Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram(owa) od.nowa

522 postów w tym temacie

Jakoś bardziej mi odpowiadał stary układ strony.
No i coraz bardziej ten portal przypomina Gry-Online.

Już widze te gromy we mnie ciskane :P
ale niepotrzebnie bo wcale ich nie faworyzuje.
Dla mnie liczą się rzetelne informacje nie wojna między portalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:34, Kafar napisał:

> A teraz .. mam pytanko - czy uważacie, że komentarze pod aktualnie trwającymi quizami

> powinny zostać wyłączone do czasu zakończenia quizów? (Chodzi mi głównie o spojlery)


Uważam żeby wyłączyć bo faktycznie zaraz ktoś zacznie pisać odpowiedzi i czasami mimo
woli się na to zerknie. Czy będzie może jakaś fajna punktacja (nie koniecznie z nagrodami)
:) Jakieś top 100 :P


Kafar, się zobaczy, się zobaczy... ale pomysł interesujący :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:37, Econochrist napisał:

Jakoś bardziej mi odpowiadał stary układ strony.
No i coraz bardziej ten portal przypomina Gry-Online.

Już widze te gromy we mnie ciskane :P
ale niepotrzebnie bo wcale ich nie faworyzuje.
Dla mnie liczą się rzetelne informacje nie wojna między portalami.



*Rzuca gromem w Eco* ;>

A jak oceniasz czytelność podawanych informacji w takim razie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:24, Soleila napisał:

cedricku Cierpliwy (wybaczcie żart zrozumiały tylko adresatowi ;>), może to było tak,
że gdy odbywało się spotkanie trójstronne w grafiku już były zmiany, które właśnie prezentujemy?;)


Aaaa....No chyba, że tak ^^
Ciekawe zatem kiedy będą te drugie zmiany :) na 4 urodziny?
:D
( tak, cierpliwy :) czyżby ten przydomek już mnie definiował? ^^)

Dnia 28.10.2008 o 15:24, Soleila napisał:

Spokojnie, na kolejne, społecznościowe przyjdzie pora :) Tak btw. to część redakcyjna
była troszkę zaniedbana i najwyższy czas był na odkurzanie. Natomiast w części społecznościowej
jednak coś się zawsze działo ...


No, to czekam na te społecznościowe zmiany :)
A czy część redakcyjna była zaniedbana? Hm... No...Może trochę, ale nie było źle...
Tylko zróbcie coś z tymi karteczkami żółtymi, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, tako może to być, tylko: zróbcie coś wreszcie z serwerami. Oklit pośpiesz się!

Edit. Ok cofam co powiedziałem. Zapomniałem, że podczas bycia na gramie miałem włączone ściąganie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:43, xardas102 napisał:

Ale jak sprytnie pomijacie temat lipnego serwera.


xardasie, przyganiał kocioł .. bo Ty sprytnie omijasz wypowiedzi, które na ten temat padły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:48, xardas102 napisał:

> > Ale jak sprytnie pomijacie temat lipnego serwera.
>
> Jak masz lepszy to się podziel :D
Chyba mnie nie zrozumiałeś...


Zrozumiałem. Ale o czym tu gadać? Serwer kosztuje. Zmiana laya i konstrukcji strony za wiele nie pomoże.To w końcu podobna ilość danych, nie? Zresztą ja wielkich różnic w prędkości działania nie widzę, no może poza szybszą główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 15:52, xardas102 napisał:

Ale ja wiem, że będzie lepiej tylko uwarunkujcie to w jakimś przedziale czasowym.


Niestety w tej chwili nie jesteśmy w stanie podać bliżej określonego terminu, a ogólnikami "wkrótce" nie będę Was karmiła. Natomiast, tak jak pisałam ja, ale także Oklit - coś się zmieni. Kiedy konkretnie? W tej sekundzie po prostu nie wiemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Czy otagowane zostaną same filmy czy również newsy?

Dnia 28.10.2008 o 13:30, lordfett napisał:

Otagowanie newsów to oddzielna działka. Jak zresztą widać, wyszukiwarka cały czas się
zmienia i myślę, że czas na tagi w newsach też przyjdzie niedługo :)


1. A nie można było tego zrobić od razu? Skoro zrobiliście tagowanie filmów, to można było za jednym zamachem dodać tagowanie newsów.

2. Wyszukiwarka to jest nieporozumienie. Dziła tragicznie wolno, nie akceptuje fraz (cudzysłowy ani plusy nie działają), przez co wyskakują długaśne listy. Nie ma możliwości wybrania wyszukiwania w tytule, treści, wszędzie, tylko po autorze itd.

3. Część wideo - dopóki technicy nie zrobią czegoś z serwerami, ta część jest zupełnie niestrawna. Nie ma tam podstawowe rzeczy - wyszukiwarki. Same tagi to nie wszystko, bo one są dobre tylko dla popularnych wyrażeń. Nie wyobrażam sobie przeglądania wg kategorii "najczęściej...", "najchętniej", tudzież wg kolejności dodawania.

4. Po dodaniu komentarza do filmu, powinny odświeżyć się same komentarze, a nie cała strona - film przecież ładuje się od nowa, więc strona chodzi koszmarnie. Zobacz, jak to działa na tubie - raz dodany komentarz, nie przeładowuje całej strony.

5. Nie są zapamiętywane preferencje użytkownika (liczba newsów na jednej stronie, sposób wyświetlania itd.)

6. W recenzjach sa "pierwsze wrazenia'' i ''rzuty okiem''. Que? Nie ma mozliwości sortowania recenzji wg oceny gier - teraz jest tylko sortowanie wg oceny jakości tekstu.

7. Co w dziale publicystyka robią teksty sponsorowane takie jak ten o Saints Row 2 (z serii Wujek Gary)?

Zmiany reorganizacyjne uważam za dobre, ale nie są dokończone. Potrzebują końcowego szlifu.

Dnia 28.10.2008 o 13:30, lordfett napisał:

To jest prosta rzecz... Podaliśmy godzinę wprowadzenia zmian...
I to naprawdę mocno podwyższyło ruch na stronie :P


Aha, no to może będę w nocy przeglądał stronę, kiedy już 90% userów śpi. Żólte kartki wyskakują jak opętane. Krótko mówiąc - newsy nadal będę przeglądał przez forum, bo ono jeszcze jako tako działa.

Może komuś się to przyda:

Microsoft OLE DB Provider for SQL Server error ''80004005''

[DBNETLIB][ConnectionOpen (Connect()).]SQL Server does not exist or access denied.

/inc/common_db_open_noerror.asp, line 9

-------------------------------------------------------------------------------- ---

@ Soleila

Quizy/Sondy ładują się wolno. Co ze zmianami w GS-ach, PM-ami i usprawnieniami forum? Czy będą wprowadzone, a jeśli tak, to kiedy? (wystarczy mi określenie miesiąca).


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Droga Społeczności, tak się akurat zdarzyło, że muszę dzisiaj już wyjść w dość pilnej sprawie ;-). Na dzisiaj znikam z forum, ale jutro chętnie jeszcze poczytam Wasze komentarze i poodpisuję na ew. pytanka.

Poproszę jeszcze Redakcyję, aby na chwilkę oderwała się od klikania i wpadła jeszcze na forum ;>

Do jutra i obyjaknajmniejżóltychkarteczekityrujących.

Justa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu czwartego to chodzi ci o Ajax. Używa się javy do znakowania segmentów na stronie dzięki czemu można je oddzielnie odświeżać. Nie znam się na tym. Tak to sobie wyobrażam...

jakieś półtorej strony temu pewien kolega ze staffu gram.pl powiedział że tam gdzie trzeba to AJAX jest wykorzystywany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Gram pozbawił się wszystkiego, co stanowiło o jego sile - czytelności, prostoty i funkcjonalności (nie mylmy funkcjonalności z drugą kierownicą zamontowaną w bagażniku "bo tak"). Do tego działa jakby chciał, a nie mógł.

Powiedzcie mi, czym Gram różni się teraz od każdego innego niepraktycznego, przeładowanego danymi portalu o grach? Ni z gruchy i pietruchy ascetycznym layoutem, który do barokowej merytoryki pasuje jak pięść do nosa?

Uciekam, sorry Winnetou. Gram przestał być potrzebny, w momencie kiedy zamienił się we własną konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować