Zaloguj się, aby obserwować  
Michal_mastah

Prison Break

2286 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2006 o 21:14, Szczur22 napisał:

BTW- macie jakieś pezypuszczenia co się stanie z Mahone? Przeżyje czy nie? Bo
dostał w bark tylko, więc jest szansa że będzie męczył Fisha i Bruraka nieco dłużej :D


Przypuszczenia? To już jest właściwie pewne! ;) Przynajmniej w odcinku specjalnym, który ukazał się jakiś tydzień temu (Prison Break - The Road To Freedom) zostało niemalże wprost powiedziane, iż Mahone został jedynie postrzelony, dość szybko wróci do siebie i będzie chciał się odegrać na Kellermanie. Za łatwo by było naszym bohaterom, gdyby tak po prostu go uśmiercono :P
(Jeszcze tylko dwa dni, dwa dni!!! ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak... Mahone żyje. Chociaż muszę przyznać, że w momencie oglądania i zaraz po odcinku byłem pewien, że Alex nie żyje. Szkoda mi było bo to mój ulubiony bohater 2 sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 09:03, zardzel napisał:

tak... Mahone żyje. Chociaż muszę przyznać, że w momencie oglądania i zaraz po odcinku byłem
pewien, że Alex nie żyje. Szkoda mi było bo to mój ulubiony bohater 2 sezonu.


Faktycznie, obejrzałem Road to Freedom, i Fokusia ma racje. Zgadzam się, najfajniejsza nowa postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 09:03, zardzel napisał:

tak... Mahone żyje. Chociaż muszę przyznać, że w momencie oglądania i zaraz po odcinku byłem
pewien, że Alex nie żyje. Szkoda mi było bo to mój ulubiony bohater 2 sezonu.


Faktycznie, obejrzałem Road to Freedom, i Fokusia ma racje. Zgadzam się, najfajniejsza nowa postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 11:03, zardzel napisał:

29.01.2007r.

O dziwo będzie w poniedziałek, a nie w niedzielę.


Wszędzie reklamują że w niedziele 28. Ale za to bedą 2 odcinki naraz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 10:58, Szczur22 napisał:

Faktycznie, obejrzałem Road to Freedom, i Fokusia ma racje. Zgadzam się, najfajniejsza nowa
postać.


O kurde - to ja nie wiedziałem, że jest jakiś nowy odcinek :/ muszę go koniecznie zobaczyć - czy jest to jakieś podsumowanie dotychczasowych odcinków sezonu drugiego? Czy spojrzenie z zupełnie innej strony? A tak w ogóle, to serial jest niesamowity - myślałem, że nic nie przebije pierwszego sezonu Lost - ba, nawet myślałem, że jeśli zrobią drugą serię PB, to serial przyblednie, straci impet - nic bardziej błędnego - szybkie zwroty akcji, niesamowity klimat, tematyka, barwne charaktery (patrz: doskonale wykreowani Mahone i Kellermann), a także zacieranie się granicy między dobrem a złem to głownie atuty tego serialu.

Jeśli ktoś przez przypadek wszedł do tego wątku nie widząc serialu, koniecznie namawiam do zasiadania przed telewizorem - zapewniam, że Polsat tą pozycją znacznie poprawi sobie oglądalność...

A jeśli już o serialach to drobny OT: w tym sezonie (tj. 06/07) do mojej listy rankingowej trafił również Heroes - fajny pomysł, dobre udzwiękowienie i przesympatyczny Hiro Nakamura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 11:28, pawel-dom napisał:

O kurde - to ja nie wiedziałem, że jest jakiś nowy odcinek :/ muszę go koniecznie zobaczyć
- czy jest to jakieś podsumowanie dotychczasowych odcinków sezonu drugiego? Czy spojrzenie
z zupełnie innej strony?


Otóż jest to odcinek specjalny, "The Road to Freedom", który pojawił się w przerwie drugiego sezonu, żeby trochę uprzyjemnić nam oczekiwania ;) Trwa 23 minuty i w większości streszcza pierwsze 13 epizodów 2 sezonu. Czasami przewija się kilka nowych scen, znanych ze zwiastunów. Dodatkowo co jakiś czas wypowiadają się aktorzy, zdradzając co nieco (ale zdecydowanie niewiele; w większości przypadków sami nie wiedzą, co będzie dalej ;P. tak więc bez obaw można obejrzeć).
(w połowie pierwszego sezonu też był odcinek specjalny, "Behind The Walls", generalnie na podobnej zasadzie, tyle że trwał 45 minut)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow ogólnie Prison Break i Lost to dla mnie najlepsze seriale, oczywiście kiedy sie dowiedziałem o PB to nie chciało mi sie wierzyć ze moze być cos lepszego od Losów, ale po obejrzeniu kolejnych odcinków musiałem zmienić zdanie, baaa pierwszy zrobił na mnie ogromne wrażenie, a kazdy następny tylko mnie utwierdzał w tym przekonaniu.

W Lostach musze przyznac ze pierwszy sezon też był super, najbardziej podobała mi sie ta tajemniczość... ale w drugim sezonie zaczeło sie wszystko wyjaśniać a nowe wątki nie były juz takie ciekawe i na podstawie tego moge powiedzieć ze najciekawiej było na poczatku i na końcu kazdej serii Lostów. PB jest pod tym względem inny, tu cały czas dzieje sie cos ciekawego, a dwa główne wątki które obecne są w obu sezonach czyli ucieczka i drugi który w pierwszej serii był jakby w cieniu, umozliwiły twórcom stworzenie kolejnego ciekawego sezonu. Teraz juz nie tylko ucieczka, ale znalezienie dowódów i ujawnienie prawdy o złej pani prezydent staje sie głównym celem bohaterów.

Na koniec chciałbym zrobić małą sonde na ulubioną postać z Prison Break. Niech kazdy napisze maksymalnie dwie postacie z uzasadnieniem swojego wyboru

Oto moje typy:
Michael Scofield - postać kierująca sie pozytywnymi zasadami, niezle obczaił ucieczke z wiezienia
Alexander Mahone - jedyny koleś który wydaje sie godnym przeciwnikime dla Fisha, a i używa takiej samej komórki co ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 00:07, Paoro napisał:

Alexander Mahone - jedyny koleś który wydaje sie godnym przeciwnikime dla Fisha, a i używa
takiej samej komórki co ja :D

I tak defacto największa zrzyna w tym serialu. Kto widział "Bondook Saints" oraz "Leon" ten wie co mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najlepszy serial, i nie ma gorszych odcinków, 2 sezon podobał mi się tak samo jak pierwszy, jak tylko pojawi się wydanie dvd 1 sezonu w Polsce, bo się ma pojawić napewno sobie sprawie. :P
już nie mogłem się doczekać następnych, dobrze że mi tak szybko zleciało...
Dodam też, ze polski odpowiednik tytułu orginalnego IMO jest DO BANI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 14:48, marian538 napisał:

Dodam też, ze polski odpowiednik tytułu orginalnego IMO jest DO BANI!!


Zgadzam się całkowicie. Ktoś przekombinował z tym tłumaczeniem, nie ma co... Ale ja po prostu nie lubię polskich tłumaczeń, i nie wyobrażam sobie oglądać Prison Break z lektorem, który będzie zagłuszał śliczne, oryginalne głosy. Całe szczęście, że na dvd będzie można lektora wyłączyć. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 15:27, Gregory171 napisał:

Wszyscy tak narzekają na polski tytuł,a jak waszym zdaniem powinien on brzmieć?


hmm.. według mnie to oni w ogóle nie powinni go tłumaczyć.
chyba polskie społeczeństwo jest na tyle inteligentne, że Wie O Co Chodzi, nie?
ech, chciałbym, żeby to była prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na jakich stacjach telewizyjnych leci ten serial? Wiem , że na Polsacie od 28 stycznia więc nie musicie pisać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tka na boku co zapomniałem dodać,jestem za niezaśmiecaniem języka angielskimi zwrotami, i to co przetłumaczalne było przetłumaczone w TV-w ten sposób zdobywa większa oglądalność wśród widzów.Dla niektórych angielski nie jest drugim językiem w stopniu komunikatywnym,co do pisowni to nawet polski dla niektórych jest trudnym językiem.

Tak myślałem nad tytułem czy Wyrwany-Wyciągnięty z więzienia byłoby lepsze-dobrze,że nie dali więzienna przerwa,bo to dopiero byłaby załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tka na boku co zapomniałem dodać,jestem za niezaśmiecaniem języka angielskimi zwrotami, i to co przetłumaczalne było przetłumaczone w TV-w ten sposób zdobywa większa oglądalność wśród widzów.Dla niektórych angielski nie jest drugim językiem w stopniu komunikatywnym,co do pisowni to nawet polski dla niektórych jest trudnym językiem.

Tak myślałem nad tytułem czy Wyrwany-Wyciągnięty z więzienia byłoby lepsze-dobrze,że nie dali więzienna przerwa,bo to dopiero byłaby załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować