Zaloguj się, aby obserwować  
Michal_mastah

Prison Break

2286 postów w tym temacie

Siema. Chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o kolejnym amerykańskim serialu "Prison Break" bo według mnie jest on super. Cały czas trzyma w napięciu i nie można zbytnio przewidzieć kolejnych odcinków. Szkoda tylko że 14 odcinek wychodzi dopiero w marcu. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do polskiego tytułu to coś w stylu (Ucieczka z więzienia) albo cos takiego. Film opowiada o tym jak jeden z braci trafia do więzienia za morderstwo którego nie popełnił (został skazany na krzesło elektryczne) a ten drugi napada na bank aby dostać sie do tego więzienia i uwolnic brata. Okazuje sie że był on konstruktorem tego więzienia i może go z tamtąd wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 14:10, Michał.mastah napisał:

Film opowiada o tym jak jeden z braci trafia do więzienia za morderstwo którego nie popełnił
(został skazany na krzesło elektryczne) a ten drugi napada na bank aby dostać sie do tego
więzienia i uwolnic brata. Okazuje sie że był on konstruktorem tego więzienia i może go z tamtąd wyciągnąć.


czego to scenarzysci nie wymysla, juz chyba bardziej naciaganej fabuly sie slyszalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 14:18, Arkadiusz napisał:

czego to scenarzysci nie wymysla, juz chyba bardziej naciaganej fabuly sie slyszalem :P


Michał.mastah opisał ci bardzo ogólnie fabułę. Przyznaje że film jest superowy. Naprawdę wciąga. a oglądać go możesz jak masz płatną kablówkę. Lub satelitę. Gdyż leci na którymś z kanałów FOX-a jeśli dobrze pamiętam. Powiem tylko tyle. Film jest pomieszaniem thillera sensacyjnego, z dobrym psychologiczym filmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 12:06, Michał.mastah napisał:

Siema. Chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o kolejnym amerykańskim serialu "Prison Break"
bo według mnie jest on super. Cały czas trzyma w napięciu i nie można zbytnio przewidzieć kolejnych
odcinków. Szkoda tylko że 14 odcinek wychodzi dopiero w marcu. Pozdro

Siema. Chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o kolejnym amerykańskim serialu "Prison Break"
bo według mnie jest on super. Cały czas trzyma w napięciu i nie można zbytnio przewidzieć kolejnych
odcinków. Szkoda tylko że 14 odcinek wychodzi dopiero w marcu. Pozdro

>

sH1T! To juz 14 odcinek tego byl? myslalem ze najwyzej z 10, ale to chyba dlatego ze jeszcze sa w tym wiezieniu tak wolno idzie historia. Moim zdaniem to ze gosciu jest takim geniuszem bedzie slaboscia tego serialu. Na poczatku to bylo fajne i ciekawe i napedzalo serial ale powoli jego chlodne wykalkulowane postepowanie mi sie nudzi, na szczescie nie jest taki twardy jak by to przy pierwszym spojrzeniu wygladalo i ma chwile zalamania.
W tym wiezieniu ciekawa menazeria jest, ktora sie zawsze milo oglada, pedofil/morderca co spiewa bluesa?! (LOLz), mafiozo co ma objawienia matki boskiej na scianie?! itp. Po tej ciemnej stronie (rząd) tez sa ciekawi goscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 14:39, natanadler napisał:

> czego to scenarzysci nie wymysla, juz chyba bardziej naciaganej fabuly sie slyszalem :P


Michał.mastah opisał ci bardzo ogólnie fabułę. Przyznaje że film jest superowy. Naprawdę wciąga.
a oglądać go możesz jak masz płatną kablówkę. Lub satelitę. Gdyż leci na którymś z kanałów
FOX-a jeśli dobrze pamiętam. Powiem tylko tyle. Film jest pomieszaniem thillera sensacyjnego,
z dobrym psychologiczym filmem.



No właśnie. Ale film jest naprawde wciągający. A moje streszczenie to tak bardzo skrócone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 15:29, Buzzard napisał:

> Siema. Chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o kolejnym amerykańskim serialu "Prison Break"

> bo według mnie jest on super. Cały czas trzyma w napięciu i nie można zbytnio przewidzieć
kolejnych
> odcinków. Szkoda tylko że 14 odcinek wychodzi dopiero w marcu. Pozdro
>
> Siema. Chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o kolejnym amerykańskim serialu "Prison Break"

> bo według mnie jest on super. Cały czas trzyma w napięciu i nie można zbytnio przewidzieć
kolejnych
> odcinków. Szkoda tylko że 14 odcinek wychodzi dopiero w marcu. Pozdro
>

sH1T! To juz 14 odcinek tego byl? myslalem ze najwyzej z 10, ale to chyba dlatego ze jeszcze
sa w tym wiezieniu tak wolno idzie historia. Moim zdaniem to ze gosciu jest takim geniuszem
bedzie slaboscia tego serialu. Na poczatku to bylo fajne i ciekawe i napedzalo serial ale powoli
jego chlodne wykalkulowane postepowanie mi sie nudzi, na szczescie nie jest taki twardy jak
by to przy pierwszym spojrzeniu wygladalo i ma chwile zalamania.
W tym wiezieniu ciekawa menazeria jest, ktora sie zawsze milo oglada, pedofil/morderca co spiewa
bluesa?! (LOLz), mafiozo co ma objawienia matki boskiej na scianie?! itp. Po tej ciemnej stronie
(rząd) tez sa ciekawi goscie.


Odcinków jest 13. 14 wychodzi w połowie marca (prawdopodobnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forów poświęconemu Lost miała miejsce ostra dyskusja na temat: który serial lepszy. Z ciekawości obejżałem kilka odcinków PB i niesamowicie mnie ten serial wciągnął. A który lepszy? Sądzę że jednak PB. Wiem, dla fanów Lost trudno w to uwierzyć. Ale PB wygrywa minimalnie, zresztą nie tylko według mnie:

Lost:
http://www.tv.com/lost/show/24313/summary.html?q=lost

i PB:
http://www.tv.com/prison-break/show/31635/summary.html

Oczywiście oglądalność nie ta sama którą ma Lost, ale stopniowo rośnie. Gorąco polecam ten serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 14:10, Michał.mastah napisał:

co do polskiego tytułu to coś w stylu (Ucieczka z więzienia) albo cos takiego. Film opowiada
o tym jak jeden z braci trafia do więzienia za morderstwo którego nie popełnił (został skazany
na krzesło elektryczne) a ten drugi napada na bank aby dostać sie do tego więzienia i uwolnic
brata. Okazuje sie że był on konstruktorem tego więzienia i może go z tamtąd wyciągnąć.

Nie był konstruktorem tylko jego kolega był architektem przy remoncie więzienia. Serial naprawdę wciągający. Chwilami lepszy od Lost :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez polecam wszystkim ten serial. nie do konca mozna go porownywac do lost, bo to nie te same klimaty. w poniedzialek w USA byl emitowany 7 odcinek 2 sezonu (wyglada na to, ze ostatniego). najwiekszym minusem jest to, ze wlasciwie jest pewne, iz w 1 sezonie jego brat nie moze zginac, bo byloby po serialu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prison Break - serial przez niektórych uznawany za lepszy od rewelacyjnego LOST (nie przeze mnie). :)

Najpierw byłem zaskoczony, że nie ma na forum gram.pl wątku poświęconego PB, a kiedy już wyszedłem z błędu, byłem zaskoczony, że wątek leży odłogiem od dawna.

Jeśli ktoś jeszcze nie miał przyjemności zapoznania się z serialem, a ma takie możliwości, to szczerze polecam. Zwłaszcza fanom 24 godzin. Obecnie jesteśmy po emisji odcinka 2x07. Serial wymiata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2006 o 20:22, ariwederczi napisał:

Jeśli ktoś jeszcze nie miał przyjemności zapoznania się z serialem, a ma takie możliwości,
to szczerze polecam. Zwłaszcza fanom 24 godzin.

Wybacz ale 24 temu serialowi nawet do pięt nie dorastają ;]

Dnia 19.10.2006 o 20:22, ariwederczi napisał:

Obecnie jesteśmy po emisji odcinka 2x07.

Ciekaw jestem czy Tweener przeżył-mało prawdopodobne ale możliwe (swoją drogą ten agent to niezły popapraniec;]). No i powinno się wyjaśnić czy ktoś uratuje panią doktor.

Dnia 19.10.2006 o 20:22, ariwederczi napisał:

Serial wymiata. :)

Szkoda, że na ten rok zapowiedziano emisję jeszcze tylko pięciu odcinków.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, pierwszy i drugi sezon 24 to byly arcydziela telewizji. PB opiera sie na podobnym schemacie jak The Fugitive. Charaktery sa do bolu jednowymiarowe (z wyjatkiem tego agenta co sledzi corke gubernatora).
W kolejnych odcinkach coraz czesciej po prostu wyciagaja "krolika" z przyslowiowego cylindra czyli rozwiazania akcji sa na granicy wierzytelnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skyler ---> O gustach się nie dyskutuje, ale wystarczy obejrzeć po jednym odcinku, aby stwierdzić, że "24" to serial dla intelgientnych i wymagających, a "PB" już niekoniecznie. Wystarczy porównać choćby złożoność fabuły czy stopień komplikacji politycznej konspiracji. :)

Maker3 ---> Drugi sezon "PB" zachorował na syndrom drugiego sezonu, czyli wiele osób zaczęło narzekać, że to już nie to samo. Myślę jednak, że nawet jak komuś nie przypadną do gustu początkowe odcinki ("bo to już nie ten klimat"), to już kolejne się bardzo spodobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 17:46, ariwederczi napisał:

O gustach się nie dyskutuje, ale wystarczy obejrzeć po jednym odcinku,
aby stwierdzić, że "24" to serial dla intelgientnych i wymagających, a "PB" już niekoniecznie.
Wystarczy porównać choćby złożoność fabuły czy stopień komplikacji politycznej konspiracji.
:)

Hmm...siakieś żaluzje co do inteligęcji ;P
Pewnie jest tak jak mówisz- kwestia gustu. "24" nigdy mnie nie przekonał do siebie choć widziałem kilkanaście odcinków natomiast "PB" już po pilocie nie odpuściłem. No i w drugim sezonie odcinki są równe natomiast w Lost zdarza się kicha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować