Zaloguj się, aby obserwować  
Michal_mastah

Prison Break

2286 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2007 o 18:16, Lord Riven napisał:

Po pierwsze wypraszam sobie tego typu sformułowania. Poza tym na tej stronie http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html
jest jak wół "ISAP nie jest źródłem prawa" jak mam to rozumieć?

P.S.
Nie oglądajcie wiadomości bo sie zdziwicie ;P

Heh zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ratyfikowane umowy międzynarodowe, ustawy oraz rozporządzenia. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej na obszarze działania organów, które je ustanowiły, są także akty prawa miejscowego. To i owszem. To, że ISIP nie jest źródłem prawa zwalnia go jedynie z 100% aktualności wszystkich dokumentów, jednak nie zwalnia z ich autentyczności. Np po noweli z początku 2006 roku ratyfikującej zaktualizowaną niedawno konwencję berneńską i wprowadzajacej ją w zycie od maja 2006 aktualizacja została umieszczona dopiero w czerwcu. To, żę nie jest źródłem prawa zmienia tylko tyle, że powołując się w sądzie na dokument z ISIP podczas rozprawy o przestępstwo popełnione w maju, a które jeszcze w kwietniu nie było przestępstwem Twój argument zostanie odrzucony (nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania). Nie można być na 100% ufnym ale jak się człowiek choć troche orientuje, to wie, kiedy ISIP mu wystarczy a kiedy nie. Od ostatniej aktualizacji prawa autorskiego na ISIP nie wprowadzono w życie żadnej noweli, więc to co jest tam zapisane jest aktualne i choć nie jest źródłem prawa, to jest dokładnym jego odwzorowaniem, które na nasze potrzeby jest w pełni wystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dalszych odcinków to już do końca tego sezonu będzie ostro kolejne tytuły:
Sweet Caroline - 5 marca
Panama - 19 marca
Fin Del Camino - 26 marca
Sona - 2 kwietnia

SPOILER: No będzie o pani prezydent i o Kellermanie, ciekawe czy z tego wszystkiego wyjdzie on cało, sprawa Franklina (jako jedyny z tych pojmanych więźniów jeszcze żyje, myślałem ze bedzie jakies odstępstwo od reguła ale chyba nie, szkoda troche), no i Mahone który wparuje zaraz do pokoju w tym hotelu. Jesli chodzi o Mahone to ten Kim zabardzo go wykorzystuje, ale pewnie Alex sobie dobrze zdaje sprawe ze nie ma co z nimi zadzierać, zwłaszcza po tym jak połamali nogi jego synowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Odcinek 18 rzeczywiście niezły,dużo się działo:sprawa z green''em,dokończenie c-note,no i końcówka z panią prezydent(coś czuje,że ją jednak nie zabije),
-Czy mi się wydawało czy osobą,która pracuje dla firmy jest pani sekretarka?
-bardziej interesuje mnie jak skontaktują się z Karoliną,może przez Paula
-no i T-Bag fajnie sobie wykombinował z tym Bangkokiem,ale się może zdziwić jka spotka pana byłego naczelinika

->skyler
my tu tylko teoretyzujemy czy coś jest zgodne z prawem czy nie.Nie są podawane żadne strony,sposoby lub metody pobierania pirackiego oprogramowania(a za to chyba dostał degradacje);

->szanowny użytkowniku Lord Riven
znowu nie przeczytał pan co napisałem,podałem link do obowiązującej normy prawnej,prosze poszukać w innych portalach (jest ich masę) Dzienników Ustaw z roku 2006(lub 2007) zawierających treści o prawie autorskim,to jest jak napisał hans olo najnowsza podstawa prawna dotyczaca sporu.To że podałem link na isap nie miało znaczenia ,ważna była treść czyli Dz.U.nr 90 poz.631,nr 94 poz.658,nr 121 poz.843-to by było na tyle w kwestii formalnej

Moim zamierzeniem nie było nikogo obrazić,ani sprawić że ktoś poczuje się urażony jeżeli moje posty do tego doprowadziły to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 19:27, Gregory171 napisał:

SPOILER
-Czy mi się wydawało czy osobą,która pracuje dla firmy jest pani sekretarka?


Nie nie, ona jest albo poinstruowana co robić, albo telefon był na podsłuchu, albo i to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile jest odcinków po tym jak oni wchodzą do Cigaro Club ??

P.S. To że ci z FBI wiedzą zawsze gdzie oni zmierzają i rozgryzą każdą zagadkę jest trochę naginane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 18:57, skyler napisał:


> To już napewno nie jest wiarygodne źródło informacji prawnej.
A czy napisałem, że jest? To jest wiarygodne źródło prawa zgodnego z regulaminem forum ;)

No logiką sie kierując kto nie pisze nic błędów nie popełnia, ale to co jest tam napisane nie oddaje rzeczywistej treści prawa związanego z publikowaniem utworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz to już mnie to będzie prześladować odpuszczam to sobie raz na zawsze :P Urazy nie chowam, niemniej jednak musisz być "delikatniejszy" na drugi raz ;)

*******SPOILER*******
I tak jest ciekawe czy dojdzie rzeczywiście do samobójstwa Benjamina (czy jakoś tak). Mam na myśli zerwanie liny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 20:01, Vidmol napisał:

P.S. To że ci z FBI wiedzą zawsze gdzie oni zmierzają i rozgryzą każdą zagadkę jest trochę
naginane.


Normalnie to by już dawno ich złapali, jakbyś powiedzial ze naciągane jest to ze im sie tak udaje uciekać to bym zrozumiał ;p

to mi się własnie podoba w tym serialu ze nie jest im tak łatwo, bo w innym serialu to by było ze 1 odcinek uciekają z wiezienia a potem od razu gdzieś do innego kraju i już po sprawie...

a tu wzięli sie za to pod innym kątem, zrobić cały jeden sezon w więzieniu i zeby jeszcze był tak bardzo ciekawy, mi na początku jak ktoś o tym serialu mówił, a ja go nie oglądałem jeszcze, to tak sobie myślałem: to okropnie nudne cos takiego musi być zeby tyle odcinków w samym tylko więzieniu, a sie myliłem i to bardzo ;p

do tego pokazują w uproszczeniu (i to dużym przecież) jak wygląda praca takich agentów czym dysponują (z tą komórką nie na mierzalną to jakaś podpucha chyba cos mi sie nie chce wierzyć zeby nie można było namierzyć sygnału tym bardziej jak do Kellermana dzwonili) i ze mają nieograniczone możliwości, wszystko mogą jednym słowem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 20:26, Lord Riven napisał:

*******SPOILER*******
I tak jest ciekawe czy dojdzie rzeczywiście do samobójstwa Benjamina (czy jakoś tak). Mam na
myśli zerwanie liny.


SPOILER

Eh ile razy to sie wydawało ze jakis bohater przeżyje albo innym razem innemu znów palca nie odetną... Jakoś im na postaciach zbytnio nie zależy (mówie tu o twórcach ;p ), z tą Veronicą Donovan, ta to chyba najbardziej niespodziewanie zginęła, tak po prostu przyjechali ona do Terrensa, postała pogadała i ją zastrzelili, dajcie spokój a wczesniej tak sie jej udawało... tu raczej wyjątku nie będzie odnośnie złapanych uciekinierów w prisonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Scofield pięknie uratował dr. Sarę :D. Nawet realistycznie to wyglądało, taki np. Chuck Norris wpadłby między więźniów i zlał ich wszystkich naraz, a on elegansio kanałami i myk :) Te dwa ostatnie odcinki (przedstawiające bunt) są chyba najlepsze z I sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 20:19, Damian14BO napisał:

Ale Scofield pięknie uratował dr. Sarę :D. Nawet realistycznie to wyglądało, taki np. Chuck
Norris wpadłby między więźniów i zlał ich wszystkich naraz, a on elegansio kanałami i myk :)
Te dwa ostatnie odcinki (przedstawiające bunt) są chyba najlepsze z I sezonu.

Jakie ostatnie? O ile się orientuje to w ostatnich dwóch spoiler oni uciekają z paki? koniec spoilera Aha... w sensie, że te odcinki co na Polsacie lecą? ok... tymczasem odcinek trwa w najlepsze, mama ogląda, ja również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień w Exclusive na Polsacie będzie wywiad z odtwórcami głównych ról w PB czyli z Millerem i jego serialowym bratem. Oglądajcie.

P.S.PatrykYX93 czemu coraz więcej osób ma takie avatary jak ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 21:04, Sith66 napisał:

P.S.PatrykYX93 czemu coraz więcej osób ma takie avatary jak ty?

To taka akcja przeciwko wpadkom CDP. Więcej szczegółów:
Andergrand - Kanał IRC - Opinie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=19910&u=23
Żeby nie robić Off Topu, powiem tak: pojadę do Wrocka, wejdę do siedziby Polsatu, pójdę do dyrektora programowego, przystawię mu klamkę do łba, i zmuszę, żeby tak zmienił rozkład, że PB będzie emitowane 3 dni w tygodniu po 2 razy dziennie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prison Break to jedyny serial który tak przeżywam.
Jakbyście mnei widzieli :D
Jak się w monitor wpatruje i wyczekuje co się stanie :D
Serce ostro bije po serialu :P
A te reklamy to mnie poprostu.....!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 21:11, Damian14BO napisał:

> P.S.PatrykYX93 czemu coraz więcej osób ma takie avatary jak ty?
To taka akcja przeciwko wpadkom CDP. Więcej szczegółów:
Andergrand - Kanał IRC - Opinie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=19910&u=23
Żeby nie robić Off Topu, powiem tak: pojadę do Wrocka, wejdę do siedziby Polsatu, pójdę do
dyrektora programowego, przystawię mu klamkę do łba, i zmuszę, żeby tak zmienił rozkład, że
PB będzie emitowane 3 dni w tygodniu po 2 razy dziennie :D


To przekaż jeszcze ode mnie żeby podczas emisji serialu nie puszczali reklam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować