczka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie .... nie kłóćmy się akurat w tym wątku o to, proszę. Filipie, powstrzymaj się od komentarzy "ile masz lat człowieku". :)

Aczkolwiek jestem zdania, że grzebanie przeszłości i burzenie problematycznych pomników niefajne jest co najmiej. ;)

A teraz .. mam pytanko - czy uważacie, że komentarze pod aktualnie trwającymi quizami powinny zostać wyłączone do czasu zakończenia quizów? (Chodzi mi głównie o spojlery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie wszystkie informacje na stronie głównej są przedstawione w sposób który pozwala na ich szybkie przejrzenie. Ta zmiana jest zdecydowanie na lepsze. Myślę że dobrze by było gdybyście jeszcze doszlifowali to co jest od strony technicznej (żeby działało bez rzadnych błędów) a będzie wręcz idealnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:01, Vilmar napisał:

To tylko taka dygresja, sprawę sprawdzimy, ale Opera 9.61 znowu jest trochę crapowa w porównaniu do poprzednich. Może nowa wersja to naprawi. :)

- To tez tylko taka dygresja:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=2&n=10&page=1 :
LifaR: A przy okazji : czemu zepsuliscie zakladki pod Opera ? :p
Destro: LifaR, nie my zepsuliśmy zakładki tylko Opera ;). W 9.0 wprowadzili obsługę przezroczystości a w 9.1 już ją popsuli ;)
Leo: Lifar: oczywiście jeśli w kolejnej wersji Opery błąd będzie występował nadal to postaramy się go jakoś obejść / naprawić

A blad nadal wystepuje. A nawet przypominalem o tym mailowo. Ale niewazne, to tylko dygresja ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:10, Karharot napisał:

Myślę że dobrze by
było gdybyście jeszcze doszlifowali to co jest od strony technicznej (żeby działało bez
rzadnych błędów) a będzie wręcz idealnie:)


Chętnie to zrobimy - jakie błędy techniczne masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,...oraz setki różnych poprawek i usprawnień! "

Hmm? gdzie?
Owszem, zmiany są i to całkiem fajne, ale nie zauważyłem nic z propozycji Gramowiczów. Nic.
po co więc było ,,spotkanie trójstronne"?
Ale jest ok. Podoba mi sie, aczkolwiek nie tego się spodziewałem. jest ciekawiej...No i zawsze to nowość.
W dziale Video brakuje wyszukiwarki. Albo jej nie zauważyłem...
Zauważyłem też, że ciągle pojawiają się żółte karteczki ,,zaraz wracamy", oraz nowości niekiedy są ,,error".
Ale...OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram słowa Xardasa 102. Po co jeszcze mocniej zamulać gram.pl? ;-) Ludzi full, są problemy z wejściem gdziekolwiek.
Cóz, muszę najpierw spokojnie sobie obejrzeć te wszystkie nowości, o ile nie pojawi mi się jakiś błąd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cedricku Cierpliwy (wybaczcie żart zrozumiały tylko adresatowi ;>), może to było tak, że gdy odbywało się spotkanie trójstronne w grafiku już były zmiany, które właśnie prezentujemy?;)

Spokojnie, na kolejne, społecznościowe przyjdzie pora :) Tak btw. to część redakcyjna była troszkę zaniedbana i najwyższy czas był na odkurzanie. Natomiast w części społecznościowej jednak coś się zawsze działo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:06, Soleila napisał:

Panowie, panowie .... nie kłóćmy się akurat w tym wątku o to, proszę. Filipie, powstrzymaj
się od komentarzy "ile masz lat człowieku". :)

Aczkolwiek jestem zdania, że grzebanie przeszłości i burzenie problematycznych pomników
niefajne jest co najmiej. ;)

A teraz .. mam pytanko - czy uważacie, że komentarze pod aktualnie trwającymi quizami
powinny zostać wyłączone do czasu zakończenia quizów? (Chodzi mi głównie o spojlery)


To on zaczął! *wskazuje paluchem*

Zablokować może nie. Ale wykonać jakieś proste przekierowanie do ukrytych komentarzy po oddaniu głosu. I tam już można by się bawić.

Tyle, że to trzeba się znowu zakopać w kodzie głębiej, nie? :)
Biednego macie programistę. Pewnie sporo roboty. hyhy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:12, Vilmar napisał:

Chętnie to zrobimy - jakie błędy techniczne masz na myśli?


Cóż, na razie podczas przeglądania strony głównej już kilka razy dostałem błąd "zaraz wracamy" ale wierzę że to przejściowa rzecz, w końcu dopiero co wprowadziliście spore zmiany i parę rzeczy ma prawo się sypnąć:)
To co mnie bardziej gnębi to problemy które już od długiego czasu występują na forum, do kapryśnej przeglądarki doszedł jeszcze błąd który powoduje że post dodany jako odpowiedź często ląduje na forum jako nowy post (wiem że można to obejść ale mimo wszystko jakiś kłopot to jest) oraz upór systemu aby kroić spacjami linki (to też da się obejść ale nie zawsze). To wszystko są drobiazgi ale jednak przyjemniej by się żyło bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmiany, które stopniowo przed nami odkrywaliście możemy przetestować na własnej skórze ;)

Prawdę mówiąc, to pierwsze wrażenia mam mieszane. W zasadzie nie ma tutaj żadnej rewolucji, bo takowej się nie spodziewałem, ale jednak przez zmiany ucierpiała moim zdaniem nieco strona główna. Poprzedni format wyświetlania newsów bardziej mi opowiadał, a nowa belka, na której znajdują się odnośniki do nowych (i starych) działów jest delikatnie mówiąc, słaba i trochę psuje wygląd. Niestety, główny problem, który ostatnio jest co raz bardziej denerwujący nadal pozostał - serwer. Dzisiaj już kilka razy wyświetliła mi się żółta karteczka, a transfer na wideoGram jest baaardzo wolny - intro Wrath of the Lich King w HD ładowało mi się z 15 minut, przy łączu 1 mb/s. Zadowolony jestem z poprawy newsroomu, bo teraz wszystko jest znacznie bardziej przejrzyste oraz intuicyjne. Fajnie, że w końcu ktoś wziął się za katalog gier i wygląda on tak, jak powinien ;-) Nie spodobało mi się natomiast liczenie komentarzy do filmów jako postów - sprawi to, że i tam ''grasować'' będą nabijacze postów. Ogólnie nie jest źle, ale gdyby ze spraw czysto technicznych zostało to bardziej dopracowane, mogłoby być lepiej, niż jest.

P.S - czemu logo Gram.pl straciło białą otoczkę? ;) Teraz nie ma takiego blasku i wtapia się w resztę strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:06, Soleila napisał:

A teraz .. mam pytanko - czy uważacie, że komentarze pod aktualnie trwającymi quizami
powinny zostać wyłączone do czasu zakończenia quizów? (Chodzi mi głównie o spojlery)


Uważam żeby wyłączyć bo faktycznie zaraz ktoś zacznie pisać odpowiedzi i czasami mimo woli się na to zerknie. Czy będzie może jakaś fajna punktacja (nie koniecznie z nagrodami) :) Jakieś top 100 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować