Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram(owa) od.nowa

522 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2008 o 16:38, gothicsheep napisał:

A GOLizacja postepuje i przybiera na sile. To community juz nigdy nie bedzie takie samo.
;(


Moim zdaniem przesadzasz. I to zdecydowanie - community to przede wszystkim ludzie. Ludzie, którym nowe funkcjonalności (te które wprowadziliśmy i te dopiero planowane) mają umożliwić kontakt, wymianę informacji oraz dobrą zabawę. Tak po prostu. Nie ma co dorabiać do tego niepotrzebnej ideologii.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że są pośród Was osoby, którym takie, czy inne rozwiązanie nie przypadnie do gustu, ale za to skorzystają z innego. Niestety, tak już jest urządzony świat, ważne jest przy tym, aby - no właśnie - każdy znalazł to "coś", co będzie dla niego ważne i co rzeczywiście wykorzysta (mówię oczywiście o funkcjonalnościach portalu ;)).

Celowo pomijam kwestię "GOL-izacji", gdyż jest ona dla mnie kompletnie niezrozumiała.

Erunn0 > odpowiedź jest właściwie dość prosta. Nowa kategoria ("rozrywka") to komentarze do wprowadzonych właśnie elementów portalu. Bliżej im do komentarzy do newsów, aniżeli do pozostającej autonomiczną grupy "Quizy i Zabawy", wyodrębnionej zresztą na Wasze wyraźne życzenie :)

Mistic > kwestie Twoich zamówień, to temat dotyczący sklepu. Ten zaś od niepamiętnych czasów nie jest bezpośrednio powiązany z portalem, o czym zresztą - jako doświadczony Gramowicz - doskonale wiesz :)
A o poprawie wydajności serwerów pisał już oklit. Działamy, działamy. I nie, nie twierdzimy, że to zjawisko w przyrodzie nie występuje ;)

Chaotizz > sprawdzimy te gramsajty, ale to już jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wszystko rozbil na 3 kolumny w ogole. Bo w tych dwoch, obecnych zdecydowanie jest nieintuicyjna nawigacja. Jak maja byc zmiany to niech to beda widoczne zmiany, a nie zmieniony tylko szyk na stronie glownej. Zmiencie tez hud playera na ten krysztalowy/bialy jak u wiekszosci buttonow, czy tez applecie irca.

PS. Nadal nie mozna bannerow dodawac do addblocka, bo blokujemy jednoczesnie czesc grafiki gramu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"1.Dlaczego na moim Gramsajcie nie rośnie liczba napisanych komentarzy i wejść od kilku dni? (powinna być dużo większa)"


Hm...dobre pytanie, to ma związek ze ''zmianami'' rozumiem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 19:07, Magwisienka napisał:

> Hej Magwisienka - co jest u nas z GOLa po tych zmianach? Jak najbardziej jesteśmy
i będziemy
> gramem :).
Oj no całokształt - nie będę Ci teraz wymieniać wszystkich elementów. Po prostu czuję,
że gram teraz nie jest tym gramem, który był powiedzmy 2 lata temu. I nie chodzi mi o
wygląd, bo to wiadome, że musi ewoluować, ale o ogólny klimat i atmosferę. Poza tym rzuć
okiem na taką stronę główną i porównaj z GOLem (z tak zwana strefą gracz.info) - chyba
podobieństwo jest zauważalne i wcale nie myślę, aby to było fajne.
Ja wiem, że musicie się rozwijać i tak dalej, ale nie zapomnijcie o tym, co było dawniej,
bo moim skromnym zdaniem dawniej było lepiej :)


Wiesz często jest tak, że uważamy iż dawniej było lepiej ^^. Po 2 latach percepcja sie zmienia i pamiętamy raczej fajne rzeczy. W kierunku GOLa zupałnie nie idziemy (przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo). Spox Magwisienka - trwaja prace techniczne nie będzie tak "muliło" niebawem :). Intrygujące jest, ze piszesz o klimacie i atmosferze - to wiążesz z layoutem i nowymi sekcjami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 19:55, Długi Łuk Ra napisał:

Wiesz często jest tak, że uważamy iż dawniej było lepiej ^^. Po 2 latach percepcja sie
zmienia i pamiętamy raczej fajne rzeczy. W kierunku GOLa zupałnie nie idziemy (przynajmniej
nic nam o tym nie wiadomo). Spox Magwisienka - trwaja prace techniczne nie będzie tak
"muliło" niebawem :). Intrygujące jest, ze piszesz o klimacie i atmosferze - to wiążesz
z layoutem i nowymi sekcjami???

Dobra, może inaczej, żeby tego nie kontynuować, bo to i tak do niczego nie zaprowadzi :) Są zmiany - ok, muszą być. Dla jednych fajne, dla innych mniej. Ważniejsze są jednak moim zdaniem odczucia userów, a nie suche fakty, jak dodanie nowych opcji itd. Moje odczucia są takie, że dawniej było lepiej. Nie znaczy to, że teraz jest źle - do krytyki "nowego" gramu mi daleko. Nadal lubię tu przebywać, rozmawiać, wymieniać się opiniami. Ale tak jak mówię - to nie jest to samo - dla jednych to lepiej, dla innych mniej :)
Wiem, wiem, piszę nieskładnie i chaotycznie, sama widzę, że nie mogę ubrać moich myśli w odpowiednie słowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 20:02, Magwisienka napisał:

> Wiesz często jest tak, że uważamy iż dawniej było lepiej ^^. Po 2 latach percepcja
sie
> zmienia i pamiętamy raczej fajne rzeczy. W kierunku GOLa zupałnie nie idziemy (przynajmniej

> nic nam o tym nie wiadomo). Spox Magwisienka - trwaja prace techniczne nie będzie
tak
> "muliło" niebawem :). Intrygujące jest, ze piszesz o klimacie i atmosferze - to
wiążesz
> z layoutem i nowymi sekcjami???
Dobra, może inaczej, żeby tego nie kontynuować, bo to i tak do niczego nie zaprowadzi
:) Są zmiany - ok, muszą być. Dla jednych fajne, dla innych mniej. Ważniejsze są jednak
moim zdaniem odczucia userów, a nie suche fakty, jak dodanie nowych opcji itd. Moje odczucia
są takie, że dawniej było lepiej. Nie znaczy to, że teraz jest źle - do krytyki "nowego"
gramu mi daleko. Nadal lubię tu przebywać, rozmawiać, wymieniać się opiniami. Ale tak
jak mówię - to nie jest to samo - dla jednych to lepiej, dla innych mniej :)
Wiem, wiem, piszę nieskładnie i chaotycznie, sama widzę, że nie mogę ubrać moich myśli
w odpowiednie słowa :P


Spoko wiadomo o co chodzi :D.
Ocena userów znajduje się tu:
http://www.gram.pl/sonda_8gS8_Oce_324_(w_iskali_szkolnej_i)_ostatnie_wprowadzone_n a_gram_pl_zmiany.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie było to już zgłaszane, ale trzeba się szarpnąć i posta napisać. Czy to dziwne cuś (u góry, czerwone tło) w zakładce Moi znajomi to efekt jakiejś choroby mojej przeglądarki (Lisek 3), czy też ogólnogramowa dolegliwość?
Oczywiście zamaskowałem autora gramsajta w tak wybitny sposób, że nikt we wszechświecie się nie domyśli, któż to został zamazany (wybacz Lam... no. Musiałem. ;- D).

I tak nawiasem mówiąc: pisałem tego posta 20 minut, przeplatanych wylogowywaniem... grrr...

20081028201612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 19:28, Spaykus napisał:

Moim zdaniem przesadzasz. I to zdecydowanie - community to przede wszystkim ludzie. Ludzie,
którym nowe funkcjonalności (te które wprowadziliśmy i te dopiero planowane) mają umożliwić
kontakt, wymianę informacji oraz dobrą zabawę. Tak po prostu. Nie ma co dorabiać do tego
niepotrzebnej ideologii.

Alez gdzie ja tu postawilem zagadnienie ideologii? Stwierdzilem po prostu fakt, dla mnie i dla wielu oczywisty. ;] Te wszystkie zmiany dzialaja w prosty sposob o czym doskonale wiesz, i tak w zasadzie sa to przeciez cele dzialan waszej ekipy. Nowosci przyciagaja ze soba takze nowosci w postaci userow... Userow, ktorzy niestety sa jacy sa i przez to obraz mojego gramu przez ostatnie miesiace tak sie popsul. Dlatego tez wlasnie o community wspomnialem, bo niektorzy podzielaja moja i nie tylko moja opinie na temat niezrozumialej przez Ciebie GOL-izacji (chociaz tak w zasadzie nie wiem, czego tu nie rozumiec). ;]

Dnia 28.10.2008 o 19:28, Spaykus napisał:

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że są pośród Was osoby, którym takie, czy inne rozwiązanie
nie przypadnie do gustu, ale za to skorzystają z innego. Niestety, tak już jest urządzony
świat, ważne jest przy tym, aby - no właśnie - każdy znalazł to "coś", co będzie dla
niego ważne i co rzeczywiście wykorzysta (mówię oczywiście o funkcjonalnościach portalu
;)).

Jak widac i ja znalazlem tutaj to "cos", co od dobrych 2 lat trzyma mnie tutaj i sprawilo, ze forum.gram.pl, jak dla wielu bylo/jest pierwsza stronka, ktora otwieram po wejsciu na neta. Szkoda tylko, ze w obliczu tych wszystkich zmian ta wiez jest coraz slabsza.

Chcialbym sie cofnac przed 1 lutego biezacego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 19:28, Spaykus napisał:

Moim zdaniem przesadzasz. I to zdecydowanie - community to przede wszystkim ludzie. Ludzie,
którym nowe funkcjonalności (te które wprowadziliśmy i te dopiero planowane) mają umożliwić
kontakt, wymianę informacji oraz dobrą zabawę. Tak po prostu. Nie ma co dorabiać do tego
niepotrzebnej ideologii.

Alez gdzie ja tu postawilem zagadnienie ideologii? Stwierdzilem po prostu fakt, dla mnie i dla wielu oczywisty. ;] Te wszystkie zmiany dzialaja w prosty sposob o czym doskonale wiesz, i tak w zasadzie sa to przeciez cele dzialan waszej ekipy. Nowosci przyciagaja ze soba takze nowosci w postaci userow... Userow, ktorzy niestety sa jacy sa i przez to obraz mojego gramu przez ostatnie miesiace tak sie popsul. Dlatego tez wlasnie o community wspomnialem, bo niektorzy podzielaja moja i nie tylko moja opinie na temat niezrozumialej przez Ciebie GOL-izacji (chociaz tak w zasadzie nie wiem, czego tu nie rozumiec). ;]

Dnia 28.10.2008 o 19:28, Spaykus napisał:

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że są pośród Was osoby, którym takie, czy inne rozwiązanie
nie przypadnie do gustu, ale za to skorzystają z innego. Niestety, tak już jest urządzony
świat, ważne jest przy tym, aby - no właśnie - każdy znalazł to "coś", co będzie dla
niego ważne i co rzeczywiście wykorzysta (mówię oczywiście o funkcjonalnościach portalu
;)).

Jak widac i ja znalazlem tutaj to "cos", co od dobrych 2 lat trzyma mnie tutaj i sprawilo, ze forum.gram.pl, jak dla wielu bylo/jest pierwsza stronka, ktora otwieram po wejsciu na neta. Szkoda tylko, ze w obliczu tych wszystkich zmian ta wiez jest coraz slabsza.

Chcialbym sie cofnac przed 1 lutego biezacego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 20:22, KŁEJK napisał:

Odświeżaj aż do skutku.


Mam zamiar jeszcze dzisiaj pospać, więc podziękuję. Nie mam wolnych dwu godzin, biorąc pod uwagę prędkość serwera. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 minut musiałem się dopychać by napisać tego posta :<
Strasznie spodobał mi się biały napis
,,Servis Temporary Unavilable"
Moglibyście go wstawić zamiast strony, bo zaczynam się już przyzwyczajać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra dzisiaj wylogowało mnie 1 raz, więc tu problemu nie widzę, ale prędkość działania statystyk, włączania forum, czy strony głównej naprawdę jest poniżej przeciętnej, no cóż mam nadzieję , że zostanie to poprawione, bo inaczej średnio to widzę, mi aż tak ładownie strony głównej nie przeszkadza bo na nią wchodzę od święta :) ale statystyki które sprawdzam codziennie to już trochę gorzej niż było wcześniej, rozumiem, że kiedyś było jeszcze gorzej gdyż czas na odświeżenie był równy kilku tygodniom :),. Teraz naprawdę doszedłem do wniosku że układ belek do forum, sajtów jest naprawdę zły, gdyż większość nas to gramowicze, którzy tu kawałek czasu siedzieli i musieliście zmienić kolejność, teraz GS i forum są zamienione miejscami i minie przynajmniej tydzień albo i więcej zanim się ktoś przyzwyczai :) nic to tylko moje uwagi, ale jak dla mnie to ssą spore niedociągnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję się trochę jak pierwszoroczniak w Hogwarcie, potrzebuję mapy! - takie określenie mi najbardziej pasuje. Plusem zdecydowanie możliwość ułożenia newsów wg. kolejności któr nam pasuje, od Najświeższych, po prasowe.
Sondy też dobry pomysł, tzn. ciekawe co gram wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z Camelowatym, jak dla mnie strona zrobiła się mniej przejrzysta, co mi wogule się nie podoba. Trudno się połapać, być może to tylko kwestia przyzwyczajenia... imo mam nadzieje że tylko tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zmiany zapowiadają się ciekawie, ale specjalnie piszę, że się ''zapowiadają'', bo nie ma jeszcze pełnej funkcjonalności. Przykładowo z działem "Pliki" coś jest nie tak (przynajmniej u mnie) i nie można znaleźć plików, a wcześniej było to bezproblemowe, przejrzyste i przede wszystkim działało.
Plusy za inicjatywę, ale oceniać przyjdzie, jak wszystko będzie prawidłowo działać.

PS: Priorytet, to poprawienie prędkości działania serwisu :P

PS2: Fakt, w tej chwili jakoś mało przejrzyście jest i trudno mi znaleźć niektóre elementy, ale z drugiej strony to może być kwestia przyzwyczajenia. Wiele elementów pozmieniało swoje miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Cześć!

Cześć ;)))))

> Zbliżają się zmiany … Duże zmiany, na które Wy, nasi Czytelnicy czekacie od pewnego
> czasu. ;-)

Justine tak sobie przeglądałem to co zrobiliście i mam takie ogólnie uwagi. (takie po dłuższych przemyśleniach).

Zacznę od newsów na głównej stronie oczywiście. Wszyscy narzekają na małą przejrzystość serwisu i że jest taki eh oczo(wulg!). No nie każdy ale dużo. Czy w newsach musi być tyle zakładek?

Najnowsze (ok)
Komentowane (no niech będzie)
Czytane (to już nie wiem za bardzo po co)
Oceniane (To samo nie widzę za bardzo sensu)
Prasowe (jak najbardziej)

Oczywiście parę razy to może się przydać fajna segregacja ogólnie ale czy na prawdę potrzebna?
Może lepiej niech to będzie segregacja tematyczna? Wiem że takie coś jest ale nie na głównej.
Te newsy naprawdę błagam rozdzielić jakąś symboliczną kreską. Bo się zlewa w słupek tekstu.

Następny element po prawej stronie tak zwane "Polecane Materiały" Wszystko ok.. w sumie nie wiem czy musiało zostać dodane tam pod głównym obrazkiem 4 inne linki do materiałów ale ładne to jest i nie syfi.

Odliczanie do premiery uważam (może nad tym pracujecie) że takowe odliczania zawsze lepiej dawać na karcie gry niż na głównej stronie. Fakt faktem z drugiej strony to reklama ale jednak jak się chce reklamę to można dać normalną :)

Quizy to już mówiłem fajne i także dałem pomysł co z tym zrobić, sondy też ok:) natomiast Gram Unity.. szczerze mówiąc ja nie wiem czy ktoś tego używa.. tzn. na pewno jest ktoś ale ja osobiście o takim kimś nie słyszałem. Oczywiście może nie wchodziłem do tematu gdzie to było poruszane ale cóż to jest tylko mój punkt widzenia całej sytuacji.

Oczywiście braki o których pisałem że belki nie wszędzie są takie same oraz błędy jak brak przycisku przekierowującego na swojego gs to już wiadomo.

Co do działu wideo się wypowiadałem i nawet chętnie bym coś w nim porobił mam nadzieje że Spayki mi odpisze ;/.

Wcześnie poruszyłem temat stron gier.. no mam nadzieje że z czasem dane zostaną uzupełnione oraz rozwinięte możliwości jak kody lub też poradniki. Dziwie się że teraz tych zakładek brakuje.

No to chyba na razie tyle co zauważyłem.

Aha i tak z innej beczki błagam czy ktoś usłyszy moje wołanie w kosmosie ;P o to aby w końcu na GS można było wybrać inna ilość notek pokazywanych na stronie? Bo ja chce 2! :P Nie jedną ani nie trzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 21:59, black warrior napisał:

Przykładowo z działem "Pliki" coś jest nie tak (przynajmniej u mnie) i nie można znaleźć plików, a wcześniej było to bezproblemowe, przejrzyste i przede wszystkim działało.

- U mnie tez jest cos nie tak - przykladowo wszystkie dema mozna obejrzec jedynie na zakladce Najnowsze - na innych zakladkach, zmienianie stron na kolejne, nic nie daje - ciagle widoczne sa te same pliki. Mechanizm sortowania dla zakladki Alfabetycznie jest nietypowy, bo sortowania alfabetycznego nie ma (choc mozna uznac, ze algorytm sortuje po nazwach zawartych w cudzyslowiu - ale po co to komu ? :).
Jak jest z innymi plikami nie chce mi sie sprawdzac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować