Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spieszmy się ratować gry, tak szybko znikają...

68 postów w tym temacie

Shogo: Mobile Armor Division (1998)
No One Lives Forever (2000)
Aliens versus Predator 2 (2001)
No One Lives Forever 2: A Spy In H.A.R.M.''s Way (2002)
Daikatana (2000)
Half life (1998)
co by tu jeszcze :)
Hitman codename 47
Revenant
Gothic
Morrowind
Tribes
Max payne
Battle zone 1/2
Sin
The thing
System Shock
DeusEx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2008 o 23:10, Spector 109948 napisał:

A mi się udało znaleźć płytę z Wacki: Kosmiczna Rozgrywka. Damn, taki prosty absurdalny humor.


Dla mnie ta gra jest po prostu genialna , humor i grywalność wymiatają. ;] A mogę zapytać gdzie znalazłeś tą płytę ? Bo ja , jak rok temu w wakacje znalazłem tą grę w kiosku za dychę , to aż nie mogłem uwierzyć własnym oczom. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł kapitalny. Zobaczymy co z tego będzie.
A starych dobrych tytułów jest tyle, że aż nie sposób wszystkich wymienić :)
BTW, ktoś wyżej wspomniał o Syndicate... heh, też ostatnio myślałem o tej gierce. Sporo lat uleciało kiedy ostatnim razem w to grałem, że aż mnie naszła ochota :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:09, Olamagato napisał:

Przy okazji uratuje się trochę historycznych zabezpieczeń gier przed piractwem... :)


Kartkę z numerem strony i wiersza z instrukcji by wpisać odpowiednie słowo.

Ja dorzucam Polan - dyskietki już szlag trafił ale porobiłem popakowane kopie, jeszcze tylko instrukcję muszę znaleźć :D

EDIT

A nie, wróć. Przekopiowałem na żywca - 9 plików DATA i jeden INSTALUJ. BAT. Ma ktoś instrukcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Fajny ciekawe tylko jak oni zdobędą niektóre te tytuły bo często zdarza się tak że gry wydane przed np 20 laty są cięższe do zdobycia niż EK nowych gier.

A co do zgłaszania tytułów tu na forum to proponuje parę z którymi zgodzi sie każdy:
Diablo 1 i 2
Starcraft z Dodatkiem
Warcraft 2 i 3
no i Heroes 3
choć nie są aż tak stare to im należą się honorowe miejsca.

Gothica tez chciałem zgłosić ale już mnie ktoś ubiegł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale w większości wymieniacie dość nowe gry i bardzo łatwo dostępne.. bez przesady, panowie - może jeszcze Gears of War dodamy do listy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 07:38, WorldWar3PL napisał:

Nie wiem czy wiecie, ale w większości wymieniacie dość nowe gry i bardzo łatwo dostępne..
bez przesady, panowie - może jeszcze Gears of War dodamy do listy? :D

Masz racje, ale gry takie jak Gothic mimo, że są z nami od nie tak dawna już zdobyły miano legendy. Więc zabezpieczenie takich gier nie zaszkodzi, powiem więcej jest konieczne.

Ja bym zgłosił grę The Sting: Kariera Gankstera. Gra wspaniała, jedna z pierwszych jakie grałem naprawdę urzekła mnie i ma już swoje lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a chyba kazdy zapomnial (przynajmniej nie rzucilo mi sie w oczy) o takim tytule jak GTA od niego przeciez zaczela sie calkiem nowa galaz e-rozrywki :] ze starych tytulow proponowalbym Syndycate albo skoro wszyscy mowia o Gothicu to czemu nikt nie pamieta prawdziwej legendy i pioniera kolekcje Ultima?? a bylo cos takiego^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 07:38, WorldWar3PL napisał:

Nie wiem czy wiecie, ale w większości wymieniacie dość nowe gry i bardzo łatwo dostępne..
bez przesady, panowie - może jeszcze Gears of War dodamy do listy? :D


Egzakli. Np. taki Another World wyszedł w nowej edycji i bardzo żałuję, że nie zrobili tego samego z Flashback.
W Sindicate i Sindicate Wars do tej pory gram na Maku - gra osiągnęła status freeware, można ściągnąć ją z netu, pogrzebać z DosBoxem i włala. Tak samo mam ze Starcraft + Brood Wars. No i nieśmiertelne Lemingi. :)
A ze Spektrumny: Tir Na Nog, Knight Lore oraz niekończący się Jetpack.
W czasach gdy pixel gonił pixel potrafili zadbać o grywalność. A teraz... Bywa różnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 07:33, Lord Illidan napisał:

A co do zgłaszania tytułów tu na forum to proponuje parę z którymi zgodzi sie każdy:
Diablo 1 i 2
Starcraft z Dodatkiem
Warcraft 2 i 3
no i Heroes 3
choć nie są aż tak stare to im należą się honorowe miejsca.


Śmieszny jesteś - wszystkie te gry można kupić w sklepach. To nie jest ranking najlepszych gier wszech czasów, ani panteon chwały elektronicznej rozrywki. Podejrzewam, że poniższe tytuły kompletnie nic Ci nie mówią, ale warto je poznać choćby czytając o nich czy oglądając filmy

Poczytaj o grach takich jak Utopia, przodku RTS-ów, builderów i god games - rok 1982.
http://www.youtube.com/watch?v=LQKYG9lMlYE

Albo o Maze War, przodku FPS-ów, pioniera gry sieciowej, deathmatchu i edytora leveli. I to kiedy! 1973! Kosmos prawda? :))
http://www.youtube.com/watch?v=bVbRvVvKuHs

Pierwsza tekstowa gra przygodowa (1975) ADVENTURE (alias Colossal Cave)
http://www.mobygames.com/game/windows/adventure_/screenshots/gameShotId,25251 2/

Pierwsza przygodówka z grafiką - Mystery House (1980)
http://www.youtube.com/watch?v=NrH4AJ_q7FA

Beneath Apple Manor, protoplasta rogalików/RPG-ów (1978)
http://www.mobygames.com/game/beneath-apple-manor

Klasyczny Rogue, 1980 (wyłącz"muzykę"),
http://www.youtube.com/watch?v=E_XBoU5htXk

To się nazywa rewolucja. To się nazywa klasyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scorched Earth nie widziałem od dawna. O i jeszcze Total annihilation płytki zgubiłem i nie ma gdzie kupić. Swoją drogą wiele z tych gier z czasów dosa można sciągnąć darmo z neta bo już podchodzą pod abandonware. Dla zainteresowanych polecam stronkę www.the-underdogs.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować