Zaloguj się, aby obserwować  
Michal_mastah

Prison Break

2286 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2007 o 21:48, jakoktochce napisał:

> Coś wcześniej czytałem, że aktorka zrezygnowała
> z udziału w dalszych zdjęciach chyba z powodu ciązy.

Zrezygnowała na własną prośbę z powodu ciąży. Szkoda... będzie mi jej brakowało.


Ładna była ;) I szkoda troche bo ten romans Fisha i jej rozkwitał. Podejrzewam najgorszego... czyli tego co może się znajdować w tym pudle na końcu odc. 3 brrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 21:50, ReWelot napisał:

Ładna była ;) I szkoda troche bo ten romans Fisha i jej rozkwitał. Podejrzewam najgorszego...
czyli tego co może się znajdować w tym pudle na końcu odc. 3 brrr...


Ja wiem czy taka ładna była :) Trochę urody miała owszem ale bardzo piękna nie była. Mam nadzieję, że w następnym odcinku powiedzą (pokażą) co było w tym pudle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.....SPOJLER.....

Podejrzewam, że jako przestroge dla Lincolna i Michaela żeby nie kombinowali odcieli coś Sarze... albo Sare. A co do urody nigdy nie powiedzialem, że jest bardzo piękna. Po prostu z twarzy wygląda przyjąźnie i to w ludziach lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 21:39, Olamagato napisał:

> Nierozumiem? Dałem po prostu link do jednej ze stron poświęconych Prison break. Coś nie
tak?
Tak. Pobieranie odcinków filmów z tych stron jest nielegalne bo linki prowadzą do pirackich
kopii.


OMG - ludzie najpierw dowiedzcie się o co chodzi a potem wystawiajcie kary. Pobieranie Prison Break w Polsce jest legalne. Facet w USA płaci abonament i może z tym filmem zrobić wszystko - np. ten film wstawić do sieci. A Polak może go pobrać, ponieważ w Polsce nie ma możliwości jego kupna.

Ps. To wiarygodna wiadomość. Było mówione już na innych forach - np. Forum.Dobreprogramy.pl - czyli miejscu gdzie piratów się tępi lecz wyjątkiem jest pobieranie Prison Break - odcinków które nie mają premiery w Polsce. Tak więc gdybyś chciał ściągnąć sezon pierwszy - jest to zabronione - ponieważ możesz go już kupić ale 03 - nie ma go w Polsce w sprzedaży.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w tym pudełku może być coś... ciekawego :D zwróćcie uwagę że ze spodu pudełka wyciekał jakiś czerwony płyn :) głowy nikomu odciąć nie mogli xP to jest pewne, no ale palec czy cuś owszem, pewnie jak uciekną z więzienia Burrows ze Scofieldem wszystkich z tamtąd pozabijają xD jeżeli oczywiście komuś coś odcieli bo jeżeli nie to nie będą musieli czegoś takiego robić ;], ja bym się wkurzył. Ale chamsko robią z tymi odcinkami i zawsze tak było, kończą odcinek w najlepszym momencie filmu xD jak mnie to wkurza... nawet sobie nie wyobrażacie :) no nic pozostaje nam czekać na kolejny wtorek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 22:30, CzystyZysk napisał:

Pobieranie Prison Break w Polsce jest legalne. Facet w USA płaci abonament i może z tym
filmem zrobić wszystko - np. ten film wstawić do sieci.

Ciekawa interpretacja prawa w USA. :)

Dnia 03.10.2007 o 22:30, CzystyZysk napisał:

A Polak może go pobrać, ponieważ w Polsce nie ma możliwości jego kupna.

W Polsce nie ma również możliwości kupna Uranu 235. Ale nie znaczy to, że jego kradzież jest legalna. :)

Dnia 03.10.2007 o 22:30, CzystyZysk napisał:

Ps. To wiarygodna wiadomość.

Dla mnie brzmi niewiarygodnie. Może po prostu zapytam o interpretację dystrybutora polskiej kopii? Bo wiesz, to najpewniejsze miejsce informacji.

Dnia 03.10.2007 o 22:30, CzystyZysk napisał:

Tak więc gdybyś chciał ściągnąć sezon pierwszy - jest to zabronione - ponieważ możesz go już kupić ale 03 - nie ma go w Polsce w sprzedaży.

Rozumiem, że wg tej niesamowicie awangardowej interpretacji możesz sobie legalnie ściągnąć film, który za tydzień będzie w kinach lub w tv bo przecież również nie ma go jeszcze w sprzedaży?
Życzę dobrego samopoczucia.

ps. Dałem tylko drobne ostrzeżenie. Życz mi, żebym nie zmienił zdania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę wstawić tu nawet link do torrenta Prison Break 03x03 i nie będziesz mógł mi wstawić bana za piractwo.

"Prison Break nie ma w Polsce licencji autorskiej, więc mamy pełne prawa do udostępniania go w postaci podawania linków - art. 23, pkt.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.) (sprost. z 1994, Nr 43, poz. 170, zm. z 1997 r. Nr 43). Ściąganie oraz tworzenie kopii serialu na użytek własny jest więc w 100% legalne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje z tego tylko jedno. Albo moderatorzy coraz mniej przykładają sie do swojej pracy albo po prostu panuje tu prawo odrębne. "Nie wolno i już"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 22:53, CzystyZysk napisał:

Mogę wstawić tu nawet link do torrenta Prison Break 03x03 i nie będziesz mógł mi wstawić bana za piractwo.

Mogę i co więcej jeżeli pojawią się kolejne linki do pirackich kopii - będą bany.

Dnia 03.10.2007 o 22:53, CzystyZysk napisał:

"Prison Break nie ma w Polsce licencji autorskiej

Telewizja Polsat podpisała umowę na dystrybucję serialu (będzie emitowany w styczniu), co oznacza, że nawet ta karkołomna interpretacja prawa autorskiego jest w tej chwili bezwartościowa. Udostępnianie w internecie nawet trzeciego sezonu jest w tej chwili złamaniem prawa polskiego. Pomijając wcześniejsze łamanie traktatu z UE, które mówi o ściganiu łamania prawa autorskiego na terenie każdego z krajów członkowskich UE. A jesteś pewny, że w żadnym z krajów nie było dystrybutora filmu, skoro nawet w Polsce już jest?

Dnia 03.10.2007 o 22:53, CzystyZysk napisał:

więc mamy pełne prawa do udostępniania go w postaci podawania linków

Już nie i zapomnij o tym.

Dnia 03.10.2007 o 22:53, CzystyZysk napisał:

art. 23, pkt.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim

Znam doskonale ustawę, jak również kodeks handlowy i cywilny. I nie będzie piractwa na tym forum w żadnej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ha ha ha! To jesteś mądrzejszy niż prawo tak? Kończ waść wstydu osczędź. Powtórzę:

"Ściąganie oraz tworzenie kopii serialu na użytek własny jest więc w 100% legalne"

Na użytek własny - dopóki nie będę z tego czerpał korzyści finansowych, dopóty wszystko będzie legalne.

A adres strony powtórzę:

[igrasz z ogniem]

I nie masz prawa wstawić mi za to bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

######## S P O I L E R ###########


jak myslicie? co bylo w tym pudle, ktore dostal burrows na koncu odcinka - niby pokazuja co jest w srodku ale przez ulamek sekundy - ja sobie klatka po klatce obejrzalem i wychodzi na to, ze w srodku nic nie ma... ale spod jest zakrwawiony - ciekawe jak z tego wybrna...
co do samego odcinka... to jakos akcja stanela w miejscu - w ogole nie widac rzadnych kroków na przód - no i ta Sona jakas wypoczynkowa sie zrobila... a mialo byc mega brutalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 10:04, moonman napisał:

######## S P O I L E R ###########


ad up. ups. sorry, nie zauważyłem, że dyskusja o kartonie już się toczy wyżej... zobaczyłem jakieś posty o prawie i piractwie - to nie czytałem już wyżej... ostatnio mam allergie na wszystko ze słowami Prawo i ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 10:02, CzystyZysk napisał:

Nie kasuj linka, tylko powiedz, dlaczego to robisz.

Czekamy na informację od bezpośredniego producenta filmu oraz dystrybutora w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 10:04, moonman napisał:

######## S P O I L E R ###########


jak myslicie? co bylo w tym pudle, ktore dostal burrows na koncu odcinka - niby pokazuja co
jest w srodku ale przez ulamek sekundy - ja sobie klatka po klatce obejrzalem i wychodzi na
to, ze w srodku nic nie ma...

Jak Lincoln otworzył paczkę, to nie był przestraszony, więc raczej wątpię, aby to była jakaś część ciała. Może to dyktafon z nagraną wiadomością od porywaczy i L.J`a lub Sary?

Dnia 04.10.2007 o 10:04, moonman napisał:

ale spod jest zakrwawiony - ciekawe jak z tego wybrna...

Szczerze mówiąc, nie zauważyłęm, aby był zakrwawiony.

Dnia 04.10.2007 o 10:04, moonman napisał:

co do samego odcinka... to jakos akcja stanela w miejscu - w ogole nie widac rzadnych kroków
na przód - no i ta Sona jakas wypoczynkowa sie zrobila... a mialo byc mega brutalnie :P


Zgadzam się. Pierwszy odcinek trzeciej serii był bardzo brutalny, drugi był już łagodniejszy a trzeci? To nie ta Sona. ;] A akcja faktycznie stanęła w miejscu. Spodziewałem się w trzecim odcinku już jakiegoś planowania, zbierania ekipy, zdobywania informacji itp. A tu nic. Cały odcinek to tylko próba odbicia Sary i L.J`a przez Lincolna oraz kradzież komórki Bossa Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2007 o 22:30, CzystyZysk napisał:


OMG - ludzie najpierw dowiedzcie się o co chodzi a potem wystawiajcie kary. Pobieranie Prison
Break w Polsce jest legalne. Facet w USA płaci abonament i może z tym filmem zrobić wszystko
- np. ten film wstawić do sieci. A Polak może go pobrać, ponieważ w Polsce nie ma możliwości
jego kupna.


Pobrać i oglądać możesz bezkarnie. Pan Amerykanin ma prawo do jego publikacji. Skoro stwarza on możliwość jego ściągania tym samym film, za którego oglądanie płaci udostępnia za darmo. To jego i wyłącznie jego decyzja - dlaczego nie korzystać z jego dobrodziejstwa.
Z drugiej strony - wypożyczając film dvd w wypożyczalni mamy prawo do jego oglądania i kopiowania, ale nie do udostępniania. W tym przypadku działa normalne prawo autorskie.
Wniosek: jeśli już ktoś tu łamie prawo to Pan z Ameryki, nie ten kto ściągnie ani pokarze kopię linku do nie swojego zresztą serwera. To nie Ty kopiujesz Panie CzystyZysk, Ty tylko stajesz sie dobrodziejem pomagającym ludziom.

@ Olamagato
Nie chodzi o interpretacje prawa w USA. May własne prawo, CzystyZysk go nie łamie, co więcej nawet nie nagina. Ogranicz się do forum nie wybiegając aż tak daleko. A jeśli kogoś winić za piractwo to Pana Amerykanina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 10:14, CzystyZysk napisał:

> ######## S P O I L E R ###########
Szczerze mówiąc, nie zauważyłęm, aby był zakrwawiony.

widać w miarę dokładnie - tzn. karton jest czerwony przy spodzie (od zewnątrz) - szczególnie róg po prawej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://showtv.pl/news_item_458.htm

Wnioskujac z tego wywiadu i laczac sytuacje z poprzedniego odcinka mozna dojsc do wniosku ze niestety Michael stracil Sare na zawsze. Wyglada na to ze w tym pudle byla wlasnie glowa Sary.

Oczyswiscie mozna zapytac na ile pewne jest to ze Sara odchodzi z serialu. Bo mam dziwne wrazenie ze ten caly wywiad to jedna wielka kaczka dziennikarska. Producenci mowili wczesniej ze Sarah jest w ciazy i bedzie musiala opuscic serial na krotki czas, i co ciekawe ma do niego wrocic. To samo jakis czas temu potwierdzila sama ktorka, a tu nagle pojawia sie ten wywiad. Z amerykancami to i tak nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 10:27, Kawosz napisał:

CzystyZysk go nie łamie, co więcej nawet nie nagina.

Nie łamie prawa ściągając film. Nagina.

Dnia 04.10.2007 o 10:27, Kawosz napisał:

Ogranicz się do forum nie wybiegając aż tak daleko.

Ograniczenie do regulaminu forum: "propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików"
Udostępniana kopia bez zgody właściciela jest plikiem pirackim (bez względu na to czy to USA, UE czy Polska).
Koniec interpretacji. Ewentualne następne dyskusje proszę mailem, nie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować